doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 10
další epizoda
Oficiální název: Boy to the World
Český název:
Buď světu andělem
Oficiální označení:
#AM09 [AM110]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Thomas Schlamme

Guest Stars:
Wilson Cruz - Stephen/Stephanie Grant
Amy Aquino - Dr. Harper (psychiatr)
Armin Shimerman - Judge Walworth
Harrison Page - reverend Mark Newman
Jennifer Holliday - Lisa Knowles, první hlas sboru
Dyan Cannon - soudce Jennifer (Metla) Cone
Ronald Hunter - detektiv Greene
Daniel Wantland - D. A. Daniel Corbett
Niles Brewster - advokát Ken Banks


Jak Ally dostrojuje vánoční stromeček, dozvídáme se z komentáře, že Ally miluje vánoce především proto, že věci, které jí otravují život jí o vánocích neruší. Dávání hvězdičky na špičku stromku, je na zdobení to nejlepší. Její otec jí kdysi řekl, že jak se člověk natahuje, aby tam tu hvězdu usadil, natahuje se za vlastní hvězdičkou. Jak se však Ally natahuje na špici, padá do stromku a poráží ho na stěnu. Renee, která právě vešla říká: "Už je to tady, už zase vojíždíš ten strom." Poté co jí Renee pomůže vstát, Ally se Renee snaží přemluvit, aby s ní zítra šla na rande s "majonézovou tváří". Renee souhlasí, jen pod podmínkou, že sebou Ally vezme toho "sladkýho piškotka."

V Práci následující den. Richard oznamuje, že mu po dlouhé nemoci umřel strýc. Richard se však nezdá být tou smutnou událostí nijak otřesen, spíše má problém s kostelem, kde by se měla odehrávat vzpomínková bohoslužba. Piškot chce chvilku, aby se mohl uklidnit. "Můžeme si všichni vzít chvilku?" Po chvilce Richard oznamuje, že mu kostel odmítl uspořádat vzpomínkovou mši. Když bylo jeho strýci šest let, někdo malého vzrůst ho kousl do nohy a proto on do konce života neměl malé lidi rád. Cage má starosti, a požaduje další chvilku. Richard žádá o Billyho, aby se sešel s ministrantem toho kostela.

U soudu. Metla se ptá Ally, jestli by nepřijala jeden případ, jako veřejný zástupce. Klientkou je Stephanie Grant. Stephanie je vlastně Steven a je obžalován z prostituce. Billy se setkává s ministrantem a snaží se ho přemluvit, aby umožnil Richardovi mluvit i o chybách jeho strýce během vzpomínkové bohoslužby. Richard ministrantovi připomíná, že jeho strýc odešel ze svého vlastního kostela proto, že místní kněz byl malý a že tomuto kostelu věnoval spoustu peněz.

Ally setkává se s svým klientem, a oznamuje "mu", že jsou dva způsoby jak v případu postupovat. Nicméně, protože je to už jeho třetí přečin, oba jsou špatné. Zaprvé by mohl přiznat vinu, a po nějakém čase ve vězení, mohl by poprosit o prominutí zbytku trestu, anebo bude tvrdit že je nevinný a pokusit se vyhrát případ soudní cestou. Ally si nemyslí, že by mohli ten případ vyhrát, vždyť se nabízel tajnému policistovi.

Doma, Ally prosí Renee, jestli by nemohla ztratit Stevenovu složku (Renee je Okresní Prokurátor). Dokonce slíbí, že půjde do baru a řekne tam další vtip, ale Renee odmítá to odmítá udělat. Ally cítí, že její klient potřebuje pomoc - "je to křehká osoba, která žije v nejkrutějším ze všech světů."

Její vlastní slova jí vnuknou nápad. Ally jde do Stephaniina bytu, a poté, co si všimne těch všech překrásných šatů a rób, které Steven šil, včetně nádherných svatebních šatů, do kterých se Ally okamžitě zamiluje navrhne, že by to mohli zkusit uhrát na duševní poruchu. Zdůrazní, že by to tvrdila jen kvůli soudu a že ona sama nikdy neřekne, že je duševně nemocný. Chce jen říct soudci, že trpí transvestiálním fetišismem, a kategorizovala to jako duševní poruchu. Stephanie však nechce ani před soudem "uznat", že je nemocná, ale Ally jí řekne, že soudce potřebuje nějaký důkaz. Stephanie odjela z Ohia, protože jí každý říkal, že je nemocná, ale protože Ally říká, že je to jediný způsob, souhlasí že o tom bude přemýšlet.

Následující den. Billy přesvědčuje soudce, jak mohla zkušenost Richardova strýce ovlivnit zbytek jeho života. Soudce se zajímá, proč by měl přinutit kostel aby poslouchal o jeho "úchylkách". Billy říká, že občanská práva se určují podle jistých znaků - kasty, náboženství, rodu, sexuální orientace - ale není tam nikde zvláštní ochrana pro malé lidi. Všechno co chce, je jen to, aby mohl Richard Fish na pohřbu svého strýce říci, že v mnohém dobrý byl a v něčem jiném nikoliv. Dodává: "Tohle není o občanských právech, to je cenzura."

V unisex koupelně. Piškot poleká Ally, když se nakloní přes kabinku vedle ní a vyřkne její jméno. Protože tam byla už 20 minut, uznal že tam nešla vykonat potřebu, ale jen pobýt sama se sebou. Cage chce vědět jestli je v pořádku. Ally ho žádá o radu v jejím případě s Stevenem, a Piškot jí doporučí aby mu sehnala psychologa. Richard chce po Billym, aby mu připravil řeč, ale Billy přesvědčuje Richarda, aby rozsudek nehcal na soudci. Richard se rozčílí a řekne Billymu ať zmlkne (doslova "zavře hubu" - pozn. autora). Richard říká, že to je přesně to, co jeho strýc chtěl.

V noci. Ally najde Stephanii zpět na ulici, a řekne mu, že jestli bude v tomto stylu života pokračovat dlouho nepřežije. Ally sežene psycholožku, která k ní zajde domů. Stephanie se zajímá, proč to všechno Ally pro ní dělá. Ally upřímně odpovídá: "Upřímně, chci ty svatební šaty."

Zatímco si Stephanie v jiném pokoji povídá s psychologem, Renee se ptá Ally na jejího "knedlíka". Psycholog skončí se Stephanií, a volá Ally do místnosti. Souhlasí, že Stephanie je ukázkově popletené dítě, a říká, že může podpořit ten fetišismus. Dodá však, že si myslí, že by jako dívka mohl trpět daleko více, psychologicky i citově. Nicméně, jako psycholog nemůže podpořit duševní chorobu, protože ví co dělá na ulicích.

Ally se vrací do vedlejší místnosti a nachází Stephanii jak dává Renee rady ohledně make-upu. Ally se ptá Stephanie, jak to všechno zná. Stephanie říká: "Místo toho, aby se staral o to, jestli má čisté prádlo, vždy se snaží aby měla perfektní make-up, i když jí porazí autobus. Pak požádá Ally, aby jí ukázala zuby, a poté, co jí oznámí, že moc pije kafe, řekne jí že by si je měla dát vybílit.

Následující den, Richard se ptá Metly, jak by rozhodla v jeho případu. Ona mu říká, že se Richard pouze rozptyluje, aby nemusel truchlit na smrtí svého strýce. Stephanie řekne Ally, že si to nerozmyslela - že není nemocná a to nošení paruky, z ní nedělá šílence. Ally jí řekne, že to dělá, protože před sebou vidí velké dítě - dítě, které potřebuje pomoc. "Vy potřebujete nechat lidi, aby vám pomohli. Mnou počínaje."

V kancelářích soudců. Ally se pře s Metlou o jejím případu. Metla váhá, ale Ally jí připomíná, co se stává s takovými dětmi, jako je Steven, když se dostanou do vězení. Dodá, že Stephanie podvádět, že potřebuje práci. Soudce se ptá, kdo že jí zaměstná. Ally říká, že jejich firma. "Toto dítě potřebuje zlomit. " říká Ally. "Nikdo jej v jeho nové podobě nemá rád. On se jen snaží přežít." Metla souhlasí s pokračováním případu další rok, za předpokladu, že Stephanie bude od zítřka pracovat.

V soudní síni. Soudce vynáší konečný verdikt. Říká, že práva jsou tu od toho, aby předešli diskriminaci, lidé mají právo na to být úzkoprsí. Umožňuje tak Richardovi jít na pódium a povědět celou pravdu o jeho strýci.

Ally a Stephanie tančí v baru ve chvíli, kdy Georgia, Billy a Richard oslavují své vítězství. Richard se ptá " Kdo je ten chlap, co tančí s Ally?" Georgia a Billy nevěří, že je to chlap, ale Richard tvrdí že pozná podle krku každého v místnosti. Ally táhne Richarda na parket a řekne mu, že najal Stephanii. Když se brání, že nemá dost peněz na dalšího člověka, Ally říká, že si může odečíst Stephaniny platy od jejího platu. Nakonec říká, že to neudělá a Stephanie najímá.

Nahoře ve firmě. Ally najde Piškota, který stojí ve vchodu do firmy a zírá do prázdna. Říká, že je rozrušený Richardovým myšlením a ptá se jí, jestli si myslí, že je taky malý. Zatímco souhlasí, že není vysoký, Ally říká, že by ho neshledala malým. Cage říká, že většina žen by vůbec neuvažovala pozvat na rande muže, který je menší než ony samy, a ptá se, jestli by Ally rande s ním zvážila. Ally, trochu nejistě odpovídá, že by pravděpodobně ani nezvažovala, protože je její šéf, ale jinak by to určitě zvážila.

Další den na vzpomínkové bohoslužbě. Richard se dostane na kazatelnu a řekl každému, že jeho strýc mu dva dny před svou smrtí popadl hlavu do obou rukou, mačkal jí a řekl "nedopusť aby brečeli, aby pro mě truchlili." Jeho strýc mu řekl, jestliže jste ho nakonec měli rádi, vyhráli jste. S hlasem, který občas přeskakuje, Richard říká ", že on vyhrál." Richard si jde sednout, a každý se zajímá, proč neřekl něco o malých lidech. Přichází sbor a začíná zpívat. Skladbu Randyho Newmanna "Short People." ("Malý lidé") Celý kostel začíná tančit, s vyjímkou Piškota.

Když přijdou zpět do práce, Billy zastaví Richarda, že to všechno okolo té mše, bylo proto, aby nenechal sebe truchlit. Billy Richardovi popřeje upřímnou soustrast. Richard odpoví, "ano" a odejde.

Stephanie přinese Ally šaty, které pro ní ušila. Spolu jdou do koupelny, vyzkoušet si to. Cage vychází z kabinky a Ally jej následuje ven. Zastaví ho a řekne mu, že by byla ráda, kdyby s ním mohla jít na večeři. Piškot váhá a Ally se ptá "Budeme o tom přemýšlet ?" "Musíme, " odpoví Piškot. Ally se pak nakloní nahoru, a políbí jej na tvář. Piškot znervózní a Ally mu oznámí, že tam nad nimi bylo jmelí.

Doma, Renee a Ally diskutují o polibku, když Renee zvedá telefon. Očividně jde o špatnou zprávu. Ally a Renee pak vyjíždí k místu činu. Na místě zrovna odváží muže do vazby. Policajt řekne Renee, že pachatel se zbláznil, když zjistil, že prostitutka, která se mu nabídla je chlap a že příčina úmrtí je úraz hlavy. Rodiče odmítli přijet z Ohia kvůli identifikaci. A to je důvod, proč volal Renee. Ally přichází k tělu, a my vidíme, že je to Stephanie. Policajt řekne Ally, ať se ničeho nedotýká, ale Renee řekne policajtovi, ať odejde. Ally se sklání a drží Stephanii za hlavu.

Zpátky doma. Billy, Georgia, Cage a Renee, všichni se snaží utišit Ally. Ally se ptá proč - proč musel jít zpátky na ulici. Renee jí připomíná, že nakonec nezůstal sám, že měl jí. Ally se ptá, jestli je možné někoho milovat pouze dva dny. Renee ji drží za ruku, a říká že ano.

Noc končí. Richard dává na hrob svého strýce květiny. Ally je s Renee v márnici, a opravuje Stephanii make-up.

skladby
This Christmas (Donny Hathaway), zpívala Vonda Shepard
Soothe Me (Vonda Shepard), zpívala Vonda Shepard
Jingle Bell Rock (Bobby Helms), zpívala Vonda Shepard
The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) (The Chipmunks & David Seville), zpívala Vonda Shepard
Short People (Ray Newman), sbor (sólista: Jennifer Holliday)
Let It Snow (Cahn/Styne) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz