doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 12
další epizoda
Oficiální název: Cro-Magnon
Český název:
Člověk kromaňonský
Oficiální označení:
#AM11 [AM112]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Allan Arkush

Guest Stars:
Michael Easton - Glenn (model)
Lee Wilkof - okresní prokurátor Nixon
Michael Winters - soudce Herbert Spitt
Henry Woronicz - Austin Gil
Eddie Mills - Clinton Gil
Dirk Cheetwood - Wayne Stokes
Nicolette Vajtay - Jill
Sharon Omi - Bailiff
Karen Elyse - předseda poroty
Barry Livingston - Dr. John Emburg


Díl začíná scénou z sochařské dílny, kde se Ally a Renee učí pracovat s hlínou. Nový model přichází nahradit toho starého. Jmenuje se Glenn a když ze sebe shodí župan, Ally div nevylezou oči z důlků a Renee říká: "Budu potřebovat trochu víc hlíny."

Následující den. Když Ally vypráví Georgie o tom, co se stalo včera na kurzu, Georgia se ptá "a byl skutečnej?" Ally připustí, že nevstala, a nepopadla ho za něj, ale věří, že viděla dost na to, aby mohla říct, že skutečnej byl. Přichází Billy a ptá se Georgie, jestli s ním půjde v pátek k McCall's na box. Georgia s úsměvem na rtech oznamuje Billymu, že asi začne chodit na sochařství. Protože si Billy nevyslechl předchozí rozhovor, netuší proč a tak se tomu diví.

Ally jde na jednání s Richardem. Jednají s novými klienty, s Clintem Gil, a jeho otcem, Austinem. Austin se zlobí, protože nechce věřit, že by jeho syn mohl mít záznam v trestním rejstříku. On ho tam nesmí mít, neboť se bude hlásit na lékařskou školu. Ally řekne Gilovi, že jediný způsob, jak z toho ven, je že zkusí zabojovat a vyhrát ten případ, ale že to bude těžké neboť mají proti němu šest svědků, jak někoho praštil. Gil říká, že to byl jen malá rvačka, ale Ally mu připomíná, že protivníkovi zlomil klíční kost. Richard řekne, že tu musí být nějaká alternativa a chválí Ally: "Když jde Ally do své kanceláře, a plně se na případ soustředí, vždy se v soudní síni až divím, s čím ona přijde."

Když Ally vstoupí do kanceláře, nachází za svým stolem Johna. Když se ho překvapená ptá, co tam dělá, John vysvětluje, že tam něco upustil. John připouští, že tam není v žádné pracovní záležitosti, a pozve Ally na sobotní večer na večeři. Ally přijímá. Vchází Richard, a žádá Johna, jestli by se mohl ujat spolu s Ally Gilova případu.

Georgia se převlékla do starých džínů a lehce poodhalujícího svetru. Billy se zeptá, jestli je to oblečení to, v čem jde na to sochaření. Georgia se ho ptá, jestli chce, aby zůstala trochu jílu na jejím obleku. Billy si myslí, že ví, proč ona tam vlastně chce začít chodit - protože tam bude jsou nazí chlapi. Nicméně, Elaine vyčistí vzduch tím, že oznámí, že to je jen jeden nahý muž, ale že vynahradí deset dalších. Když to Billy slyší, řekne Georgie, že nechce, aby tam šla. Pokračuje, že je překvapený, že považují ten kurz za správný, jen proto, že tam stojí modelem chlap, který má velký penis a Ally se brání, že ona se tam zapsala, už před tím, než Glenna viděla.

Ally najednou uslyší "oooga chucka, oooga chucka, oooga oooga, oooga chucka." Otočí se, a uvidí malé miminko, které tančí. Když se obrací zpět, všichni se jí ptají, jestli je v pořádku.

Georgia jde s Ally na sochařství. Po chvíli modelování Georgia připustí, že kdyby byla sama, požádala by Glenna o schůzku. Ally poznamená, že ženatí lidé jsou většinou ti nejstatečnější. Oslavování Glennova úd pokračuje, když se Renee snaží připojit svému výtvoru jílová penis, který vyválela v rukou. Ten je však moc těžký a upadá na zem. Renee si stěžuje, že nemůže udělat toho chlápka podle skutečného měřítka, a neustále se mu HO snaží připevnit. Ally odchází aby se připravila na svůj případ.

Ally se připravuje v pyžamu na posteli v ložnici. Usíná a probouzí jí známé zvuky "oooga chucka, oooga chucka, oooga chucka, oooga chucka." Zjistí že dítě stojí vedle její postele a tančí na stejnou píseň.

U soudu následující den. Clint řekne Ally, že rozumí, že tu jsou určitá rizika, když se nepřizná, ale Ally ho moc nevnímá, a představuje si, jak se líbají a jak ho svléká. "Co je to se mnou, vždyť je mu jenom 19? " ptá se sama sebe. Wayne, oběť, musí jako první zaujmout nějaké stanovisko. Okresní prokurátor se ho ptá, jestli napadl obžalovaného. Wayne odpovídá, že ne. Prokurátor se ho znovu ptá, jestli vedl s obžalovaným nějaký dialog. Wayne říká, že mu jen řekl, že měl s jeho ex-přítelkyní schůzku. Wayne říká, že spolu chodily dva roky a rozešli se teprve dva dny před incidentem. Tvrdí, že byl rozrušený, když viděl, že už má nového přítele, a viděl jak se sním na party líbá. Wayne připustil, že chtěl vést dialog dál, ale že ho Clint žádal, aby ustoupil. Když tak neučinil, Clint ho udeřil.

Při křížovém výslechu, Ally se ptá Wayena, jestli nazval svou ex-přítelkyni děvkou a on připouští. Ally se ho dál ptá, co by dělal, kdyby byl na Clintově místě. Wayne říká, že by odešel. Když se Ally pokouší vysvětlit, že ona by byla ráda, že jí někdo chrání, prokurátor namítá. Ally se tváří ustaraně, a oznamuje, že by si ráda vzala chvilku. Štípá se u nosu a vypadá malinká dole u podlahy.

Ally je s Renee na kafi, když přichází Glenn a ptá se Ally, jestli nechodí náhodou na sochařství. Ally je očividně překvapená, že ho vidí., a spálí si jazyk svou horkou kávou. Glenn se představí, jako jeden z modelů a poté co se ho Renee ptá, jaké je to tahat ho sebou, Ally řekne, že vypadá nějak jinak. Glenn říká "oblečený" a Ally se chichotá a odpoví "ano." Znovu si spálí jazyk, a Glenn se jí ptá, jestli by to mohl vidět. Ally ho trochu vystrkuje, a Glenn souhlasí, že se zdá trochu opařený. Glenn jí nabízí, že jí vezme později na nějaký ledový koktejl.

Ve firmě. Georgia je překvapená, že Ally chodí s Glennem, a Ally jí připomíná předchozí večer, kdy byla pro. Georgia řekne Ally, " jen ať se nezraníš, " na což se Ally, Georgia, Renee a Elaine začnou smát. Přichází Billy a ptá se, o co tu jde. Elaine mu říká, že Ally má schůzku s "panem obrovským." Billy se ptá jestli na velikosti opravdu záleží. Georgia, Ally a Elaine horlivě odpovídají, že ne, zatímco Renee tyčí svůj malíček a poznamenává : " to je všechno co chci."

Později v Allyině kanceláři, Cage Ally řekne, že když si brala u soudu tu chvilku, cítil, jak by se mu vysmívala. Ona mu vysvětlí, že to zkoušela, protože u Johna pozorovala, jak mu to pomáhá, a že si navíc myslela, že mu to polichotí. Najednou Ally vidí to mimino, jak utíká pryč z kanceláře. Cage řekne Ally, že ví, že má schůzku také s jiným mužem, a v rozpačitě dlouhé řeči jí řekne, že jestliže ona má schůzky s jinými muži, on nebude sedět doma na zadku. Ally mu na to řekne, jen to, že ona to tak cítí také.

V unisex koupelně. Richard řekne Billymu, že poté co se ženy vdají a mají děti, už po mužském penisu netouží. Billy se ptá Richarda, jestli si ho někdy měřil. Oba se navzájem přiznají. Pak se ještě Billy ptá Richarda, jestli se někdy zajímá o to, jestli byl v posteli úspěšný. Richard říká, že ví, že je, protože je vždycky uspokojený.

Doma. Ally řekne Renee o tančícím miminu. Renee řekne Ally, že se nezhroutila, že se jen ozvaly biologické hodiny. Georgia vejde do koupelny, zrovna když se má Billy k odchodu. Billy se jí ptá, jestli s ním půjde v pátek na ten box a ptá se jí ještě na další spoustu otázek. Najednou na ní z čistého nebe vyhrkne, jestli jí v posteli uspokojuje. Georgie to vyrazí dech, ale po tom, co se ujistí, že jsou na toaletě sami, mu sdělí, že je uspokojená žena.

U soudu. Cage si nechal zavolat Dr. Johna Emburga, klinického psychologa, aby ho vyslechl. John vstane ze židle a přijde k němu blíž. Poté se na dlouhou chvíli v hrobovém tichu zamyslí. Když ho konečně soudce vyzve, aby se ujal výslechu, John řekne že nemá otázek a poposadí se zpátky na své místo. Gil starší se zlobí a nechápe co se děje, ale John mu vysvětlí, že ví co dělá. Když spolu s Ally jedou sami ve výtahu, Ally se ho sama ještě ptá, jestli ví, co dělá a on ji ujistí, že ví.

Ally je s Glennem na skleničce dole v baru a Glenn říká, že je vlastně profesionální snowboardista, a že kvůli tomu hodně cestuje. Modeling mu prý jen pomáhá platit tu spoustu účtů. Doma.

Ally sedí s Renee na posteli a Ally připouští, že se asi s Glennem vyspí. Dodá, že v neděli Glenn odlétá do Švýcarska.

V jiném domě, v jiné posteli. Billy a Georgia leží každý na své půlce postele na zádech. Billy říká, že je mu to líto a Georgia mu říká, aby se neomlouval. Vlastně, že je překvapená, že se to nestalo už dříve. Protože, nestává se to všem mužům. Dál mu řekne, že ta myšlenka, že si je nejistý sám se sebou a ne sní, jí dělá dobře.

Ally se probouzí za skladby skupiny Queen - "We Will Rock You." Začínmá ječet, protože slyší mimino jak pobíhá sem a tam. Renee přibíhá, co se děje. Ally jí vysvětlí, že se snaží chytit to dítě. Renee se na ní jen tak láskyplně podívá a zkonstatuje, že se nutně potřebuje vyspat s Glennem.

Následující den. Renee připomíná Ally, že půjde dnes večer lyžovat, a ptá se jí, jestli bude něco postrádat. Ally jí řekne, že jestli půjde, nechá jí pak číst její žurnál. Navzájem si popřejí "Zlom vaz."

U soudu. Cage má závěrečnou řeč. Ptá se poroty, jak by se měl podle nich zachovat. Vysvětluje jim, že se doktora Emburga na nic nezeptal, protože se usoudil, že porota nepotřebuje od nikoho slyšet, jak se to má s lidskou přirozeností. Muž je z části bojovníkem. Dál by chtěl říct porotě o něčem, co se mu přihodilo, když mu bylo 13 let. Stál ve frontě do kina, ale daleko větší a silnější chlapec ho předběhl. John s tím však nic neudělal, ani mu nic neřekl. Poté, asi před třemi roky, když byl v baru, nějaký muž do něj u vchodu na toaletu strčil. Muž, který byl pět o mnoho větší než John, ho navíc nazval idiotem. Poté co si vyměnili několik slov, do něj ten muž začal strkat. V ten monet se z Johna stal ten malý chlapec před kinem. John ho tlačil zpátky, a když se ho už už chystal praštit, John mu jednu natáhl do čelisti. John tvrdí, že jako pro muže, to pro něj byl ten nejuspokojivější moment v jeho životě. Dál vyzve porotu, aby si každý z nich přiznal sám k sobě, že jsou rádi, že jeho klient dal obžalobě tu jednu do nosu.

Ve firmě. Ally prohlásí, že tahle Johnova závěrečná řeč, byla zatím jeho nejlepší. Všichni na oslavě vítězství kouří doutníky. Cage se připojuje k Ally, aby sní jel výtahem. Tančící mimino, se k nim chce ale také přidat, a tak Ally vyskočí z výtahu. Cage se jí ptá, co vidí. Ally mu to všechno vypráví. John jí řekne, že má terapeutku, která mu poradila, aby se se svou halucinací zkonfrontoval. Vypráví, že měl mrtvou babičku, která si sním pořád chtěla vypít čaj a že zmizela až po tom, co si s tou halucinací opravdu ten čaj vypil.

U soudu. Porota skutečně shledá Clinta nevinným. Ally jde s Glennem na rande, a John, Richard, Billy, Georgia a Elaine sledují box.

Ally s Glennem tančí a pak jdou k ní domů. Začínají se líbat a poté klesnou k zemi. Pomalé záběry z jejich milování před zářícím krbem se prolínají se záběry z boxerského zápasu. Vše končí současně.

Když vychází ze sprchy, uslyší znova své nenáviděné miminko. Vyzve ho tedy k tanci a tančí spolu v hale.

skladby
Hooked on a Feeling (Mark James) v provedení Blue Swede a Vondy Shepard
The Wildest Times of the World (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
I Could Have Danced All Night (Lerner/Loewe), z "My Fair Lady", zpívala Vonda Shepard
Heart a Soul (Loesser/Carmichael) zpívala Calista Flockhart, doprovod na piano: Michael Easton
"Cavalleria rusticana" (Mascagni)
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz