doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 13
další epizoda
Oficiální název: The Blame Game
Český název:
Ve znamení viny
Oficiální označení:
#AM12 [AM113]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Sandy Smolan

Guest Stars:
Michael Easton - Glenn
Harry J. Lennix - Ballard
Elizabeth Ruscio - Cynthia Pierce
Ben Siegler - Hoverless
Adrian Sparks - Katz
Susan Merson - soudce Stoller
Daniel Mahar - Michael Lamb
Dale Weston - reportér
Vince Brolato - předseda poroty
Dean Purvis - Renein muž
Goldsberry - zpěvačka #1
Vatrina King - zpěvačka #2
Sy Smith - zpěvačka #3
Christopher Michael - soudní zřízenec


Epizoda začíná scénou v letadle. Ally a Georgia spolu kamsi letí a Ally si stěžuje, že létání nesnáší a že se bojí. Letadlo se začne třást čí dál víc a kapitán nakonec oznámí, že jeden z motorů má poruchu. Letadlo se za všeobecné paniky začíná řítit k zemi a Ally se probouzí ze své noční můry. J Renee se díky Allyným výkřikům vzbudí, a jde se podívat, co se děje. Poté, co jí Renee řekne, že je jen nervózní, ze svého dalšího případu, Ally jí vypráví celý sen. Letadlo nakonec končí ve vodě a Georgia bez hlavy. Renee si nemůže pomoc od smíchu a když jí Ally tvrdí, že to směšné není, odpoví jen: "Tys ji zabila."

Následující ráno. Když jde Ally s Georgiou (s raní kávou v ruce) do Allyiny kanceláře, narazí na Glenna (nahého modela ze sochaření), s kterým Ally před pár týdny strávila noc. Ally je očividně překvapená, že ho vidí, neboť měl Glenn hned poté noci odletět do Švýcarska, ale jak teď tvrdí, něco mu do toho vlezlo. Ally z toho není zrovna na větvi. Při další počítačové animaci ho s kordem v ruce popraví. Krásná scéna J. Glenn navrhuje, že by se zase někdy mohli vidět a Ally neupřímně souhlasí. Jak odejde, vysvětlí Ally Georgie, že jí řekl, že odjíždí, Georgia dodává: "Bastard."

John Cage, Ally a Georgia zastupují Cynthii Pierceovou a Michaela Lamba, děti muže, který byl zabit při srážce letu 111 Transatlantických Aerolinek. John žádá porotu, aby opakovali slova " res ipsa loquitur ", což přeloženo do češtiny znamená "Věc mluví sama za sebe." Letadlo havarovalo, a to mluví samo za sebe, říká John. John porotce žádá, aby to řekli vždy, když na ně ukáže. Oni to tak dělají a on je chválí, že mu dělají radost.

Později. Glenn přijde za Ally a vysvětluje, že jí nezavolal, protože cítil, že se s ním vyspala jen proto, že odjížděl. Glenn měl pravdu, ale protože ho Ally přesvědčí, že to pravda nebyla, požádá jí o další schůzku.

V unisex koupelně. Georgia je překvapená, že si Ally dohodla s Glennem další rande. Georgia se ptá na sex, a když Ally odpoví, že o tom se jí ani nezdálo, okamžitě si uvědomí, že to Georgia asi pochopila tak, že ten sex srovnává s Billym, a tak Georgiu hned ujistí, že tak to rozhodně nemyslela.

Hlavní vyšetřovatel Národního úřadu pro bezpečnou přepravu (J) odpovídá na Georginy otázky. vyšetřovatel říká, že vědí, že explodovala palivová nádrž. Vyloučili možnost zasažení raketou, bombu i blesk. Věří, že to byla mechanická závada. Nicméně, když je tázán, přizná, že zatím nenašli žádný důkazu, který by onu mechanickou závadu potvrdil. Jak je dál tázán a tázán, nakonec se ho svědka ptá, jestli někdy nebyl unesen mimozemšťany. Ally si představuje, jak je jejich svědek menší a menší…

V noci. Tančící miminko je tu zpátky. Ally se líbá v posteli s Glennem. V přízemním baru čekají Georgia, Renee a Elaine na Ally, která ne a ne přijít. Když přijde, má zarudlé tváře. Renee prohlašuje, že je na ní vidět, že se právě milovala a Ally se stydí a popírá to. Když se Georgia zeptá, jestli byla s Glennem, Ally neodpoví, a všechny do ní začnou rýpat. Když přijde Billy, ptá se, kde Ally byla, a Elaine mu oznámí, že zdolávala Glennovu tyč.

Ally jde nahotu do koupelny, a zatímco se dívá do zrcadla a říká si, že to na ní není vidět, doslova vypadne John z kabinky. Vysvětluje, že dělal isometrii, a že seskok bývá už docela plynulý. Prosí Ally, jestli by mohli tu jejich první schůzku odložit až do okamžiku, kdy to skočí s tím "dobře obdarovaným modelem". Ally říká, že rozumí.

Zatímco John odchází, přichází Billy a ptá se Ally na její schůzku s Glennem. Když se jí zeptá, jestli s ním spí, Ally mu odvětí, že se jí na tohle nemá důvod ptát. Billy to nepřestává zkoušet, jenže Ally se nedá a vydrží.

Následující den. Glenn přijde za Ally do firmy zeptat se jí, jestli by s ním nešla na večeři. Ally to přijme. Billy ho vidí, jak odchází.

U soudu. Ally říká Renee, že myslí, že Billy žárlí, ale na druhou stranu se bojí, že začíná mít Glenna opravdu ráda. Cage žádá Ally, aby mohl na dohodnutém setkání mluvit. Ally prochází Cageovým rituálem se sklenicí na vodu. John jí plní velmi, ale velmi, opravdu velmi pomalu. Ally si vezme sklepnici a přičichne k ní. John jí dá kývnutím souhlas. Ally se postaví, a používající Cageovy manýry, vysvětlí právníkovi obhajoby, že nějaký důvod ta srážka mít musela. Buď špatné letadlo, nebo špatný pilot, ale takové věci se nestávají jen tak.

Ally je s Glennem na obědě v baru. Glenn jí řekne, že má stále pocit, jako by byl pro ní jen sexuální objekt. Nemyslí si také, že by měli nějakou budoucnost. Všichni v baru se najednou rozezpívají "Na na na na, na na na na, hey hey hey, goodbye." Glenn připustí, že má komplex z úspěšných pracujících žen. Říká, že by měl pravděpodobně odejít a Ally říká, že to zaplatí (je přece ta "úspěšná pracující žena"), Glenn jí políbí na čelo a odchází.

Ally mu to chce oplatit, a s Renee se rozhodou, že mu udělají "tučňáka." Renee nejprve nesouhlasí, že jsou už dospělé a právničky, ale nakonec souhlasí. Věci se dali do pohybu. Renee se sejde s Glennem, a řekne mu, že zatímco, on na vztahy na jednu noc moc nevěří, ona ano. Glenn se ptá, jestli o tom Ally ví, ale Renee ho ujistí, že jí sama řekla, ať si dělá co chce.

V práci. Billy řekne Ally, že je trochu zklamaný z té "věci s modelem." (Elaine, kterou nikdy niz nezklame, ba naopak, poslouchala tajně rozhovor s vlnovým mikrofonem.) Billy Ally říká, že její promiskuita vrhá na firmu špatné světlo. Ally řekne Billymu, že s kým se stýká, se firmy netýká a jeho už vůbec ne. Billy jí nazve děvkou a Ally jeho na oplátku právníkem. Billy odchází.

V závěrečné řeči John upozorňuje porotu, že obžalovaní mají peníze a žalobci ty peníze chtějí. John od poroty potřebuje, aby aerolinky přinutily ty peníze vydat. "Jestliže plácnete Transatlantické aerolinie přes kapsu dost silně, můžete dokázat, že už nikdy nenechají spadnout další letadlo, " říká John.

V noci. Glenn a Renee jedou po temné cestě v Glennově džípu. Renee ho poprosí, aby zastavil. Vyjdou ven a Renee se ho ptá, jestli už někdy dělal tučňáka. Ally a Georgia jsou nedaleko v jiném autě, a pozorují všechno dalekohledem s nočním viděním, který si Ally pronajala. Renee rozepne Glennovi kalhoty, a nechá je klesnout až ke kotníkům. Georgia je překvapená, že Glenn nosí slipy Speedo's. Renee řekne Glennovi, aby si spustil ještě slipy a pak šel k ní. Renee ustupuje vzad a pomalu zrychluje. Glenn se jí snaží dohnat, ale jelikož normální chůzi nezvládne, kolébá se za ní, jako tučňák. J Když dojdou až k silnici, přisviští Ally a osvítí polonahého Glenna. Renee naskočí a zanechají tam Glenna uprostřed silnice samotného.

Následující den. Billy se snaží Ally omluvit, ale nemůže najít vhodný výraz proto, co udělal. Ally mu připomene, že se choval jako "osel." Když ji řekne, že jejich minulost se pro něj "ředí" ("dilute" - pozn. crudo), kdykoli je s někým jiným. Tohle Ally naštve. Billy ji opět nazve děvkou a ona jeho mužem.

Právník obhajoby má závěrečnou řeč. " Bolest se jen tak neobjeví, někdo jí musí přinést a na někoho to musíme svést." Ally cítí, jako by mluvil k ní, a zatímco s Renee odcházejí od soudu, ptá se jí jestli s jí zdá, že ze všech problémů obviňuje ostatní. Renee odpoví bez váhání, že ano. Ally jí řekne, ať si tu odpověď, rozmyslí, ale Renee opět odpoví rychle ano. Ally říká, že toto je proč ona příliš tlačí na muže - ona chce komunikovat, ale jediné co dostane od své spolubydlící, jsou bezhlavé vtipy. "Právě si mě obvinila z tvých problémů s muži, " odpovídá na to Renee.

Ally se vrací do práce. Ve své kanceláři najde Glenna, který už na ní čeká. Billy jde hned za ní, a Ally mu nejprve řekne, aby odešel, ale pak to rychle změní, a chce aby zůstal. Nejprve se oběma omluví a pak přizná Glennovi, že sním spala jen proto, že odjížděl. Ally je volána do zasedací místnosti, kde je jejich klientům učiněna nabídka na finanční vyrovnání. Klienti se rozhodnou tu nabídku nepřijmout. Nakonec se ukáže, že udělali dobře, protože soud jim přiznal odškodné, ve výši 1,1 miliónu dolarů.

V noci v baru. Billy a Georgia jdou tančit. Billy se ptá Ally, jestli jí má přivést nějaké dvojče, ale Ally nechce. Pro Ally si přijde jiný muž, ale ona odmítne i jeho.

Později. Ally je nahoře na galerii a Billy jde za ní. Připustí, že přece jen ještě žárlí, když vidí Ally s někým jiným. Ona připustí, že když byla s Glennem, bylo to, jako by ho podváděla. Billy pak říká, že ví, že jednoho dne toho pravého najde. Billy odchází, a nechá Ally samotnou.

 

skladby
Hooked On A Feeling (Mark James), zpívala Vonda Shepard
"That's Rock-n-Roll," (Shaun Cassiday), zpívala Vonda Shepard
Na Na Hey Hey Kiss Him Goodbye (Steam) zpívala Vonda Shepard a další
Never Let Her Go (David Gates), zpívala Vonda Shepard (?)
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz