doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 17
další epizoda
Oficiální název: Theme of Life
Český název:
Osobní téma
Oficiální označení:
#AM16 [AM117]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Dennie Gordon

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Liz Torres - Hannah Goldstein
Dawn Stern - Jeannette
John Fink - president Brigham Health Management
Paul Guilfoyle - obhájce Harold Lane
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Linda Gehringer - generální prokurátor Janet Reno
Don Perry - předseda poroty
Sally Wingert - Tour Guide
Bonnie Cheeseman, Marilyn Child, John Duerler, Geoffrey B. Nimmer, JoAnn Fregalette Jansen - tančící chodci


Ally, Renee a Georgia jsou na hodině kick-boxu. Ally vypadá říká, že jí asi brzo trefí mrtvice a taky na to vypadá. Když se vyčerpáním svalí na zem, všichni to ignorují a vesele trénují dál.

V práci. Ally nemá dobrou náladu a tak vyjede na Johna. Ten se brání. Ally se omlouvá a říká, že by jí měl ten kick-box pomoci. John poprosí Georgiu, aby odešla a snaží se dát Ally vizitku své terapeutky. Ally odmítá a říká, že dá ještě kickboxu šanci.

Georgia se vrací a žádá Ally, jestli nedělala na případě Evy Curry. Ally říká, že to Richard přidělil někomu jinému, ale Georgia tvrdí, že mu Ally určitě řekla, ať to dá jí. Richard se k nim připojí a za chvilku se to všechno hašteří. Ally se najednou přestane hádat a sleduje to jakoby zpomaleně. Nakonec si představuje že se vznáší a proplave skrz celou halu k sobě do kanceláře. Když je uvnitř, zavře za sebou dveře a jde ke svému stolu. Najednou jí někdo osloví a Ally padá na zem. V kanceláři na ní čeká její nový klient Dr. Greg Butters. Ptá se, jestli je v pořádku a Ally odpovídá, že myslí že má hematom.

Billy jde za Richardem do jeho kanceláře a chce si s ním promluvit o firmě. Tvrdí, že cítí jak firma bere čím dál víc nesmyslné případy. Zmíní se o případu Evy Curry, které s nic nestalo, firma se k ní chovala dobře a ona přesto žaluje svého šéfa pro sexuální obtěžování. Richard se chystá na dlouhé vysvětlování, když ho přeruší zvonící telefon. Richard ho vezme a pustí magnetofon, který má na stole. Ozve se Richardův hlas, který přesně naváže na místo, kde Richard přestal. Richard nakonec zavěsí a zastaví pásku. Pokračuje v přednášce přesně v místě, kde skončila páska, jenže Billy už mezitím odešel.

Před soudem. John řekne Ally, že by měla omezit to máchání rukama, protože to některým lidem může přivodit záchvat. Ally se rozčílí, že nemůže být zároveň přesvědčivá a kontrolovat ještě svoje ruce. Po chvíli zjistí, že vedle nich někdo stojí a zírá na ně. Ally se k němu obrátí a řekne mu, že se učí kickbox a že by na ní měl tedy raději přestat zírat. John se jí znovu pokusí vnutit vizitku jeho terapeutky, ale Ally opět odmítne.

U soudu. Ally se ptá žalobce, Hanny Goldstein. Paní Goldstein říká, že je stále ještě v šoku, jak mohl Dr, Butters vzít "nějaký velký tučný játra" a voperovat jí je do břicha. Ally začne pomalu šermovat rukama a najednou uslyší jak to sviští. Přestane s tím a dá je připaží je k tělu.

Když jdou spolu k autu, Greg jí řekne, že mu nemocnice nedala žádné svolení k tomu, aby ty pracečí játra transplantoval. Ally říká, že je to bude v pořádku, pokud přesvědčí porotu, že to bylo v zájmu záchrany jejího života. Ally pak vidí tančící mimino, jak si to šine kolem nich na kolečkových bruslích a s hokejkou v ruce. Greg se jí ptá, jestli ji může hodit domů, ale Ally odmítá, že to má jen tři bloky a že se ráda projde. Když odchází, zakopne o obrubník. Greg se jí ptá, jestli je v pořádku a Ally říká, že to je ten důvod, proč se ráda prochází. Pak uvidí Richarda, jak vystupuje s generální prokurátorkou Jannet Reno z taxíku a kráčí s ní k domu.

Následující den. Ally řekne Richardovi, že ho včera viděla a Richard jí odpoví, že to není její věc. Ally znovu padá a tentokrát to svede na podpatek. Sundá si botu a mrští jí napříč halou. Nic netušící John, je zasažen do čela. Když se zvedne, jde k ní vrátí jí botu a beze slov jí podá vizitku své terapeutky. Ally ji tentokrát přijme. Pak se obrátí na Billyho, a chce se ho zeptat, jestli si s ním může promluvit. Když uvidí, že je na ochozu pozoruje Georgia, zavěsí se na něj a zeptá se ho, jestli by si mohli promluvit někde v soukromí. Sdělí mu, že viděla Richarda, jak vystupuje z taxíku a jde do bytu spolu s generální prokurátorkou. Ptá se ho, jestli to má říct Metle. Melta zrovna soudí ten Gregův případ, a tak dají Richardovi šanci, aby jí to řekl. John vejde dovnitř s ledem na čele a říká, že už by měli jít k soudu. Ally po něm znovu vyjede. John zvyšuje s každým slovem hlas: "Přestaň po mě vyjíždět!" Ally se zhluboka nadechne a znovu si představuje, že proplavuje skrz celou firmu.

U soudu. Jako svědek je připraven president Brigham Health Management. Připouští, že transplantace vepřových jater je teprve ve stádiu experimentu a že doktor Butters nebyl oprávněn tu operaci provést, ale dodá, že kdyby čekal, než se sejde nemocniční výbor, ona mohla zemřít. On připustí, že vepřová játrová transplantace je experimentální, a že doktor nebyl oprávnil vykonávat to, ale dodá, že jestliže on čekal na nemocniční výbor setkávat se a diskutovat o tom, ona mohla umřeli. Po skončení soudního jednání, se Greg Ally ptá, jestli by ji mohl pozvat na oběd, ale Ally odmítá, že během obědu cvičí.

Na kickboxu. Ally dnes opravdu cvičení jde. Přichází instruktorka a ptá se jich, jestli jsou připraveny na svůj první zápas. Říká, že by mohla bojovat Ally proti Georgie. Zápas se bude konat zítra. Richard je u Metly v kanceláři a pomáhá jí do kabátu. Metla se k němu obrátí a řekne mu, aby jí podal ruku. Ona si přičichne k jeho ukazováčku a pak řekne, že má nos na dvě věc:pravdu a parfém. Řekne mu, že zase osahával lalůček generální prokurátorce a ať odejde z její kanceláře.

Ally se setkává s Dr. Tracy Clark, Johnovou terapeutkou. Ally jí řekne o tančícím miminu a Tracy jí řekne, že se zdá že je úplnej cvok. " Ally, viděla jste průhledné dítě, jak dělá ooga-chucka a prohodí vámi oštěp, " říká Tracy. " Proplavujete skrz kancelářemi, ale proto jste tady a já vás napravím." Dále jí řekne, aby se postavila na jednu nohu, levým ukazováčkem se dotkla špičky nosu a pískala. Ally se jí ptá, co je to za divnej druh terapie a Tracy odpovídá, že to není žádná terapie, že jen potřebuje vědět, jestli jí Ally důvěřuje. Jestliže udělala všechno co jí právě řekla, asi jí opravdu věří. Pak jí řekne, aby se konečně posadila a řekla jí "o tom Billym."

Zpátky k soudu. Dr. Butters bude svědčit. Říká, že paní Goldstein byla v jaterním kómatu a teprve potom poslal pro ty prasečí játra. Když se ho pan Lane (právník obžaloby) ptá jestli je pravda, že by přišel o peníze z federálního grantu, kdyby neudělal transplantaci prasečích jater do konce roku 1997. Greg souhlasí.

Ally má další sezení se svou novou terapeutkou. Sezení pokračuje, když najednou vezme Tracy dálkové ovládání a pustí stereo, ze kterého se ozve takový ten smích ze sitcomu. Tracy se směje spolu s ním. Ally je trochu mimo a Tracy jí vysvětlí,že občas některý z jejích pacientů řekne něco tak směšného nebo naivního, že jednoduše její smích nestačí. Řekne Ally, že má pár opravdových problémů. "Zaprvé, Billy, na to ho zapomeňte." Ne protože to pro ní není ten jediný a jedinečný ale prostě proto, že ho nemůže mít. Pak jí řekne, že z části je to také vina Georgie a tak by si to s ní na tom kickoboxovém zápasu měla vyřídit. Nakonec jí řekne, že musí mít osobní píseň. Něco, co když uslyší, udělá se jí lépe. Tracy má jako osobní píseň "Tracy" od Cufflinks a už jí má od deseti let. Tracy vstane, a začne tančit a zpívat svou osobní píseň. Řekne Ally aby si do zítra vymyslela osobní píseň.

Následující den u soudu. Ally se snaží Grega povzbudit, ale nevypadá to, že by se jí to dařilo. Slíbí mu, že závěrečnou řeč pronese John. Greg tvrdí, že je to kvůli tomu, že mu Ally nevěří, ale Ally tvrdí, že je to protože má dnes ten kickboxerský zápas a musí si vymyslet nějakou osobní píseň. On myslí si, že to je protože ona nevěří jemu, ale ona říká, že to je protože ona má velký kickboxing zápas, a ona pokusí se vybrat si ústřední melodii. Greg se jí znovu pokusí přesvědčit, že to co udělal, nedělal pro svou kariéru. Ally m prý věří.

Metla spatří na chodbě generální prokurátorku a požádá jí, jestli by si s ní mohla soukromě pohovořit. Vyčte jí, že se schází z jejím přítelem. Paní Reno jí odpoví, že nejspíš se k ní Richard tak hrne, protože hledá ženu, jejíž vlasy jsou o něco přirozenější než Nutra Sweet.

Další terapie. Ally vypráví Tracy o jejím novém klientovi. Tracy to však nezajímá, zajímá jí pouze její osobní píseň. Ally jí řekne, ať nehodnotí její projev a začne zpívat "Searchin' My Soul" (ústřední melodii seriálu). Tracy ji zastaví a řekne jí, že se nehodí. Znovu jí pouští tu svoji osobní píseň a ukazuje jí na ní, že to musí být rázná píseň, která jí dodá sílu a povzbudí ji. Tak Ally navrhne "Tell Him" (původně od The Exciters). Ally jí to zazpívá, ale Tracy se nelíbí , jak to slyší pomalu, musíte to slyšet rychleji.

Ally a Georgia vstupují do ringu, aby si to rozdali v kickboxu. Elaine, Billy a John se přišli podívat. Boj začíná. Ally se snaží Georgiu udeřit pěstí, ale netrefí se, a tak jí Georgia kopne. Ally jí vrací pár kopů do hlavy. Georgia se otřepe a útok jí vrací. Elaine vybírá sázky. Tak to pokračuje ještě chvíli. Georgia udeří Ally do břicha a ta z jí z posledních sil knokautuje pravým hákem. Obě padají k zemi. Do ringu přibíhá Billy a ptá se, jestli jim nic není.

Následující den. Slyšíme takový bzučivý zvuk a kamera detailně snímá Allyin slastný pohled. Kamera odjíždí a my vidíme, že si masíruje masážním strojkem bolavá žebra.

Richard jde za Metlou, aby se znovu pokusil zachránit vztah. Vysvětluje, že jen chtěl mít tu možnost říct svým vnukům, že dosáhl a dotknul se velikosti. Metla nastaví krk a řekne mu, aby si sáhl. Richard se dotýká jejího lalůčku. Když skončí, Metla se ho zeptá jestli si to užil. Když odpovídá že ano, Metla dodává: "Tak si to pamatuj, protože to bylo naposledy. " "Sbohem Richarde."

Ally jde k soudu a v hlavě slyší svou osobní píseň. Zastavuje se na přechodu a rameny jí začnou škubat do rytmu melodie. Jeden po druhém, všichni chodci, co tam stojí s ní, se začnou také houpat do rytmu. Když se rozsvítí zelená, všichni, "přetančí " přes silnici na druhou stranu.

Zástupce druhé strany má závěrečnou řeč. Najednou se ozve příšerný zvuk. To dělá John, který si zkouší svou vábničku na vepře. Nakonec toho ale nechá a omluví se, že nemyslel, že to bude tak slyšet. John při své řečí říká, že ho znepokojuje především to, že po svém probuzení paní Goldstein nepoděkovala, ale zavolala svého právníka. Tvrdí, že ten vepř, co jí zachránil život se jmenoval Michael. Pak poprosí porotu, aby to jméno vyslovili. Když to udělají, John jim poděkuje, že ho potěšili.

Georgia se potká s Ally na toaletě. Obě jsou potlučené z toho zápasu v kickboxu. John přichází říct Ally, že porota už se vrátila. Georgia říká, že ještě něco musí vyřídit, a pozve Ally na pivo. Ally souhlasí, že se potom sejdou.

U soudu. Porota rozhodne, že Gregův postup byl správný. Poté, co jim poděkuje, pozve Greg Ally na oběd. Ally říká, že jistě a Greg natáhne ruku, jako že jí chce potřást, ale nakonec jí dá na pusu líci. Když Metla odchází a s úsměvem na tváři sleduje Ally s Gregem.

Richard i Metla jdou sami domů. Ally jde také sama, ale za chvíli se setká s Renee, která tam na ní čeká. Pod jedním deštníkem odchází domů.

skladby
Tracy (The Cufflinks)
Tell Him (Berns) zpívala Vonda Shepard
Young At Heart (Frank Sinatra) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz