doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 18
další epizoda
Oficiální název: The Playing Field
Český název:
Kolbiště
Oficiální označení:
#AM17 [AM118]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Josh Evans - Oren Koolie
Christine Dunford - Eva Curry
Wrenn T. Brown - Attorney Stone
Michael Winters - soudce Herbert Spitt
Shea Farrell - Mr. Tyler
Miriam Flynn - Karen Koolie
Jerry Sroka - Joel
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3


Epizoda začíná v terapeutické kanceláři Dr. Tracy Clark, kterou Ally začala na Johnův podnět navštěvovat. Baví se o tančícím miminu, které Ally často vídá. Ally vypráví, jak ho viděla s hokejkou, Tracy se ptá, jestli je dobrý hokejista a Ally jí na o odsekne, že hokej nesleduje, takže neví. Tracy jí poradí, aby ho nakopla.

Později. Ally a Dr. Greg Butters (její klient z minulého dílu) jedou v autě a baví se o Allyině terapeutce. Oba se na sebe usmívají a pozornému divákovi je jasné, že se na sebe koukají už moc dlouho a že by Greg měl sledovat silnici před sebou. Najednou vidíme "stopku" a slyšíme skřípot brzd, po kterém následuje náraz. Ally (která si myslí, že právě prožila další ze svých fantazií), řekne Gregovi, že se jí právě zdálo, že přehlídl stopku a že nabourali. Greg jí vyděšeně poopraví, že se jí to nezdálo ale že je to realita. Oba v pořádku vystoupí z auta. Ally se hned ujme útočné role a valí vinu na druhého účastníka nehody. Druhý řidič povídá: "Vy jste jedna z nich, co?" Ally se ptá, koho tím myslí, "jedna z nich"? Řidič jí odpoví: "Právník." Ally mu to chce oplatit a drze pokračuje: "A kdo jste vy, účetní?" Řidič přikývne a Ally pozná, že to už přehnala a začne se omlouvat.

Ráno v zasedací místnosti. Richard oznámí, že chce dotáhnout ten případ Evy Curry. Georgia si myslí, že to není případ: "Jak chcete zažalovat za sexuální obtěžování, když k žádnému nedošlo?" Richard odpoví ?"Res ipso retainer."? (res ipso=věc sama za sebe)

Na unisex toaletě. Ally diskutuje s Johnem o Tracy. John připustí, že je místy agresivní a že si účtuje dvojnásobek, když si potřebuje vzít chvilku. Ale tvrdí, že dosahuje výsledků. John říká, že pracuje na novém úsměvu a ptá se, jestli ho chce Ally vidět. Ally souhlasí a John se otáčí na všechny strany, aby si Ally mohla ten úsměv dobře prohlédnout. Přichází Elaine a oznamuje, že volali z kanceláře Orena Kooliho - právníka, který zastupuje toho druhého účastníka nehody. I když byla Ally nepřímý účastník nehody a tedy svědek, případu se ujme. Elaine projde kolem Johna, který má stále na tváři svůj roztomilý úsměv a zhodnotí ho jako vynikající.

V Allyině kanceláři. Greg s Ally probírají tu nehodu a Ally říká, že by mohla být svědek. Greg tvrdí, že by mohla být svědkem toho druhého řidiče, protože viděla, jak Greg nedával pozor na cestu. Ally souhlasí a Greg odchází za svými pacienty.

Eva Curry se setkává s Billym, Richardem a Georgiou aby ji oznámila, že po ní její šéf nikdy sex nepožadoval. Ve skutečnosti se s ním ani nesetkala, ale říká, že jiné ženy ve vyšším postavení byly sexuálně obtěžovány, jinak by se na ty pozice nedostaly.

U soudu. Soudce se snaží porozumět celému případu. Poté, co si projde všechny fakta, Richard se ptá: "Vyhrajeme?" Soudce říká, že ne a diví se. Richard říká, že zákon o sexuálním obtěžování je tu proto, aby se ženy nestaly obětí sexuálního obtěžování. Tvrdí, že jestliže jiné ženy jsou povýšeny, když se se svým šéfem pomilují, jeho klient má právo se cítit jako oběť, protože jí nebyl žádný neslušný návrh učiněn. Soudce souhlasí a stanoví datum prvního slyšení.

Doma. Ally řekne Renee, že jí Greg tak znervózňuje, že se začíná i potit. "Je u mě v kanceláři dvě minuty a já se cítím jako vypeckovaná." Renee tvrdí, že když se tak necítí, s tím chlapem už se podruhé nesejde. Dále říká, že když začíná být nervózní, začne myslet na svoje poprsí a vystrkuje ho na něj. Pak se zeptá Ally, co si myslí, že se líbí mužům nejvíc na ní. Ally si myslí, že oči. Renee odpoví, že to je lež a ptá se co jiného. Ally napadnou rty. Renee ji tedy poradí: "Až budeš cítit, že začínáš být nervózní, začni myslet na svoje rty." Renee odejde do svého pokoje a Ally se pozoruje v zrcadle jak špulí rty.

Následující den v práci. Ally přichází do práce a bere si na recepci vzkazy. Najednou uslyší "ooga chucka." Otočí se a uvidí něco (o čem si myslí, že je to tančící mimino) v černém kabátě s kloboukem a s kufříkem stát u dveří zády k ní. Ally si vzpomene, co jí poradila Tracy a s otočkou ho nakopne. Když se seběhnou lidé snad z celé kanceláře, Ally zjistí, že to nebylo tančící mimino, ale malý chlapec. Několikrát se mu omluví. Chlapec říká, že je v pořádku, ale že Ally je "hrozná ženská." John pak Ally ho pak Ally představí, jako Orena Koolieho, právníka toho řidiče, co do něj Greg naboural. John vysvětlí Ally, že Oren je zázračné dítě (práva vystudoval v 11 měsících). Je mu devět a má problémy s hormony, které mu brání, aby vyrostl.

Ally a John s ním mají v zasedací místnosti schůzku. Oren říká, že jestli mu dají to co požaduje, odejde. Chce $125, 000 odškodného na ruku. Ally mu řekne, že neví za co. Oren si myslí, že by na něj potom co mu udělala měla být hodná. Ally se ho ptá, jestli si to může na chvíli promyslet a Oren seskočí ze židle a napřímen projde pod stolem ven z místnosti.

Ally jde s Gregem na oběd a vypráví mu o tom, jak nakopla Orena. Později jde k Tracy na sezení. Tracy ji řekne, že je z ní Greg celý vedle a že se jí nejspíš bojí. Tracy se jí zeptá, jestli už zkusila osobní píseň, když byla z Grega nervózní. Ally říká, že zkusila, ale že to moc nezabralo. Tracy jí řekne, že potřebuje vlastní Pips. Stejné jako má Gladys Knight. Tvrdí, že bez nich je nic, ale s nimi, že je úžasná. Poradí Ally, že když si bude zpívat tu píseň, ať si za sebou představí svoje vlastní Pips.

U soudu. Slečna Curry tvrdí, že jejich šéf je svobodný, a že ho tudíž ženy v práci loví. Připouští, že by ho mohla lovit také, ale to že není řešení a to nechce. Ve výtahu. Georgia řekne Richardovi, že jí ten případ nesedí. Richard ji odbude tím, že on má křeče a není mu dobře. Georgia mu oznámí, že jde na dlouho procházku.

Ally a John mají další schůzku s Orenem. Ally říká, že by tam možná ani neměla být, že by měla v tom případu vystupovat jako svědek. Oren se jí ptá, proč tu teda je. John si něco brumlá a Oren si myslí, že je to písnička z Čaroděje ze země OZ. Ally mu navrhne že mu zaplatí málo peněz. Oren se rozčílí a začne křičet. Ally se mu omlouvá a Oren říká, že ho zranila. John jde pro Orenovu matku.

Paní Koolie řekne Ally, že Oren nesnáší, když prohrává. Když Ally navrhne, že je možná na právnické povolání moc malý, paní Koolie říká, že je to jediná možnost, jak někoho přinutit, sedět s ním v jedné místnosti. Oren je v zasedačce a hází botami. Ally si sedne, a vezme Orena na klín. Řekne mu, že je dítě, a jestliže je takový genius, pak by měl vědět, že děti potřebují dětství. Oren říká, že bude právníkem jen do 12, pak bude oftalmolog. Oren se naklání ze strany na stranu, a Ally se s ním houpe. "Co takhle 75? Myslim, že to by můj klient přijal," navrhuje Oren.

Richard a Billy jsou připraveni podat žalobu, ale Georgia stále ještě nepřišla. Když se konečně objeví, zjistíme, že se nechala ostříhat. Billy se ptá, " Co sis to nechala udělat?" " Líbí se ti to?" odpovídá Georgia. Billy odpoví "Je to kratší." "Oh, já sem ho žádala, aby to ustřihl delší!" Richard se pokusí vlasů dotknout a řekne, že si myslí, že je to dobrá délka. Georgia mu řekne, že jestli se ještě jednou pokusí dotknout jejích vlasů, že mu zlomí ten prst.

U soudu. Richard řekne soudci, že nesnáší ten zákon o sexuálním obtěžování a že si ho vymohli nespokojené lesbičky. Dále tvrdí, že ženy jsou oběti a potřebují zvláštní pomoc, tak by se měli obracet na federální zákon o postižených.

Ally, Georgia a Tracy spolu sedí v baru. Tracy řekne Georgie, že by jí taky měla navštívit, neboť tou změnou účesu, jen zastírá, že prožívá životní krizi. Pak se otočí na parket, kde tančí Renee. "Ona je v pořádku, tančí s třema chlapama a to jen pro to, že dokáže využít svou sexuální přitažlivost jako zbraň." Najednou začne hrát Tracyina osobní píseň. Billy přichází a Tracy se ho hned ptá: "A vy jste kdo?" Když odpoví, že Billy, ona říká " Ah, Billy ", a zavleče ho na parket.

Následující den. Oren, Ally a John mají další schůzku a znovu se zkouší domluvit na dohodě. John nabídl 60. Oren se rozbrečí a uteče pod stůl. Když ho žádají, aby vylezl, Oren odpoví že ne a že by mohl Ally klidně zažalovat. Proč? Oren prohlásí, že ho nakopla a pak si s ním hrála na klíně. Ally si k němu vleze pod stůl a ptá se ho, jestli plánuje k dosažení vítězství použít vydírání. Dále mu řekne, že se chová akorát arogantně a že ještě včera potřeboval kojit. Oren jí poradí, aby to vzala zpět, ale Ally neustoupí. Prohlásí, že nebude využívat žádných zvláštních podmínek jenom proto, že je malý. Oren se znovu rozbrečí.

U soudu. Soudce prohlásí, že nedokázal najít způsob, jak odmítnout žalobci jeho pošetilé tvrzení. Říká, že si není jistý, že se stala obětí a proto potřebuje, aby to porota rozhodla.

Když se trio vrátí zpátky do práce, Georgia obviní Richarda, že tím, jak zesměšnil zákon o sexuálním obtěžování, poškodil ženská práva.

V unisex toaletě. Ally říká Orenovi, že rozumově má na to, být právníkem, citově však ještě ne. Nabídne mu $35, 000, a Oren říká, že to navrhne jeho klientu.

Ally a Georgia sedí v Ally v kanceláři. Ally se ptá, " Kdo tvrdí, že to musí být mužský svět? Kdo vyřknul tohle pravidlo?" "Muži," odpoví Georgia. Georgia pak povídá, jak moc ráda by dostala Richarda do ringu a tam ho knokautovala. V době, kdy jsou obě řádně naštvané, vchází do místnosti Richard. Georgia se chopí útoku a začne na něj ječet, že když jí její předchozí šéf začal sexuálně obtěžovat, ona ho nakopla. Georgia tlačí před sebou Richarda na zeď. Ally se připojí a že je nepřijatelné, vyřazovat ženy předem. Georgia říká, že je nepřijatelné, aby si čuchal k její botě. Pokračují ještě chvíli, než ho donutí, aby s tím souhlasil. Richard tvrdí, že je taky naštvaný a Ally s Georgiou mu naráz řeknou, aby vypadl. Richard odchází a říká, že se mu líbí, když na něj takhle křičí. Georgia se hbitě sundá botu, a mrskne jí po Richardovi. Ta ho však mine a zasáhne Johna. "Prosím, přestaňte po mně házet ty boty!" rozeřve se na ní John.

Později v noci. Greg je v u Ally v kanceláři. Ally říká, že ho tentokrát z místnosti utéct nenechá. Greg připustí, že ho poleká, protože je tak upřímná. " Máš tady teď ty svoje Pips?" ptá se. Greg se ještě pokusí odejít, ale Ally k němu přijde a stoupne si těsně k němu. Greg tvrdí, že ještě nikdy nepolíbil dívku, s kterou předtím netančil. Ally ho vezme za ruku a vyplavou spolu z kanceláře.

Všichni jsou v baru. Richard říká, že čeká, že ten případ s tím sexuálním obtěžováním se brzy urovná. Potom požádá Georgiu, jestli by si s ním nešla zatančit a říká, že je to pod hranicí. Georgia souhlasí. John se svěřuje Billymu, že ho trápí, že jeho terapeutka ví, že tu budou vládnout ženy. Přichází Renee a zatáhne ho na parket. Georgia mává na Billyho. Kamera se kousek pootočí a je vidět že Ally tančí s Gregem.

skladby
This Guy's In Love With You (Bacharach), zpívala Vonda Shepard
The Munchkin Song z "The Wizard of Oz"
Dream Lover (Bobby Darin), zpívala Vonda Shepard
Tracy (The Cufflinks), zpívala Vonda Shepard
Where Peaceful Waters Flow (Gladys Knight a the Pips) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz