doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 19
další epizoda
Oficiální název: Happy Birthday, Baby
Český název:
Všechno nejlepší, Ally
Oficiální označení:
#AM18 [AM119]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Thomas Schlamme

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Harriet Sansom Harris - Cheryl Bonner
Barry Miller - Mark Henderson
Alaina Reed Hall - soudce Elizabeth Witt
Danny Borowicz - úředník
Roberta West - předseda poroty

Blíží se Allyiny narozeniny a Elaine se rozhodla, že jí uchystá překvapení. Nažene všechny do její kanceláře a tam čekají. Když vejde Ally, vyskočí ze svých úkrytů a zvolají "Překvapení!" Potom se jí pokusí zazpívat, Ally je zastaví. Jak se později dovíme, Ally je z narozenin celá nesvá, protože z osmadvaceti je do třiceti už jen kousek. Přichází policista a předává Ally předvolání, pak se začíná svlékat a vyklube se z něho striptér. Všichni včetně Ally odcházejí, a tak s ním v kanceláři zůstane Elaine sama.

Následující den. Ally přichází na ranní poradu v zasedací místnosti. Začne mluvit a vůbec jí nevadí, že má ještě ve vlasech natáčku. Billy se jí to snaží decentně naznačit, ale Ally nereaguje. Když jí to konečně dojde, odpoví, že je to módní záležitost.

Firmu si najímá Mark Henderson. Byl obviněn z nezákonného vniknutí poté, co vstoupil do bytu jedné ženy a dráždil jí chodidla.

Renee zastává v tomto případu funkci okresního prokurátora. Když začne soud, ptá se Cheryl (žalobkyně), co přesně se té noci stalo. Byla přesně půlnoc, když jí probudilo lechtání na chodidlech. Začala křičet o pomoc a zavolala 911. V té tmě viděla pouze siluetu.

Když začne Cheryl vyslýchat Ally, zjistíme, že se Mark s Cheryl znaly, protože spolu byli na třech schůzkách. Cheryl ten večer nezamkla a Mark tak nemusel překonat žádnou překážku. Na jedné ze schůzek mu také prozradila, že má ráda, když je jí masírován jeden bod na chodidle.

Elaine vzala tu věc s natáčkou vážně, protože jí teď také nocí. Přišel Greg, aby ještě podepsal nějaké papíry k jeho poslednímu případu. Elaine ho požádala jestli by nepřišel a nezazpíval jí na večírku. Poví mu, že je z těch narozenin trochu mimo. "To, že ses s ní ještě nevyspal, jí trochu stresuje." Greg se diví, co všechno o nich Elaine ví.

Zpátky k soudu. Mark Henderson vysvětluje, že Cheryl mu kromě toho, že má ráda masáž na chodidle prozradila, že má ráda překvapení. On to vzal prostě jako výzvu. A v tom, že to výzva byla, ho utvrdilo to, že nechala odemčeno.

Greg doprovází Ally domů a ta se ho ptá, jestli se z něj od té doby, co ho zve dál, nestal homosexuál. Greg říká, že ne. Když jí pak políbí, Ally si sama k sobě přizná, že nebude. Ally se ho opět pokusí pozvat nahoru, ale Greg odpoví, že snad někdy jindy. Dvěma, třemi kroky se Ally dostane domů. Řekne Renee, že rande bylo bezva, popadne Davida a pospíchá s ním do své ložnice.

Potom, co se s Gregem pohádá v kanceláři, jde se uklidnit do unisex koupelny. Nabere si vodu do dlaní a když se s ní už-už přiblíží k obličeji, pustí ji do umyvadla a dělá to stále dokola. Když se jí Georgia ptá, co to dělá, Ally říká, že si šplouchá studenou vodu na obyčej, ale že to doopravdy dělat nemůže, protože by se pak musela znovu namalovat. Začne z toho obviňovat mužský svět. Vykládá Georgie celý seznam svých problémů, pak jí poděkuje a odejde. Než odejde, stačí se jí Georgia zeptat: "Jaktože jsou tvoje problémy větší, než všech ostatních?" "Protože jsou moje," odpovídá Ally.

Mark Henderson zajde za Ally, aby ji přesvědčil, že Cheryl opravdu miluje. Ally pošle pryč Renee, a rozhodne se, že to dá mezi nimi do pořádku. Zařídí aby se sešli a o všem si promluvili. Oba je pozve do baru v přízemí.

Ally sedí v baru, když se na ní najede reflektor a Vonda oznámí, že následující píseň je pro Ally McBeal. Začne zpívat skladbu "I'am women". Elaine a Renee se k ní po několika taktech připojí. Když přijde do baru Cheryl, a uvědomí si, proč je tam, naštve se. Ally uzná, že to co Mark udělal, nebylo dobré, ale že to z něj ještě nedělá zločince. Cheryl říká, že jí lhal, když předstíral, že je normální a když už se zdá, že Cheryl začne křičet, Ally ji vezme do své kanceláře. Cheryl tvrdí, že každý její rande je propadák. Když se setkala s Markem, myslela si že konečně našla toho pravého, oba jsou totiž "tipsters" (lidé kteří volají do rádií, kde se tvoří zácpy na silnicích). Přichází Mark a řekne, že není žádný superman. Říká, že to udělal, protože četl v Cosmopolitanu o ženských erotogeních zónách, ale Cheryl to jako vysvětlení nebere.

Ally se vrací do baru, kde jí Greg začne zpívat píseň "Love me". Když už se začíná usmívat, Renee vstane a začne s Gregem zpívat duet. Ally se naštve a odejde uprostřed písně domů. Jakmile přijde Renee domů, Ally se do ní pustí. Renee tvrdí, že se o Grega vůbec nezajímá a říká, že i kdyby ano, Ally by nikdy nezradila. Zvoní Greg a když si Ally myslí, že by konečně mohli být spolu, Greg jí oznámí, že vzal nějakou novou práci v Chicagu. Přiznává také, že se do ní asi zamiloval. Ally říká, že ví, že ano a dodává: "To je jasné znamení, muži, kteří se do mě zamilují, opouští město, aby pracovali na své kariéře. " Greg se chce s Ally ještě zítra vidět, ale Ally odmítá.

Příští ráno. Ally stojí před zrcadlem v koupelně a slyší svou osobní píseň. Začne tančit a protančí se až k sobě do ložnice. Tam však spatří na posteli Davida. Vezme ho za nohy a začne s ním kolem sebe mlátit. Nakonec na něj skočí a David praskne. Renee přijde do dveří. Ally povídá, že Greg je doktor na pohotovosti a že v Chicagu se hodně střílí a že s tím přece nemůže vůbec soutěžit. Když odejde, Renee se smutně kouká na Davidovu splasklou hlavu.

Elaine má na nose takové dost zvláštní brýle. Ve skutečnosti jsou to obyčejné staré brýle, které mají na spodní straně obrouček připevněné ledové váčky. Nazývá je ledovými brýlemi. Sama je vynalezla a právě si to nechává patentovat.

U soudu. Allyin hlavní argument spočíval v tom, že Mark Henderson dostal příliš sebevědomí na to, aby nechal věci pokračovat přirozenou cestou. Ally dodá, že někdy se věci, kterých nejvíc litujeme, jsou ty věci, které jsem neudělali. Porota shledá Marka v obou obviněních nevinným a když mu Ally říká, že by si možná opravdu měl někam zajít, John se mu pokusí dát vizitku Tracy, ale Ally mu jí vytrhne z ruky. Mark pozve Cheryl na kafe.

Když odchází ze soudní budovy, Přichází Greg, aby se s Ally rozloučil. Tvrdí, že na téhle práci se začalo pracovat už předtím, než se poznali. Ona mu řekne, že bude mít Chicago rád. Greg ji políbí na líci. Ally si utře slzu a vejde do výtahu.

Ally se vrací zpátky do firmy a už na ní čeká Elaine s těmi podivnými brýlemi. Když vidí, jak se na ní Ally dívá, raději si je sundá. Ally prosí Elaine, jestli by jí nesehnala něco hmatatelného, něco jako přání k narozeninám. " Snažíš se zapomenout na včerejší noc? " ptá se Elaine. Ally říká, že včerejší noc byla jako každá jiná. "To je zase další věc, aby si tě konečně někdo všiml?" Ptá se Ally na adresu brýlí. "Jak dlouho to chceš ještě zkoušet?" Elaine odpovídá, že tak dlouho, dokud si jí někdo všimne. Vypráví Ally, že když byla ve čtvrté třídě, její nejlepší kamarád dostal nové kolo. Všichni ho začali obdivovat. Její rodiče si nové kolo nemohli dovolit a tak se začala ostatním chlapcům prodávat za niklák. Brzy si ušetřila na alespoň na zvonek. Nikdy to kolo nedostala, ale s tím zvonkem nadělala dost pozdvižení. "Mám stejné právo být šťastná, jako ty být v mizérii." Ally se zřejmě dotklo, jak se jí Elaine otevřela a pozve ji, ať jde s ní a Renee na koncert. Elaine říká, že možná příště.

Na cestě domů, jí Renee koupí balónky. Když přejdou ulici, Ally je pustí k nebi.

skladby
It's Not Unusual (Tom Jones)
Falling (Orbison??) zpívala Vonda Shepard
I'm a Woman (Leiber/Stoller) zpívaly Shepard/Krakowski/Carson
Love Me (Elvis Presley), v provedení Jesse L. Martin
Don't (Leiber/Stoller), v provedení Lisy Nicole Carson
Tell Him (Berns) zpívala Vonda Shepard
Charm You (Kipp Lennon - Venice), zpívala Vonda Shepard
Que Sera Sera (Livingston/Evans) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz