doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 21
další epizoda
Oficiální název: Being There
Český název:
Přátelé
Oficiální označení:
#AM20 [AM121]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Mel Damski

Guest Stars:
Isaiah Washington - Michael Rivers
Michael Easton - Glenn
Gibby Brand - soudce William McGough
Eric McCormack - asistent okresního zástupce Keplera
Erica Nicole Dickerson - malá Renee
Shannon Welles - stará žena ve výtahu
Herb Corben - starý muž ve výtahu
Patricia Tate - soudní úředník
Earl K. Kim - předseda poroty

V jednom z dílů učil John Richarda jak slyšet zvony. Tentokrát to zkouší s Ally. Moc se jim to ale nedaří, protože Ally slyší jenom takový cinkání. John jí názorně ukazuje, jak by to mělo vypadat a jak si při tom vykračuje. Na toaletu vejde Georgia, které to dnes mimořádně sluší. Když jde kolem Ally, vrazí do sebe a Georgia něco vypadne. Ally to ihned sebere a schová to za zády, než to i toho John stačil všimnout. Je to těhotenský test. Ally to Georgie podá a ta s díkem zmizí v kabince.

John, Ally a Renee se připravují na soudní jednání okolo Reneina útoku na Michaela (viz. minulý díl). Renee tvrdí, že Johnovi nevěří, a že se jí kvůli jeho podivným metodám nechce přijít o práci. Tvrdí, že jestli o tu práci přijde, tak Johna zabije a pak půjde sedět. Ally odchází z kanceláře a cestou potká Elaine. Ptá se jí, jak dopadl ten test. Elaine se ptá: "Jaký test?". Ally ji ujišťuje, že ona vždycky ví všechno o všem co se ve firmě stane, takže určitě ví, o jaký test jde. Na galerii nad nimi prochází Georgia a celou konverzaci vyslechla. Ally se omlouvá, že jde pozdě k soudu a utíká pryč.

Michael Rivers, kterého Renee knokautovala, je první svědek. Vypráví, jak ho pozvala na rande, jak měla celý večer choulostivé narážky, a jak ho popadla za zadek. Během výpovědi slyšíme kliknutí. Je to samozřejmě John, který tvrdí, že má možná polyp v krku a že by to cvakání používal místo námitek.

Vstává John, aby zahájil svůj výslech. Omlouvá se, že mu vržou boty a říká, že má problémy s klenbou a že mu doktor předepsal tyto zdravotní boty.

Všichni jedou společně ve výtahu. Přistupuje další osoba a je to Glen (model). Ally je v šok, že ho vidí a padá na zem. Glen říká, že dostal obsílku, aby svědčil v Renninim případu.

Georgia vysvětluje Billymu, že si ještě neudělala test. Řekne Billymu, aby si ho udělal sám. Když odchází, hodí po něm tu krabičku. Mine, ale chytí ji Richard: "Dítě. Skvělé, paráda."

Renee, Ally a John se vrací zpátky. Renee řekne Richardovi, že "jeden z Allyiných konkubín byl předvolán, jako svědek." Johnovi zakručí v žaludku. Vysvětluje, že se to stává, když je nervózní, a že se za to vůbec nestydí. Renee sarkasticky namítá, proč to nepoužívá v soudní síni. John ji opraví, že by se asi divila, ale že to občas použije. to stane se v časech úzkosti a Renee říká, že ona je překvapená, že on nepoužívá to u soudu. U soudu. Glenn svědčí. Začne vysvětlovat, že spal s její spolubydlící, dvakrát. Když se ho několikrát advokát druhé strany zeptá, jestli to bylo skutečně dvakrát a s touto spolubydlící (přičemž ukazuje na Ally.) Ally to už nevydrží a vyskočí: " Dvakrát. Ano Dvakrát. Jedna, dvě, bába de. Dvakrát, jakože dvakrát. Jasný?! " Ally dál vysvětluje, že ji sliboval, že odjede a tak se s ním vyspala, ale že ji opustil, protože neuměla jezdit na snowboardu a tak mu Renee udělala tučňáka. John zakručí žaludkem. Když se soudce ptám, co to je tučňák, Glen to před celým soudem vysvětluje. Nakonec dodá, že mu Renee řekla, že má vztahy na jednu noc mnohem raději než Ally. John, Renee a Ally si dají prsty na nos, a vezmou si společně chvilku.

V Billyho kanceláři. On a Georgia sedí každý na jedné straně stolu a zírají na těhotenský test. Nemohou se dohodnout, kdo to otočí, aby se podíval na výsledek. Nakonec se podívají spolu. Je to růžové, což znamená, že jsou těhotní. Nejsou s toho moc na větvi a potřesou si přes stůl rukama.

V výtahu. John řekne Ally, že u případu skončila. Tvrdí, že porota už k ní nebude mít důvěru, potom, co spala se svědky. Ally namítá, že jenom s jedním. Následuje parádní scéna: John zmáčkne čudlík nejbližšího patra a pohybem těla naznačuje, že už vystupují. Ally se s ním horlivě baví, a ani si nevšimne, že John to vystupování jen naznačil a vyjde z výtahu ven. John udělá krok zpátky a zavře dveře. Renee se s úsměvem dívá, jak Ally doběhl.

Ally nastupuje do dalšího výtahu. Mimo staršího páru, v něm jede ještě Glenn. Začnou se spolu hádat, jestli s tím jejich vztahem musel chodit až k soudu. Ally argumentuje, "Já nechodím s chlapama pro jejich obry, už jsem kouřila cigarety s většími filtry." Starouškové nemohou uvěřit vlastním uším. Když Glenn vystoupí, Ally se na ně usměje a pozdraví.

Billy se s Georgiou baví o jejím těhotenství. Elaine to poslouchá pomocí mikrofonu z haly. Georgia nechce hned přestat pracovat. Kvůli, Ally, samozřejmě.

U soudu. John předvolává jako dalšího svědka Renee. Postaví se před ní a jakoby se zamyslí nad první otázkou. Po chvíli naprostého ticha se pomal otočí k porotě, k ostatním lidem v sále a pak oznámí, že se rozhodl slečnu Radick nepředvolat.Renee se rozzuří. John jí vysvětluje, že porot začne mít podezření na lidi, co nezaujmou žádný postoj a proto se jí rozhodl nevyslýchat.

Ally jde za Billym do jeho kanceláře. Říká, že ví, že jí do toho nic není, ale protože viděla tu krabičku, ráda by znala výsledek. Georgia ji řekne, že je těhotná. Ally si představuje raketu, která jí proletí břichem. Gratuluje jim a chce obejmout Billyho ale nejdřív se pohledem zeptá Georgie, která jí to samozřejmě dovolí.

Ally jde na toaletu a kope do jedněch dveří. Přichází Billy a ptá se jí, jestli je v pořádku. Řekne, že má pocit, jakoby se jí měl omluvit. Ally říká, že se jenom nemůže přenést přes to všechno štěstí. "Bylo hezké, že sis našel někoho jiného a vzal si jí, bylo od tebe hezké, že spolu teď pracujeme v jedné firmě, ale je to od tebe pěkně hrubý, žes ji přived do jinýho stavu!" Říká, že je znepokojená jak může někdo přivést dítě na tento bláznivý svět. Potom odejde do jedné kabinky a my slyšíme šplouchnutí. "Spadla jsem do záchodu, poughkeepsie."

Následující den. Billy diskutuje s Georgiou, proč nejsou z toho dítěte nadšení. Všinou si, že vedle nich celou dobu stojí Richard. Richard přiznává, že to vyslechl jen od začátku a pokračuje se svou slavnou řečí, "Vlastní dítě, to je hrozně sobecká věc. Nikdo do toho nejde, že by chtěl darovat život, ale "my chceme vlastní dítě," my chceme, my chceme, my chceme…" Na toaletu vstupuje Elaine, která má na sobě svou podtvářenku. "Jedna věc je přivést dítě na svět..ale na tenhle svět?"

Ally telefonuje s Tracy (psychoterapeutkou). Říká, že je už jí ta osobní píseň unavuje a že už nebude používat ty svoje pips. Poté, co zavěsí řekne Johnovi, že jí Tracy poradila aby si vybrala píseň, která by zachytila, to co se v ní právě děje. John říká, že to funguje, ale Ally navrhne, že by možná měla spíš používat vrzající boty. Začne na Johna ječet, že Renee je její nejlepší přítelkyně a jestliže kvůli němu ztratí práci, ona mu to nikdy neodpustí a bude jej nadosmrti nenávidět. Uvědomí si, že to přehnala a snaží se mu omluvit.

Právní zástupce žaloby pronáší svou závěrečnou řeč, ve které shrnuje, že trénovaná kickboxerka zlomil někomu krk a jestliže by se to stalo opačně, ten muž by šel okamžitě do vězení.

John začne svou řeč, "Prosím vás…". Domluví se s porotou, že bude na jeho signál společně s ním říkat "Prosím vás…" Například: "Ona je opravdu u soudu protože se příliš bránila? Pak mávne na porotu a všichni řeknou, "Prosím vás…".

Ally se vrací do práce a ptá se Johna, jestli je v pořádku. Když se jí Elaine ptá, jestli nezná nějakého dobrého porodníka pro Georgiu, rozhodne se Ally, že je nejvhodnější čas vyzkoušet novou osobní píseň. Začíná slyšet melodii a všichni v kanceláři začínají kolem ní tančit. Ally se k nim připojí a společně s nimi vykopává na toaletě nohu proklatě vysoko. Na unisex záchod přichází Billy a my spolu s ním vidíme realitu: Ally vykopává nohy z jedné kabinky. Vystupuje ze stánku a nepřestává tančit až do okamžiku, než otevře oči a spatří Billyho. Billy se jí znovu ptá, jestli je v pořádku. Ally mu odpoví otázkou, "Je tu nějaká možnost, že není Georgia těhotná?" Pokračuje vysvětlovat, že když ji opustil, modlila se, že se dřív vdá, a jestliže ne, pak chtěla mít dřív děti, a jestliže ne, pak chtěla dřív umřít. Nyní se bojí, že dojde až na to poslední.

Soudce je volá zpátky. Zatím ne kvůli verdiktu, ale porota chce vědět, jestli obžalovaná chtěla úmyslně způsobit zranění. Soudce říká, že sami musí rozhodnout, zda ho udeřila, nebo zranila záměrně. John má starosti a Renee si myslí, že je mrtvá.

Doma. Renee říká Ally, že jejich právnická firma je jenom parta bláznů. Ally řekne Renee, že už by konečně měla připustit, že ten incident nebyla sebeobrana. Renee chce odejít, ale Ally ji zastaví, "Ty máš problém a já jsem tvoje nejlepší kamarádka. Od koho jiného bys to měla slyšet? Chodíš kolem mužů a snažíš se je zastrašit svým sex-appelem. John tě nevyslechl, protože ví, že tě neodsoudí, ale ty potřebuješ, aby tě odsoudili."

Ally jde do v noci do práce jen tak v džínech. Potká tam Johna, který chodí bosý kolem pilíře. Tvrdí, že pracuje na závěrečné řeči k jinému případu. Ally říká, že se k němu nechovala pěkně a že tomu nemohl rozumět. John říká, že by to od něj bylo troufalé, kdyby tvrdil, jak se cítí, protože nikdy neměl takového přítele jako v sobě mají Renee s Ally. Dodává, že Renee musí být šťastná. Ally říká, že kdyby měl nějaký problém je tu pro něj.

Další den, u Ally doma. Renee přijde za Ally a začne jí vyprávět, že když jí bylo jedenáct let, začala se vyvíjet. Byla první dívka v její třídě, které se trochu vyvinul hrudník. Chlapci ji pořád na hřišti chtěli osahávat. Jednou se šla podívat na chlapecký záchod, protože slyšela, že tam jsou o ní různé nápisy. Řekla si, že to všechno dělali, protože ji měli rádi, škádlili ji, protože ji měli rádi. Připustí, že nemůže snést když si na ní chlap trochu nešáhne, ale jestliže to udělá, je zpátky na tom hřišti.

Když se Ally dostane do práce, Elaine zkouší na Johnovi její poslední vynález - chladící suspenzor. Vypadá to jako normální spodní prádlo, ale chladí to, takže to pomáhá s "výrobou" spermií. Georgia a Billy jdou do jeho kanceláře a Georgia mu řekne, že krevní test byl negativní. Není těhotná. Oba říkají, že je to asi pro nejlepší, protože to nebylo dobře načasované.

Porota se vrací, tentokrát už s rozhodnutím. Renee je v obou případech shledána nevinnou. Děkuje Johnovi a říká, že ji mrzí, že o něm pochybovala. Děkuje Ally, která ji odpoví, že neudělala nic jiného, než že se vyspala se svědkem či dvěma.

Později. Ally jde na unisex toaletu, a slyší, jak někdo sedí ve vedlejším stánku. Vyleze na kabinku a koukne se ze shora. Pak odpadává a končí s nohami ve stánku naproti. Ally Georgie vysvětluje, že to byla isometrie. Přichází Billy a žádá Ally, aby ho na chvíli s Georgiou omluvila. Georgia připustí, že nechtěla být těhotná, ale přeci jen byť jen jednodenní představu nyní cítí jako ztrátu. Také se bojí, že se jí nepodaří nikdy otěhotnět. Billy říká, že se mohou začít snažit jen když ona, nebo oni budou chtít. Georgia říká, že by pravděpodobně měli všem říct, že není těhotná, ale Billy říká, že si je jistý, že se o to postará Elaine.

Vonda zpívá a hraje, Billy a Georgia se objímají na toaletě, Ally a Renee si povídají a John stojí sám z oknem a kouká se ven.

skladby
"Going the Distance" (Bill Conti)
Wedding Bell Blues (Laura Nyro), v provedení the Fifth Dimension
I'll Be There (Jackson Five), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz