doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 23
další epizoda
Oficiální název: These are the Days
Český název:
Báječné časy
Oficiální označení:
#AM22 [AM123]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Dylan McDermott - Robert G. (Bobby) Donnell *[Practice]
Willie Garson - Alan Farmer
Richard Schiff - Bernie Gilson
Phil Leeds - soudce 'Štístko' Boyle
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Lee Wilkof - okresní zástupce Nixon
Rhonda Dotson - Julie Martin
Ken Abraham - Hendrix
Bob Gunton - Michaelson
Gerry Vichi - předseda poroty

Příběh začíná na toaletě, kde ženská část firmy hledá ve vlasech Ally něco zeleného (Ally hledá důvod, aby si je mohla dát obarvit). Georgia tam najde jeden mrtvý vlas, což Ally dost znervózní. Nečekaně se objevuje Bobby Donnell. Ally společně s Georgiou padají na zem. Když jim Bobby pomůže vstát, říká, že přišel požádat o pomoc. Dva muži, jeden s vrozenou srdeční vadou a vrátný u jeho společnosti by si rádi vyměnili své srdce. Zeptá se, " Budeš to se mnou dělat?" Ally se otočí a podívá se na Georgiu s Elaine. Těm visí jazyky až na podlahu. Ally přijme Bobbyho nabídku. Z jedné z kabinek vyskočí Johna povídá, že si jen nacvičoval seskok.

Ráno v zasedací místnosti. Diskutuje se o případu, který bude Ally dělat s Bobbym. Dovídáme se, že John bude obhajovat nějakého svého příbuzného, kvůli tomu, že útočil na šťastné lidi. Během celého jednání si Ally stále hledá zelený vlas. Richard ho najde, utrhne ho, a hned si k němu přičichl.

Bobby jde k soudci, aby ho přiměl vydat soudní příkaz, kterým by nařídil nemocnici provést mezi panem Michaelsonem a Bernie Gilsonem (vrátný) výměnu srdcí. Právník, který zastupuje nemocnici říká, že tento druh " voodoo chirurgie " by mohl mít za důsledek to, že přijdou o nějaké granty."Ne, kdyby vás nějaký pro-voodooovský soudce propíchl soudním příkazem., " povídá soudce. Rozhodne, že zítra vyslechne stranu pana Gilsona.

Prvním svědkem v Johnově případu je Julie Martin. Svědčí, že byla v metru, seděla vedle nějakého muže, když tu náhle "ta hrozná obluda vstala a zle do mě udeřila." John namítá proti slovům ' hrozná' a ' zle. Soudce povolí ' hrozný' a ' mrzký ', a Julie pokračuje, že jí udeřil zlomeným koncem pádla. John se jí ptá, jestli přitom, když jí jeho klient zasáhl pádlem, myslela na líbání. Paní Martin říká, že se domnívá, že ano.

Bobby je s Ally ve své kanceláři a připravují se na další den. Ally říká, že těžko hledá, jak ten případ uchopit. Zakončuje to tím, že považuje Bobbyho za svého kamaráda, ale že by mu asi svou krev nedala. Ally si představuje svůj jazyk, jak se obmotává, kolem Bobbyho. Bobby jí vypráví, jak jí sledoval při tanci v baru. Ally se ho ptá, kdy naposled tančil. povídá, že si zatančí, právě tady, a právě teď. " Potřebuješ jen slyšet hudbu ve své hlavě, " říká Ally. Ally se začíná do své hudby čím dál víc ponořovat a ptá se Bobbyho, jestli ji taky slyší. Bobby odpovídá, že ano a tak začínají tančit.

Na unisex toaletě následující den. Georgia se ptá Ally, jestli ho políbila. Ally říká, že spolu pomalu tančili a představovali si hudbu. Georgia říká, že ona by ho políbila. Billy vychází ze své kabiny a Georgia se to snaží zachránit…"kdybych nebyla vdaná." Ally to vezme jako pobídku k odchodu a ztrácí se. Billy je rozrušený, že Georgia říkala, že by políbila nějakého cizího muže a začnou se spolu hádat.

U soudu. Další muž svědčí, že seděl v divadle a sledoval děj. Když se jeho hlava začala naklánět k jeho přítelkyni, obžalovaný ho udeřil do hlavy. Soudce " Mohu vidět Váš chrup?" Boyle se zeptá, jestli to byl zlý úder a John namítá. Když se John začíná ptát svědka, něčeho si všimne a upozorní na to soudce. Soudce Boyle přikáže svědkovi, aby před něj předstoupil a ukázal mu svoje zuby. U špičáku má kousek salátu a soudce Boyle pronese k porotě řeč na téma: úpadek ústní hygieny.

Na lavičce v hale. Ally sedí mezi pány Michaelsonem a Gilsonem. Hašteří se, jako dva dávní přátelé. Ally je zastavuje a říká, že je čas jít dovnitř. Michaelson si chce o samotě promluvit s Ally. říká, že se bojí, aby nebyl pan Gilson na té svědecké lavici moc napadán, ale Ally si myslí, že to bude v pořádku.

Dozvíme se, že Gilson a Michaelson se poprvé setkali před několika lety, když byl Gilson bezdomovec a požádal ho o nějaké drobné. Michaelson mu dal pět dolarů a dělal to tak každou středu po tři roky. Vždy se ho zeptal,jak se mu vede a podíval se mu do očí. Gilson říká, že to je víc než kdy dostal od většiny lidí. Jednoho dne, když hodně sněžilo, vzal ho pan Michaelson na polévku. Zjistili, že oba hráli středoškolský pohár a dokonce ve stejné konferenci. Michaelson pana Gilsona potom zaměstnal jako vrátného ve své společnosti. Pět let spolu chodili každou středu na oběd. Ally se ptá pana Gilsona, proč to chce nyní udělat. Gilson říká, že to dělá, protože Michaelson má rodinu - manželku a dvě děti - lidé, kteří potřebují, aby žil. Pokračuje, že jestliže by byl nemocný a měl by nějakému neznámému bezdomovci pět dolarů a v zimě ho pozvat na polévku, pochybuje, že by to udělal. Soudce stále nerozumí, proč to chce Gilson dělat. Gilson se ptá soudce, " Znáte odpověď , která by vás uspokojila? "

Elaine se dívá se na Georginy vlasy, protože se Georgia bojí, že je má místy oranžové. " Používáš příliš mnoho chemikálií, já chemii rozumím, " říká Elaine. Elaine si myslí, že měla pravděpodobně jako dítě vši. Elaine říká, že ona měla roupy, a žádá ji, aby to udržela mezi nimi. Přichází Billy a říká, že si chce promluvit s Georgiou. Když přijdou do jeho kanceláře, začne na Georgiu ječet, kvůli tomu, jak řekla Ally, že by ho políbila. Georgia mu řekne, že to byl jen dívčí hovor, ale Billy věří, že si zaslouží více respektu.

John a Renee vstupují do výtahu a John se snaží přesvědčit Renee, aby snížila svůj požadavek na dobu kterou by měl jeho klient strávit ve vězení. Tvrdí, že když to udělá, Farmer přizná vinnu. Navrhuje, že nejlepší by bylo šest měsíců. John výtah zastaví a ptá se Renee, jestli ho může vyslechnout. Vytáhne loňský případ s očicháváním nohou, který Renee prohrála. Tvrdí, že to bylo lehké,ale že to kvůli Johnovi neudělala. Když ji pak zatkli, John byl schopný ji úspěšně bránit. Renee stále není přesvědčená a řekne Johnovi, že jeho roztomilé Piškotí kouzlo na ní nemůže nechat stopy. John zakručí žaludkem. Renee se podívá na svoje vlastní břicho, jako by si myslela, že to udělala ona.

V Bobbyho kanceláři. Všichni se připravují na následující den. Michaelson a Gilson odejdou spolu. Opět se cestou mezi sebou hašteří. Bobby nabídne, že Ally odveze domů, ale Ally říká, že si vezme taxi. Bobby říká, že jí alespoň pomůže přivolat taxi. Když se dostanou ke dveřím, Ally se k němu natáhne, a políbí ho. Aby to nějak vysvětlila, řekne Bobbymu, " mám velký fiktivní svět. Někdy jen potřebuju, aby se věci staly skutečností." Bobby ji popadne a políbí -- pomalu, hladce, a dokonale.

Renee se s Ally (obě v županech) baví o tom polibku. Jaké to bylo? Ally a Renee se na sebe podívají a pak současně vydají, " Oh …můj …..Bože!" Ally řekne Renee, že jestliže si ho přivede do baru, Renee určitě vstane a začne mu něco zpívat. Renee vrhne po Ally polštářem a scéna se změní na polštář přistávající vedle Billyho, který sedí na straně postele. Georgia rozzlobeně vrhá polštáře na postel a ječí u toho na Billyho, že nežárlí, protože chce políbit Bobbyho. Myslí si, že žárlí protože ho chce políbit Ally. Billy řekne Georgie, že asi moc chodí k psychiatrům, Georgia mu odvětí, že u žádného nikdy nebyla. Billy říká, že se ukáže.

U soudu. Pan Michaelson je na svědecké lavici. Říká, že Gilson ho o tu práci nikdy nežádal - ve skutečnosti, ho k tomu aby to vzal musel přinutit. Vysvětlí, jak je na té špici osamělý, a jak se na něj lidé vždy dívají jako na šéfa. Ale, říká, že přátelství není nikdy skutečném jestliže obě strany nemají právo a tu sílu říct tomu druhému, aby šel ke všem čertům. Gilson mu to řekne přinejmenším třikrát týdně. Soudce se ptá pana Michaelsona, jestli pana Gilsona miluje. Michaelson říká, že by to s ním v místnosti nikdy neřekl. Proč to chce udělat? Protože nechce, aby jeho děti vyrostli bez otce, a protože věří, že to Bernie opravdu chce udělat. " Když jsem před chvílí říkal, že mě v životě o nic nepožádal, nebyla to pravda. " "Požádal mě právě o tohle."

Pan Farmer je vyslýchán jako svědek. Pokusí se vysvětlit, proč když plácá lidi pádlem, zlepšuje tak jejich lásku. Říká, že lidé nemají se vztahy trpělivost. Chtějí, aby to bylo: "klik, klik, klik." A někdy se tak trochu přilepí a tak je praští. Říká, že nic nespojí tak, jako krize. Čtyři z pěti párů, které praštil se upevnili. Dva jsou nyní zaneprázdněni a jedni už se vzali. Pátý byl Křesťan - vědec a pár se hádal o tom, jestli mají jet do nemocnice. Soudce Boyle chce vidět jeho zuby.

Sama s panem Gilsonem v Bobbyho kanceláři, Ally se ho znovu ptá, proč to chce udělat. On říká, že kdyby měl napsat všechny jeho životní úspěchy na kus papíru, byl by to prázdný kus papíru. Tvrdí, že toto je jeho první šance, udělat něco opravdu důležitého. " Mohl jsem umřít, a neudělat nic, nebo jsem mohl umřít a darovat život osobě, kterou miluju, " říká Gilson.

Billy a Georgia se spolu ještě pořád hádají. Vůbec jim nevadí, že důvod jejich hádky skutečně neexistuje, oba se jen chtějí pohádat. Připustí, že už se to u nich stává rutinou. Dostali se do situace, kdy se milují v úterý a v sobotu a trvá to přesně 17 minut. Georgia se ptá Billyho, jestli chce, aby doma chodila nahá. Billy nejprve odpoví "ne," ale hned to upřesní na "ano."

John pronáší svou závěrečnou řeč. Říká, že když byl na střední škole, řekl své matce, že chce počkat na dokonalou dívku. Ona mu řekla, že by byl idiot, protože dokonce i kdyby ji našel, ona by mohla trvat na dokonalém muži. Jeho matka mu také řekla, že by nerozpoznal lásku, jestliže by ho někdo nepraštil do hlavy. Tak on jí řekl, že kdyby uviděla lásku, aby k němu přišla a do té hlavy ho udeřila. " Bylo to těžké, pro mladého muže jako já, brát na schůzky svou matku, " říká John. " Pak, jedné noci, ne na schůzce, obrátil jsem se ke své matce a jak sem se jí tak díval do očí, zjistil jsem, že je mrtvá. Zemřela tiše, právě tam u stolu na aneurysma a všechno co řekla, bylo " ip." Soudce Boyle začne pokukovat po svém stole. John pokračuje, že jeho matka si přála, aby měla svoje poslední slova na náhrobním kameni. A tak si tam můžete přečíst. " Joanna Cage, Milovaná matka, Ip." John říká, že ví, že jeho matka je ještě s ním, usmívá se na něj dolů a doufá, že najde lásku a modlí se, že jestliže se tak stane, někdo bude tak laskavý a udeří ho do hlavy pádlem. Říká, že tento případ není o zlobě nebo násilí. " Vy moc dobře víte, o čem to je." "Řekněte to se mnou." Porota říká, unisono, " O lásce." Soudce Boyle říká, že si nemyslí, že slovo " ip " existuje.

Na cestě k soudci. Bobby zatáhne Ally ke straně a říká, že nelíbá lidi jen tak. Ally předstírá, že je překvapená a říká, že líbá každého. Ve skutečnosti, napadlo jí, že jakmile se s někým políbí, ihned o něj přijde. Nakonec mu musí říct, že jen žertuje. Bobby jí řekne, že minulý rok byl pro něj těžkej, že byl zapletený se zabijáckým klientem, D.A. a že svědčil proti němu a D.A.' je jeho nyní nejlepší přítel a pracuje v jeho firmě. Pak se zamyslí nad svým původním prohlášením a říká, že možná každého políbí. Oba jsou voláni do soudní síně dříve, než mohou dokončit ten hovor.

Bobby má závěrečnou řeč. Tvrdí, že se může zdát velice nepravděpodobné, aby se člověk jdoucí po ulici a osoba bez domova stali nejlepšími přáteli. Ale stalo se tak. Nazývejte to osudem, nazývejte to štěstím, nebo božím dílem, ale to, že se tito muži potkali, má svůj důvod. Žádá soudce, aby nechal pacienta znalým situace. Soudce říká, že Bobby ho nemusí přesvědčovat, že s tím jeho klient souhlasí. Místo toho, udělá Ally soudcem a vyzve ji, aby rozhodla v nejlepším zájmu svého klienta. Ally jasně naznačí, že tu odpovědnost odmítá a řekne soudci, že kdyby chtěla být soudcem, šla by podlézat ke guvernérovi. Podívá se zpátky na Gilsona a zamítne návrh žaloby. Všichni čtyři opouští soudní síň a jdou do Bobbyho zasedací místnosti. Gilson je rozrušený a chce vědět, proč to Ally udělala. Ally říká, že to vypadá, že měří mužskou hodnotu, podle toho, co kdo udělal, ale Ally podle toho, kým nebo kdo co je. Říká, že jí řekl, že chtěl být někdo. S jejími pravidly už někým je. Michaelson říká, že má Ally pravdu. Říká, že by si Gilsonovo srdce nikdy nevzal, ale věděl, že tímhle potřeboval projít. Michaelson říká, že vždy měřil muže jeho přáteli, a ví, že jednou budou lidé říkat, " Koukněte na přítele, kterého měl v Bernie Gilsonovi. Byl ochotný mu dát své vlastní srdce. Úžasné." Velmi silná chvilka, přerušená pouze hašteřením, které mezi nimi brzy opět začalo.

Johnova porota dosáhla výroku. Pan Farmer je uznán vinným ze čtyř útoků a z ublížení na zdraví. Farmer se ptá Johna, " Co se stane teď, teď, teď?" John odpovídá, " Můj odhad by byl vězení, vězení, vězení." Ptá se Renee, jestli těch šest měsíců ještě platí a Renee říká, že si to bude muset rozmyslet.

Georgia strčí hlavu do dveří Billyho kanceláře a říká, že je 8:00 a tedy čas jít domů. Říká, že sehnala nové vzrušujíc boty a ptá se ho, jestli je chce vidět. Otevře dveře a je vidět, že na sobě kromě těch bot, nic nemá. Stoupne si před jeho stůl a řekne mu aby s ní šel do zasedací místnosti.

Ally jde s Bobbym chodbou soudního dvoru a jako náhodou ho nazývá " Bobbit." On ji zastaví a dříve než něco může říci, Ally říká ", že ty odjíždíš." Bobby je zmatený, a Ally říká, že tohle je čas, kdy ji muži opouštějí. "Popojedem," dodává. Bobby ji konečně může říct, co původně zamýšlel. Nemůže s ní hned začít chodit. Bobby říká, že má nějaké kočky a jestliže by s ní teď hned začal chodit, zničilo by ho to. Bobby říká, že jen potřebuje trochu času. " Co, chceš se zabývat svými babama?" zeptá se Ally. "Kočkama, " opraví ji Bobby. Pan Farmer a John jdou nahoru za nimi když Farmer udeří Bobbyho do hlavy a křičí " On je v neutralitě!" Když se Bobby vzpamatuje a zeptá se, kde oni byli, Ally říká, že ji zrovna chtěl odložit. Bobby ji zopakuje, že jen potřebuje trochu více času.

Později v baru. Richard tančí s Elaine. Ona se ho ptá na Metlu, a Richard říká, že to vypadá jako by se mohli k sobě zpátky vrátit. Elaine se mu na to mezidobí nabízí. Říká, že ji na střední škole chlapci nazývali "krátkodobou příležitostí. " Jsem si jistej, že jsi byla pyšná, " říká Richard.

Přesuneme se na parket, kde spolu tančí Ally a John. Ally se ho ptá, jestli si někdy přál vymazat celý den nebo rok ze svého života. John je překvapený, že by to řekla. " Jak na to můžeš vůbec pomyslet? " Pokračuje, že jeho matka říkala " Jestliže se ohlédneš a přehraješ si svůj rok, jestli ti to nepřinese slzy, radost nebo smutek, zvaž, jestli ten rok nebyl zbytečný." John říká, že jeho matka byla velmi moudrá žena, ale Ally se ještě stále nemůže dostat přes to, že má na náhrobku " Ip."

Zpátky do firmy. Billy a Georgia jsou na stole v zasedací místnosti. Oba nazí a když slyší výtahový zvonek okamžitě ustrnou. Billy říká, aby zůstali úplně tiše. Ally se rozejde ke své kanceláři, ale něco ji zastaví. Jako kdyby měla radar, otočí se a dívá se směrem k zasedací místnosti. Dojde ke dveřím, vstoupí a rozsvítí světlo. Billy říká " Ahoj, Ally." Ally říká ahoj. Georgia se zeptá "Jak to de?" Ally říká, že fajn. Odejde ze světla a mizí z místnosti. Jde do své kanceláře a otřásá se, jako by ze sebe chtěla něco setřást. Když tam dojde, zvedne telefon, rychle bije do číselníku aby zavolala Renee. " Nazdar čarodějnice, " říká. Ally povídá, že slyšela, že vyhrála a zeptá se jestli nechce zajít na pozdní oběd. Zavěsí a vzpomene si na slova, která říkala Johnova matka. Začne si vzpomínat, co všechno ten rok prožila spolu s ní si to všechno přehráváme. To dobré, i špatné. Když se vracíme k Ally a vidíme jak míchá smích s pláčem, víme, že nebude ten rok považovat za zbytečný.

skladby
Just One Look (Payne/Carroll), zpívala Vonda Shepard
Fools Fall In Love (Leiber/Stoller) zpívala Vonda Shepard
Neighborhood (Leiber/Stoller/Sembello/Dino) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz