doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
1 / 7
další epizoda
Oficiální název: The Attitude
Český název:
Změna přístupu
Oficiální označení:
#AM06 [AM107]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Michael Schultz

Guest Stars:
Jason Blicker - rabín Stern
Andrew Heckler - Jason Roberts
Steve Vinovich - Jerry Burrows
Brenda Vaccaro - Karen Horwitz
Brooke Burns - Jennifer Higgin (dívka)


Příběh začíná tím, jak se Renee snaží seznámit Ally s okresním prokurátorem Jasonem Robertsem. Jdou od soudu a vstupují do výtahu, když Renee Jasona spatří. Řekne Ally aby zablokovala dveře výtahu. Bohužel, výtah Ally nejdříve skřípne a potom vyplivne ven. Jason jí pomůže vstát, a Renee je představí. Jason už viděl Ally u soudu, a zdá se, že je rád, že může po odchodu Renee pozvat Ally na večeři. Dohodnou se na dnešní večer, a jak Jason odejde, Ally se opět skřípne mezi dveřmi výtahu.

Ve firmě. Ally dostane případ Karen Horwitz (hraje ji Brenda Vaccaro), která žaluje svého rabína. Slečna Horwitz měla za tři týdny naplánovanou svatbu, ale její bývalý manžel byl srazen autobusem, dříve než jí k tomu mohl dát svolení, a teď je v kómatu. Podle židovského práva, se bez toho nemůže znovu vdát.

Mezitím, Georgin šéf, Jerry Burrows, jí oznamuje, že jí přesouvá z jejího stávajícího místa do spolupracující firmy. Důvod - jeho manželka na něj žárlí, protože pracuje po boku s Georgiou. Georgia jde za Billym a ptá se ho, jestli by se to dalo považovat za sexuální diskriminaci. Zavolajíci na pomoc "Piškota" - Johna Cage. John řekne Georgie, aby zašla zpátky za Burrowsem a řekla mu, že by nechce opustit tohle postavení a že si najala právníka, který by se sním rád setkal. Georgia se s Burrowsem setká a ten jí oznámí, že jeho rodina je u něj samozřejmě na prvním místě. Georgia mu tedy řekne, že si najala právníka a aby si s ním dal schůzku.

Ally si domluví s rabínem schůzku v jejich synagoze a ptá se ho, jestli by nemohl projednou na to pravidlo zapomenout. Bohužel se tento návrhu rabína nesetká s pochopením, možná taky proto, že Ally to nazvala "blbym pravidlem". Rabín Stern se jí ptá, jestli je vždy tak hrubá, když něco chce.

Když se slečna Horwitz dozví o tomto setkání, zajde za Ally a tvrdí, že jí zničila. Říká, že byla požádána, aby opustila synagogu. Její bývalý manžel včera zamřel, ale ona se nemůže znovu vdát, protože byla ze své synagogy vyhnána.

Cage přijde na schůzku s Burrowsem, ale hned zase odchází. Oznámil, že je hluboce znepokojen, a nemůže vyjednávat, když je rozrušen. Georgia je spolu s ostatními v šoku. Ptá se sama sebe, jestli je John v pořádku.

Připojíme se k Ally, která je na schůzce s Jasonem Robertsem. Večeře probíhá na první pohled v pořádku. Bohužel jen do té doby, než Jasonovi uvízne kousek salátu na bradě. Jasone se utře, ale ten kousek salátu tam zůstane. Ally je z něho nervózní. Pořád ho musí sledovat. Nakonec se odváží a řekne mu o něm. Jason si ho odstraní, ale s dalším soustem se situace opakuje.

Doma. Ally řekne Renee, že už navždy bude vidět Jasona jako " majonézovou tvář." První kousek, který mu na té tváři zůstal, by byla ochotna přejít, ale ten druhý, ten byl ohromě veliký… Renee Ally připomíná, že je po tom všem, stále sama.

Ally se vrací do synagogy, a snaží se to s rabínem podruhé ujednat. Rabín jí však překvapivě oznámí, že je slečna Horwitz u nich vítána, a že bude rád když jí bude moci vystrojit svatbu. Poté, co se ho Ally zeptá, jestli tedy konečně zmoudřel, rabín se snaží zadržet smích. Ally se ho ptá, čím ho tak potěšila.

Cage se znovu setkává s Burrowsem, tentokrát v zasedacím pokoji v firmě. Cage sedí u protějšího konce dlouhatanánského stolu. Snaží se působit dojmem, že je místnost plná. Prozradí Burrowsovi, že příště to tak bude. Cage říká, že přijdou všichni Burrowsovi kolegové a on jim o tom všem poví. Když Burrows říká, že oni o tom už vědí, Cage mu připomíná, že slyšeli jen jeho verzi příběhu, a tvrdí, že peníze jsou asi jediným způsobem, jak ho k něčemu donutit.

Rabín přijde za Ally do práce. Poté, co jí vysvětlí, že se mu líbí, když je na něj nepříjemná, žádá ji, aby si daly schůzku. Ally mu neřekne jen prosté "Bože NE!", ale dlouze mu vysvětluje příběh s "majonézovou tváří".

Ally vstoupí do koupelny, přitom si sama k sobě opakuje, že není duševně v pořádku. Přijde k jedné kabince, a usedá - na Georgiu. Obě nasadí výraz "nikdy o tom nikomu neřeknu, když ty taky ne". Georgia říká, že jí to pravděpodobně naučí se na záchodech zavírat. Ally říká, že ztratila cit v nohách a nemůže proto vstát. Nakonec vstane, a povídá "Ráda jsem tě viděla." a opouští kabinku.

Později, Ally mluví s Renee u soudního dvoru a když Renee vidí Jasona ve výtahu, strčí tam Ally k němu. Po malém rozhovoru, Jason prosí Ally o další schůzku. Ally popadne jeho tvář do obou rukou, políbí jej a řekne mu, že jí to potěšilo, ale potřebuje, aby jeho tvář zůstala čistá. Dodává: "Zavolej mi."

Cage, Billy a Georgia se setkávají s Burrowsem, který tvrdí, že cítí, že veřejnost ztratila zájem o sexuálně diskriminační případy. Georgia a Billy začnou na Burrowse ječet, a Cage je žádá, aby odešli. Všechno je součástí plánu. Cage řekne Burrowsovi, že jeho velmi citliví klienti jsou připraveni se dohodnout. Záleží pouze na částce… $311, 000, ale Georgia musí opustit firmu v dvou týdnech. Žádný problém. Richard Fish ji s Billyho požehnáním zaměstná.

Ally jde zase do synagogy a žádá rabína o schůzku. Nedlouho čeká Ally na svého "Pana Správného" ----- chopí se příležitosti s "Panem Nemámtorád"a dodává "kdo ví".

Znovu končí epizoda v přízemním baru ve firmě. Ally řekne Renee, že s Jasonem chodí v úterý, s rabínem ve čtvrtek, s "Nadějí Chicaga" mezitím. Když se jí Georgia ptá, jestli jí nevadí, že u nich pracuje, Ally jí prozradí, že je v pohodě, jen aby se zamykala v na záchodě.

 

skladby
Peter MacNicol na dudy (možná z Battle on the Tyne?)
Searchin' My Soul (Vonda Shepard), zpívala Vonda Shepard
This Guy's In Love With You (Bacharach), zpívala Vonda Shepard
ústřední motiv ze znělky soutěže "Jeopardy"
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz