doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 1
další epizoda
Oficiální název: The Real World
Český název:
Opravdový svět
Oficiální označení:
#2M01 [AM201]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Richard Lee Jackson - Jason Tresham
Caitlin Dulany - Laura Jewell
Susan Krebs - soudce Kensington
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3
Julie Sanford - člen poroty
Mark Ankeny - předseda poroty


Děj epizody zpracovala Síma, za což jí náleží můj velký dík :).

Druhá série Ally McBealové začíná tím, že Ally sní o tom, že se jí chce dotknout muž. Jsou v temné místnosti, kde je jen záblesk světla. Ally nevidí tomu muži do tváře. Natáhnou k sobě ruce a dotknou se navzájem prsty. Ally se probudí, vyskočí z postele, podívá se pod ni a dělá takový hluk, že to vzbudí Renee. Řekne jí o svém snu a Renee na to odpoví: "Tak už je to zase tady".

V kanceláři mluví Richard s Billym o jejich novém případu-ženě obviněné z pohlavního zneužití nezletilého. Richard se přizná, že vždycky toužil po vztahu se starší ženou. Žena, obviněná z poměru se šestnáctiletým chlapcem (teď je mu 18) se jmenuje Laura Jewell.

V Johnově nové kanceláři se sejdou všichni právníci, aby se domluvili na tom, jak budou postupovat. John je nervózní a začne koktat tak, že ani neřekne "Poughkeepsie", místo toho ze sebe nakonec dostane "Coney Island". Má ale nápad, jak postupovat - "Devětatřicetiletá žena se šestnáctiletým klukem. Musela být nepříčetná, ne?"

Žalobce zastupuje Renee a bere to jako těžký zločin. Jason Tresham, ten chlapec, jde k Ally a Renee a když je Renee představí, Ally ztratí řeč. Je to ten muž z jejího snu. Jason je ptá Ally, jestli Laura ví,.že to není jeho chyba, že se to dostalo k soudu . Ally ho ujistí, že ano.

Richard říká Johnovi, že i když se mu daří dobře, chce víc. Víc peněz. "Někdy, když se dívám na své portfolio, vzruším se. Je to normální?" "Asi budete v menšině", odpoví John. Ale dá mu radu, jak by mohla firma zbohatnout - zná dobrou právničku Nell Porter (všichni jí říkají Ledovka nebo Ledová Nell), která právě odchází ze své stará firmy a ptala se na ně.

U soudu je vyslýchán Jason. Vysvětluje, jak se seznámil s Laurou. Přiznává, že než se s ní vyspal, což bylo dva týdny po jejich seznámení, byl ještě panic. Ally se ho ptá, jak se seznámili. Jason pracoval jako číšník v kavárně, kam chodila Laura. Jednou se jí zeptal, proč je pořád tak smutná. Tehdy nevěděl, že se právě rozvedla. Ally se ptá, jestli si myslel, že je Laura osamělá. Jason odpoví "Bylo to ještě horší." Ally řekne jednu z věcí, které jsou pro ni typické - "Co může být horší než osamělost?" Jason na to odpoví, že osamělí lidé mají vždycky takový pohled - pohled, který se může každou vteřinu změnit - třeba s příchodem nového člověka. "Osamělí lidé mají naději. Ona ji neměla. Byla jen smutná, jako kdyby věděla." "Věděla co?", ptá se Ally. Jason odpoví: " Někteří lidé byli stvořeni pro lásku a někteří proto, aby zůstali navždy sami. Ona věděla, kam patří."

Ally jde za svou terapeutkou Tracy (hraje ji Tracey Ulmann). Svěřuje se jí, že to bylo jako by Jason mluvil o ní a že si představovala, jak se spolu s Jasonem milují. Tracy na to říká, že to bude asi proto, že to v ní vyvolává staré myšlenky na Billyho v době, kdy jim oběma bylo 18.

Teď jsme na unisexových záchodcích. Ally si povídá s Georgiou o Jasonovi a ptá se jí, jestli někdy myslela na sex s mladým klukem. Georgia se podívá pod dveře, obejde záchody a pod jedněmi dveřmi vidí nohy. "To je Billy" zašeptá a začnou to na něho hrát. Georgia říká, že možná, kdysi dávno, ale od té doby, co potkala Billyho už nemyslí na nikoho jiného. Dokonce ani už ji nebaví filmy, protože už si ani nikoho jiného představit. "Tak to víš, proč je pro mě tak těžké ne něho zapomenout", říká Ally. "On je tak….tak…." "Velký", dopoví Georgia. Začnou se potichu smát a nevšimnou si, že Billy vešel dovnitř a stojí za nimi. Pokračují o tom, jak je dobrý v posteli. To už si Billy odkašle a zároveň se ozve zvuk splachování a ze záchodku vyleze John. "Tento druh konverzace mě znervózňuje", říká.

Další den Richard mluví s velmi profesionálně vyhlížející ženou, která má na sobě kostým a vlasy má svázané do drdolu. Ally se ptá Elaine, kdo to je. Elaine odpoví, že to je Nell Porter a že o ní psali v Boston Magazine jako o sexy právničce. "Richard hledá někoho, na kom by mohl víc vydělat" Elaine taky říká, že o Nell slyšela, že při představování napřáhne ruku jenom kousek, aby jí ten druhý musel vyjít vstříc. Když ji Richadr představuje Ally,m ta schválně udělá totéž, potom obě natáhnou ruce do poloviny a potřesou si jimi. Potom ji Richard představuje Johnovi. Nell vzpomíná na jeho přezdívku. "Puchýř, že?" "Ne, Piškot", odpoví John. Richard říká všem, že Nell projevila zájem u nich pracovat.

U soudu Laura vypráví, jak jednou přišla na svůj hausbót a viděla tam Jasona, jak se mazlí s jejím svetrem. Jason jí vysvětlil, že ho občas bere ze šňůry, kde se suší, a někdy si ho bere s sebou do postele. Potom Laura říká, že oba byli trochu vyděšení a nervózní, když se k sobě přiblížili. "Možná jsem byla opojená tím, že o mě snil mladý muž, možná jsem byla prostě osamělá", vysvětluje. "Chtěla jsem se s ním milovat tak moc, jako on se chtěl milovat se mnou. Ally se zasní a představuje si, že je to ona, kdo se miluje s Jasonem. Nakonec se vzpamatuje a omlouvá se soudu za přerušení.

Ve firmě říká Richard Nell, že z ní nemůže udělat partnera hned, ale že to bude určitě dříve než u jiných firem. "A co vaši klienti, půjdou za vámi?" ptá se. "Víte, že se jich na to nesmím ptát, dokud neodejdu." Odpoví Nell. "No a?" "Všichni řekli, že půjdou za mnou, odpoví Nell po krátké pauze. Potom se zeptá, co na její příchod řeknou ostatní. Richard odpovídá "A není to jedno?"

Elaine a Georgia je sledují. "Nemůžu uvěřit tomu, že Richard přijme takovou mrchu", říká Elaine. Georgia si myslí, že by s ní měla Elaine aspoň jednou promluvit, než si udělá názor, ale ta už názor má: "Je chytrá a je pěkná. To je všechno, co potřebuji vědět." Nell se jde představí Georgii a chce si s ní popovídat o firmě. Ale Elaine ji předběhne. "V tom vám určitě nejvíc pomůže Ally". Georgia se ptá, co to mělo znamenat a Elaine odpoví, že tím se vyřeší problémy. "Teď bude nenávidět Ally."

Jsme zpátky u soudu, kde Renee vyslýchá Lauru. Laura přiznává, že se možná milovala s Jasonem právě proto, že to byl chlapec. "Když zavřu oči, pořád cítím jeho sílu, cítím ho v sobě, jeho objetí, kouzlo toho okamžiku…" Renee se ptá, jestli dává přednost mladým mužům. "Možná, že ano. Když zestárnou, něco v nich umírá. Ztrácí to, po čem žena touží. Blízkost toho druhého. Někdy plakal, když jsme se milovali. Kolik znáte mužů, kteří to dokážou?"

V noci sedí Ally ve své kanceláři na zemi a pije pivo. Vejde Billy a ptá se, co se děje. Ally odpovídá, že si myslí, že byla stvořena pro chlapce. Billy na to řekne, že možná byla stvořena pro tohoto chlapce.

U soudu má John závěrečnou řeč. "Kdyby si Jason Tresham vzal zbraň a zastřelil své spolužáky, nikdo by ho jako dítě nebral. "Ale na to, aby mohl sdílet lásku se starší ženou je najednou příliš mladý. Na to, aby ji uspokojoval znovu a znovu a znovu…." Soudce ho přeruší a požádá ho, aby pokračoval. John vzpomíná, jak kdysi viděl film Léto 42. Bylo to o třicetileté ženě a patnáctiletém chlapci. Všichni diváci si přáli, aby to dobře dopadlo, aby skončili spolu…. "Byl to konec, jaký jsme všichni chtěli. A nestyděli jsme se za to, že jsme si to přáli. Protože láska nezná hranice, že ne?" A celá porota odpoví: "Ne"

Teď je na řadě Renee. "Zkusme si to otočit. Kdyby to byl dospělý muž a šestnáctiletá dívka, neváhali byste."

Ally, John a Laura sedí na lavici před soudní síní. Ally se ptá Laury, jestli už to s Jasonem skončilo. Laura odpoví, že ano. Přijde k nim Nell a když je zdraví, splete se a Johnovi říká Paul. Potom se ptá Ally, že si potřebuje s někým promluvit jako žena s ženou, pracuje u nich nějaká žena? Ally to naštve, ale než stačí něco říct, Nell se zasměje: "Jenom vtipkuju….chtěla bych si s tebou promluvit." Ally z toho není moc nadšená, ale John říká, že ho Nell přitahuje.

Ally nastoupí do výtahu a protože si čte noviny, nevidí, že už tam je Jason. Jason ji pozdraví a svěří se jí, že se mu o ní zdálo, že se dotýkali. Je to úplně stejný sen, jaký měla Ally. Ally jde okamžitě za Tracy a ta si myslí, že oba cítí potřebu se dotýkat, ale zároveň si myslí, že je to něco, co se nesmí. Říká, že oba to chtějí zkusit, ale vědí, že to nemůže trvat dlouho. Ale kdo řekl, že ta nejlepší láska musí být ta nejdelší?

Ve firmě mezitím Richard a John mluví o Nell. Richard se ptá na Johnův názor, ale ten říká, že nemůže být objektivní, protože ho Nell přitahuje. Říká, že když se na ni dívá, srdce mu tluče v rytmu písně "You can´t hurry love" (Lásku nemůžeš uspěchat)…v tomto rytmu přecházíme do baru, kde se sešly Ally a Nell. Nell se ptá, jak to ve firmě chodí a říká Ally, že ji muži určitě obtěžují, když nosí tak krátké sukně. Ally odpovídá, že by nikdy firmu nežalovala, protože ji má ráda i přesto, že se v ní žena nikdy nemůže stát partnerem. "Oni to nikdy nepřiznají, ale mezi námi, najímají ženy, které chtějí mít děti. Odejdou na mateřskou a potom firma počítá s tím, že žena dá přednost dětem." Říká Ally a dodává, že ona děti chce a tak to pro ni není problém. Přeruší je Elaine, která nese Ally vzkaz, že porota už rozhodla.

Porota shledala Lauru nevinnou. Ally a Jason se znovu setkají ve výtahu. Jason znovu opakuje, že nechtěl, aby se to všechno stalo. Jason se zeptá, jestli by si spolu mohli někam zajít a Ally souhlasí.

Další den Richard přijme Nell do firmy. Když to všem oznamuje, Elaine, Ally a Georgia se domluví, že odteď ji budou nenávidět. Nell všem děkuje a zmíní i Ally, že si s ní promluvila že podle toho, co jí Ally řekla bude práce ve firmě legrace. Ally jde za Johnem do kanceláře a ptá se, proč přijali Nell. "Je to proto, že tě přitahuje?" John to přiznává. "Ale nebude tě to mučit? Poslední věc, kterou si můžeš dovolit je milovat někoho, koho nemůžeš mít. Já o tom něco vím," říká Ally. John na to odpoví, že Laura měla u soudu pravdu, když říkala, že v mužích něco umírá, když zestárnou a že Nell by to pro něho mohla změnit.

Večer je Ally na schůzce s Jasonem. Ten vysvětluje, jak se ten případ dostal k soudu. Jeho rodiče našli deník, kam si psal své pocity. Chtěl si ho nechat a přečíst znovu za 20 let. Ptá se Ally, jestli by se chtěla projít a že jeho strýc pracuje na stadiónu Red Sox jako opravář a že se tam můžou zajít podívat. Ally tomu nemůže uvěřit, toto místo má pro ni zvláštní význam. Když byla malá, tak se svým otcem vždycky v rádiu poslouchala zápasy a představovala si, že je na hřišti a hraje baseball. Jdou spolu na stadión.

V unisexové umývárně se Nell zrovna převléká. Má na sobě rifle, ale zrovna si natahuje přes podprsenku svetr., když vstoupí Billy. Nell říká, že zapomněla a Billy se ptá, jestli má odejít. Vstoupí Georgie a vidí napůl svlečenou Nell s Billym. "Co to má znamenat?" ptá se a Nell odpoví. "Svádění. Jenom vtipkuju." Obleče si svetr a Billy odchází. Georgia je zjevně naštvaná a Nell říká, že ví, že má přezdívku Ledovka. Georgia jí slíbí, že se bude snažit,aby spolu vycházely dobře. Vtom si ale Nell rozpustí své krásné dlouhé vlasy a z pohledu Georgie je jasné, že by svoje slova nejradši odvolala. Odchází a do místnosti vejde John. Když vidí Nell, jeho srdce zase začne bít do rytmu písničky.

Na stadiónu Ally a Jason předstírají, že hrají baseball. Přehrávají slavný zápas z roku 1975. Když jdou domů, Ally říká, že na ten zápas nikdy nezapomene. "Tehdy jsem ještě nebyl na světě", říká Jason. Když se zastaví u Jasonova domu, zve Ally dále, ale ta odmítne. Jason by se s ní chtěl zase vidět, ale Ally nechce. Jasona to nepřekvapuje. "Poznal jsem to z toho, jak dobře ses bavila." Ally odpoví, že je pro něho možná moc mladá. "Ale aspoň jsem tě dostal na první metu", dodává Jason. Podají si ruce a pak se dotknou prsty. Ally ho políbí, potom se otočí a odchází….

skladby
In the Real World (Will Jennings/Richard Kerr, Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
Just What I Needed (The Cars)
You Can't Hurry Love (by Diana Ross a The Supremes), zpívala Vonda Shepard
Tonight's the Night (Luther Dixon/Shirley A. Reeves, the Shirelles), zpívala Vonda Shepard
In the Real World (Will Jennings/Richard Kerr, Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz