doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 10
další epizoda
Oficiální název: Making Spirits Bright
Český název:
Vánoční nálada
Oficiální označení:
#2M10 [AM210]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Peter MacNicol

Guest Stars:
Richard T. Jones - Matt Griffin
Lee Wilkof - okresní zástupce Nixon
John De Lancie - Jackson Poile
Mark-Linn Baker - Sheldon Maxwell
Dyna Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Lara Flynn Boyle - Helen Gamble
Amy Castle - mladá Ally
Go-Go tanečníci - Renee Goldsberry, Melanie Taylor, Terron Brooks, Travis Payne


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

V Bostonu sněží a lidé se připravují na Vánoce. Ulice jsou plné nakupujících a Ally zírá do výlohy. John se u sebe v kanceláři dívá z okna na padající sníh. Vejde Nell a má na sobě krásné šaty. Řekne Johnovi, že nestihla dokončit nějakou práci, a ptá se, jestli by to mohla udělat zítra. John se jí v žertu ptá, jestli jde na bowling. Nell se zasměje a odpoví, že jde na večírek svého klienta, a pak odejde do kanceláře pro nějaké papíry. John jde za ní a všimne si, že Nell stojí pod jmelím. Postaví se na špičky, ale když se Nell otočí, předstírá, že zalévá květiny. Nell se vrátí ke svým papírům. John přistoupí blíž, ale Nell se zase otočí. Tentokrát předstírá, že telefonuje. Nell opět pohlédne do papírů. John jde po špičkách za ní a když už do ní téměř narazí, Nell se otočí a řekne Johnovo jméno. Zeptá se, jaký má John důvod k tomu, aby ji špehoval. Ale než stačí John odpovědět, řekne Nell, že je jí jasné, že ji chtěl políbit, a že je to sladké. A nakloní se k němu a políbí ho. Vyruší je Richard zprávou, že zítřejší večírek nezačne v pět, ale až v šest. Přijde i Billy a oznámí, že Sheldona Maxwella vyhodili. Sheldon pracuje pro zprostředkovatelskou firmu. Richard řekne, že Sheldon je na cestě k nim do firmy, a chce, aby se všichni sešli v zasedačce.

Ally přichází do práce, zrovna když Elaine zdobí kancelář světýlky. Ally se ptá, co se děje. Elaine jí poví o Sheldonu Maxwellovi. Ally jde do zasedačky, ale zahákne se za šňůru od světýlek a upadne. Potom se všichni posadí ke stolu. Sheldon začne vysvětlovat, že ho vyhodili z práce, protože jeho zaměstnavatelé si myslí, že se zbláznil. A dodá, že před dvěma dny viděl v kanceláři jednorožce. Ally se okamžitě začne o případ víc zajímat a nespouští z Sheldona oči. Ten říká, že udělal chybu, když se přiznal v kolegům, co viděl. A pokračuje, že loni ve stejnou dobu viděl jednorožce u sebe doma. Billy hned řekne, že chce na případu pracovat s Ally. Georgia i Ally se na Billyho překvapeně podívají. Billy ještě požádá Johna, jestli by se mohl podívat na spisy případu dítěte Pinocchia, kterým se John kdysi zabýval. Richard ale řekne, že už to bylo moc dávno a že tím dítětem byl John. John rozpačitě řekne, že mu tehdy bylo deset a že to byla reakce na sóju.

Ally je ve výtahu v soudní budově. Dveře se otevřou a do výtahu vstoupí Helen Gambelová. Ally ji pozdraví a vystoupí. Helen na ni zírá a když se Ally zajímá proč, Helen odpoví: "Jen obdivuju, jak vypadáš. Měla by sis dát koláček." "Mohly bychom se o něj podělit," zareaguje Ally. Dveře se zavřou a Ally uvidí Renee, která se omlouvá, že nemůže na večírek, protože má nějaké problémy v práci. jde se napít. Někdo na ni volá a je to Matt (dávný přítel, o kterém Renee tvrdí, že to je "její Billy"). Renee se ho ptá, co tady dělá. Nakonec mu připomene, že už nechtěla, aby jí volal. Ale Matt odpoví, že má jeden důvod, kvůli kterému se vrátil.

John opět chodí po špičkách za Nell, protože ta stojí pod jmelím. Když se otočí, John popadne nějakou knihu a schová se za ni. Nell mu knihu vezme a znovu ho políbí. Cinkne výtah a vystoupí Ling. Jde pro Nell, protože mají spolu jít na ten večírek. Je plná vánoční radosti. Když odcházejí, John do Ling jakoby narazí. Ta se rozčílí, že sexuálně napadl její levé ňadro. Nell ji uklidní, že ji třeba jen chtěl políbit, protože stojí pod jmelím. Ling se usměje, řekne Veselé Vánoce a políbí Johna na tvář.

Ally a Billy hovoří o případu. Billy si myslí, že by Sheldon měl své tvrzení popřít, ale Ally řekne, že ho slyšelo příliš mnoho lidí. Richard jim připomene, že Sheldon ho považuje za svého přítele a že mu na tom případu moc záleží.

Večer přijde Ally domů. Televize hraje, ale Renee se nedívá. Ally jde k ní do ložnice a zakřičí, když uvidí Renee v posteli s Mattem.

Ráno dělá Ally toasty a mluví o tom, že Renee porušila své předsevzetí. Ally se ptá na Mattovu ženu, ale Renee řekne, že podle Matta už jeho manželství v podstatě neexistuje.

Sheldonovu případu předsedá Metla. Billy trvá na tom, že Sheldonovo vidění nijak neovlivnilo jeho práci, ale advokát zprostředkovatelské firmy tvrdí, že Sheldon pracuje s velkými částkami peněz a že by pro firmu bylo příliš riskantní, kdyby ho tam nechali. Ally požádá o slovo. Řekne, že když jí bylo devět, zvolili ji předsedkyní třídy, že byla skvělá, ale v té době ještě věřila na Santa Klause, což však nemělo na její funkci nejmenší vliv. Zástupce protistrany řekne, že ty případy spolu "skutečně" souvisí. Ally se zdá, že se jí prodlužuje ruka a tou zástupce udeří. Metla řekne, že ještě vyslechne svědky.

John a Richard mluví o tom, co se stalo pod jmelím. Richard řekne, že se John bojí políbit Nell, ale že je to jedno, protože už se stejně políbili. Johnovi se ale nelíbí, že iniciativa vždy vzešla od Nell. Richard zvedne ze stolu kus porcelánu z Johnova rozbitého záchodu a řekne, že problém je možná v tom, že Nellina porcelánová pleť Johnovi připomíná jeho mísu. John požádá Richarda, aby odešel. Richard chce odejít i se střepem z mísy, ale John ho zavolá, aby ho vrátil.

Sheldon vypovídá před soudem o tom, co viděl, a jak se pak ptal ostatních, jestli viděli totéž. Nikdo nic neviděl, ale Sheldon je přesvědčen, že prostě nic vidět nemohli. Zástupce firmy se ptá, jestli ho to nějak vyrušilo z práce. Sheldon však odpoví, že by se nikdy nespoléhal na radu jednorožce. Zástupce firmy se dále ptá, jestli Sheldon někdy trpěl depresemi. Sheldon přizná, že kdysi kvůli tomu byl i u lékaře. "A řekl jste mu, že vídáte jednorožce?" ptá se zástupce. Sheldon odpoví, že ano a že to doktor považoval za štěstí.

Billy se ptá Ally, proč si myslí, že ji vzal k tomuto případu. "Protože ses rozešel s Georgiou," odpoví Ally a zdá se jí, že se jí nafukuje hlava, pak ji propíchne perem a hlava létá po místnosti, dokud z ní neujde vzduch. Billy řekne, že si pamatuje, jak mu Ally, když jí bylo sedm, říkala, že viděla jednorožce, a ptá se, jestli si stále myslí, že byl skutečný. "Jak by mohl být skutečný," řekne Ally, "naučili mě, že je to nemožné." Billy chce, aby šla Ally svědčit. Ally připomene Billymu, že Metla už ji za blázna považuje. Na Billyho otázku, jestli byl tehdy ten jednorožec skutečný, už Ally neodpoví.

Renee a Matt jsou na obědě. Matt říká, že už se svou ženou nežije, i když bydlí ve stejném domě. Renee se ho ptá, proč už od ní neodešel, ale Matt řekne, že jí nechtěl kazit svátky. Renee trvá na tom, že jejich budoucnost nezačne, dokud se Matt nerozvede. Matt chce od Renee nějaký čas a pak přizná, že jeho žena je ve čtvrtém měsíci těhotenství. Renee na něj chvíli nechápavě zírá a pak odejde. Před restaurací narazí do Ally. Ally cítí, že se něco děje, ale Renee s úsměvem řekne, že musí zpátky do práce.

Sheldonův zaměstnavatel vypovídá o svém rozhodnutí. Billy se ho ptá, jestli je katolík a jestli věří na druhý příchod Krista. "Kdyby vám řekl, že viděl Krista," ptá se Billy, "reagoval byste stejně?" Muž odpoví, že pravděpodobně ano, a dodá, že Sheldon prochází nějakou krizí.

Ally se ptá Sheldona, jestli by přijal ve firmě nižší funkci. Sheldon odpoví, že ne, že to se raději přizná, že měl halucinace. "A kdy jste ho viděla vy?" ptá se Sheldon Ally. Ally odpoví, že tehdy byla ještě malá, a chce vědět, jak o tom Sheldon ví. Sheldon odpoví, že se to pozná. Ally mu řekne, že jednorožce pohladila. A my vidíme malou Ally, jak hladí jednorožce. Sheldon řekne, že podle legendy jednorožci přistoupí pouze k lidem s čistým srdcem a že v jejich rozích je skryta síla, která člověka ochrání na cestě za láskou. Ally přizná, že rohu se nedotkla, a Sheldon ji ujistí, že jednoho dne se jí to třeba podaří, jen tomu nesmí přestat věřit.

Ling je opět v kanceláři a rozdává bonbóny. Nell a Elaine nevěří svým očím. Nell jim řekne, že se Ling jen chtěla přiblížit k těm méně šťastným. Elaine se zdá, že její dárek tiká, a tak ho rychle odloží a odejde.

Ally a Renee se procházejí. Ally se zastaví, když ve výloze uvidí flanelové pyžamo. Renee řekne, že štěstí je pro Ally flanelové pyžamo. Na to Ally odpoví, že štěstí je přitulit se v posteli k něčemu, co tě zahřeje. Renee zapípá pager. Podívá se na něj a řekne, že sekretářka vzkazuje, že jí už šestkrát během dvou hodin volal Matt.

Zástupce firmy řekne ve své závěrečné řeči, že když se chirurgovi začne třást ruka, vyhodí ho dřív, než stačí někoho zabít. Jejich firma pracuje s milióny dolarů a měla přímo povinnost Sheldona vyhodit.

Billy řekne ve své závěrečné řeči: "Firma vyhodila Sheldona ne za to, co udělal, ale za to, čemu věří. Za několik dní všichni lidé budou oslavovat narození děťátka z čisté panny. Jednorožec byl pouze halucinace. Je doba Vánoc a jednorožec symbolizuje naději. Kdo z vás rozhoduje o tom, co Sheldon smí vidět? Všichni chceme být šťastní a jdeme za štěstím každý svou cestou. A jestli jste nikdy neviděl jednorožce," řekne Billy Sheldonovu zaměstnavateli, "je to pro vás dobré. Nebo taky ne."

Doma Renee stojí vedle stromečku a hlavou jí jde Allyina osobní píseň. Začne na ni tancovat. Ally přijde a chvíli Renee sleduje. Ta řekne, ať se k ní Ally přidá. Pak spolu tančí tak dlouho, dokud hudba nezpomalí a neskončí. Renee pak padne na gauč a řekne, že potřebuje Ally k tomu, aby jí řekla, že se nemá k Mattovi přibližovat. Ally odpoví, že se Renee nikomu neotevírá, a pokud Matt přijde, měla by být s ním.

Nell zase stojí pod jmelím. Samozřejmě přijde John. Klekne si na kolečkovou židli a rozjede se k Nell. Naneštěstí se tam objeví i Georgia a John políbí ji. Znervózní, že se mu nepodařilo políbit Nell, a začne koktat. Georgia užasle hledí a snaží se uhodnout, o co jde. Nell jen ukáže na jmelí.

Ally se chystá na večírek. Renee řekne, že se s Mattem asi trochu opozdí. Ally zavtipkuje, že se s Mattem ani nedostanou ke dveřím, ale Renee vážně odpoví, že půjdou jen na večeři. Ally dostane zprávu na pager, že Metla se vrací s rozsudkem.

Metla řekne, že na světě je spousta opuštěných lidí, kteří hledají své štěstí na zvláštních místech. Dodá, ať si nechají své jednorožce, a rozhodne v Sheldonův prospěch.

Ally je v kanceláři a dívá se, jak za oknem padá sníh. Přijde Billy a řekne jí, že to byla ona, která ho naučila věřit věcem, které nelze vidět. Nakloní se k Ally a něžně ji políbí. Svede to na jmelí, řekne Veselé Vánoce a odejde.

Připozdívá se a Renee stále čeká na Matta. Ten konečně přijde a omlouvá se, že měl nějaké problémy a nemohl odejít z domu. Renee se zeptá, jestli skutečně žijí se ženou odděleně. Matt odpoví, že to bude ještě nějakou dobu trvat. Renee si vezme kabát a řekne, že je připravena jít. Matt ale navrhuje, aby raději zůstali doma. Renee se ptá, jestli jeho žena ví, kde teď je. Matt řekne, že to není tak jednoduché. Renee na to odpoví, že nechce udělat další chybu a že se nenechá zničit. Než Matt odejde, dají si dárky. Matt chce Renee políbit, ale ona se odvrátí.

Richard a Ling čekají na výtah. Georgia nabízí Ally, že ji sveze domů. Ally to odmítne. Do výtahu nastoupí spousta lidí. Nell zůstane před výtahem. John si zuje boty a běží k ní. Nell se ohlédne. "Teď políbím já tebe, ne ty mě," řekne John. Nell ho políbí. John zavolá na Ally, že on a Nell odcházejí.

Ally jim popřeje veselé Vánoce. Jde zpátky do kanceláře a uvidí tam jednorožce ozářeného jasným světlem. Pomalu k němu přistoupí a pohladí ho. Pak ho obejme a políbí. Pak nastoupí do výtahu a odejde.

Tu noc si Metla čte knihu o jednorožcích, Richard a Ling se procházejí ve sněhu, Renee zavěšuje punčochy, Billy a Georgia se smějí a líbají, Elaine poslouchá koledy a Ally jde ke sněhulákovi a dotkne se jeho nosu z mrkve.

skladby
Silver Bells (Jay Livingston/Ray Evans) zpívala Vonda Shepard
Silent Night (Mohr/Gruber) zpívala Vonda Shepard
Baby Don't You Break My Heart Slow (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
White Christmas (Irving Berlin) zpívala Vonda Shepard
I Want a Hippopotamus for Christmas (John Rox) v provedení Petera MacNicola a Jane Krakowski
Tell Him (Berns) zpívala Vonda Shepard
Jingle Bells (James Pierpont) zpívala Vonda Shepard
Run, Run, Rudolph, (The Grateful Dead) zpívala Jane Krakowski
Have Yourself a Merry Little Christmas zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz