doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 11
další epizoda
Oficiální název: In Dreams
Český název:
Vysněný život
Oficiální označení:
#2M11 [AM211]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Alex Graves

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Eileen Ryan - Bria Tolson
James Greene - otec Robert McNamara
Joel Polis - obhájce Woodson
Sam Anderson - Mark Harrison
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Vatrena King - křoví #1
Sy Smith - křoví #2
Cynthia Calhoun - křoví #3
Carla Bennett - sestra


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally spí a není sama. Má vedle sebe nového nafukovacího panáka. A jak si tak vedle něj pochrupuje, vzbudí ji telefon. Někdo jí volá ohledně osoby jménem Bria Tolson. Ally řekne, že tam hned bude. Renee je zvědavá, co se děje, a Ally jí sdělí, že její učitelka ze střední školy je v nemocnici. Když jde Ally do koupelny, ptá se jí Renee, jestli je "on" volný. Ally přitaká, ale vyžaduje zvýšenou opatrnost. Renee jí připomíná, že to ona - Ally - zruinovala toho posledního, a ptá se, jestli dostane povolení k použití. "Renee," řekne na to Ally, "jsi moje nejlepší přítelkyně, a tak věřím, že nevypustíš vzduch z mého společenského života."

Když Ally přijede do nemocnice, uvidí vedle Brii kněze. Učitelka ho představí Ally jako Roberta a říká, že ji navštěvuje celý týden. Pak vypráví Robertovi, že Ally je její nejoblíbenější žákyně, a zeptá se, zda už to Ally ví. Ally odpoví, že to tušila. Bria se jí dále ptá na miláčka Billyho. Dozvídá se, že vyrostl v muže. A Robertovi povídá, jak si Ally s Billym očichávali zadečky, když jim bylo osm. Ally zrudne. Bria si chce chvilku odpočinout, a tak Robert a Ally odejdou z pokoje. Robert řekne Ally, že doktoři už nedávají Brii mnoho času. Zatím Bria mluví ze spaní s někým, komu říká Henry. Přinesl jí kytky a Bria chce, aby je dal do vázy. Ally říká Robertovi, že Bria vždycky snila o muži jménem Henry Lane, kterého milovala, a že po probuzení často pláče, protože Henry zmizí. Najednou se Bria vzbudí a chce po Ally slib, že požádá doktory, aby ji nechali umřít.

Na toaletách se Nell dívá do zrcadla. Ozve se spláchnutí. Vejde John. Nell to připadá divné, myslela si, že už je v práci sama. Cestou ke kabince se John ptá, jestli má Nell šťastný nový rok. Nell otázku zopakuje. John chce nejdříve odpověď, a tak mu Nell řekne, že by si měl odpočinout, že by potřeboval nějaký šok. Že ji velmi vzrušují intimnosti na veřejnosti a přistoupí k Johnovi. Zastaví se ve dveřích kabinky, řekne, že jsou skutečně sami, ale než k něčemu dojde, John zmáčkne tlačítko na dálkovém ovladači a prkýnko se zvedne. Řekne Nell, že mísa už na něj čeká a že by měla odejít. A zavře se v kabince, ale přes dveře se dívá, jak Nell odchází.

Billy přijede do nemocnice a Bria se tomu diví, protože jí Ally řekla, že už spolu nechodí. Ally doplní, že spolu pouze pracují. Představí ho Robertovi, který je zvědavý, zda je to "ten" Billy. Bria se ptá, jestli se Ally od té doby zamilovala. Allyinu odpověď, že láska je všude kolem ní, Bria nebere a Ally přiznává, že svou lásku ještě nenašla. Kněz řekne: "Ta první láska po sobě vždycky zanechá něco vyjímečného." Ally chce změnit téma a ptá se Brii na její sestru. Bria odpoví, že spolu tak nějak ztratily kontakt, protože sestra je - a požádá kněze, aby to popsal. "Mrtvá," řekne kněz. A Bria vysloví přání, aby Ally nezestárla sama. Muži odejdou z pokoje a Ally se ptá na Henryho. Bria vypráví, že se vzali a měli tři děti a že za poslední léta k ní sny přicházejí mnohem častěji. Ptá se Ally, jestli má stále své fantazie a Ally přizná, že ano. Bria zavře oči a přístroje se zastaví. Přispěchá doktor s dalšími pomocníky a chce udělat Brii masáž srdce. Vtom se Bria probere a křičí na doktora: "Vy jste mi chtěl dát elektrošok, viděla jsem to. Mám tu u sebe právníka." Když se doktor otočí, vidíme, že je to Greg. On i Ally na sebe překvapeně hledí. (Zatím si Robert všimne, že vypadl drát, což způsobilo zástavu přístroje.) Billy vysvětluje Robertovi, proč se Ally a Greg chovají tak divně: "Měli spolu rande." Bria se ptá, proč přišel doktor a Ally zakoktá: "To já - totiž drát, drát vypadl."

Potom se Ally ptá Roberta, kolik času ještě Brii zbývá. Dva týdny, tři, tři měsíce... Bria začne vydávat nějaké zvuky a Ally říká, že se miluje s Henrym. Bria se probere a volá o pomoc. Když se jí Ally ptá, jestli je v pořádku, řekne Bria, že se jí zdálo, že už má odejít, ale že ještě není připravená. A chce, aby jí doktor dal něco, aby mohla pořád spát a tak být stále s Henrym.

Ally a Greg spolu mluví na chodbě. Ally se ptá, jestli by mohli Briu udržovat v komatu, aby mohla pořád snít, ale Greg říká, že to nejde. Pak se Ally ptá, kdy se Greg vrátil, a on odpověděl, že po Vánocích. Prý měl v plánu jí zavolat. Bria se probudí a volá Ally. Říká, že je moc příjemné snít, a pak se zeptá: "Jsi právnička, že?"

Na poradě řekne Ally ostatním, že chce podat návrh, aby Briu udržovali v komatu. Uslyší, jak zpívají "da da da da da". Ally se rozhlédne a John si pobrukuje. Ally všechny ujistí, že to není hloupost. Po odmlce přizná, že to sice je hloupost, ale dodá, že stejné je i právo. A jde přednést návrh Metle, když už jednou uznala, že lidé mohou vidět jednorožce. Georgia řekne, že je to jako z Marsu, a Ally přizná, že by to mohlo být, a požádá Johna o asistenci. "Pomůže mi, když tam se mnou bude původní obyvatel."

U soudu Ally vysvětluje Metle, že Bria nemůže chodit a brzy nebude moci ani číst a že když spí, ocitne se v jiném světě, ve kterém je vdaná a má děti. Na otázku, zda měla Bria rodinu i na tomto světě, dostane Metla zápornou odpověď. Ally řekne, že Bria to vysvětlí sama.

Ling jde do kanceláře navštívit Richarda. Říká, že si musí promluvit o jeho legračním přítelíčkovi. Dodá, že Nell je jako její sestra a "když má ona bolest, já trpím" a že ten směšný mužíček dohání Nell k šílenství. "Jak?" A Ling Richardovi odpoví: "Je gay. Máš nějakou vodu? Bez bublinek. Bublinky mě nadýmají." Richard nechápe: "Gay? John?" Ling říká, že John k Nell nepřistupuje sexuálně, "pokud nepočítáš, když poskakuje jako Barry White. A pokud nemáš vodu, tak mi to řekni a nenechávej mě hledat." "Nemám žádnou vodu a John není gay," řekne Richard. A když se Ling ptá, proč teda s Nell nespí, tak řekne, že se prostě jen stydí. Připomene, že ani oni dva spolu ještě nespali, ale Ling řekne, že u nich je to jiné, protože ona nechce. Richard se ptá proč a Ling odsekne, že zaprvé ještě neskončil s tou stvůrou s velkými vlasy a holým zadkem, zadruhé, že je muž, který myslí penisem, a na takové si dává pozor, a zatřetí, že nemá ráda sex, protože je chaotický. A najde vodu v lednici. "Je tu voda, tys mi lhal!" Ale Richarda hlavně zajímá, jestli dobře rozuměl: "Takže pokud nechce sex žena, je to v pořádku, ale když odmítá muž, tak je gay?" Ling říká, že to není z její hlavy, že je to lékařsky dokázáno. A napije se a když zjistí, že voda má bublinky, dá láhev Richardovi a odejde.

Metla a ostatní právníci jsou v nemocnici v Briině pokoji. Bria vypráví Metle o svém světě ve snu. Metla se ptá, jestli si uvědomuje, že nic z toho není skutečné. Bria vzpomíná, jak ji na střední škole nikdo nepozval na ples. Zůstala tedy doma a vysnila si Henryho do všech podrobností. "Já vím," řekne Bria Metle, "že si o mně myslíte, že jsem blázen, když chci zůstat ve svém světě, ale to bych byla, i kdybych nechtěla."

V kanceláři se Ally jako první zajímá, jak Metla rozhodla. Říká, že Bria je při smyslech, ale že ji v nemocnici odmítají uspat. Richard poznamená, že by ji měla vzít k veterináři. Billy jde za Ally a připomíná jí její fantazie. Ally ho přeruší, že o něm se jí už nezdává, jen sem tam kolem prázdnin. Billy řekne, že tak to nemyslel, že její vnitřní svět není nic nezdravého, a přizná, že závidí všem, o kterých Ally sní, ale zajímá ho, jestli by se s těmi lidmi chtěla setkávat i ve skutečnosti. Ally odpoví, že neví, a ptá se, jestli si Billy myslí, že u Brii jsou sny známkou šílenství. Billy si není jist a chce vědět, jestli bylo příjemné znovu vidět Grega. Ally to smete poznámkou, že Greg je jen kamarád.

Richard a John si povídají zády ke dveřím kanceláře. John nemůže uvěřit, že Nell skutečně všechno říká Ling. Richard se ptá, jestli John ještě skutečně nespal s Nell, a John ho usadí, že to není jeho starost. Richard připomene, že Ling je přesvědčená, že John je gay a že člověk není tím, čím skutečně je, ale tím, za co ho považují ostatní. A dodá, že by se s ní měl vyspat. "S Ling?" Ptá se John. "Ne, s Nell." V té chvíli vejde Nell a ptá se, o čem se to baví? "To záleží na tom, cos slyšela," řekne Richard. A zeptá se Nell, zda si vzpomíná, jak jí vadí, když o ní lidé mluví za jejími zády, a ona to připouští. "Takže už to nemůžu dělat, když jsi tady," řekne Richard a odejde. John se ptá Nell, jestli řekla Ling, že trpí nedostatkem jeho sexuální pozornosti. Nell to přizná. John se diví, že osoba, která tak lpí na přímosti, dokáže říct něco Ling, aby to řekla Richardovi a on potom jemu. Nell vysvětluje, že nechtěla být nečestná, ale že když je k Johnovi upřímná, začne koktat, pískat nosem nebo se schová na záchod. John se usměje. "A ještě ta tvoje terapie," dodá Nell. "Ať žiješ v jakémkoli světě, Johne," řekne, "nejsem si jistá, že do něj budu kdy patřit."

Greg kontroluje Briino dýchání a ona se ho ptá, proč je svobodný. Greg odpoví, že je to kvůli jeho studenému stetoskopu. Ally je sleduje od dveří a představuje si, že vyplazuje jazyk, dlouhý jako had, až ke Gregovu uchu. Vtom se Greg otočí. Ally ztuhne a zastrčí jazyk tak rychle, až ji to mrští ke zdi. Greg řekne, že se na Briu ještě přijde podívat, a když odchází, Ally mu řekne, že tu chvilku zůstane. "Já ještě," začne Greg. "...přijdu na kontrolu," doplní sarkasticky Ally. Pak se zeptá Brii, jestli si nechce zahrát karty. "Dala bych si trochu ginu, máš nějaký?" řekne Bria, ale pak zavře oči, že chce spát. V té chvíli vidíme ostatní právníky v baru, kde Vonda zpívá "In dreams". A Brii se zdá, že tančí s Henrym. A vidíme i Ally, jak jde ruku v ruce s Gregem ve sněhu a líbají se. Ale je to jenom Allyina představa. Greg ji sleduje od dveří pokoje.

Příští den U soudu Ally vyslýchá advokáta z nemocnice. Ten říká, že neexistuje žádný důkaz, že by Bria žila svůj vysněný život, kdyby ji uvedli do komatu. Ally říká, že není důkaz pro opak a ptá se, zda už v této nemocnici mají zkušenost s euthanasií. Advokát říká, že dosud neasistovali při úmrtí. "Tak nezněla má otázka," přeruší ho Ally. A chce vědět, zda některý z lékařů dal svému pacientu třeba morfium s vědomím, že tato dávka způsobí smrt. Advokát odpoví, že to není politika nemocnice, ale že nemůže vyvrátit, že se to nestalo. Ally dál zajímá, proč, když pomohou člověku zemřít, proč mu nepomohou stále spát. Na to advokát odpoví, že pacientka nemá bolesti. "A viděl jste ji vůbec?" nevzdává se Ally. Advokát se vyhne přímé odpovědi a mluví o lékařském přístupu k tomuto případu, a proto Ally zdůrazní: "Ptala jsem se - už jste viděl Briu Tolsonovou? - a přestože jste mi neodpověděl, vaše reakce nám řekla, že ne."

Nell není šťastná. Říká Ling, že ji neprosila, aby šla za Richardem. Ale Ling jí odpoví, že jí připadala tak zničená Johnovým postojem, že s ní přestala být legrace. Vstoupí John. Ling oznámí, že určitě přišel někdo, kdo chce podat žalobu, a odejde. John říká Nell: "Ten důvod, proč se nechci chovat sexuálně, je, že se bojím urychlit vztah, aby hned neskončil." A dodá, že pokud by se hned milovali, mohli by najednou zjistit, že nejsou jeden pro druhého tím pravým. "Když se hned nevydám po té cestě, zbývá mi ještě dlouhý kus přede mnou a to mě vzrušuje. Co víc, přináší mi to radost." Na to odejde. Za chvilku ho Nell najde v knihovně. Říká, že obvykle dokáže hned vyřešit věci, které se kolem ní dějí, ale tohle ji naprosto vykolejilo. John se jí ptá, jestli už někdy byla skutečně sama. "Osamělost je pocit, že už nikdy nikdo nebude," říká John a znovu se ptá, kdy se tak naposledy cítila. Nell si vzpomene, že to bylo, když jí bylo třináct, ale John řekne, že ve třinácti se to nepočítá. "Dobře, tak tady je otázka pro tebe Johne. O čem to mluvíš?" A John znovu vysvětluje, že se mu líbí představa, že s ní tančí, vede se s ní za ruku po ulici, už jen proto, že může být s ní. Ale je to pro něj jako sen a on se bojí probuzení. A připomene, že sem tam slýchá zvony a Barryho Whitea - že má svůj vnitřní svět, který je větší, než ten vnější. A tak se mu zdá, že když se bude pohybovat co nejpomaleji, tak to nikdy neskončí. Nell řekne, že taky vyzkouší jeho vnitřní svět. Zavře oči a uvidí popelářské auto zvedat popelnici. John se ptá, co vidí dál. "Vidím konec," říká Nell a představuje si, jak auto vysype Johna na korbu.

Richard, John a Ally jsou v Richardově kanceláři. Leží na zádech na zemi a dotýkají se hlavami. Richard a Ally souhlasí, že by neměli obviňovat Nell za to, že vyhodila Johna. Richard říká, že John by měl pochopit, že ačkoli s tím ženy někdy nesouhlasí, Bůh je stvořil jako objekty mužské sexuální touhy a tím, že ji odmítne, podlomí její sebevědomí. John namítá, že Nell přece ví, že ho fyzicky přitahuje, a Richard se ptá: "A na co teda čekáš, na svatbu? Lidi přece spolu nespí až po svatbě." Ally se diví, proč to pořád říká, protože ona ví, že lidi spolu spí i po svatbě. "To jo, ale už to není taková zábava," řekne Richard a dodá: "Jsem si jistý, že budeš souhlasit, že sex je pro muže spojen s dobýváním. A po svatbě je žena žádaná legálně. Takže když muž řekne, že byl minulou noc úspěšný, můžeš si být naprosto jistá, že nemluví o své ženě." Ally nahlas přemýšlí, jak může něco takového vypustit z pusy. "Ty rád střídáš vztahy," řekne Richardovi. Johnovi poví: "A ty jen chodíš po špičkách." John připomíná Ally, že to ona bojuje U soudu za ženu, která chce žít ve svém vysněném světě, tak proč by nemohl on? Ale Ally se dál ptá: "A co je tvůj vysněný svět? Nenechat tvůj vztah s Nell rozvinout?" A John odpovídá, že ano, pokud jde o jeho představy. Ally se zvedne a odejde. "Ženy si myslí, že mají na všechno odpověď," řekne Richard.

Ally a kněz sedí u Brii v pokoji. Bria se usmívá ze spaní. Ally na to upozorní a říká, že by se to nemělo podceňovat. A přiznává, že jí spousta lidí říká, že by měla brát Prozac. Zdá se jí, že lidi teď berou strašně moc prášků. "Jsem velkým příznivcem štěstí. Nemohly by právě sny být tou nejpřirozenější metodou a nemohlo by se to kvalifikovat jako kategorie záhadných způsobů?" "Vy jste dobrá advokátka, že?" ptá se Robert. Ally řekne, že jen uvažuje, zda oba souhlasí s tím, že na každého někde čeká lepší svět, tak proč by ten Briin nemohl být právě v jejích snech.

Druhý den ráno pomáhá Ally Brii do kolečkového křesla a veze ji k soudu. Má pocit, že tak budou mít větší šanci. "Chci tě," říká Ally Gregovi a na jeho námitku, že není vhodná doba, dodá: "U soudu. Chci, abys tam byl, kdyby se soudce ptal na něco z medicíny." Pak se obrátí na Roberta, jestli jde taky. Robert říká, že s Ally úplně nesouhlasí, ale ona ho ujistí: "Ale ano, souhlasíte."

Nell a Ling jsou v sauně. Mají ručníky na tělech i na hlavách. Nell se ptá Ling, jestli skutečně nemá ráda sex. Ling říká, že to není v tom, že by se jí nelíbil, ale že se sex příliš přeceňuje. Dodá, že spousta žen nemá ráda sex - jen jim dodává pocit jistoty a sebedůvěry. "A já nemám ráda zmatek," řekne Ling. Nell se sex líbí a na to jí Ling řekne, že je citově nezkušená a sex se jí líbí, protože ho může zaměňovat s vášní. "Přesvědč se, že máš srdce," řekne Ling. "Co?" nechápe Nell. "Nerada se opakuju. Pára mi nedělá dobře na hlasivky." "Víš co, Ling?" řekne Nell. "To bylo moc tvrdé ´L´, odcházím," oznámí Ling. Ale Nell ji chytí za ruku a chce, aby si zase sedla. A řekne, že není ani citově nepřístupná, ani chladná. "Správně. A proto ti lidi říkají Ledovka," zpraží ji Ling. "Ve srovnání s tebou Titanic narazil na žár." Tentokrát chce odejít Nell a Ling ji usadí zpět. "Teď mluvím já, Nell. Buďme k sobě upřímné. Ani jedna z nás nechce, aby se muži dostali až k jádru našich citů. Zabilo by je to. Já mám ráda Fishe a ty zase John, protože víme, že se tam nikdy nedostanou. Jsou legrační, smějeme se jim. A tobě se líbí John, protože nechce, abys zapínala termostat." Nell se brání, že to není pravda, a dodá, že je zřejmé, že Ling má Fishe ráda. Ling přizná, že trochu ano, ale s tím Nell nesouhlasí. "Ne, máš ho ráda moc. Jen se bojíš, aby se ti z úsměvů neudělaly vrásky."

U soudu Ally vysvětluje, že Bria umírá a nemoc se zhoršuje, když se přeruší její sny. Připomíná Metle, jak před několika týdny řekla: "Nechme lidi vidět jednorožce." A ptá se: "Proč nemohou snít?" Metla se ptá, co přesně Bria ve snech dělá. Bria vypráví, že to vždycky není legrace, že některá rána jsou bláznivá, když vypravuje své tři děti do školy. A dodává, že někdy má i zlé sny, to když se jí zdá, že je stará a umírá. "Někdy mám pocit, že můj vysněný svět je pravý, a má nemoc je jen noční můra. Ale tohle není sen." Metla jí řekne, že se o tento případ zajímala a dověděla se, že to, co chce Bria udělat, je velmi nebezpečné. Riskuje infekci a jiné komplikace. A rozhodne, aby Briu na týden uspali. Ale ještě předtím jí radí, aby vše probrala s lékařem. Pak jí popřeje sladké sny.

V kanceláři Ally oznámí, že vyhrála. Georgia se ptá: "Co se to s Metlou děje?" Richard říká, že ho stále miluje. Zaslechneme vrčení a všichni se podívají na Ling. "Jako kamaráda," dodá Richard a jde rychle za Ling.

Nell sedí u stolu a slyšíme Barry Whitea. Nell vzhlédne a uvidí Johna. John jí řekne, že je zbabělec, ale že do toho půjde a bude "riskovat, že ho rozšlápne jako broučka". Nell řekne Johnovi, co jí Ling předtím řekla o jejím termostatu. "Rád bych ho prozkoumal," řekne John." "Myslím," začne Nell a přejde k Johnovi, "že to bude hezké."

V nemocnici dává Greg Brii léky na uspání a Ally se s ní loučí. Bria říká Robertovi, že církvi se to nebude líbit, a ptá se: "Odpustí mi to Bůh?" A Ally ji ujistí, že ano. Pak se Bria otočí ke Gregovi: "Ještě jednu věc: Vemte Ally na večeři." Ally se otočí na Grega a řekne: "Já nejím." Po několika minutách Bria usne. Robert jí ještě pošeptá, že se na ni přijde podívat. Pak řekne Ally, že ji rád poznal. Ally mu poděkuje a když se brání, že není za co, ujistí ho, že je. Poděkuje i Gregovi, omluví se mu, že tenhle případ prohrál, a požádá ho, aby jí dal vědět, kdyby se něco s Briou změnilo. Ještě než odejde, pozve ji Greg na večeři. "Ty mě zveš?" diví se Ally. "Chci jen potěšit Briu, copak ty nechceš to samé?" ptá se Greg. "Ona už je šťastná, podívej!" A oba pohlédnou na Briu, jak se usmívá. Ally odejde.

Později ten večer tančí Ally s Gregem v baru. Ling, Richard, Nell, John, Billy, Georgia, Renee a nafukovací panák se k nim přidají. Bria spí, usmívá se a Metla ji sleduje od dveří.

skladby
Dream Lover (Bobby Darin), zpívala Vonda Shepard
ústřední motiv z Wicked Witch of the West (Ling's Theme)
In Dreams (Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Dream Baby (Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz