doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 12
další epizoda
Oficiální název: Love Unlimited
Český název:
Láska bez hranic
Oficiální označení:
#2M12 [AM212]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Dennie Gordon

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Lisa Thornhill - Kimberly Goodman
Caroline Aaron - Laura Dipson
Vyto Ruginis - Stanley Goodman
Francesca P. Roberts - soudce Francesca Harris
Christopher John Fields - obhájce Kimberly Goodman
Joel Brooks - Dr. Hubbell
Bruce Willis - Dr. Nickle


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally jde s Gregem směrem ke svému bytu. Ally se ptá, jestli Greg neměl s někým schůzku, když byl v Chicagu. Greg odpovídá, že všechny ženy čekají na Sammyho Sosu. Ally odvětí, že ona zase čeká na George Clooneyho. Greg chce ale znát pravdu. Ally mu řekne, že určitě měla s někým rande, jen si zrovna nemůže na nikoho vzpomenout. Dojdou k domu a Greg se ptá, jestli může jít dál. Ally odpoví, že Renee je doma a že má strach, že by si spolu chtěli zazpívat. "Aha," řekne Greg, "tak začněme to druhé chození tím, že tě pouze doprovodím ke dveřím jako gentleman." Ally se líbí to slovo "začněme". Slyšíme Vondu zpívat "Anticipation" a Ally si představuje, jak její i Gregův jazyk tancují směrem k sobě. Představa skončí a Ally se ještě ptá: "Zavoláš mi?" Greg řekne, že si to rozmyslí, a oba se tomu zasmějí.

Druhý den ráno je Renee zvědavá, jestli se Ally a Greg políbili. Ally odpověděla, že dostala jen krátký polibek a že nechtějí nic uspěchat. "A když to chlap nechce uspěchat," začne Ally a vznáší se několik stop nad podlahou. A tento pocit jí zůstane i cestou do kanceláře. Bohužel skončí, když narazí do Ling. Ally upadne na zem. Zeptá se jí, proč se jí pořád plete do cesty a na to Ling jen zavrčí.

Na poradě chce Georgia vědět, jak je možné, že chce Ling zažalovat životní prostředí. "Nechte mě ji obhajovat," řekne Nell. A řekne, jak aktivistické organizace prohlašují, že stromy mají svá práva, takže pokud mohou stromy obžalovat lidi, proč by to nešlo i naopak. Georgia si ale stále myslí, že je to hloupost. Richard je přeruší, že mají důležitější případ. Manžel jejich klientky Kimberley Goodmanové chce anulovat devítiletý sňatek na základě toho, že byl nezpůsobilý. Tvrdí, že je sexaholik a že "se oženil jen pod vlivem toho hloupého klacku". Richard se ptá, jestli mu Ally bude dělat přísedící v tomto případě.

Ally jde s Richardem na schůzku s Kimberley Goodmanovou. Cestou se Elaine pokouší vyzvědět, jestli měla Ally rande s Gregem. Upozorní, že Greg přišel. Ally se otočí a uvidí ho. Greg říká, že ji přišel osobně pozvat na další rande. Ally se znovu vznáší. Řekne, že se musí podívat do diáře, ale Elaine ji předběhne: "Máš volno. Jako každou noc." Ally se pomalu vrátí na zem. Greg nabízí, že ji vyzvedne večer v kanceláři, ale Ally trvá na tom, aby pro ni přišel domů jako správný gentleman. Greg dá Ally malou pusu a když odchází, nastaví tvář k polibku i Elaine, ale nedostane ho. Elaine usoudí, že musí najít někoho, komu to všechno řekne, a odejde. Ally se opře rukama o stůl, jako by potřebovala podporu. Přijde John a ptá se jí, jestli je v pořádku. Ally odpoví, že je jí fajn, ale že by potřebovala psychickou podporu, protože je šťastná a není na to připravená. John má v poledne sezení s Tracy, a tak nabídne Ally, aby šla s ním. Ally odmítne i přesto, že ji John ujistí, že by je vzala oba.

Ally se konečně dostane na schůzku s klientkou. Kimberley říká, že hledá odborníka na rozvodové zákony. Ally říká, že to není její specializace, ale Richar ujišťuje, že měl nějaké přednášky ve škole, takže to zvládne. Kimberly vypráví, že je devět let ženou v domácnosti. Mají děti ve věku devět a sedm let a pro ni je velmi důležité, aby soudce nerozhodl, že se s ní manžel oženil v pominutí smyslů. Ally slíbí, že se to nestane.

John a Ally čekají na Tracy. Ally je ráda, že má své zaměstnání. "Nikdo nevezme smysl mého života," řekne,"a říkej si, co chceš, já dokážu ovládnout svůj svět." John jí připomene, že přišla k Tracy do ordinace hledat lék na štěstí. Najednou se otevřou dveře, ale není to Tracy, ale Bruce Willis. Má na sobě svetr a motýlka a pramen vlasů mu padá do obličeje. Ally a John se ptají, kde je Tracy a kdo je on. Odpoví jim, že je Dr. Nickle a že zastupuje Tracy, která se zrovna v Californii vrhá na tofu a možná i na pilota. Pak se zeptá, který z nich je ten nemocný. Ally a John ukážou jeden na druhého. "Takže vy musíte být John," řekne doktor. "Přišel jste na terapii a přivedl si sebou partnerku? A kde máte popcorn?" John vykoktá, že přivedl Ally, že jsou oba pacienty Dr. Tracy a jejich problém je strach ze vztahu. "Fajn!" zajásá Dr. Nickle. "Osobní píseň. Vy první," ukáže na Ally. Ally se brání, že nebude zpívat svou píseň před cizím člověkem. Ani John nechce zpívat. "Podívejte," řekne doktor, "rád bych vám pomohl. Ale dva ztřeštěnci, kteří přišli spolu, odmítají zpívat. Vypadám snad jako továrna na zázraky?" Ally se začne ohrazovat proti způsobu, jakým s nimi jedná, ale on zakřičí: "Buďte zticha!" A potichu pokračuje: "Teď mluvím já. Ally, když jste v kině, taky odmlouváte těm na plátně?" Ally řekne, že neodmlouvá, ale že někdy odejde. Doktor jí řekne, že pokud bude chtít odejít, bude muset podepsat propouštěcí formulář, který v podstatě říká, že pokud by vyskočila z okna, oni za to nenesou zodpovědnost. A požádá Ally o podpis. Pak se obrátí k Johnovi. "Takže zpátky k vám, Koktavý Johne, jak to jde s po, k, k, k, kipsy?" John se postaví, trochu zakoktá a nakonec řekne "poop". "No, to je pokrok," řekne doktor, "Tracy bude mít radost." Pak všichni odejdou.

Ling se zlobí. Říká Richardovi, že lidi, se kterými pracuje, ji neberou vážně. "Ling, vždyť žaluješ stromy," připomene jí Richard. "Začínám si myslet, že mě nebereš vážně ani ty," řekne Ling. Richard ji ujistí, že se snaží, ale "Copak jde se brát vážně? Vždyť spolu ani nespíme." Ling se brání, že se přece líbají a že mu jednou ve výtahu dovolila, aby jí sáhl na prsa. A Richard se ohrazuje, že mu to dovolí jen tehdy, když je nablízku zástup lidí, a vážně se ptá, jestli nemá ráda sex. Ling zopakuje, že sex je chaotický. "Ale já si dokážu po sobě všechno srovnat," řekne Richard. Ling se ptá, proč je sex pro muže tak důležitý. Neví, kam se poděly prosté city a něžnost. Přiznává, že má ráda předehru, na což Richard zareaguje: "Ale to já taky." A dodá, že potřebuje vědět, jestli spolu někam nepůjdou. Ling chce, aby Richard vystrčil ukazováček, a řekne mu, že spousta lidí neví, že na něm jsou erotogenní zóny. A jemně se dotkne jeho ukazováku svými rty a nechá ho pomalu klouzat do úst. Zeptá se, jestli se mu to líbí. Líbí. Ling přestane, odstrčí jeho ruku a řekne: "Vidíš, je tolik věcí mimo pohlavní styk, ale muži je nevidí pro ten svůj hloupý klacek." A odejde.

John přemýšlí, že on ani Ally možná Tracy nepotřebují, že by stačilo jejich problémy odrazit. Ally souhlasí. Vejde Nell, zastaví se před Johnem a zeptá se Ally, jestli náhodou nemá být u soudu. Ally odejde. Nell pozve Johna na večeři. Pak si všimne, že vešla Georgia a řekne: "A neodmítej, nebo to vzdám a pojedu po Billym." Obrátí se k Georgii a řekne: "To byl vtip," a odejde. "Co na ní vlastně vidíš?" ptá se Georgia Johna.

Pan Goodman vypovídá před soudem, že se s Kimberley oženil, protože je krásná. Říká, že nejednal z vlastní vůle, protože trpí svým sexuálním chováním, které ovlivňuje jeho mentální způsobilost. Vzal si Kimberley kvůli pravidelnému sexu a protože si myslel, že ho to vyléčí z obtěžování jiných žen. Richard se ho ptá, proč prostě svou ženu nepodvádí, když chce mít sex i s jinými ženami. A pan Goodman odpoví, že to Kimberley chce rozvod. Richard řekne, že pan Goodman je velmi bohatý a Kimberley dostane po rozvodu spoustu peněz, ale pokud by manželství anulovali, nedostala by nic. A připomene panu Goodmanovi, že přísahal: "Dokud nás smrt nerozdělí - a já zde nevidím žádné mrtvé, vy ano? Je pro vás anulování sňatku tak důležité?" Pan Goodman říká, že neuvažoval zdravým rozumem, když se rozhodl oženit, že není dobrý člověk, a ptá se Richarda, jestli na to vše může být pyšný. "A jste pyšný na to, že se chcete vyhnout alimentům?" ptá se Richard. Pan Goodman se omlouvá Kimberley, že ji nechtěl ranit.

Ling a Nell jsou v kavárně. Ling se ptá, jestli Nell chce skutečně spát s Johnem. Nell řekne, že se jí John líbí. Dál chce Ling vědět, jestli není divná, když "to" nechce. Nell je překvapená, že Ling dokonce ani nemůže říct to slovo. Ling říká, že může, ale některé lidi to prý přivádí k šílenství. Nell chce vědět, jestli to vyslovuje nějak zvláštně. Ling to vysloví hlubokým, chraplavým hlasem.

Na chodbě soudní budovy přistoupí k Ally žena a představí se jako Laura Dipsonová, výkonná viceprezidentka společnosti Ženy za pokrok. Řekne, že Ally byla nominována na titul v kategorii profesionálů. Dodá, že o tom budou psát příští měsíc v časopise, ale Ally to odmítne a chce odejít. "To je sice roztomilé, ale obávám se, že nemáte na výběr," řekne Laura a dodá, že chce znát Allyin styl oblékání a že by ji chtěla trochu vykrmit, protože by nebylo dobré, aby se mladé dívky chtěly podobat tak hubené ženě. Ally se to nelíbí a ptá se té ženy, kdo je. Ta se znovu představí. Ally zopakuje, že nechce, aby se na ni někdo díval a chce znovu odejít, ale Laura ji chytne za ruku a řekne: "Budete vzorem a budete dělat, co vám řekneme. Nic víc, nic míň. Uděláte to, špendlíková hlavičko?" Ally ukousne Lauře nos a vyplivne ho na dveře.

"Tys jí ukousla nos?" ptá se John. Ally to přizná, má krev na oblečení. (Až teď se ukáže, že to byl jenom sen). John je zvědavý, jak tento sen souvisí s Gregem. Ally se domnívá, že chce být s někým, kdo by ji podržel. "A nešlo by to bez ukusování nosů?" ptá se John. Ally řekne, že zřejmě potřebuje být určitým způsobem závislá, ale že má z toho pocit, že jako žena zklamala. Vypráví sen o tom, že ji dali na obálku časopisu Time jako "Tvář feminismu". John uklidňuje Ally, že když se zamiluje, její život ani práce tím nekončí.

Greg a Ally jsou u ní v bytě. Ally vypráví o svém rozhovoru s Johnem. Greg jí řekne, že se ještě pořád nevzpamatovala z rozchodu s Billym. Ally to uzná a Greg se dál ptá, jestli byla od té doby skutečně zamilovaná. Ally řekne, že ne. A Greg se dál ptá, jestli má strach se znovu zamilovat. Zpočátku to vypadá, že odpověď bude ne, ale nakonec uslyšíme ano. Ally dodá, že se snažila, že dokonce změnila svou osobní píseň z "Tell him" na "Ooh, ooh child". A zazpívá: "Oh, dítě, bude to lepší." Greg tu píseň zná a dozpívá: "Oh, dítě, všechno se vyjasní." Pak přijde Renee a přidá se ke zpěvu. Ally se na ni podívá, aby toho nechala, a Renee poslechne. Odejde, protože má taky rande. Ally se ptá, kde skončili, Greg znovu začne zpívat a Ally se přidá.

Zástupce pana Goodmana vyslýchá doktora. Ten se pokouší vysvětlit, že pan Goodman nebyl při smyslech, když se ženil. "Závislí neumějí ovládat své chování."

Na toaletách John tančí na Barryho Whitea. Vidíme, že Richard je tu s ním. Začne tančit taky. Přijde Ling a dívá se na ně. Uslyšíme spláchnutí, z kabinky vyjde Elaine a přidá se. Ling se trochu zašklebí, ale začne tančit s nimi. Vejde Nell a když ji John spatří, spadne dozadu a skácí všechny ostatní jako domino. Ling oznámí, že se zranila.

U soudu zatím vypovídá Kimberley, že se dověděla o manželových aférách teprve před rokem a půl. Nechtěla se rozvádět kvůli dětem. Dokonce navštívili psychologa. Manžel se s ní potom pokoušel vyspat. Ally se ptá, jestli se o své mentální zodpovědnosti rozhodl před nebo po setkání se svým právním zástupcem. Advokát vznese námitku a Richard zkusí otázku formulovat jinak, ale advokát znovu namítá a soudce Richarda usadí. Ally se ptá Kimberley, co by teď chtěla svému muži říct. A ona řekne, že by po devíti letech neměli nechat své manželství anulovat.

Richard a Ally pracují v kanceláři na závěrečné řeči. Přijde Ling a řekne, že je pro ni ta správná doba v měsíci. Ally říká, že je to na ní vidět, a Ling se zeptá: "Nemáš být někde jinde, zamilovaná?" Richard navrhne, ať jdou do baru. Když odcházejí, všimne si Ally, že John je ještě v práci, a ptá se ho proč. Řekl, že odvolal své rande s Nell, ale že to udělal proto, že už v práci nikdo není a on by musel jít k ní a dvořit se jí. Nell si většinu hovoru vyslechne, přistoupí k Johnovi a řekne, že je vzrušená. John je překvapený, že ji vidí, ale Nell se jen usměje a řekne, že je připravená. "A tohle je nátlak," řekne John Ally.

Ally sedí doma u krbu a pracuje na své závěrečné řeči. Renee je tu s ní. Ally se ptá, jestli to není nějaké znamení, že sotva začne s někým chodit, musí řešit případ, který jí říká, aby nevěřila vášni. Říká, že tohle zažila s Billym, a přiznává, že právě tohle ji děsí.

John jde k Nell do kanceláře. Otevře dveře a uvidí ji, jak sedí na stole a rozepíná si šaty. Nell přejde k němu v červeném spodním prádle. John se dotkne jejího obličeje. Nell si rozepne podprsenku a hodí ji na podlahu. Hudba (Barry White), kterou jsme až doposud slyšeli, skončí a John řekne, že nemůže. Otočí se a nechá Nell samu. Nell posbírá své šaty, podrží si je před sebou a tiše vzdychne: "Ach, Johne."

John jde zpět do své kanceláře, zavře dveře a sedne si na podlahu. Později jde k Ally. Ally chvíli něco hledá v lednici, ale pak si konečně sednou a povídají si. Přijde Renee a chce se připojit k hovoru, ale Ally ji požádá, aby odešla. John říká, že fyzicky bylo všechno v pořádku, ale cítil se špatně. Ally souhlasí s jeho jednáním, ale navrhne Johnovi, že by si o tom měl s Nell promluvit.

Advokát pan Goodmana přednáší svou závěrečnou řeč a říká, že jeho klient je přímo učebnicový příklad pro anulování manželství. Ally přednáší svoji řeč, během níž přijde do soudní síně Greg. "Chceme-li skutečně jít touto cestou a udržet svatební obřad v mezích příčetnosti - pak hleďte. Lidi utíkají do Las Vegas hned z první schůzky. Někteří poslechnou své astrology. Tolik lidí udělá hrozná rozhodnutí v přílivu vášně my pořád trváme na svatebních smlouvách." "Ale mezi neuvážeností a šílenstvím je rozdíl," přeruší ji soudce. "Ale on není šílený," ohradí se Ally. "On moc dobře věděl, co dělá. Rčení o lásce jsou bláznivá: On je do ní blázen. Já po něm šílím. Láska lidi zaslepuje. Láska nedává smysl. Lidé se zamilovávají a neudávají důvod. Ale jakmile jednou vyřknou přísahu, dostanou papír, a když pak mají děti, začneme manželství brát vážně a nazýváme ho institucí. Ale tento muž je podporován svým zástupcem a vtančí spolu do soudní síně a chtějí po této ženě, aby uznala, že nebyla nikdy vdaná, přestože vedla příkladný manželský život, a to jen proto, že tento muž prohlašuje, že je závislý na lásce, na sexu, nevěře, lhaní a podvádění, a čeká, že případ jeho penisu bude posuzován stejně jako případ špatného parkování." Ally se otočí a podívá se na pana Goodmana. "Jak si můžete dovolit vystavit svou ženu takovému ponížení, jak si to můžete dovolit ke svým dětem, jak si můžete dovolit žít, vy velkoprdeláči?" Lidé v soudní síni začnou tleskat.

John jde za Nell do kanceláře. Říká, že neví, zda bude moci vyjádřit, jak moc je mu to všechno líto, a jestli se tím něco změní. Říká, že se drží zpátky, protože se bojí, že kdyby se zamiloval, ublížilo by mu to. Nemá strach z lásky s Nell, ale z lásky jako takové. Nell se na něho nedívá. John pokračuje, že ji nikdy nebude mít a ona nebude mít nikdy jeho. Nell se ptá, jestli má nějakou jinou, ale John řekne, že ne. Nell však trvá na tom, že John někoho má, s kým je těsně svázán, někoho ve vnitřním světě. "Ale až se jí jednou podíváš do tváře, poznáš, žes čekal moc dlouho," řekne Nell a odejde.

Nell si v koupelně myje ruce a je rozčílená. Vejde Billy a ona to chce zakrýt, a tak se ptá: "Jak se má Georgetka?" Billy se ptá, jestli se cítí dobře, a Nell odpoví, že je v pohodě.

Soudkyně rozhodne ve prospěch paní Goodmanové a nařídí panu Goodmanovi zaplatit manželce, co jí náleží. Anulování sňatku je zamítnuto. Kimberley obejme Ally na důkaz díků a Richard toho využije a osahá její lalok.

V baru tančí Ally s Gregem a Richard s Ling a oslavují vítězství.

Později sedí Greg s Ally na schodech u jejího bytu a mluví o případu. Greg říká, že uznává manželství, ale že zatím jenom plánuje, že se jednou ožení. Ally mu vypráví o své oblíbené písni, kterou měla na střední škole a o které nikomu neřekla. Byla to píseň "Zatančíme si?" od Anne Murray. Greg chce tu píseň slyšet. Ally nejdříve nechce, ale pak začne zpívat: "Vždycky si vzpomenu na píseň, kterou hráli, když jsme spolu tančili poprvé..." a zpěv přebere Vonda a Ally a Greg se na sebe dívají. Billy a Georgia a Richard s Ling tančí v baru. Nell jde sama domů a John hledí z okna své kanceláře. Ally tančí s Gregem před domem a padá sníh.

skladby
Anticipation (Carly Simon), zpívala Vonda Shepard
Ooh Child (The Five Stairsteps), v provedení Calisty Flockhart, Jesse L. Martina, Lisy Nicol Carson a Vondy Shepard
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Love Serenade (Barry White)
"Ready or Not, Here I Come (Can't Hide From Love)" (the Delfonics), zpívala Vonda Shepard
Could I Have This Dance (Anne Murray), v provedení Calisty Flockhart a Vondy Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz