doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 13
další epizoda
Oficiální název: Angels and Blimps
Český název:
Andělé a balony
Oficiální označení:
#2M13 [AM213]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Mel Damski

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Mary Mara - Julie Stall
Randy Oglesby - Harvey Kent
Talia Balsam - Sheila Kent
Gary Graham - Rodney Wilcox
H. Richard Greene - Dr. Burns
Fred Sanders - soudce Stewart
Keith MacKechnie - obhájce Arthur Gale
Haley Joel Osment - Eric Stall
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrena King - křoví #2
Melanie Taylor - křoví #3
Patrick Pankhurst - Dr. Stewart
Elliott Goldwag - předseda poroty


obsah epizody zpracoval Martin, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally a Greg jdou do nemocnice. Ally je, stejně jako při minulém setkání, šťastná a chodí v oblacích. A to doslova. Říká Gregovi, že se kdysi chtěla stát doktorkou, nesnese ale krev, nemá ráda smrt a kromě toho v doktorské zelené vypadá příšerně. Ovšem kdyby věděla, že budou nosit i modrou... V nemocnici potkají Ling, která na Ally zavolá. To způsobí Allyin prudký pád z oblak. Ally se ptá, co tam Ling dělá, ta klidně odpoví, že sem poslala svému příteli květiny, on ale zemřel, tak si ty květiny přišla zpátky vyzvednout. Ally se Ling snaží představit Gregovi, má ale trochu problémy, protože Ling se jí před očima mění ve "Vetřelce". Nakonec se přemůže a představí ji jako "svou velmi dobrou přítelkyni, Ling". Ling odchází se slovy, že potřebuje dát květiny do čerstvé vody, protože nemocniční chlór je jako jed. Po cestě do Ling vrazí muž na vozíčku a dočká se od ní studené sprchy:"Dívej se, kam jedeš. Stačí, že zabíráte všechna parkovací místa."

Greg vejde do pokoje pacienta, kterým je malý chlapec, očividně velmi nemocný. Greg říká, že slyšel, že neměl dobrou noc a chlapec přiznává, že se trochu dávil, ale jinak se cítí lépe. Když vzhlédne, uvidí Ally, která stojí mezi dveřmi, ozářená světlem, které vychází z nemocniční chodby, takže to vypadá, jakoby byla andělem. Greg zachytí jeho pohled, pozve Ally dovnitř a vzájemně je představí. Eric Stall, nemocný chlapec, se Ally zeptá, jestli je anděl. Ally odpoví, že občas je hodná. Eric vezme její ruku a zeptá se: "Už je čas jít?"

Jsme v zasedací místnosti firmy, jehož osazenstvo zde prochází pravidelnou ranní schůzkou. Někdo se zeptá, kde je Ally a odpověď přijde od vševědoucí Elaine: "Je s Gregem v nemocnici. Asi chce přijít k cucfleku ve sterilních podmínkách." V ten okamžik vejde Nell s černým make-upem kolem očí ,který vypadá tak trochu jako obrovské brýle se stříbrnými hvězdičkami. Na otázku, co to má znamenat, odpoví, že dnes nemá žádnou schůzku a prostě se cítí na to mít toto na obličeji. Richard raději změní téma a připomíná, že on a John mají případ pokusu o vraždu. Je z něj trochu nervózní, každého ale přesvědčuje, že to zvládnou tvrzením, že s Johnem vypadají jako tým. "Nemám pravdu?" Všichni se na ně podívají, zatímco slyšíme zvonit dva zvony. Napřed rozdílně, po chvilce však jednotně.

Ally stále sedí u Erica zatímco Greg ho vyšetřuje. "Napřed nechali odejít Clemense a potom i Mo Vaughna," říká Eric. Chtěl by, aby Red Sox vyhráli Světovou sérii, Ally mu ale odpovídá, že tajemství je v tom, že vlastně nikdo nechce, aby vyhráli, protože pak by to nebyli Red Sox. V tu chvíli do pokoje vejde Ericova matka - Julie Stallová a Eric vykřikne, že tato slečna zná Red Sox lépe než on. Ally se Julii představí. Eric řekne, že Ally je právnička a ptá se jí, jestli by mu pomohla, pokud by chtěl někoho zažalovat. Ally se zeptá, koho chce žalovat. Ericova odpověď zní: "Boha!" John, Richard a jejich klient Harvey Kent stojí na chodbě před soudní síní. Harvey nahlas přemýšlí, že by se snad měl přiznat a mohl by tak dostat zabití. John mu ale vysvětluje, že aby mohl dostat zabití, musel by někoho doopravdy zavraždit. Harvey se brání tím , že se snažil, John mu ale připomíná, že muž, kterého chtěl zabít, přežil. Richard z toho vyvodí morální ponaučení: "Příště ho doraž a vyfasuješ míň." Přijde k nim Renee a ptá se , kde je Billy. Je překvapená, když zjistí, že John a Richard povedou tento případ sami. Odvede Johna stranou a upozorní ho, že tento případ není žádná legrace. John připomene, že ji zatím vždy porazil, Renee ale řekne, že pokud se zamýšlí použít některý ze svých triků na odvedení pozornosti, nebo co to je, ať na to rychle zapomene. Potom odejde pryč. V tu chvíli vyjde z výtahu žena, projde kolem nich a vejde do soudní síně. Harvey se diví, že je zde, Richard mu ale řekne, že je svědek, protože "některé kulky, které vystřelil, proletěly kolem její hlavy. Harvey se ptá, jestli je svědkem žaloby. John s Richardem se na sebe podívají a souhlasně pokývnou hlavami.

Julie Stallová říká Ally, že napřed zemřel Ericův otec a potom se dozvěděli, že Eric má leukémii. Vše se ještě zhoršilo, když jim pojišťovna řekla, že nezaplatí experimentální léčbu nemoci. Obrátili se tedy na církev, ta jim ale pomoc odmítla také. Ally říká, že si nemyslí, že by Eric opravdu mohl žalovat Boha. Ovšem ode dveří se ozve ostrý a jasný hlas: "Ale ano, může!" Je to Ling. Ally ji osloví, Ling to ale neocení: "To "L" bylo tvrdé." Ally ji představí Julii. Ling si všimne, že Eric je holohlavý a ptá se, jestli má rakovinu. Julie jí řekne, že je to leukémie. Ling přejde k Ericovi a zeptá se na jeho jméno. To samé udělá Eric, ten už však krátkou odpověď nedostane. Ling: "Copak jsi neposlouchal? Řekla mi Ling, takže to asi bude moje jméno. Ale pouze s měkkým "L". Zeptá se Erica, jestli chce zažalovat Boha a Eric se zeptá, jestli vůbec může. Ve stejnou chvíli se ozve Allyino "ne" a "ano", které pronese Ling. Greg požádá Ling, aby odešla, Ling se na něj ale oboří, protože přece mluví s tím malým chlapcem. Otrávený tón hlasu v mžiku změní v medové cvrlikání a řekne: "Samozřejmě, že můžeš žalovat Boha." Eric má ale strach, že Bůh není a nebude koho žalovat. Ling ho ale přesvědčuje, že Bůh existuje. Greg se znova pokusí dostat Ling z pokoje, ta ho ale zcela ignoruje a pokračuje v rozhovoru s Ericem. Řekne mu, že pokud chce někoho zažalovat, nemůže ležet celý den v posteli. "Můžeš být silný?" Ericova odpověď je kladná a Ling řekne, že zná dobrou firmu, které svěřuje všechny své právní problémy. Ovšem předtím, než vůbec může pokračovat, chytne ji Ally za ruku a vyvleče ji z pokoje. Eric se podívá na svou matku a řekne, že to chce udělat.

Ally a Ling vejdou do haly firmy Cage/Fish. Ling nechce, aby byla Ally jakkoli zapojena do Ericova případu. Připojí se k nim Billy, Georgia a Nell a chtějí vědět, co se děje. Ally jim říká, že Ling přesvědčila jednoho malého chlapce, který umírá na rakovinu, že může žalovat Boha. Ling se jí zeptá, jestli ví, jak zemřel Ericův otec. Ally přizná, že ne a Ling jí řekne, že zaslechla sestry, jak říkaly, že na něj spadla větev ze stromu, který byl v tu chvíli zasažen bleskem. Ling si myslí, že to byl Boží čin, takže logicky půjdou po církvi, "Božím domu". Po této hluboké úvaze oznámí, že potřebuje čůrat a odkráčí. Georgia se zeptá Nell, kde Ling chodí na takové nápady a Nell jí odpoví, že Ling nedělala redaktora právnického časopisu jenom tak. "Ona se skoro nikdy nemýlí." Nell si všimne, že na ni civí několik překvapených tváří. Billy se zeptá, co tím myslela. Nell řekne: "Byla redaktorkou časopisu u Cornella. To je místo, kde jsem Ling poznala." Georgia se užasle zeptá: "Ling je právnička?" Nellina odpověď je ale naprosto flegmatická: "Vy jste to nevěděli?"

V soudní síni sedí na lavici svědků muž, Rodney Wilcox, který vysvětluje, že byl s tou ženou v posteli, když uslyšeli hluk. Vzápětí do pokoje vtrhl Harvey a začal na ně křičet. Podle toho muže se nekontroloval, vytáhl pistoli a nakonec po něm vystřelil. Dvě kulky ho zasáhly, jedna do ramene, druhá do hrudi. Renee skončí výslech a je řada na Richardovi. Ten se svědka zeptá, jestli byl v Harveyho domě. Po kladné odpovědi se zeptá, jestli byl v Harveyho posteli. Muž odpoví: "Ano." Richard pokračuje: "V jeho ženě? Miloval jste se s jeho ženou?" Svědkova odpověď je znova kladná. Richard se ptá, jak dlouho jejich aféra trvala. Muž řekne, že šest měsíců. "Celou tu dobu jste cizoložili," řekne Richard. "Byl to dobrý sex?" Renee vznese námitku, Richard ale soudci řekne, že svědek vypověděl, že slyšel křik. "Možná byl její. Beru zpět." Richard se svědka ptá, jestli zná jeho klienta dobře. Rodney souhlasí. Richard potvrzuje, že byli 11 let obchodními partnery, Harvey si dokonce myslel, že byli přátelé. "Není pravda, že když jste spatřil Harveyho vejít do pokoje, věděl jste, že bude střílet?. Rodney ale nesouhlasí, Harvey, kterého zná, by nikdy nevytáhl zbraň a nezačal střílet. Richard z toho vyvodí, že Harvey se nekontroloval, možná byl dokonce dočasně nepříčetný. Renee namítá, že "dočasná nepříčetnost" je právnický termín. Richard se diví, vždyť je přece právník. Soudce však námitku Renee chápe jako upozornění na to, že toto svědectví nemá oprávnění činit takové závěry. Richard chápe, svědek je přece laik. "Jste úplný laik, viďte Rode?" Renee protestuje a Richard poznámku stahuje. Skončí výslech a když se usadí vedle Johna, řekne: "Cítil jsem se skvěle. Byl jsem skvělý, že?" "Ale jistě." zní Johnova nepříliš nadšená odpověď.

Eric a jeho matka vystoupí z výtahu a vstoupí do haly Cage/Fish & Associates. Eric spatří Ally a zavolá na ni. Říká, že přišel kvůli tomu případu a ptá se, jestli bude jeho právničkou. Ally na chvilku zaváhá, ale souhlasí. Ericovi tato odpověď stačí a odejde. Julie vysvětluje, že Eric sem chtěl jít. Ten případ mu dodal energii. Chce se Ally zeptat, jestli do toho případu opravdu půjde, když se u nich objeví Ling. Ta si vůbec nepamatuje, kdo ta žena je a jméno Eric ji také nic neříká. Ally říká, že Julie se ptala, jestli může firma pro Erica něco udělat. Ling navrhuje začít případ před tou velkoblonďatou nahotinou, protože Metla je podle ní senilní a odkývne všechno. V tu chvíli se k nim přiřítí Eric, který je šťastný, že přišla Ling. Ling ho s úsměvem pozdraví, jen Erica upozorní, že příště by to "L" mělo být měkké. Eric se ptá, jestli mu pomůže s případem, Ling ale odpoví, že by moc ráda, ale má na práci lepší věci. "Ale co by si měl o soudních případech vědět je to, že nesmíš být slaboch, " řekne Ling. "Musíš být bojovník. Jsi připraven bojovat?" Eric odpoví, že ano. Ling mu tedy řekne, ať vší silou dupne Ally na nohu. Eric to udělá a Ling ho spokojeně pochválí. "Ale teď musím nakupovat, vrátím se později. Vsadím se, že s vlasy byl určitě sladký." A s těmito slovy odejde. Eric se otočí ke stále se ještě malinko svíjející Ally a nadšeně vyhrkne: "Je tak báječná." Allyina tvář vyjadřuje trochu jiné pocity.

U soudu je na místě svědka Sheila Kentová. Řekne, že vše se stalo tak, jak to Rodney popsal. Renee se jí zeptá, jestli neslyšela Harveyho cokoli říct a Sheila odpoví, že když Harvey vytahoval pistoli, řekl: "Oba vás zabiji." John vstane od svého stolu a chce přejít ke svědkyni, do cesty se mu ale připlete Richard a chvíli trvá, než si každý najdou svou cestu. Když se to nakonec podaří, John se Sheily zeptá, jestli to myslela vážně, když manželovi při jejich svatbě přísahala věrnost. Sheila odpoví že ano. John se dále ptá, jestli si za těch šest měsíců, co svého manžela podváděla, vymýšlela příběhy o tom, kde byla a kam půjde. Sheila přiznává, že prováděla všechny ty špatnosti, které podvádějící manželky dělají, pokud nechtějí být přistiženy. John se nakonec zeptá, jak to, že vůbec manžela podvádět začala. Sheilina odpověď je prostá, prostě se zamilovala.

Ally sedí s Julií a Ericem ve své kanceláři a zrovna říká, že bude ten případ s někým konzultovat. Eric se ptá, jestli to bude Ling a Ally musí přiznat, že ano. Ally chce vědět, co chce Eric tou žalobou získat. Eric odpovídá, že má několik věcí, které by chtěl Bohu říct z očí do očí a toto obvinění by mohlo upoutat jeho pozornost, takže až by se dostal do nebe, Bůh by za ní přišel, chtěl by vědět, co to mělo znamenat a on si s ním bude moct promluvit. Ally by ráda věděla, na co by se chtěl zeptat, podle Erica je ale toto jen mezi ním a Bohem. Potom se na Ally zadívá a řekne: "Žádný Bůh ale není, že?" Jeho matka ho okamžitě začne přesvědčovat, že to není pravda, Eric si ale myslí, že Bůh je skutečný asi tak jako Santa Claus. Ally mu vypráví, že když jí byly dva roky, moc si přála malou sestřičku a když jí byly tři, její přání se vyplnilo. Zpočátku z ní nebyla moc nadšená, ale později s ní bylo plno legrace. Mezi dveřmi se nepozorovaně objeví Ling, která poslouchá jejich rozhovor. Ally pokračuje tím, že když jí byly čtyři, staly se z ní a její sestry nejlepší kamarádky, když jí ale bylo pět, její sestřička onemocněla a zemřela. V ten den přestala v Boha věřit. Jednoho dne na obloze uviděla balon. Byla tam kvůli nějakému fotbalovému zápasu, ona ale balon nikdy předtím neviděla. Její matka jí řekla, že je to Bůh. Eric nechce věřit tomu, že by Ally byla tak hloupá a uvěřila tomu. Ally odpoví, že možná byla, její matka však časem toto tvrzení poopravila a řekla jí, že Bůh stvořil balon proto, aby lidem připomněl, že na ně shlíží, protože to je to jediné, co balony dělají. Eric přiznává, že nikdy balon neviděl, jenom v televizi. Ally mu říká, že Bůh s lidmi komunikuje různými způsoby. "Možná Red Sox vyhrají letošní Světovou Sérii jenom proto, abychom věděli, že Bůh se dívá. Eric na to řekne: "A nebo poslal tebe!" Ling, která stále stojí mezi dveřmi, se usměje a odejde dříve, než si někdo všimne, že tam vůbec byla.

Ally a Ling jsou na společných toaletách. Ally se ji snaží přesvědčit, aby přece jen spolupracovala na Ericově případu. Vždyť je přece právník. Ling k tomu říká, že neprovozuje právnickou praxi, protože ta způsobuje vrásky. "Podívej se na sebe, Ally!" Ally ale říká, že Eric se rozzáří pokaždé, když se u něj Ling objeví a žádá ji, jestli by si nevyšetřila půl dne z jejího nabitého programu. "Určitě ho doženeš." Ling na ni zavrčí, nakonec ale souhlasí, že pro tento případ na nějakou dobu přeruší svůj důchod. A možná se již začíná těšit.

Na lavici svědků právě sedí psycholog a říká, že mluvil s Harveym tři hodiny po tom, co se všechno stalo. A byl ve stavu totálního rozčilení, které však nepřerostlo v nepříčetnost. Harvey znal povahu i podstatu svého činu, když vytahoval zbraň. Richarda zaujme slovo "povaha". "Nebyla to právě jeho povaha, nebo chcete-li přirozenost, která mu velela, dělej něco!, v okamžiku, kdy uviděl svou ženu v posteli s jiným?" Podle Richarda bylo naprosto přirozené, co jeho klient udělal, připočteme-li k tomu jeho nepříčetnost. Renee vznese námitku, Richard ale plynule přejde k poslednímu dotazu. Ptá se psychologa, jestli se někdy za celou svou kariéru zmýlil. Ten připouští, že ano, dodává ale, že v tomto případě se nemýlí. "A v případech, kdy jste se v minulosti mýlil, věděl jste o tom v tu chvíli?" Doktor musí odpovědět, že ne.

Ally, Eric a jeho matka sedí v konferenční místnosti se zástupcem církve. Ten Ally říká, že tento případ se snad ani nedá brát vážně, Ally mu ale připomíná, že soudní pře jsou vždy vážné. Vejde Ling a Ally ji představí Arthuru Galeovi, advokátu od Christopher's. dodává také, že pan Gale je zděšen tímto případem. Arthur se znova zeptá, tentokrát Ling, jak má tento případ brát vážně. Ling mu odpoví, že mu přednese takové argumenty, že nejenom už nebude chtít smést případ ze stolu, ale bude se chtít i dohodnout. Arthur odvětí, že by měli začít tím prvním. Ling promluví: "Ericovi rodiče velkoryse připívali vaší církvi. Samozřejmě tu není žádná smluvní závaznost, která by na církvi ležela, mohu ale vyhotovit jakousi slavnostní dohodu, kterou bych mohla doložit povinnost církve, oplatit tuto velkorysost. Má přece rakovinu a jeho otec je mrtvý." Arthur chce něco říct, Ling si ale slovo vzít nenechá. "A pokud jde o to, proč se dohodneme, vy už to víte. Tím, že budeme jmenovat Boha jako obžalovaného, nebude snad žádných novin, které by se tohoto příběhu nechytily. Budou popisovat chlapcovu církev, která mu odmítá zachránit život. Pane Gale, vy zaplatíte, protože tato suma bude směšná oproti té, kterou byste museli zaplatit k tomu, abyste odrazili negativní publicitu, kterou by církvi tento příběh přinesl. Někdo tady jedl cibuli. Jsem na ni alergická. Byl jsi to ty?" Podívá se na Erica. Arthur Gale se ale náhlou změnou tématu nenechá zmást a pokračuje. "Nečekáte snad, že budeme platit jen proto, že Bůh je žalovaný?" "Proto a ještě kvůli holé hlavě a širokému úsměvu mého klienta. Připočtěte si to k darům jeho rodiny vaší církvi a zjistíte, že jediným řešením je ustoupit. Nejde zase o tak obrovskou sumu a všichni tady víme, že církev to nepoloží." Požádá Erica, aby se široce usmál, Eric to ale nezvládne k úplné spokojenosti Ling. Ta to okomentuje slovy, že úsměv není perfektní, jeho hlava ale stoprocentně holá je.

Právě v tuto chvíli je vyslýchaným Harvey Kent. Říká, že když uviděl svou ženu v posteli se svým nejlepším přítelem, rozzuřil se. Popadl zbraň, kterou měl v zásuvce a potom si již nic nepamatuje.. John se ho ptá, jestli je chtěl zabít. Harveyho odpověď zní "ne". John se ptá, jestli stále miluje svou ženu, tentokrát Harvey odpoví kladně. John se dále ptá, jestli někdy během své dospělosti miloval někoho jiného. Harvey přiznává, že ne. Když se John zeptá, jestli kdy bude, Harvey řekne: "Ne."

Eric mluví s Nell o jejím make-upu kolem očí. Zdá se mu být směšný, Nell ho ale poučuje, že starší kluci na to letí. "Vidíš toho kluka, co vypadá jako Ken?", řekne Nell a ukáže na Billyho. "Tak tomu se to líbí. Štve to ale Barbie.", dodá Nell a podívá se na Georgiu. V tu chvíli k nim přijde Ally aby jim řekla, že církev ustoupila a zaplatí Ericovu léčbu. Teď to půjde říct Gregovi, takže bude moct s léčbou začít. Eric řekne, že si není jistý, jestli věří v Boha, věří ale v anděly. "Když jsem tě poprvé uviděl, myslel jsem, že jsi můj anděl. Teď ale vím, že jím je Ling." "Jen tak mezi námi," řekne na to Ally, "jsi v dobrých rukou."

Později ten večer sedí Ally s Gregem v baru. Ten říká, že do dvou dnů budou schopni dát Ericovi jeho léky. Ally se ptá, jestli mu pomůžou, Greg si myslí, že by mohly. Greg se Ally zeptá, jestli ví, na co myslí. Ally odpoví: "Na to, co myslím já?" Řekne mu, že si dala novoroční přání. Méně snít a více uskutečňovat. Sedne si Gregovi na klín a políbí ho.

John právě pronáší svou závěrečnou řeč. Říká, že když mu bylo 17, vycházel ze školy, když uviděl Sharon Johnsonovou, nejkrásnější dívku na škole. Ačkoli s ní nikdy předtím nemluvil, napadla ho ta šílenost, poprosit ji o dovolení doprovodit ji. Udělal to a ona souhlasila. V tu chvíli si uvědomil, že láska může vytvářet chemikálie, které poblázní vaši mysl. Na tři týdny se stal Sharoniným přítelem pro doprovázení. Veselé věci se zdály být ještě veselejšími, smutné ještě smutnějšími. "Tak mocná je droga lásky." Řekne porotcům, že jeho láska k Sharon byla jen malou epizodkou. "Představte si ale odevzdání svého života někomu jinému. Dáte vaše srdce, potom vejdete do pokoje, abyste svou životní lásku našli v posteli s někým jiným. Těžko si to představíme, pokud jsme to nikdy nezažili. A jestli jste to již zažili, ani na chvilku jste nepocítili pocit nepříčetnosti?"

Teď je řada na Renee. "Musíte si dělat legraci. Zlomíš mi srdce, takže tě zastřelím?" Vysvětluje, že opravdová nepříčetnost je neschopnost rozeznat, co je správné a co je špatné. Když ale Harvey Kent vytahoval zbraň, věděl, že je to špatné. "Tak jako to ví jeho právníci, tak jako to víte vy, dámy a pánové." A nakonec dodá. "Jejich jedinou obranou je nemocné, zlomené srdce. Ale no tak!"

V kanceláři zazvoní Allyin telefon. Zvedne ho Elaine a vesele zašveholí: "Kancelář Ally McBealové. Jak můžu vylepšit váš den?" Její obličej však vzápětí zvážní a řekne volajícímu, že Ally tady není, dá jí ale okamžitě vědět. K Elaine přijde Georgia a ptá se, jestli je všechno v pořádku. Elaine řekne, že není.

Ally vejde do nemocnice a uvidí na chodbě plačící Julii. Ta jí řekne, že se pokoušela Erica vzbudit, on ale ztěží otevřel oči. Z Ericova pokoje vyjde Greg spolu s dalším lékařem a řekne, že nemá dobré zprávy. Ericovy t-buňky vyletěly prudce vzhůru. Druhý doktor ale řekne, že Eric necítí žádnou bolest. Julie se ptá, jestli to znamená, že umírá. A lékař odpoví, že ano. Ally se ptá, co se vlastně stalo, Greg to ale neví. Julie se ptá, jestli je Eric vzhůru. Greg řekne, že ano, je ale hodně unavený. "Ví to?" zeptá se Julie. Lékař odpoví, že v to věří. Julie vstoupí do Ericova pokoje. V ten okamžik se na chodbě objeví Ling. Když uvidí Allyin obličej, beze slova se podívá do Ericova pokoje.

O něco později sedí Ally a Ling na nemocniční chodbě. Z Ericova pokoje vyjde jeho matka a řekne jim, že je chce Eric vidět. Všichni vejdou do jeho pokoje, Ally se posadí na okraj jeho postele a Ling se postaví za ni. Eric jim řekne, že má strach. "Když je čas jít, každý uvidí svého anděla. Aspoň to říkají.", dodá. Ling obejde Ally a posadí se před ni. "A kdo to říká?" zeptá se Ling. "Můj dědeček byl obchodník a říkal, že je to jen trik k tomu, aby se levné zboží lépe prodávalo." Eric jí svěří, že když s ním mluvila, měl pocit, jakoby neměl žádnou rakovinu. Zeptá se, kde je Ally. Ta se ozve někde za zády Ling a vstane, aby ji bylo vidět. Eric měl prý sen, že je jejím andělem. Ally věří, že je, vlastně si je úplně jistá. "Možná teď ale dostaneš jiného", řekne Eric. Ally ho ale ujistí v tom, že je spokojena s tím, kterého má teď. Eric se zeptá, kde je. Jeho matka, která se hned objeví vedle něj, mu řekne, že je v nemocnici s ní a svými přáteli. Eric ji poprosí, jestli by mu nezazpívala. Julie mu řekne, ať zavře oči a začne: "Pořád hledáme duhu. Vzhlížíme k obloze a sledujeme jak oblaka odnášejí naše sny k nebi." Ally a Ling v tichosti pozorují, jak Julie pokračuje ve zpívání. Ally pláče, Ling se však ve tváři nezračí vůbec žádné emoce. Julie dozpívá a jemně svého syna políbí na tvář.

Porota se již rozhodla a vrátila se do soudní síně. Předseda poroty oznámí, že Harveyho Kenta shledali nevinného z důvodu dočasné nepříčetnosti. Harvey děkuje svým zachráncům a když se John s Richardem sklání pro své aktovky, jejich hlavy se srazí. Harvey se otočí a uvidí vedle sebe stát svou ženu. Začne se jí omlouvat a nakonec řekne: "Nikdy jsem na tebe nevystřelil." Sheila odpoví, že to ví a omluví se za to, co se stalo. Odejde ale s Rodneym, svým milencem.

Na nemocniční chodbě stojí Ling, Ally sedí na lavičce kousek od ní. Z Ericova pokoje vyjde Greg a řekne jim, že právě zemřel. Z pokoje vyjde také Julie a řekne: " Žil skutečně až do posledního okamžiku, částečně díky vám. Nevím, jak vám mám poděkovat." Ally ji obejme a Julie se vrátí k Ericovi. Ally a Greg si sednou na lavičku. "Měl pravdu. Není žádný Bůh," řekne Ally. Greg se ji snaží utěšit, Ally ale namítá, že kdyby byl, toto by nikdy nepřipustil. V tom okamžiku se ozve ostrý a nesmlouvavý hlas Ling: "Věděli jsme, že umírá, Ally. Není to to největší překvapení na světě. Ten kluk měl leukémii. Přenes se přes to." Chytne svůj plášť a odchází pryč. Její chůze je pevná, v její tváři ale můžeme vidět boj se slzami. Nemocniční dveře se otevřou a z nich vyběhne Ling, která se zastaví až ve chvíli, kdy se schová za nemocniční sanitku. Teprve teď svůj boj vzdá a rozpláče se. V baru sedí John s Richardem a Harveym a snad oslavují své vítězství. Každopádně jen sedí a vypadají, že přemýšlí.

Jsme znova na nemocniční chodbě a vidíme Erica, který chodbou kráčí směrem od nás. Drží ruku anděla a je celý obestřen zářivým světlem. Dojdou na konec chodby a zmizí ve stěně.

Billy vejde do haly firmy a hledá Ally. Najde ji sedět na nejvyšším schodu. Ptá se, jestli pro ni může něco udělat. Ally si přeje, aby tu něco bylo. "Měla bych ale být vlastně šťastná. Asi by zemřel, ať by se stalo cokoli. A obrovskou náhodou jsem ho ještě před tím, než zemřel poznala. Ne každý se tváří v tvář setká se svým andělem." Billy ji chce doprovodit domů, Ally ale jeho nabídku odmítá.

V baru sedí u stolu Richard s Nell, která se ho ptá, jestli neví, co je s Ling. On jí volal, Ling mu ale řekla, že musí ještě něco udělat. Nell má strach, jestli je Ling v pořádku, Richard v to ale pouze doufá. Snaží se jí znova dovolat.

Ally jde sama domů, když najednou nad sebou uslyší bzučivý zvuk. Zvedne oči a spatří balón. Je to novoroční balón, který má na straně napsáno "Jen se dívám". Nedaleko vidíme stát Ling, která jej také sleduje. Když si všimne, že Ally balón uviděla, otočí se a odchází.

skladby
The Rainbow Connection (Paul Williams) zpívala Vonda Shepard
"Going the Distance" (Conti)
This Old Heart of Mine (Is Weak For You) (The Isley Brothers)
I'm Always Chasing Rainbows (Perry Como) z muzikálu "Irene"
The Rainbow Connection (Paul Williams) zpívala Vonda Shepard
Vincent (Starry, Starry Night) (Don McLean), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz