doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 14
další epizoda
Oficiální název: Pyramids on the Nile
Český název:
Pyramidy na Nilu
Oficiální označení:
#2M14 [AM214]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Elodie Keene

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Conor O'Farrell - obhájce Jordan
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Peter Birkenhead - Steve
Kenneth Kimmins - Mr. Forsley
Larry Brandenburg - soudce Raynsford Hopkins
Bruce Nozick - právník Cobb Company
Lauren Bowles - Callie Horne
J. Karen Thomas - TV Reporter Karen Martin-Gray
Anna Nicole Smith - Myra Jacobs
Paul Perri - obhájce Jamison
Jack Patterson - předseda poroty


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

V hlavní kanceláři dělá reportérka s Richardem rozhovor o posledním případu. Reportér zmiňuje, že firma v poslední době řeší hlavně případy zabývající se sexuálním harašením. Richard řekne, že by bylo nevhodné, aby to komentoval, a pak požádá kameramana, aby ho zabral víc zblízka. Podívá se do kamery a řekne, že zákon o sexuálním harašení je hloupý, a potom dodá, že pokud teď poslouchají nějací porotci, mohl by tento případ být příležitostí, aby to také uznali. Nell ho chňapne za ruku, táhne ho pryč od kamery a připomíná mu, že by neměl mít přímý ani nepřímý kontakt s porotou. "Jako by se stalo," řekne Richard. "Ve hře je příliš mnoho peněz." Přijde John a ptá se Nell, jestli už půjdou. Reportérka se snaží vyzpovídat Johna, ale on jen odsekne: "Bez komentáře." A všichni odejdou k výtahu.

Billy a Ally se také chystají k soudu. Mají se tam sejít se svou klientkou Myrou Jacobsovou. Vejde Greg s kyticí růží a balónky ve tvaru srdíček a řekne Ally, že se rozhodl rozdělit si svátek svatého Valentýna do dvou dnů v roce. Objeví se tančící mimino v oblečku Amorka a vystřelí šípy na Ally. Ta si vezme růže i balónky, obrátí se na Billyho a požádá ho, aby je nechal s Gregem o samotě. Billy odejde. Ally řekne Gregovi, že růže jsou úžasné. "Stejně jako ty," odpoví Greg. "Na to bych si určitě zvykla," řekne Ally a Greg se jí zeptá: "Tak proč to nezkusíš?" A políbí se. Billy je sleduje.

Cestou do kanceláře se Ling pokouší přesvědčit Richarda, aby ji nechal pro ně pracovat: "Nechci teď nikoho najímat," brání se Richard. "Ale pokud bych chtěl, najal bych tebe, věř mi." Ling řekne, že se jí moc líbila práce právníka minulý týden, a má pocit, že by se všemi kolem dobře vycházela. A dodá, že by to jistě znamenalo finanční přínos pro firmu, a taky by si nemusela vymýšlet důvody setkat se s Richardem každý den. "Bylo by hezké jen tak z rozmaru si představit, jak ti ocucávám prst, a přitom vědět, že jsi blízko." A ocucá Richardovi prst, nakloní se k němu a zašeptá: "A ještě skvělejší by bylo, kdybych nemusela zavírat oči, abych tě viděla, ale mohla je prostě nechat otevřené."

John a Nell vstoupí do budovy soudu společně s dalšími sedmi právníky. Posadí se ke stolu v konferenční místnosti. Vedoucí právník druhé strany je překvapen, že se média tolik zajímají o případ, kterému on říká směšná záležitost. Nell připomíná, že jejich klienti ztratili práci a vůbec jim to nepřipadá směšné. Druhá strana tedy zvyšuje nabídku na 125 tisíc za každého, ale Nell se to zdá málo. Zástupce společnosti Cobb řekne, že si jich firma najala tolik, aby ten případ rychle smetli ze stolu. "Dobře," řekne Nell, ať zaplatí 2 milióny a jsme vyrovnáni." Další právník však namítá, že pokud se dohodnou, jejich akcie klesnou. Nakonec promluví John: "Myslím si, že by bylo lepší se dohodnout. Pokud s tím půjdeme k soudu a prohrajeme my, někdo si možná řekne - druhá strana byla v přesile. Za prohru bych se nemusel stydět. Ale pokud byste prohráli vy, jen si to představte. Slečna Porterová a já bychom vás porazili. Jen se na mě podívejte, protože až porota vynese tento verdikt, budu se dívat já na vás všechny." Právník druhé strany řekne, že to bude boj.

Ally obhajuje u soudu svou klientku Myru Jacobsvou. Obhájce druhé strany říká soudci, že poslední vůle je platná. Jasně odkazuje "rentu Myře Jacobsové, pokud se znovu nevdá". A obhájce řekne, že se znovu vdala. Ally řekne, že je to omezování a že je to proti veřejné politice. Dodá, že ten zákon upřednostňuje svobodu před manželstvím. Soudce však řekne, že tento argument ho nepřesvědčil a že se případem mohou zabývat pouze tehdy, jestli omezení bylo stanoveno s úmyslem někoho poškodit. A dále chce vědět, jestli má Ally nějaký důkaz o tom, že nebožtík chtěl její klientku poškodit. Ally řekne, že žádný důkaz nemá. "Tak kde máte ten případ?" zeptá se soudce. Ally si představuje, že se odněkud vynořila obrovská motorová pila, která jí uřízne nohy nad koleny. Ally stojí na svých pahýlech a jednou nohou buší do země a říká soudci, že už to omezení samo o sobě je trestné. Soudce to nezajímá, nemá žádný motiv a rozhodne, že poslední vůle platí.Klienty Johna a Nell jsou Callie a Steve. Steve vysvětluje před soudem, jak se seznámil s Callií v práci. Jejich vztah trval asi tři a půl měsíce, když si je zavolal jeden z viceprezidentů do kanceláře. Řekl jim, že se doslechl o jejich vztahu. Oni to přiznali a dostali vyhazov. Obhájce firmy se ptá Steva na její přísnou politiku proti vztahům uvnitř firmy. Steve nazval tuto politiku absurdní. Obhájce se dále ptá, jak to Steve chápe. Steve řekne, že pokud dva zaměstnanci mají vztah, předpokládá se, že se přiznají a podepíšou "smlouvu lásky". Říká, že účelem je uchránit firmu před možným sexuálním harašením, které by z takového vztahu mohlo vzejít. Obhájce však řekne, že Steve a Callie o této politice věděli a nepřiznali se, přestože se tak provinili proti vnitřnímu řádu firmy. Johna zajímá, proč tedy Steve a Callie smlouvu nepodepsali. Steve řekne, že mu připadala zavazující. John se ptá na jeho city k Callii. Steve odpoví, že ji miluje. "Tak, a tak jste museli porušit všechna pravidla," řekl John a obhájce druhé strany vznesl námitku. John něco dodá, ale vyslouží si další námitku. Soudce Johna napomene a John řekne: "Dejte do zápisu, že ostatních šest obhájců nenamítalo." Vtom těch šest vstalo a jednohlasně vzneslo námitku.

Ally a Billy jedou spolu ve výtahu. Ally říká, že by se mohli odvolat proti rozsudku. Vyjdou z výtahu a jdou do Allyiny kanceláře. Tam Billy vyčte Ally, že přišla k soudu naprosto nepřipravená a chovala se neprofesionálně. "To už se nikdy nesmí stát!" zakřičí na ni a má se k odchodu. "Počkej chvilku," řekne Ally. "Nepracuju pro tebe a i kdyby ano, nikdo by tak se mnou nesměl mluvit." A na to Billy řekl: "Je čas, aby ti to někdo řekl." Ally namítne, že pracovala dobře a soudcovo rozhodnutí nebylo reakcí na její vystoupení. "A už tak se mnou nikdy nemluv," uzavře Ally. "A co uděláš, Ally? Budeš si stěžovat?" Vejde Georgia a ptá se, co se děje. Billy odpoví, že jde jen o výměnu názorů. Billy a Georgia chtějí odejít, zrovna když vstoupí Richard a Ling. Richard oznámí, že přijal Ling. Georgia nemůže uvěřit svým uším. "Jak jsi to mohl udělat?" "A Richard na to řekne: "Lízala mi prst. Jsem jenom člověk. Popojedem"

Nell a John se vrací od soudu. Nell jde jedním směrem a John chce jít jiným, když se objeví Billy. On, Georgia a Ally s ním chtějí mluvit a dotlačí ho do kanceláře. Billyho překvapuje, že Richard ani Johnovi neřekl, že chce zaměstnat Ling. John říká, že Richard měl vždy jeho plnou důvěru při najímání lidí, a tak ani nečeká, že by s ním něco takového projednával předem. Billy chce, aby John řekl Richardovi, že nemůže zaměstnat Ling, a John řekne, že to Richard neudělá. Vejde Richard a přeruší debatu. Řekne, že Ling bude brát peníze jen za případy, které sama získá. Billy chce skočit Richardovi do řeči, ale on pokračuje. Vysvětluje, že to bude pro firmu prospěšné. "Ale hlavně pro tebe," poznamená Billy. "To máš tak, Billy," dokončí Richard, "je to moje firma."

Nell se pokouší přesvědčit Steva a Callii o vyrovnání. Steve říká, že pracoval pro firmu šest let. Šetřil peníze na dům, o který teď přijde, když nebude mít na splátky. Říká, že už se všichni smějí tomu hloupému případu, a stále nemůže uvěřit tomu, že obětoval firmě šest let, a oni dávají přednost takové divné politice. John slíbí, že budou bojovat dál a pak se zakoktá.

Ally si na toaletě myje ruce a přijde Billy. Omlouvá se jí za to, že mu ujely nervy, ale ať v tom nevidí nic osobního. "Dobře, nic osobního, tak jsem to vždycky chtěla" řekne Ally sarkasticky. Billy ji zadrží, když chce odejít, ale ona nechce, aby se jí dotýkal. Billy říká, že by si měli někde promluvit. Chce mluvit o situaci s Ling a Ally ho pošle za Richardem. Billy ale řekne, že Ling má na své straně Richarda, Johna a Nell a: "pak už jsme tu jen ty, já a..a..a..." "Georgia," pomůže mu Ally. Billy stále trvá na tom, aby si někde promluvili.

Ling je s Richardem u něho doma a hrají deskovou hru, nejspíš ´Go´. Ling říká, že je jí líto, jestli má nějaké problémy s tím, že ji zaměstnal. Richard ji uklidní, že pro firmu to bude přínosné. "Nehledě na fakt, že chci představit svůj penis tvému vnitřnímu já." A řekne, ať mu dá vědět, pokud by se ostatní ve firmě k ní nechovali dobře. Ling se najednou zeptá, jestli už ho někdy někdo vzrušil vlasy. Richard o tom nikdy ani neslyšel. Ling je překvapená, že to nikdy neudělala ta potvora s velkými blond vlasy. A slíbí, že mu to zítra předvede. Richard to chce zažít hned, ale Ling řekne, že k tomu potřebuje svíčku. "Ale já tu mám svíčku, najdi si ji," řekne Richard. Ling se jen usměje a řekne: "Zítra."

Ally a Billy jsou v restauraci. Billy je přesvědčen, že Ling vnese do firmy jen zmatek a její nové případy je vyždímají. Má pocit, že všechno ztrácejí, ale Ally mu řekne, že přehání, a zeptá se, co se skutečně děje. Billy se přizná, že mu vadí, že se schází s Gregem. "Nikdy jsem nikoho nemiloval tak jako tebe," a dodá, jaký měl pocit, když je ráno viděl líbat se. Na odchodu z restaurace Ally řekne Billymu, že už té pravdy bylo na ni moc.

Doma o tom mluví Ally s Renee. Renee jí připomene, že Ally stále mluví o tom, že s Billym jeden druhého stále milují, ale Ally v tom vidí rozdíl. Má pocit, že chce Billyho zabít. Byla už tak dlouho sama a když si konečně někoho našla, přijde si Billy a vykládá jí takové věci. Renee se ptá, co cítí ke Gregovi. "Miluju ho," řekne Ally. A k Billymu? "Miluju ho."

Nell a John jdou soudní budovou a reportéři se stále snaží je vyzpovídat. Konečně se dostanou do konferenční místnosti a tam Nell nabídne částku na vyrovnání. Druhá strana nesouhlasí a John řekne, že je porazí. "Až vynesou rozsudek, nezapomeňte se mi dívat do očí," řekne John a s Nell odejdou.

V kanceláři řekne Nell Johnovi, že pokud neudělá skvělou závěrečnou řeč, prohrají. Richard se přijde zeptat, jak to s případem vypadá, ale než stačí někdo odpovědět, řekne Richard "Popojedem" a odtáhne Johna stranou. Ptá se ho, co to znamená "dostat vlasy". A vysvětlí, s čím přišla Ling, ale John nemá tušení, o co jde. A omluví se, že si musí připravit závěrečnou řeč.

Do Allyiny kanceláře vejde Georgia. Řekne, že ví od Billyho o jejich malém rozhovoru. Ally úplně zbledne a nervózně se zeptá, co všechno jí Billy řekl. "Že se musíme spojit proti přijetí Ling do firmy," řekne Georgia. Ally se začne smát, pak o něco zakopne a spadne. Přijde Greg a pozve překvapenou Ally na oběd. A řekne, že ho mrzí, že se včera večer neviděli a že to bylo za tři týdny poprvé. "A byla to perná noc," dodá Ally.

Ally přijde na toaletu, postaví se na všechny čtyři a kontroluje, kdo je v kabinkách. V kabince za jejími zády se spláchne, otevírající se dveře Ally odmrští a ona se praští hlavou do protějších dveří. Je to Billy. Okamžitě Ally zvedne ze země a ptá se, jestli je v pořádku. Ally přikývne. Billy si chce opět popovídat. Ally s díky odmítne. Billy to nevzdává, ale Ally ho zarazí. "Ne, prosím!" Přijde Georgia a Billyho odvede. Ally vejde do kabinky, ale jen tak stojí a luská prsty.

John chodí po kanceláři bosky a s vyhrnutými nohavicemi. Přijde skvěle oblečená Nell s rozpuštěnými vlasy. Diví se, že John ještě není hotov. Nell říká něco k případu, ale všimne si, že John na ni jen zírá a neposlouchá. Řekne Nell, že je nádherná. "Vím, že bych to nemusel říkat," dodá, "ale zákon to nezakazuje." Nell řekne, že by to měl použít ve své závěrečné řeči.

Ally a Renee znovu mluví o Billym. "Ničeho se tak nebojím, jako zítřka," řekne Ally a pokračuje, že se zamilovala do Grega, ale když se na ni Billy podívá tím zvláštním způsobem... Renee se ptá, jestli si myslí, že ji chce Billy zpět. Ally to neví a ani nechce vědět. Děsí ji kladná odpověď, ale ještě víc záporná. Renee připomene, co jí Ally řekla, když byla v podobné situaci s Mattem, a že pokud je Billy ten pravý, nevyhne se tomu. Ale Ally řekne, že by to Georgii nemohla udělat. Ale Renee myslí, že pokud nemají děti, je to jiné, a že by chybu, kterou s Billym udělali, mohli ještě napravit.

Příští den ráno přijede Ally do práce, kde zrovna Elaine přesvědčí Ling vyzkoušet podtvářenku. "Zasměj se a tvůj obličej se ani nepohne." řekne Elaine. Ling řekne, že přes týden se vůbec nesměje. Ally vstoupí do své kanceláře a zabouchne za sebou dveře nohou, protože má v jedné ruce kávu a v druhé aktovku. V kanceláři najde Billyho. Uvidí ho zrovna v okamžiku, kdy pije kávu, a tak jí zůstane šlehačka na špičce nosu. Billy se omlouvá za své chování. "Jo, to se stává vždycky, když mě vidíš šťastnou s nějakým jiným mužem," řekne Ally, "a pak tě to přejde." Billy vypráví, že když se dověděl od Richarda, že zaměstnal Ling, přemýšlel o výpovědi. "Ale myšlenka, že bych tě každý den neviděl, mě zasáhla jako bomba," řekne a dodá, že by měl zkusit nějakou terapii. "Ale jak se mám nechat léčit z nejlepší věci, která mě kdy potkala?" A přistoupí k Ally a setře jí šlehačku z nosu. Ally mu připomíná, že je ženatý, a i kdyby nebyl, ona je teď s někým jiným. Billy ujišťuje Ally, že ji nechce k ničemu přemlouvat, že jen chce vysvětlit jak co řekl minulou noc a jak to mohl Georgii udělat. "Georgia," řekne Ally, "to je pro nás dva to nejlepší slovo, které bychom měli stále říkat."

U soudu John přednáší závěrečnou řeč. "Je hloupé, když dva dospělí spolu nemohou chodit, aniž by podepsali ´smlouvu o lásce´." Ukáže na Nell a řekne porotě, že s ní chodil. Už to sice netrvá, ale stále spolu pracují v jedné firmě a někdy to může být i nepříjemné. "Ale představte si, kdybych s ní neměl rande, nezbavil bych se toho divného pocitu okolo žaludku, který jsem míval, když jsem jí podal ruku. Ani nemohu vyjádřit radost, kterou jsem cítil po prvním polibku. Stejně jako bolest, když bylo jasné, že to nevyjde." A pokračuje, že to jsou okamžiky, které se stávají v životě lidí, kteří se spolu setkávají. Říká, že člověk tráví třetinu dne v práci a politika žalované firmy zakazuje lidem usmívat se, objímat se a skládat komplimenty, znemožňuje jim najít si v práci lásku. "Copak jsme se všichni zbláznili? Víte, jak je těžké najít lásku?". A John připomene porotě, že společnost Cobb se je snaží přesvědčit, že je zákonné zabránit někomu, aby si našel lásku v práci. "Zákon neříká, že nesmíme chodit s nikým z práce, dokonce ani neříká, abychom se chovali jako dospělí." A vypráví, že když chodil s Nell, někdy předstíral, že je Barry White. Přizná se, že riskoval, že ho odmítne nebo se mu vysměje. Připouští, že sexuální harašení existuje a že má i své oběti. "Ale zakázat flirt, úsměv nebo schůzku a možnost potkat svou životní lásku... Říkejte se mnou," řekne John porotě. "Hloupost." Všichni obhájci chtějí vznést námitku. John se omluví. "Ale tihle lidé pracovali pilně pro firmu a dostali výpověď za to, že chtěli udržet svůj soukromý život v soukromí. Ztratili všechno. Ne, nikoho z nás by to nemělo pobavit.," dokončí John a posadí se.

Obhájce druhé strany řekne ve své závěrečné řeči, že by bylo pěkné, kdyby firma mohla věřit svým dospělým zaměstnancům, že se budou chovat v práci jako dospělí. Ale je to stejné, jako čekat od všech na silnici, že budou řídit bezpečně. Vysvětluje, že na to existují pravidla silničního provozu. A oni si ve firmě vytvořili vlastní pravidla proti sexuálnímu harašení a podotýká, že žalobci si mohli najít sami jiné místo, když věděli, že toto pravidlo porušují.

Porota přijde s verdiktem. Ten zní ve prospěch žalující strany a nařizuje společnosti Cobb zaplatit odškodné 942 000 dolarů. John a Nell se obejmou a pak se John obrátí na vedoucího obhájce, podívá se mu do očí a podají si ruce.

V kanceláři říká Elaine někomu do telefonu, že John a Nell vyhráli. Říká, že volá tisk a že chce prohlášení. Vidíme, že to říká Richardovi. Pak uvidíme před Richardovým obličejem svíčku a slyšíme Ling, jak říká, že už je čas. Richard řekne do telefonu, že něco má a zavěsí. Ling bere svíčku a kape vosk na svícen. (Richard má na sobě hedvábný župan a Ling má černé kalhoty, černou podprsenku s kožešinou nahoře a přehoz s leopardím vzorem). Ling řekne Richardovi, aby si lehl na záda na zem a pod hlavu mu dá polštář. Potom mu sundá z ramen župan. Ujišťuje ho, že se horkého vosku nemusí bát, že to bude jen kapka a pak už nebude nic než vlasy. Kapka spadne na Richardovu hruď a Ling se potom skloní a vlasy přejíždí po jeho těle nahoru a dolů. Richard vypadá, že se mu to líbí.

Je pozdě a Ally je stále v kanceláři. Domlouvá si po telefonu schůzku s Gregem. Když zavěsí, všimne si, že ve dveřích stojí Billy. Ally mu řekne, že má Grega ráda a že je to tak dobře i pro Billyho. Ally si oblékne kabát a řekne Billymu, že ji může kousek doprovodit, když se bude ve výtahu chovat slušně. Billy slíbí, že se pokusí. Ally se ptá, co se děje. Billy odpoví: "Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl potkat ženu svých snů v osmi letech." Zavře dveře a políbí Ally. Ally poodstoupí, ale Billy jí položí ruce do vlasů a políbí ji znovu. Kabáty jim sklouznou na zem a začnou pomalu tančit. Když se konečně dostanou k výtahu, drží se za ruce a znovu se políbí. Potom jde Ally pomalu domů sama.

skladby
"Going the Distance" (Conti)
One Hundred Tears Away (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
One Hundred Tears Away (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
Tell Him (Berns) zpívala Vonda Shepard
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Georgia (Boz Scaggs)
Mustang Sally (Wilson Pickett) zpívala Vonda Shepard
You Belong to Me (Pee Wee King, Chilton Price, a Redd Stewart) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz