doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 15
další epizoda
Oficiální název: Sideshow
Český název:
Fraška
Oficiální označení:
#2M15 [AM215]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Alex Graves

Guest Stars:
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Epizoda začíná přesně tam, kde minulý týden skončila.

Ally jde domů a tam vypráví Renee o tom, co se stalo. Renee jí poradí, ať se zhluboka nadechne. "Nemám porodní bolesti," řekne Ally, ale očividně potřebuje zhluboka dýchat. "Uvědomuješ si, co jsem udělala?" "Políbilas ho," řekne Renee, "a to není, jako by ses s ním milovala. To není, jako bys lhala pod přísahou." Ale Ally namítá, že není větší zrada než polibek. "Sex je fyzický," pokračuje Ally. "Někdy je dokonce na prvním místě. Nejdřív vášnivý penis, a pak vzplanutí. Ale polibek," Ally se snaží najít vhodný výraz, "důvod, proč jsme ze sebe nestrhali šaty byl ten, že polibek je mnohem intimnější, v polibku je víc citu, polibek spojuje daleko víc než jakýkoli jiný tělesný akt, a my jsme tak chtěli zůstat." Ozve se zvonek u dveří. Za dveřmi je Greg a netváří se šťastně, protože čekal na Ally v restauraci celou hodinu, a teď ho zajímá, proč nepřišla. Ally vykoktá: "Musela jsem jít domů a..a...a lhát." Greg se na ni podívá divně. "Lehnout si, mám křeče," dodá rychle Ally. Greg jí na to řekne, že za celý týden dostane jen dva dny volna a nechce je promarnit. Ally začne vysvětlovat, že je tu důvod, proč nepřišla, ale než stačí něco říct, Renee ji zastaví. "Ať tě ani nenapadne mu ten důvod říct!" A pak se obrátí ke Gregovi: "Jsme ženy. Někdy jednáme bezdůvodně a to nás činí záhadnými. A funguje to. Donutilo tě to přijít k jejím dveřím. Přesně tam, kde tě chce mít." Usadí ho na pohovku a odtáhne Ally na druhou stranu pokoje. Tam jí začne vysvětlovat, že nemůže Gregovi říct, že se políbila s Billym. Vtom Billy vejde do pokoje. Ally je velmi překvapená a Greg se ptá, co tu Billy dělá. Renee řekne, že přišel za ní, a začnou předstírat, že plánují pro Ally narozeninové překvapení.

Renee sedí s Gregem na jedné straně pokoje a na druhé si povídá Ally s Billym. Billy nechce věřit, že Ally všechno řekla Renee. Ale Ally se brání, že to byla tak velká událost, že to prostě musela někomu říct a že by se mu asi nelíbilo, kdyby to řekla Georgii. Přeruší je Renee: "Hej, děcka, nechte mě tu s Gregem a začneme zpívat. A kromě toho jsem si dala předsevzetí, že se nikomu nebudu míchat do vztahu," a vystrčí Billyho ze dveří. Greg ale chce stále vědět, co se děje. Ally mu zopakuje, že má křeče a že chce, aby všichni odešli. "Políbíme se později, Billy," řekne a všichni se na ni s údivem otočí. "Totiž, uvidíme se později," opraví se. Oba muži odejdou. Ally zavře dveře, opře se o ně a Renee jí nabídne, jestli nechce zavolat Tracy.

Ally je u Tracy v ordinaci. "Políbila jste ho, to je skvělé," jásá Tracy. "Posloucháte mě vůbec?" ptá se Ally. "Jsem zamilovaná do nového muže a líbám se s tím starým, který je navíc ženatý. Pořád ho miluju, a to nemluvím o tom, že jeho žena je moje kamarádka. Spáchala jsem cizoložství, zradila jsem přítele. Jsem hrozná." Tracy řekne Ally, že se chová jako dítě, a podá jí chrastítko. Pak se zeptá, jestli je Greg dobrý v posteli. Ally odpoví, že spolu ještě nespali. Tracy vezme dálkové ovládání a spustí smích. Ally chce odejít, ale Tracy ji vrátí zpět na pohovku. "Máte ráda Grega," řekne Tracy. "Ale toho se právě bojíte. Bojíte se znovu zamilovat. A tak hledáte nějakou oporu a tou je pro vás Billy. Jste cvok. Možná je ten pravý pro vás Billy, ale možná taky Greg. A pokud si nejste Gregem jistá, protože nevíte, jestli si budete vyhovovat sexuálně, tak chci, abyste šla dnes večer domů, vyspala se s Gregem a ráno mi zavolala."

Doma Ally vypráví Renee, co jí řekla Tracy. Ally nechce spát s Gregem jen proto, aby zjistila jestli je dobrý. A zatímco tohle říká, vejde do pokoje Billy. "A navíc vím," pokračuje Ally, "že jaký je muž v posteli, poznáš už podle toho, jak líbá. A..." Ally vykřikne, když uvidí Billyho. "Tys už mu dala klíč?" ptá se Renee. Billy řekne, že bylo otevřeno, a znovu přesvědčuje Ally, že si musí promluvit.

Ally a Billy jdou spolu do ložnice. Ally řekne, že se jí teď honí hlavou tolik věcí, že by ten rozhovor měli odložit na později. Ale Billy si myslí, že by měli zjistit pravdu o tom, co se stalo a proč se to stalo. "Pravdu?" ptá se Ally. "Co je to? Přišels, abys mi něco řekl, nebo abych řekla něco já tobě? To, co se stalo, byla ta nejkrásnější a nejhorší věc, kterou jsem kdy udělala." Ally je přesvědčená, že tohle dnes nevyřeší. Billy s tím souhlasí a odejde.

Ally odejde ráno z bytu a když jde přes cestu, začne jí znít v hlavě hudba. Když zastaví, hudba přestane hrát. Hudba znovu zazní, když vyjde z výtahu. Ally si vyzvedne zprávy od sekretářky a pak zavře oči, aby hudbu ze své hlavy vypudila. Když oči otevře, stojí před ní Georgia. Vypadá trochu zmateně a ptá se Ally, proč na ni přesunula část svého případu. Ally jí řekne, že když už v tomto případu vyslýchala doktora, tak že by to mohla zvládnout. Georgia se tváří méně zmateně a připustí, že by se mohla případu zúčastnit. Když odchází, představuje si Ally, že Georgie trčí ze zad obrovský řeznický nůž. Ally vejde do kanceláře, zavře za sebou dveře. Začne do nich bušit hlavou a opakuje: "Byl to jenom polibek." Pak se dveře otevřou (samozřejmě ji praští), vejde Elaine a ptá se, jestli má čas na Billyho. Ally řekne, že on na ni čas nemá. "Já jen, že je tady. Přišla jsem ti to říct." Ally se otočí, uvidí Billyho u sebe v kanceláři a řekne, že věděla, že tam je. Pak poprosí Elaine, aby je omluvila. "Proč, co jste udělali?" zeptá se. Ale oni ji vykážou ven. Když jsou spolu sami, ptají se navzájem, jestli už je jim jejich situace jasnější. Billy chce, aby ho Ally pozvala v polední přestávku k sobě domů. "Pořád na tebe musím myslet," řekne Billy. "A nechci nechat projít další den bez milování s tebou."

Ally jde znovu navštívit doktorku Tracy. Když se vrací do kanceláře, potká se s Georgiou ve výtahu. Georgia se omlouvá, že na ni tak vyjela kvůli tomu případu. Ally se ptá, jestli může Georgie s něčím pomoci, ale ona řekne, že ne. Stěny výtahu začnou tepat jako srdce a tep se zrychluje, až konečně zastaví v jejich poschodí. Georgia vystoupí a Ally zase vidí řeznický nůž trčet z jejích zad. Opře se hlavou o stěnu výtahu. Vejde Richard a ptá se Ally, jestli vystupuje. Ally si uvědomí, že je ještě ve výtahu. Na poslední chvíli vystoupí, přestože ji dveře málem přivřou. Jde za Elaine a ptá se jí, jestli není Billy v její kanceláři. Elaine zavrtí hlavou, ale když Ally odchází, vidíme na Elainině obličeji drobný úsměv.

Když Ally vejde do kanceláře, čeká tam na ni Greg. Ptá se jí, jestli Ally prochází nějakou krizí. Ally to připouští, ale dodá, že je to osobní a že by si to chtěla vyřešit sama. "Vím, že je to pro tebe frustrující, ale mohl bys mě pochopit, aniž bys tomu rozuměl?" Než Greg odejde, políbí Ally. Pak přijde Elaine a ptá se, v čem je problém. Ally řekne, že Greg je skvělý, ale Elaine to připadá, jako by Ally chtěla sama sebe přesvědčit, že ho miluje. "Tak to není," řekne Ally. "Takhle je to vždycky. Nechci, co chci, a chci, co nechci. A abych to ještě víc zkomplikovala, nevím, co chci, ani co nechci." Elaine si myslí, že to je situace pro psychiatra. Ally řekne, že už tam byla a že jí Tracy poradila, ať se vyspí s Gregem, aby zjistila, jestli jí fyzicky vyhovuje. Elaine je překvapená, že Ally ještě s Gregem nespala. Vejde Richard a Ally se ho ptá, jestli muži posuzují vztah podle sexu. "Samozřejmě," řekne Richard. Zeptá se, kde je Billy. Elaine mu řekne, že je asi na obědě. Ally vyjekne: "To už je poledne?" A rychle si začne oblékat kabát.

Ally běží domů. Podívá se za roh, ale Billy tam není. Pak ho uvidí vystupovat z taxíku. Jdou k Ally do bytu a Ally mu nabídne kávu. Billy odmítne. Ally mu řekne, že za poslední dva roky si tuhle situaci představovala nejmíň tisíckrát a vždycky to bylo romantické, ale že teď jí to tak nepřipadá. "Přišels opravdu kvůli...?" ptá se Billyho. "A ty?" Billy k ní přistoupí a řekne, že nehodlá předstírat, že si je čímkoli jistý. "Proboha, Billy, když si nejsi jistý..." Billy ji přeruší otázkou, jak ta její představa končí. Ally se dotkne Billyho rtů a políbí ho. Když se odtáhne, stéká jí po tváři slza. Řekne, že při svých představách se vždy dostane až sem. Pak si zakryje oči a začne plakat.

Ally jde znovu k Tracy. Řekne jí, že se nevyspala ani s Billym. Tracy zvážní a řekne, že ona propásla svou životní lásku před jedenácti lety, třemi měsíci a dvěma dny. "Ptal se mě, jestli věřím v nesmrtelnost," řekne. "A jestli se bojím, že shořím, když se dostanu příliš blízko štěstí. Připadá mi, jako by to bylo včera." "Ale to bylo včera," řekne Ally. "Viděla jsem to v televizi." Tracy se zasměje: "Tak vy jste to viděla? Tak jo." Ally požádá Tracy, jestli by ji mohla brát vážně. Tracy tedy opět zvážní a řekne, že by chtěla, aby přišel i Billy, že si chce poslechnout i jeho verzi.

V kanceláři najde Ally růže, které jí poslal Greg. Elaine řekne, že si přečetla přiloženou kartičku, kdyby tam náhodou byl návod na zalévání. "Stojí zde: Pořád na tebe myslím Tvůj Greg." čte Elaine a dodá: "To přece říká všechno, ne? Nebo to říká jen část příběhu?" Elaine odejde a Ally se podívá na kartičku. Když od ní zvedne oči, uvidí Billyho, jak se baví s Nell. Hledí na ně, když do jejího zorného pole vstoupí Georgia. Billy skončí rozhovor s Nell a všimne si Georgie. Navzájem se zeptají, jak se mají. Potom odcházejí, ale Georgia se ohlédne, jestli se na ně Ally dívá. Pak se rychle otočí a předstírá, že nic neviděla.

John si na toaletě čistí zuby nití. Vejde Georgia, otočí zrcadlo tak, aby na ni John viděl, a ptá se ho, jak je to s ním a Nell. Řekne mu, že ví, že nemívají schůzky, ale chce vědět, jestli se Nell s někým schází. "Nevím o tom, " odpoví John. Otevřou se dveře od kabinky, vyjde Ling a utírá si pusu. Vteřinu po ní vyjde ze stejné kabinky Richard a fouká si na ukazováček.

Ally se podaří přesvědčit Billyho, aby s ní šel k Tracy. Ta se ho ptá, proč políbil Ally. "To je moje soukromá věc," řekne Billy. "A tak jste to řekl i Georgii?" ptá se Tracy. Billy odsekne, že snad má nějaké povinnosti k Georgii, ale nemá žádné k Tracy. "A jak se má Georgia?" pokračuje s otázkami Tracy. Billy řekne, že jí do toho nic není. "Políbil jste jinou ženu a chcete mi tvrdit, že se to vaší ženy netýká?" Pak se do toho vloží Ally, jako by jí to teprve teď došlo: "Jak je to mezi vámi? Začaly tvé problémy s ní po našem polibku? Protože jestli ano..." Billy řekne, že by mu Ally měla víc důvěřovat. "No, pojďme dál," řekne Tracy, "nejen proto, že už se nudím, ale možná to pomůže. Ukažte mi, jak jste ji políbil." Billy chce vědět, jaký to bude mít smysl. "Mezi chtíčem a láskou je velký rozdíl," řekne Tracy. Billy vyskočí z gauče: "To nebyl chtíč!" zakřičí a chce odejít. Tracy jim začne vysvětlovat jejich situaci na základě svých vlastních zážitků. Billymu se zdá, že neví, o čem mluví, ale Ally si myslí opak. "Jestli je něco, v co my dva věříme víc než kdokoli, koho znám," řekne Ally, "pak je to monogamie." Tracy jí skočí do řeči: "Abyste vy byl nevěrný, musíte být přesvědčen, že jde o něco mnohem důležitějšího než o sex. Co to bylo? Skutečná láska k Ally, že?" Potom vstane a řekne: "Ale jestli chcete skutečně znát odpověď, jestli jste jeden pro druhého tím pravým, nesmíte přemýšlet o tom, že jste se provinili." A vloží Allyinu ruku do Billyho dlaně a řekne: "Zvažte to."

"Fajn, představte si, že je vám šedesát," řekne Tracy. Ally a Billy sedí na pohovce, stále se drží za ruce a oči mají zavřené. "Je neděle odpoledne, co teď s Ally děláte?" Billy a Ally se usmívají. Billy řekne, že si hrají s vnoučaty. Tracy se ptá, kolik jich je. Oba současně odpovědí, že je jich sedm. Tracy chce vědět, jak Ally vypadá. Billy řekne, že je trochu vylepšená, že si nechala upravit obličej a rty. Ally se to nelíbí: "Proč bych si měla nechat upravovat rty, moje rty jsou perfektní." Tracy řekne, že na troše kolagenu není nic špatného. Ally řekne, že by si nikdy nenechala dělat plastiku. Ale Billy nesouhlasí: "Marnivost je tvou součástí, Ally. Ty prostě potřebuješ vypadat dobře." "Já to nepotřebuju," zlobí se Ally. "Já vypadám dobře!" "A co to bylo tehdy, když sis chtěla nechat upravit prsa?" ptá se Billy. Ally řekne, že to bylo dávno, když byly v módě plnější tvary, a že to nijak nesouvisí s marnivostí. "A pokud si to o mně myslíš, tak proč ses do mě teda zamiloval?" ptá se Ally. "Stalo se to, když mi bylo osm," řekne Billy. "Tehdy jsem to ještě nevěděl." "Tak teď už to víš," řekne Ally a odejde. Práskne dveřmi, ale Tracy ji zavolá zpátky a usadí ji opět na pohovku. "Ještě jsme nic nevyřešili," řekne Tracy. "Tohle je boj a vy teď nemůžete odejít. Billy vyhrává." Ally se zeptá, jaký je tedy závěr celé věci. "Nikdy nejsi spokojená," řekne Billy. "Ani sama se sebou. Možná to bude znít ode mě divně, ale jakkoli věříš v monogamii, obávám se, že nejsi schopná být monogamní." Tracy navrhne, aby si udělali pětiminutovou přestávku nejen proto, aby si vše rozmysleli, ale aby se mohla jít vyčurat.

Po pěti minutách jsou Ally i Billy stále naštvaní. "Jak si můžeš myslet, že bych mohla být nevěrná. Ty jsi ženatý a ty podvádíš. Ne já," řekne Ally a pokračuje: "To ty máš problém. Říkáš, že máš starost o to, že bych si šla někam jinam pro přísahu. Ale proč bych měla? Proč bych ji neměla chtít od tebe? Proč? To, čeho se skutečně bojíš, je, že ty bys mi ji nemohl dát navždy. To ty máš problém s monogamií a důkazem je to, jak jsi se včera přisál na moje přirozené rty! Ptal ses Tracy, jestli ví, co je láska. Ale já si nejsem jistá, že to víš ty. A řeknu ti tohle. Láska víc než cokoli jiného je založena na respektu. A to, jak jsi mě popsal a co si o mně myslíš, to vůbec není respekt. Všechno to dává smysl. Ty mě nemiluješ. Nikdy jsi mě nemiloval. A to vysvětluje, proč jsi mě opustil po prvním pohledu na Georgii. Jediný pohled! A to sis ji ani neočichal!" "Mluvíme o včerejším večeru," řekne Billy. "Mluvíme o tom, jak jsi byl nevěrný," řekne Ally. "Jako včera večer a jako před čtyřmi lety." "A cos dělala včera večer ty?" ptá se Billy. "Nehraj si pořád na oběť." "Byla jsem hloupá," lituje Ally, "jako vždycky, když jsem si myslela..." "Myslela co? Že tě miluju?" ptá se Billy. "Miloval jsem tě. Problém je, žes to nikdy nepoznala. Nikdy. A nikdy to nepoznáš." "Ale já jsem věděla, že mě miluješ," řekne Ally. "Ne, nemá smysl pro tebe plýtvat láskou, protože ty budeš vždycky nešťastná. A proto jsem tě opustil. Můžeš prožívat dobré časy, tančit s jednorožci, ale oba víme, kam se vždycky budeš vracet. Nepřiznáš si, jak jsi silná. Nikdy bych tě nedostal z tvého světa a ty bys mě do něj nikdy nepustila." To si opravdu myslíš?" ptá se Ally. Billy přikývne. "Tak proč? Proč ta minulá noc?" "Protože tě miluju," odpoví Billy. "Ale nechceš s tím plýtvat," řekne Ally. Začne si oblékat kabát. "V jedné věci se ale mýlíš. Jednou budu šťastná," řekne. "Doufám, že to uvidím," odpoví Billy. "Pokud ano, budeš se na to dívat z velké dálky." Ally se na chvilku odmlčí. "Miluju tě," pak se s Billym rozloučí a vyjde ze dveří.

skladby
Backfield in Motion (McPhearson/Harden) zpívala Vonda Shepard
"Last Night" (Mar Keys) instrumental
The Cheater (Krenski) zpívala Vonda Shepard
Tainted Love (SoftCell/Ed Cobb) v provedení Tracy Ullman
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz