doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 18
další epizoda
Oficiální název: Those Lips That Hand
Český název:
Právníci a ruka
Oficiální označení:
#2M18 [AM218]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Arlene Sanford

Guest Stars:
Dr. Joyce Brothers - sám sebe
Tony Shaloub - Albert Shepley
Jody Wood - úředník Joseph Kent
Brad Blaisdell - koroner Alfonso Moreno
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Barry White - sám sebe
Paul Wilson - ?
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Gerry Becker - obhájce Myron Stone
Tony Campisi - ?
Judith Montgomery - předseda poroty
Renee Goldsberry - křoví #1
Sy Smith - křoví #2
Cynthia Calhoun - křoví #3obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)


Ally a Renee doma diskutují o případu, který je zítra čeká. Je to případ vraždy a Renee se připravuje opravdu poctivě, protože nechce zase prohrát. Ally a Piškot zastupují druhou stranu a Renee upozorňuje Ally, že pokud bude Piškot zase používat některé ze svých triků, bude se mstít. Ally z toho není nijak vyděšená. Víc ji trápí, že už jí bude 29, což je jen jeden rok ke třicítce. Renee se ji snaží částečně utěšit tvrzením, že třicátnice jsou ženy v nejlepších letech, a Ally chce vědět, kdo to tvrdí. Odpověď zní - ženy po čtyřicítce. Ally má ale stejně pocit, že život jde pořád mimo ni. (Z posledního vztahu si odnesla jen tetanovku.)

Na poradě se řeší případ Shepley. Ally řekne, že Renee už je v plné zbroji, a dodá, že jejich klient je nevinný. Nell jí připomene, že uťal své manželce ruku, ale Ally zdůrazní, že to bylo až po její smrti. Richard se dál ptá na případ Feinman vs. Lombard. Billy řekne, že to s Georgiou zvládnou. Ta se diví, že si na to Billy vybral ji, a chce něco namítnout, ale pak si řekne, že bude lepší mlčet. Přijde Elaine a řekne, že chystá pro Ally oslavu narozenin. Ling se ptá, jestli to bude třicátá pátá, a Ally, poté co Ling v představách zastřelí, řekne, že jí bude dvacet devět. Nell připomene, že i John bude mít narozeniny. Elaine řekne, že by mohli udělat dvojitou oslavu, John ale namítne, že to by nemohli, a upozorní Ally, že už by měli jít k soudu.

Nell se ptá Johna, jestli udělala něco špatně, ale John řekne, že všechno je v pořádku, že ho jen znervózňuje ten případ. Pak přizná, že mu narozeniny nejsou příjemné, protože už mu bude třicet pět a on má pocit, že by měl být mnohem dál. Nell na to řekne, že pokud by měl být dál, musel by jít jinou cestou. John spěchá k soudu.

Richard řekne Ling, že by se měli rozejít. Sice ji zbožňuje, ale nechce vztah bez sexu. Dodá, že se mu líbí její vlasy a to, jak mu olizuje prst, ale že mu to nestačí. Ling mu olízne prst, ale Richard trvá na rozchodu. Ling mu znovu olízne prst a Richard padne na kolena. Potom si jeho prstem přejede svůj neexistující lalok, spustí mu své vlasy přes obličej a řekne: "Je to těžké, být mužem." A odejde.

Georgia se ptá Billyho na pravý důvod, proč chce, aby s ním spolupracovala na případu. Billy se nejdřív vymlouvá, ale pak přizná, že se s ní chtěl nějak znovu dostat do kontaktu. Vejde jejich klient, pan Feinman. Představování je hrozné, protože Billy i Georgia zírají na jeho účes. Vypadá to, jako by měl hlavu plnou vlasů, ale všechny mu rostly jedním směrem.

Ally a John čekají v soudní budově se svým klientem, panem Shepleym. Pan Shepley je nervózní. John se ho jakoby snaží uklidnit, ale je zřejmé, že mu vadí, co pan Shepley spáchal. Pan Shepley zdůrazňuje, že tu ruku manželce odřezal, až když byla mrtvá. John začne vysvětlovat, že jsou dobře připravení, pak začne koktat a místo "Poughkeepsie" řekne "Black and Decker".

Renee vyslýchá policistu, který zastavil pana Shepleye a objevil na zadním sedadle ruku. John se snaží poslat polibek Metle, která případu předsedá, ale ta ho usadí. Pak chce porotě vnutit názor, že policista byl hloupý, když pana Shepleye zatkl, a Metla ho zase usadí. Když přijde na Johna řada s křížovým výslechem, předstoupí a vržou mu boty. Renee vznáší námitku proti jeho vrzajícím botám, ale on dokazuje, že mu boty nevržou. Pak začne mluvit, Renee během jeho řeči několikrát namítá, až je musí Metla uklidnit.

Renee vyslýchá koronera. ten vypovídá, že příčinou smrti byla zástava srdce, kterou mohl způsobit šok z odřezání ruky. Ally se pak ptá, jak může koroner dokázat, že odřezání ruky předcházelo srdeční zástavě.

Doktor Brothers vypovídá, že smrt někoho milovaného může způsobit, že člověk vykoná něco tak zvláštního, jako je odřezání ruky zemřelému. Renee se ptá, jestli je to normální. Doktor řekne, že ne, ale že je to vysvětlitelné.

Georgia si stěžuje Richardovi, že nemůže pracovat na případu pana Feinmana, protože jí vadí jeho účes. Richard řekne, že se na něj nemá dívat. To Georgiu neuklidní, ale přesto jde do zasedačky. Richard něco píše, přijde k němu Ling a hlubokým, zastřeným hlasem řekne: "Sex." Richard se na ni podívá. Ona to zopakuje a jde pryč. Richard za ní běží.

V zasedačce Billy řeší případ. Mluví se o tom, že pana Feinmana nemohou vyhodit z práce kvůli účesu. Jeho zaměstnavatel ale říká, že to, co má pan Feinman na hlavě je hrozná lež a před zákazníky tak působil nevěrohodně. Pan Feinman ale podotýká, že to jsou jeho vlasy. Chtějí, aby se učesal jinak, pak se strašně začnou hádat. Georgia to vzdá a uteče ze zasedačky a rozesměje se na celé kolo.

Ally řekne svému klientovi, že Renee nabízí řešit případ jako zabití. Ten trvá na tom, že manželku nezabil. John ho upozorňuje, že po tom, co udělal, ho stejně u soudu považují za blázna. Shepley ale řekne, že se nemůže nechat obvinit ze zabití, protože by tím pošpinil památku své ženy. A dodá, že to všechno udělal jen z lásky.

Elaine nacvičuje v baru svou píseň. Pak přijde k Richardovi a napije se z jeho skleničky. Ten se ptá, co to má znamenat. Elaine mu vysvětlí, že Ally není ráda středem pozornosti, a tak se Elaine bude snažit zavést pozornost na sebe. Pak se zeptá Richarda, co ho trápí, a on chce vědět, jestli ho Ling jen nevyužívá. Elaine dojde, že s Ling ještě nespal. Řekne, že se s Ling rozešel, ale že se nic nezměnilo. Elaine se nabídne, že s Ling promluví.

Shepley vypovídá, že v posledních pěti letech stále držel svou ženu za ruku, při procházkách a při sledování televize, a chtěl to tak nechat i po její smrti.

Než začne s výslechem Renee, John a Ally požádají o přestávku. Ally se ptá Johna, jestli si myslí, že je Shepley nevinen. John řekne, že ano. Když se ho zeptá, jestli si myslí, že byl skutečně tak zamilovaný, řekne, že ne. Pak John vypráví, jak si Nell myslí, že je zamilovaný do Ally. Chvilku o tom mluví a John Ally políbí. Omluví se, pak svou omluvu vezme zpět. Ally je v šoku.

Renee vyslýchá Shepleyho a vržou jí boty. Ptá se ho na různé věci, např. na to, proč po smrti své ženy nezavolal lékaře. Pak vytáhne elektrickou pilu a všechny tím šokuje. Renee s pilou v ruce řekne, že takové věci se lidem, které milujeme, nedělají. Ally i její klient jsou rozčilení.

Billy řekne panu Feinmanovi, že pokud by odvolal soud a změnil účes, vzali by ho zpátky do práce. Pan Feinman se ptá, jestli je jeho účes opravdu tak hrozný. Billy se nevyjadřuje, ale Georgia řekne, že ano. Navrhne mu, že by se mohl nechat ostříhat od Ling. Feinman řekne, že pak bude plešatý.

Ally je v šoku ze způsobu, jakým Renee vedla výslech. Začnou se hádat, jestli se jedná o vraždu nebo ne. Renee řekne, že jenom Ally může Shepleyův čin považovat za čin z lásky. Ally argumentuje tím, že i Van Gogh si z lásky uřezal ucho. Renee řekne, že Van Gogh byl blázen. Renee se nediví, že Ally je na straně svého klienta, ale nemůže pochopit, že Ally věří všemu, co říká.

John je bos a připravuje si závěrečnou řeč. Ally řekne, že Renee má možná pravdu, ale že stále chce věřit v Shepleyovu nevinu a v sílu lásky. John se jí ptá, jestli chce kvůli tomu někomu useknout ruku. Ally odpoví, že to se nikdy nestane. John se jí znovu omluví za polibek, ale Ally to nevadilo. John řekne, že je trochu nesvůj z narozenin. Je mu už třicet pět a ještě nepotkal nikoho, komu by chtěl z lásky něco useknout nebo kdo by to chtěl udělat jemu. Ally je překvapená, že se tím John nechává tak unést a navrhne mu, aby se raději vrátil zpět ke své závěrečné řeči.

Renee ve své závěrečné řeči mluví pouze o faktech a zdůrazňuje výrok koronera, že ruka byla odříznuta před smrtí. Ally řekne, že výrok koronera nebyl tak jednoznačný. Pak se rozvypráví o tom, jak jí včera Renee řekla, že je beznadějná. Ale Ally si myslí, že právě ona si nechává svou naději, že jednou najde někoho, kdo ji bude milovat tak, jako pan Shepley svou ženu. Dodá, že jeho čin byl sice zvláštní až bláznivý že ona by něco takového neudělala, ale že by chtěla jednou prožít tak velkou lásku, kvůli které to pan Shepley spáchal. A podotkne, že to spíš Renee je beznadějná, když nevěří v sílu lásky. Porota, John, Shepley i Metla jsou dojati.

Georgia volá na Ling, jestli nezapomněla na to stříhání. Ling řekne, že už tam jde, ale nejdřív zajde za Richardem. Řekne mu, že se jí nelíbí, že mluvil o jejich situaci s Elaine. Pak pokračuje, že s ním zatím nechce spát, protože je v posteli tak dobrá, že muž už po ní nechce nic jiného, že už by přišla o večeře a kino a zbyl by jenom sex. Dodá, že až se s Richardem vyspí, všechno se změní. Pak odejde a Richard jen mlčky zírá.

Ling vejde do Billyho kanceláře. Vezme do ruky nůžky a za deset vteřin je s prací hotova. Billy i Georgia musí uznat, že udělala panu Fenmanovi dobrý střih. Georgia pak řekne panu Feinmanovi, že je sice plešatý, ale je to on, a ujistí ho, že mu to sluší. Georgia se usmívá a Billy řekne, že je to tak dobře, i když je to kvůli účesu. Georgia na to ale řekne, že jsou věci, které učesat nejde.

Porota prohlásí Shepleye za nevinného. Renee není s výsledkem spokojena. John se k ní nakloní, políbí ji a řekne: "Život je pro živé." Renee neví, jak na to reagovat.

Všichni teď sedí v baru a sledují Elainino vystoupení. Všem se moc líbí a nadšeně tleskají.

Richard řekne Ling, že i když o sobě tvrdí, že je skvělá v posteli, už o ni ztratil zájem. Začnou se bavit o různých erotických tricích. Začnou je i zkoušet a Ling se tak rozparádí, že nechce přestat. Richard ale řekne, že nechce přijít o večeře a kina a že už po něm nemá chtít jeho trik s podkolenní jamkou.

Ozve s píseň Barryho Whitea. John napne uši. Do sálu vejde skutečný Barry. Je to Nellino narozeninové překvapení. Je jasné, že se Johnovi ten dárek líbí. Začne tančit a stále na Barryho hledí. Pak se k němu přidají i ostatní.


skladby
39-21-40 Shape (The Showmen) zpívala Vonda Shepard
My Pledge of Love (Joe Jeffrey Group), zpívala Jane Krakowski
Let's Hang On (Frankie Valli a the Four Seasons) zpívala Vonda Shepard
Hey There Lonely Girl (Eddie Holman), zpívala Vonda Shepard
ustředí motiv z Wicked Witch of the West (Ling's Theme)
My Pledge of Love (Joe Jeffrey Group), zpívala Jane Krakowski
You're the First, the Last, My Everything - Barry White osobně!
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz