doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

předchozí epizoda
2 / 19
další epizoda
Oficiální název: Let's Dance
Český název:
Na parket
Oficiální označení:
#2M19 [AM219]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Ben Lewin

Guest Stars:
David Dukes - Johnson Biblico
Latanya Richardson - obhájce Yvette Rose
Kate McNeil - Marianne Harper
Wendy Worthington - Margaret Camaro
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Rosie O'Donnell - Marriage Therapist Dr. Hooper
Frederick Ponzelov - předseda poroty
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3


obsah epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)

Parta se shromáždila v bytě Ally a Renee, aby se podívali na premiéru reklamy na Elaininu podtvářenku. Vidíme jejich reakci, když sledují muže a ženy (kteří mají podtvářenku), kteří diskutují, jak moc to obohatilo jejich životy. Když to skončí, Elaine, nadšená reklamou a tím, jak by to mohlo změnit její život, říká všem "Nezajímá mě, jako bohatou se stanu. Nikdy neodejdu z firmy. Vy, lidi, jste můj život."

Druhý den na ranní poradě se dozvídáme, že Billy a Ling jdou k soudu s případem, týkajícím se šéfa softwarové firmy, který je zažalován za sexuální harašení, protože zavedl v práci "Plážový den". Ally chce vědět, proč jsou všechny jejich případy o sexuálním harašení a proč jsou všichni jejich klienti harašitelé. Billymu se to nelíbí. Říká Ally, že to není případ sexuálního harašení, zajímá ho, proč se ženy cítí neustále obtěžovány. "Jste to vy, kdo ze sebe dělá slabší pohlaví" říká Billy "a mimochodem, muži si nenechávají předělat prsa. Muži se nestarají o velikost svých zadků. Muži si nezkouší deset různých šatů než jsou na večírek a muži se nestarají, jestli jsou jejich bříška plochá. Jestli chcete obvinit lidi zaměřené na ženská těla - obviňte ženy". Nell se ptá Ling, proč s tím případem pomáhá ona. Ta říká, že tohoto klienta přivedla, což z ní konečně udělá partnera a to jí dá moc a ta moc jí umožní "ukončit ten rozbujený šovinismus ve firmě". Vchází Elaine (s nasazenou podtvářenkou) se seznamem objednávek na podtvářenku, které přišli přes noc. "800 objednávek. Jen o trochu méně než lak na vlasy", říká. Zároveň oznamuje, že s ní chtějí udělat interview do televizní show. "Budu bohatá, bohatá, bohatá" říká Elaine. Když všichni odchází ze schůze, John chce mluvit s Richardem. Ptá se Richarda, jestli si všimnul té změny. Richard říká že ne, ale John mu vysvětluje, že od svých narozenin je trošku odvážnější. Říká, že cítí nové spojení s Nell, ale myslí si, že ona si té změny nevšimla. Přemýšlí, jestli by neměl zkusit trik s podkolení jamkou. Richard tvrdí, že když to udělá, Nell si určitě všimne změny.

Dvě ženy vystupují z výtahu a oslovují Elaine. Je překvapená zjištěním, že jedna z nich je její teta Gladys. Elaine má ze setkání radost, ale její teta tím očividně není nadšená. Předává Elaine předvolání k soudu. Ta druhá žena je její právní zástupce a žalují Elaine za krádež nápadu na podtvářenku její sestřenici, dceři tety Gladys, Marthě. Gladys říká, že Martha, která zemřela před dvěma lety při automobilové nehodě, vynalezla podtvářenku. Přichází Ally a přebírá předvolání, radí Elaine nemluvit a říká, že se tohoto případu ujme.

U soudu je žena, žalující majitele softwarové firmy. Vysvětluje, že jako zaměstnanec firmy, se cítí "plážovým dnem" ponížená. Říká, že se přece nemusí dívat na polonahé muže a ženy, když se snaží pracovat. Její právník se jí ptá, jestli byla nucena obléci si plavky na "plážový den". Přiznává že ne, ale když to všichni ostatní udělají, upoutává to na ni pozornost. Billy se ptá, jestli nápad s plavkami platil stejně pro muže i pro ženy. Odpovídá že ano, ale dodává, "že to není totéž". Billy se ptá, v čem je to jiné. Ona odpovídá, že prostě je.

Ally, Elaine, Richard a Georgia jsou v Allyině kanceláři. Ally říká, že se dohodla s právníkem Gladys na předběžných výpovědích. Georgia se ptá, jestli jim nechce Elaine ještě něco říct, než začnou. "Jako co?" ptá se Elaine. "Jako, jestli jsi oškubala svou sestřenici?" říká Richard. Elaine tvrdí, že podtvářenka byl její nápad, ale že o tom řekla Marthě. Ally se ptá, jestli si byly s Matrhou blízké a Elaine říká, že si myslela, že byly. Elaine chce vědět, jestli má udělat ten rozhovor pro televizi a Ally jí radí, aby to odložila.

John se ptá v kanceláři Nell jak to jde. Říká, že fajn. Chvilku s ní klábosí až se ho Nell ptá, jestli něco chce. Odpovídá že ne, pak schválně upustí své pero. Zvedá ho a přitom sáhne Nell na podkolení jamku. Ta je tím pohybem tak překvapená, že padá dozadu, přes Johnova záda a při tom ho píchne podpatkem do oka. "Co to proboha bylo?" ptá se Nell. "Zkoušel jsi mě dostat tou hloupostí s podkolení jamkou?" John vstává, zakrývá si rukou oko, omlouvá se a odchází.

John leží s ledem na oku na pohovce u Ally v kanceláři. Vypráví jí, jak přišel ke zranění. Ally začne povídat o sobě a John říká "Osm sekund". Ally se ho ptá, o čem to mluví. "Přišel jsem si promluvit o svých problémech a tys to obrátila na sebe za osm vteřin", říká jí a dodává "Tvůj rekord je šest". Ally si představuje, jak ho pořádně šlehá jazykem. John chce vědět, jestli je pravda, že ženy chtějí být ovládány. Ally říká, že ne. John říká, že mu Richard tvrdil, že když dojde na vztahy, měl by naslouchat jen svému jižnímu kompasu. Ally si nemyslí, že by měl spoléhat na Richardovi rady o vztazích a dodává "Dost na tom, že se spoléháš na mně". John se ptá, jestli je v pořádku a Ally říká, že jí chybí. John se ptá "Billy?" Ally říká "Greg".

Majitel softwarové firmy vysvětluje u soudu, že když chodil do školy, měli "bermudový den" a všichni si oblékli kraťasy. Říká, že všichni jsou v práci tak vážní a on si myslel, že když si obléknou plavky, budou mít více energie a budou výkonněji pracovat. Právnička žalobkyně se ptá majitele dál, když do soudní síně vstoupí muži a ženy v plavkách. Sednou si mezi ostatní diváky. Členové poroty zírají na všechny ty lidi v plavkách a soudce musí upoutat jejich pozornost bouchnutím kladívka.

Ally, Georgia a Elaine jsou na jednání s tetou Gladys a jejím právníkem. Teta vypovídá. Říká, že Martha s nimi mluvila o podtvářence a že těsně před tím, než zemřela, mluvila o tom, že udělá reklamu. Ally se ptá, jestli mohou dokázat, že Martha vynalezla podtvářenku. Předávají Ally přihlášku na patent a náčrtky jako důkaz.

Opět v Allyině kanceláři, Georgia se ptá Elaine, jestli ten nápad ukradla. Ta říká, že ne. Právník tety má údajně sedm svědků - lidí, kterým Martha řekla o svém nápadu. Elaine říká, že ona je ta, kdo dostal patent a že Martha nebyla příliš upřímný člověk. Ptají se jí, jestli má nějakou dokumentaci starší než tři roky. Říká, že měla vždycky strach, že jí ten nápad někdo ukradne a že se s tím nesmíří. Ally říká, že další její sestřenice má ještě vypovídat, takže uvidí, jak to půjde.

Elaine jde do koupelny, otevírá dveře toalety, ale než může vstoupit, John seskočí dolů a kopne ji, čímž ji strčí dovnitř a hlavou rovnou do záchodu. Když se vynoří, říká "Tohle je neuvěřitelné. Minulá noc byla nejlepší v mém životě a dnes mám hlavu v záchodě". Nell přichází právě když Elaine odchází. John vysvětluje, že "ji postrčil do mísy". Nell mu říká, že působí samý rozruch. John navrhuje, aby si vyšli. Nell souhlasí, pokud půjdou jinam, než do baru. John se trošku zakoktá a pak souhlasí. Nell říká, že potřebují změnit místo a ona ho vybere.

Žena ze softwarové firmy je u výslechu. Říká, že když tam začala pracovat, cítila, že by měla na "plážový den" mít plavky. Přiznává, že se cítila pod tlakem, protože byla nová. Teď, když je tam déle, cítí menší potřebu přizpůsobit se. Billy se jí ptá, jestli má teď důvody pochybovat, že cílem "plážového dne" bylo něco jiného, než vnést do firmy legraci a dobrou náladu. Žena přiznává, že ne.

Ally a Renee jsou na obědě. Ally říká, že ženy jsou slabší pohlaví asi proto, že jim to říká společnost. Jak mluví, gestikuluje vidličkou, na které má kousek salátu. "Musíme sedět a čekat, až nás někdo pozve na rande, až nám zavolá" říká Ally a salát odlétne z vidličky a přistane na čele Renee. Ally se omlouvá. "Tohle je zase kvůli Gregovi" říká Renee. Ptá se Ally, kolikrát mu volala. Ally říká, že několikrát. Pak přiznává, že mu volala jedenáctkrát. Ally tvrdí, že problém je v tom, že nejsou správní chlapi. Říká, že četla článek, kde psali, že průměrně se vyskytují dva - na stát. Smutně říká, že měla jednoho z nich a nechala ho odejít.

Poslední sestřenice k výpovědi je v místnosti s právníkem, Ally, Elaine a Georgií. Říká jim, že Martha jí řekla o podtvářence den před nehodou. Dodává, že Martha se obávala toho, že jí Elaine její nápad ukradne. Říká, že Elaine vždy zoufale chtěla, aby si jí na škole všimli a že žádná ze sestřenic nechtěla přivést svého kluka, protože se bály, že by jim ho přebrala. Podívá se na Elaine a říká jí "Tohle, co děláš, není správné". Elaine vstává a odchází.

Richard a John jsou v Richardově kanceláři. Richard si hraje s dalekohledem. John je nervózní kvůli tomu, kam ho večer zavede Nell. John chce, aby Richard a Ling šli s ním na jeho rande s Nell. "Neptej se mě proč" říká John, "uklidňuješ mě". Oba si vezmou dalekohledy a dívají se na budovu naproti.

Ally a Georgia jsou v Allyině kanceláři. Georgia říká, že musí přesvědčit Elaine, aby přistoupila na dohodu. Ally nechce. Říká, že Elaine není lhářka ani zlodějka. Elaine přichází za Ally s nějakými dokumenty. Ptají se jí, jak se cítí. Odpovídá jim, že dobře. Ally jí oznamuje, že její výslech bude zítra. Elaine přemýšlí, proč by tohle Martha dělala. Říká jim, že před třemi lety chystala pro Marthu narozeninovou party, protože nikdo jiný to nechtěl udělat a potom nikdo ani nepřišel. Tohle jí něco připomene a rychle odchází.

Právnička žalobkyně má závěrečnou řeč. Říká, že neměla být postavena do pozice, kde musela odmítnout obléknout si plavky. Billy ve své závěrečné řeči říká, že majitel se jen snažil o trochu zábavy. Jednou měsíčně přinesl umělé palmy, písek a nealkoholickou Pina Coladu. Billy se ptá "Nebereme tady tohle všechno trošku příliš vážně?"

Elaine přináší video, aby ho ukázala Ally a Georgii. Je to záznam, který udělala na Marthiných narozeninách, kam nikdo nepřišel. Nejprve vidíme Elaine, jak zpívá Marthě narozeninovou písničku, potom přetáčí pásku dopředu. Říká Marthě, aby si něco přála a sfoukla svíčky na dortu. Elaine říká Marthě, že i ona si něco přála. Martha se ptá co. "Aby se moje podtvářenka stala velkým hitem" říká Elaine. "Ať se stanu slavná a bohatá." Martha se ptá "Co je to ta podtvářenka, o které pořád mluvíš?" Ally chce vědět, proč jim o tomto neřekla dřív a Elaine vysvětluje, že na to zapomněla.

Nell bere Johna, Ling a Richarda do rapového klubu. Nějací kluci říkají Johnovi, že jeho dcera je "kočka". Richard zaplatí dvěma dívkám 100$ za jejich sluneční brýle. Jedny dává Johnovi, aby nevypadal jako Nellin otec. Oba začnou tančit, dost divně. Ling si myslí, že je vyhodí ven, ale ostatním v klubu se to líbí. John a Nell jdou domů. John se ptá, proč ho vzala do toho klubu a jestli to byla zkouška, jak to zvládne. Nell přitakává. John se ptá, jestli prošel. Odpověď zní ano.

Ally si doma stěžuje Renee, že šla domů zase sama. Renee říká, že neví co pořád má a Ally říká, že jim je takhle docela dobře. "Možná, že bychom měly přestat čekat na toho správného chlapa a chodit s těma nesprávnýma. To zažene samotu." Renee Říká, že není nic horšího, než být s nesprávným mužem. Ally se rozhodne, že se změní.

Příští ráno sebevědomě vyjde z domu a kráčí do práce. Muži se za ní otáčí. Nell hledá Johna na toaletách. Chce s ním mluvit. Ptá se ho, jestli má nějaký plán na tento večer. Když řekne, že ne, Nell říká "Myslela jsem, že bych něco uvařila. Můžu ti připravit večeři?" John souhlasí.

V zasedací místnosti sleduje teta Gladys a její zástupce video. Ally to zastaví a říká "Tohle bylo počtvrté. Chcete to vidět popáté?" Gladys se cítí hrozně a omlouvá se Elaine znovu a znovu. Je zdrcená tím že jí dcera lhala. Odchází i s právníkem. Elaine smutně říká "Tak tohle je vítězství, hm?" Ally jí říká "Právě jsi se setkala s prvním negativem úspěchu". Georgia se omlouvá, že Elaine nevěřila. Elaine se jde připravit na televizní rozhovor.

Při čekání na rozsudek přichází právnička za Billym. Říká, že z jeho závěrečné řeči soudí, že tomu, co řek,l opravdu věří. "Nedošlo Vám to" říká mu. "Muži nejsou posuzování podle svých těl, ženy ano. Jestli tohle nevíte, tak jste nic nepochopil."

John je u Richarda v kanceláři. John říká, že jde jen o večeři. "Když tě žena pozve k sobě na večeři, tak to je velká věc" říká Richard. Přichází Ally. Richard se jí ptá, co znamená, když žena pozve muže k sobě, aby mu uvařila. "Chce s ním spát. Proč?" ptá se Ally. John říká, že ho pozvala Nell. Ally zajímá, co na to John. Říká, že je v pohodě. Ptá se Ally, jaký vzkaz nechává, když volá Gregovi. Jen to, že volám já. John si myslí, že by mu měla říct, že jí chybí a to osobně.

Porota se vrací a firma Cage/Fish opět vyhrává. Obžalovaný i Billy jsou vítězstvím překvapeni.

Billy, Georgia, Ally, Richard a Ling se sešli v kanceláři, aby sledovali Elainin rozhovor v televizi. Elaine říká reportérovi "Zatím je ještě brzy, ale zdá se, že trh tady je. Lidé si chtějí chránit své tváře". Reportér se ptá, co jejímu náhlému úspěchu říkají kolegové v práci. "Samozřejmě se radují se mnou. Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří mě podporují" říká Elaine. Georgia se cítí provinile.

John klepe u Nell. Omlouvá se, že jde pozdě, stavil se ještě koupit víno. Podává Nell láhev a ta říká, že se bála, že si to rozmyslel a dostal strach. John se ptá z čeho. Nell vysvětluje, že většina mužů si myslí, že když žena pozve muže k sobě na večeři, tak s ním chce spát. "Takže tohle není ten případ?" ptá se John. "Chtěl jsi, aby to tak bylo?" ptá se Nell. "Možná, že ano." odpovídá. "Nejprve musíš sníst to jídlo. Nadřela jsem se s vařením." John souhlasí a začnou se líbat.

Ally vystoupí z taxíku a podívá se přes ulici. Je u nemocnice a když spatří Grega, vidí, že není sám. Je s krásnou ženou, drží se za ruce a líbají se. Ally odchází.

Nell a John pomalu sundávají jeden z druhého oblečení a milují se.

Ally jde domů. Nic neříká, sedá si vedle Renee, která ji krmí zmrzlinou.

skladby
"You Turned My Whole World Around," v provedení Barryho Whita
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
"What Am I Gonna Do With You?" (Barry White)
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
"Jump With My Baby" (Big Bad Voodoo Daddy)
Wicked Witch of the West (Ling's Theme)
Slow Ha (Pointer Sisters) zpívala Vonda Shepard
Go Daddy-O (Big Bad Voodoo Daddy)
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
You & Me & the Bottle Makes Three Tonight (Baby) (Big Bad Voodoo Daddy)
"The Boogie Bumper," (Big Bad Voodoo Daddy)
Baby Don't You Break My Heart Slow (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz