doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 2
další epizoda
Oficiální název: They Eat Horses Don't They
Český název:
Koně se také jedí
Oficiální označení:
#2M02 [AM202]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Mel Damski

Guest Stars:
James Sutorius - Daleyho právník
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Mark Metcalf - Wickyho právník, Walden
Tim Thomerson - Daley
Stuart Pankin - Paul Handy
J. Karen Thomas - TV reportér Karen Martin-Gray
Marty Levy - TV reportér
Wayne Newton - Harold Wick David
Ogden Steirs - soudce Andrew Peters
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3
David E. Wells - Michael
Mijanou van der Woude - reportér #1
Kevin Farrell - vyzážista
Paul Hayes - předseda poroty


Nell potká na toaletě Johna a zeptá se ho, jestli se mu líbí. Vysvětlí, že leccos slyšela od Richarda. Johna to samozřejmě rozhodí a snaží se říct poughkeepsie, ale ani to z něho nevyjde. Nell říká, že má jistá pravidla o tom, zda chodit či nechodit s někým z práce, ale že si je tvoří sama. Na toaletu vstoupí Ally, která uštědří odcházející Nell ošklivou poznámkou.

Rozzlobený John vrazí k Richardovi do kanceláře a se ptá ho, jestli se před Nell zmínil, že se mu líbí. Richard připustí že ano. John říká, že je to nepřijatelné. " Když ti řeknu něco osobního, očekávám, že si to necháš v soukromí pro sebe. " Richard říká, že proto se omluvil. John si natáhne sako přes hlavu. Richard však má jiné starosti. Zeptá se Johna, jestli zná Harolda Wicka, šokující rozhlasového speakera. John říká, že je vulgární. To však Richarda nezajímá, zvlášť když se ho chystá zažalovat.

Ráno na poradě. Nell diskutuje o svém novém klientovi Ling, a nastávajícím případu. Ling je manažerka v jedné továrně a chce zažalovat Wicka pro přispívání k sexuálnímu obtěžování na jejím pracovišti. Billy si myslí, že ten případ je směšný. Nell dodá, že bude ještě někoho potřebovat, a se ptá Billyho, jestli do toho pude s ní. Georgia okamžitě zareaguje: " Nikdy! " Všichni se na ní otočí a ona vysvětluje, že má ještě další případ, na kterém musí pracovat. Richard tedy Nell přidělí Ally.

Krásná Asijská žena zastaví v hale Elaine a se ptá jí, kde najde Nell Porter. Elaine jí navrhne, že jí zkusí zavolat do kanceláře, ale Ling říká, že už to udělala a proto jí žádá se ptá pomoc. " Jsem u vás špatně? " se ptá. Elaine se také zeptá, " Vy jste její nejlepší přítelkyně? " Ling odpoví, že je klient a akorát přichází Nell. Dvakrát se naoko políbí na tvářích. Ling je nervózní. Nejen kvůli případu, ale i protože Nell změnila firmu. " Ty víš, jak je to s tou změnou, " říká. Nell jí řekne, aby se uvolnila, ale Ling zírající na Elaine jen dodá, "Příliš mnoho nového. "

John je s Georgiou u soudu. Zastupují jednoho majitele restaurace, která podávala koňské maso. Žalobce, Mr. Daley, vzal jeho manželku do té restaurace na oslavu jejich výročí a objednali si " Kuchařovu nabídku." Jeho právník se ho ptá, jestli někdo řekl, co si objednává. Daley říká, že jídlo znělo ve Francouzštině tak hezky, že ani nepožádali o překlad. Maso bylo moc dobré a tak se zeptal, co to bylo. Když jim oznámili, že to bylo koňské maso, jemu i jeho manželce s udělalo tak špatně, že celou noc nespali. Najednou se celou síní ozve zařehtání koně. John rychle zastaví magnetofon a omlouvá se , že to byla nehoda.

Wick a jeho právník se dostaví do firmy. Elaine mu řekne, že je jeho obrovský fanoušek, " ačkoli bych vám to, protože pracuji na druhé straně, neměla říkat." Dodá, že on mluví o ženách tak, jako by byly tak jednoduché. " Do okamžiku, než jsem ten pořad slyšela, jsem si myslela, že jsem jediná na světě. "

Ally a Nell jdou na toaletu. Ally si myslí, že ten případ vedou špatně a že nahrávají panu Wickovi.

Ling a Richard spolu sedí v baru. Ling, která tam čeká na Nell se mu svěří, že nemá ráda nové lidi a když přijde Nell, řekne, že nemá ráda její novou firmu. " Právníci jsou tady blázniví. A ta zpěvačka se mi nelíbí. " Nell vezme Ling zpátky nahoru.

John sedí zamyšleně ve své kanceláři. Sáhne do jedné ze zásuvek a vytáhne plyšového koníka, se kterým si hraje na stole. Přichází Ally. John jí řekne, že se ten koník jmenuje Frawley a když ho ve škole trápili, přál si, aby je Frawley kopl.

Příští ráno. Wick vysílá svůj rozhlasový pořad, kterou zároveň vysílá televize. Renee a Ally ho sledují. Volající posluchač se ho ptá, proč ho Ling žaluje. On říká, že je to proto, protože má malý ženský pohlavní orgán. Dívky si myslí, že Ling pravděpodobně vyskočí z kůže. Ally vypráví o tom, jak hrozně se Ling obléká. Renee řekne Ally, že nejen právníci, ale i soudci u soudního dvoru si vyprávějí o jejích krátkých sukních. Ally říká, že chce, aby si všimli jejích nohou. Renee ji ujistí, že už si určitě všimli.

U soudu. Obžalovaný, Mr. Handy, je na lavici. Handy říká, že je v pořádku zabít koně na žrádlo pro psa nebo na ředidlo, ale Daleyho právník říká, že pro lidskou potřebu, musí být jeho smrt přirozená (tzn. bez chemie). Handy říká, že jestliže to jíst nechtěli, neměli si to objednávat. " A já bych neměl být předvolaný k soudu za to, že jsem jim to naservíroval, " dodává.

Wickův právník žádá soud, aby uznal, že není důvod k soudnímu líčení. Nell řekne soudci, že když Wick nemá žádnou odpovědnost k ocelárně, tabákové společnosti by neměly žádnou povinnost k lidem, kteří nadměrně používají jejich produkty. Dodá, že co Wick vysílá v rádiu, kazí pracovní náladu. "Podle práva můžete zažalovat Wickova zaměstnavatele proto, co pan Wick vysílá, " říká Nell. " Jestliže to končí diskriminací nebo nepřátelským pracovním prostředím, on by měl být jednoduše shledán zodpovědným."

Zatímco Ling čeká na Nell, osloví ji Richard. Ling říká, že jestli jí Wick navrhne, aby se s ním vyspala, zabije ho. Richard jí začne osahávat lalok, ale Ling mu tu ruku odstřelí pryč. "Ty nemáš vůbec žádné dobré vlastnosti," poznamená Ling. "A to zvláštní rybí jméno, Fish," dodá. "A co to tvoje, LYNG," oplácí Richard. řekne jí, že když ji viděl poprvé, neudělala na něj vůbec žádný dojem. Ling říká, že jakmile tenhle případ skončí, najde si novou firmu.

John je nahoře v knihovně. Je bos a chodí kolem jednoho sloupu pořád dokola. Nell přijde za ním nahoru a všimne si těch holých nohou. John jí vysvětlí, že pracuje na závěrečné řeči a že bosému se mu lépe přemýšlí. " Jedla si někdy koňské maso?" ptá se jí. " Díky, ale už jsem obědvala, " odvětí Nell. " Co takhle ve čtvrtek ?" pokračuje. John, trochu v šoku, zablekotá " Dobře."

Následující den. Georgia vidí, že John kolem ní prochází bosý a ptá se ho, jestli ještě stále pracuje na závěrečné řeči. John ji odpoví, že možná bude lepší, aby to uzavřela ona. " Je to něco jako když slyším hlasy, které mi říkají, abych to nedělal, " říká. Ale Georgia ho ujistí, že právo je na jeho straně. Georgia odejde, a přichází Ally. " Ten hlas, to je pan Frawley?" zeptá se. John ji řekne, že Frawley s ním nemluví. Ally chce vědět, čí hlasy to teda jsou. Do místnosti vstupují Elaine s Ling, aby řekla Ally, že soudce už se vrátil s rozsudkem.

Soudce sprostí Wicka obžaloby ze sexuálního obtěžování, ale ze zbytku žaloby ho uzná vinným. Ling je šťastná a obrací se k Ally, aby jí poděkovala. Ally říká, že nic neudělala, ale Ling odporuje. " Soudce je do tebe blázen. Oblékáš se - no takhle - jako štětka a ono to zapůsobilo!"

Richard, Ling a Nell sledují zprávy. Richard pořád opakuje, " Řekni jméno. ' Cage & FIsh.' Jen vyslov to jméno. " Reportér to nakonec řekne, a Richard říká, " Ano! " Nell chce od další žaloby upustit. "My jsme ho dostali. A nejlépe uděláme, když odejdeme, dokud vedeme, " říká. Ale Richard a Ling chtějí peníze. Nell říká, že je nikdy nezískají. " Nyní, uděláme z Prvního dodatku našeho nejlepšího kamaráda, " řekne Nell a odejde připravit prohlášení. Ling a Richard se znovu ocitnou sami. Ling mu řekne, že je zřejmě specialista na to, aby s ní zůstal sám. " Ling, nikdo kdo je s tebou není sám, " odvětí Richard.

John pronáší svou závěrečnou řeč. " Tento případ není o koních. Je o lidech. Tato osoba žaluje tuto osobu. Lidé. A lidé jedí zvířata. Nemusí se vám to líbit, ale Ústava nezačíná ' My koňové.' Zvířata nemají svá práva. My lidé jíme zvířata, a nejsme v tom nikterak decentní. Dokud to lidé nepřestanou konzumovat, nesmí obvinit člověka, který jim to servíruje. Pan žalobce nám radí, abychom nechali koni možnost důstojného konce. Jsme lidské bytosti. Tohle je lepidlo." John vyndá láhev lepidla z kapsy a postaví ho vedle poroty.

Zpátky ve firmě. Ling poskytuje rozhovor novinářům. "Vděčíme soudnímu dvoru zato, že uznal naše práva a veřejnosti za podporu. Musíte mi odpustit, že nepůjdu v zdůvodnění stáhnutí mé žaloby do úplných detailů. Vypadá to totiž, že jistá fyzická nebo psychická dysfunkce může být důvodem k fixaci pana Wicka na sexuální témata. Cítím, že by nebylo od mne hezké, abych použila nějaké jeho fyzické či psychické zdravotní neduhy proti němu." Dále řekne novinářům, že proti panu Wickovi necítí žádných silných antipatií a přeje mu, aby se měl dobře. Když odejdou, Nell oznámí novinářům, že případ považují za uzavřený. Jeden z novinářů se zeptá, " Jak jste se dozvěděli, že je nemocný?" Nell se v tom odmítne dál pitvat.

Richardovi se líbí Nellina špinavá práce, ale Ally z toho není zrovna nadšená. " Co když se to otočí a on nás zažaluje?" Nell říká, že oni vlastně neřekli, že je impotentní, a i kdyby ano, on je známá osoba. Musel by dokázat, že tomu tak podle pravdy není a to on nemůže.

John nacvičuje seskok ze záchodu zrovna když vchází Ally. Kopne ji do zad a odhodí ji do protější kabinky. Ally vyjde celá mokrá a povídá, " Právě jsem přemýšlela, že to tu nějak upadá a já sama padám dolů." John chce, aby mu vysvětlila co má na mysli. Ona mu řekne, že má strach, že se firma stává něčím jiným než bývala. Na toaletu vchází Elaine, aby řekla Ally, že volal producent Wickova pořadu a vyzval ji , aby se zúčastnila zítřejšího pořadu. Ally souhlasí.

Příští den, maskérka připravuje Ally na show. Ally se věří, že si myslela, že je to rádiový pořad, ale maskérka jí odvětí, že to poběží zároveň na kabelu.

Georgia jde k Johnovi, aby si s ním promluvila o jeho řeči. "Doufám, že neprohrajeme. Protože ta řeč může posloužit na nový soud, " říká. " Pak by to ode mne bylo velmi chytré, že?" odpoví John.

Během Show Harolda Wicka, který Ally prakticky prochichotala, se Wick zeptá, jestli by ji někdy mohl vidět nahou a zda ona a Nell, však víte, spolu… Pak se ptá na sukně, které Ally nosí. " Muži se mě neustále pokouší svléct, " říká Ally. " Já se jen pokouším trochu jim ušetřit čas, to je všechno. "

Porota se vrací a zprostí vlastníka restaurace obžaloby.

Po show. Wick jde k Ally a říká jí, že ve skutečnosti není takový, jaký se dělá ve své show. Chce vědět, proč přišla do jeho pořadu. Ally říká, že přestože se jí nelíbí to co dělá a jakým způsobem to prezentuje, to co oni dělali na té tiskové konferenci byla rána pod pás. Wick jí řekne, že je velká dáma.

Ling je rozrušená Allyiným vystoupením ve Wickově pořadu. " Od začátku jsem měla z téhle firmy špatný pocit, " říká. Přichází Ally, a dříve než může Nell říct, jak se cítí ona, Ally všem oznámí, že už s nimi nebude ani 15 minut. Jde do své kanceláře a zabouchne za sebou dveře. Někdo zaklepe. Ally jde otevřít a křičí, "Jdi do pekla." Je to John, který okamžitě nasazuje úsměv. "To se mě dotklo," povídá. Chce se Ally svěřit, že je také nepokojený, že by se firma mohla přeměnit do nějaké jiné podoby. " Ale dokud máme tebe, vím, že budeme tam kde jsme, " dodá. John odejde a vstoupí Elaine s obrovskou kyticí růží. Čte kartičku, " Nóbl rajdě. S láskou, Harold. "

V noci v baru. Ling tančí s Richardem a Nell s Johnem. Nell řekne Johnovi, že je překvapená, jak umí tančit. " Celý jsem hádanka, " říká John. " Ano, to jsi, " odvětí Nell.

Ally se připojí k Georgie a Billymu u stolu, ale pořád sleduje jak Nell a John tančí.


skladby
Will You Marry Me? (Shepard a Michael Laau), zpívala Vonda Shepard
Mr. Ed Theme v provedení Calisty Flockhart a Petera MacNicola
What Kind of Fool (Do You Think I Am) (The Tams), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz