doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 20
další epizoda
Oficiální název: Only the Lonely
Český název:
Samotáři
Oficiální označení:
#2M20 [AM220]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Vince Misiano

Guest Stars:
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Debra Christofferson - Vicky Sharpe
Jennifer Rhodes - Gladys
Mary McDonough - Gloria
Michael Gross - Volpe
Gabrielle Ford - Martha
Ashley Gardner - Casey
Noelle Evans - slečna Tyler
Susan Blommaert - soudce Fox
Bruce McCarty - obhájce Calvern
Holly Taylor - model
Peter Tomarken - reportér
Steffon - patron
James Paul-Donchey - muž
C. B. Spencer - žena #1
Stu Denski - žena #3
Kevin R. Shepard - předseda poroty
Leon McCrary, James McCrary, Quincy McCrary, Charles B. McCrary - rapeřiobsah epizody zpracoval Martin, za což mu náleží můj velký dík :)

Celá skupina z firmy se sešla u Ally a Renee, aby se podívali na první uvedení reklamního vysílání na Elaininu podtvářenku. Vidíme reakce všech v pokoji, když se dívají na muže a ženy, kteří mluví o tom, jak jim podtvářenka změnila život. Po skončení je Elaine reklamou nadšena a ostatním řekne: "Je jedno, jak bohatou se stanu. Firmu nikdy neopustim. Vy jste můj život."

Druhý den ráno se dovídáme, že Billy a Ling se připravují na soud, kde je šéf firmy obviněn ze sexuálního obtěžování, protože ve firmě uspořádal "Plážový den". Ally chce vědět, proč se všechny jejich případy týkají sexuálního obtěžování a proč všichni jejich klienti jsou ti, kteří obtěžují. V tu chvíli se do toho vloží Billy a ne zrovna klidně. Řekne Ally, že toto není případ sexuálního obtěžování a diví se, proč se ženy, ať se děje cokoli, cítí obtěžovány. "Jste to vy, kdo ze sebe dělá to slabší pohlaví. A mimochodem, muži si nenechávají vylepšit svá poprsí. Muži nejsou posedlí velikostí svých zadků. Muži si nezkusí deset oblečků, než vyjdou ven a mužům je jedno, jestli jejich břicho není ploché. Jestliže chcete někoho odsuzovat za to, že je příliš fixovaný na ženská těla, prvně ukazujte na ženy." Nell se ptá Ling, proč pomáhá v případu. Ling odpoví, že to ona přivedla klienta do firmy. To ji případně pomůže v tom, stát se partnerem firmy a potom bude mít moc na to, aby skoncovala s tím přebujelým šovinismem, který ve firmě je. John jí řekne, aby o tom, chvilku přemýšlela, Ling se ho ale zeptá, o čem má přemýšlet. V tu chvíli vejde Elaine, s podtvářenkou na obličeji, a oznámí, že přes noc získali 800 objednávek. "Předběžné výsledky říkají, že jsme na tom stejně jako Vegetamic a jen o trochu hůř než Spray-on Hair. Také říká, že kabelová televize s ní chce udělat rozhovor. "Budu bohatá, bohatá, bohatá." Ling pořád řeší záhadu s názvem "o čem to mám přemýšlet", ostatní ale místnost opouští. John zastaví Richarda, chce s ním totiž mluvit. John se ho zeptá, jestli si všiml nějaké změny, Richard si ale ničeho nevšiml. John mu vysvětlí, že po svých letošních narozeninách se stal trochu odvážnějším a více připraveným na nějaké dobrodružství. John cítí, že to dobrodružství by mělo být s Nell, ta si ale podle všeho také ničeho nevšimla. John uvažuje, že by možná měl zkusit ten trik s kolenní jamkou. Richard mu odpoví, že pokud to zkusí, Nell si změny rozhodně všimne.

Z výtahu vystoupí dvě ženy a vejdou do firmy. Elaine je překvapená, protože jedna z žen je její teta Gladys. Elaine je šťastná, že ji vidí, Gladys ta nadšená není. Důvodem je předvolání soudu, které jí předá. Druhá žena je právnička a ta Elaine řekne, že je obviněna z krádeže nápadu na podtvářenku od její sestřenice Marthy, dcery Gladys. Gladys řekne, že Martha, která před dvěma roky zemřela při automobilové nehodě, vynalezla podtvářenku. V tu chvíli k nim dojde Ally, převezme předvolání, řekne Elaine, aby byla zticha a právničce Gladys oznámí, že si přečte žalobu a poradí se s ostatními právníky.

Žena, která žaluje softwarovou firmu, je právě na lavici svědků. Vysvětluje, že jako zaměstnanec firmy si o "Plážovém dni" myslí, že je ponižující. Říká, že by se neměla dívat na polonahé muže a ženy, zatímco se snaží dělat svou práci. Její zástupce se jí zeptá, jestli po ní bylo žádáno, aby si oblékla plavky v den, kdy probíhal "Plážový den". Ona přiznává, že ne, když ale byla jediná, kdo je neměla, přitahovala na sebe pozornost. Poté začne klást své otázky Billy. Ptá se, jestli měli možnost nosit plavky jen ženy, nebo to platilo stejně pro muže i ženy. Žena odpoví, že to platilo pro obě pohlaví stejně, dodává ale, že to neznamená, že to stejné je. Billy se tedy zeptá, proč je to rozdílné, její odpověď je ale lakonická: "Protože je."

Elaine, Richard, Georgia a Ally jsou v Allyině kanceláři. Ally souhlasila s návrhem právničky Gladys, aby se výpovědi rychle vyřídily a bylo dohodnuto, že Gladys bude vypovídat jako první. Georgia chce vědět, jestli tu není něco, co by mělo vědět. "Jako co?" ptá se Elaine. "Jako, okradla jsi svou sestřenici?" pronese Richard. Elaine odpoví, že podtvářenka byl její nápad, Martě o něm ale řekla. Ally se Elaine zeptá, jestli si byly s Marthou blízké. Elaine řekne, že si to myslela. Ally řekne, že provedou rychlý průzkum na patentovém úřadě. Elaine chce vědět, jestli by měla udělat ten rozhovor pro kabelovou televizi, Ally jí ale radí, aby to prozatím odložila.

V hale firmy se John pomalu blíží k Nell. Zeptá se jí, jak se jí daří, a ona odpoví že dobře. John se snaží o další malou konverzaci, po chvilce se ho ale Nell zeptá, jestli něco potřebuje. John odpoví, že ne a pak mu "nešťastnou shodou náhod" upadne pero. Shýbne se pro něj a zatímco se drží při zemi, dotkne se Nelliny kolenní jamky. Ovšem její rekce není taková, jaká by být měla. Nell je překvapená tím, co John dělá, lekne se, ztratí rovnováhu a přes Johnova záda se zřítí na zem. Při pádu se rozletí všechny papíry, které měla v ruce a taky svým podpatkem zraní Johnovo oko. "Co to k sakru mělo být?" zeptá se. "Chtěl si mě dostat tou pitomostí s kolenní jamkou?" John si zakryje oko, vstane, omluví se a odejde.

John leží na pohovce v Allyině kanceláři, balíček ledu na oku. Říká Ally, jak s Nell dopadl, Ally ale začne mluvit o sobě. "Osm vteřin." řekne John. Ally nechápe, o co jde a tak jí to John vysvětlí: "Přišel jsem, abych si s tebou promluvil o svém problému a tobě stačilo osm vteřin na to, aby si celý ten hovor převedla na sebe. Tvůj je rekord je vteřin šest." Ally zuří a představí si jak svým jazykem propleskává Johnovu tvář. John se ptá, jestli je pravda, že ženy chtějí být dominantní. Ally nesouhlasí, John ale namítá, že Richard mu řekl, že když dojde na vztah měl by poslouchat pouze svůj kompas a výmluvně se podívá směrem dolů. Ally mu říká, že by neměl spoléhat na Richardovy rady , co se vztahů týká a dodá, že úplně stačí, když spoléhá na ni. John se jí zeptá, jestli je v pořádku. Ally řekne, že jí chybí. "Billy?" zeptá se John. "Greg." odpoví Ally. John se jí zeptá, jestli Greg hledá někoho jiného. Ally říká, že se omezil pouze na to, že to není ona, koho hledá. John jí připomíná, že je jí skoro třicet. "Statisticky, je to doba, kdy do člověka uhodí blesk. Je čas,aby si i ty dala do pohybu svůj blesk a uskutečnila to, co chceš."

Majitel softwarové firmy na lavici svědků říká, že když chodil do školy, mívali "Den Bermud" a každý si oblékl šortky. Vysvětluje, že všichni jsou v práci hrozně vážní a tak ho napadlo, že když jim dovolí nosit plavky, budou mít více energie a budou také výkonnější. Právník žaloby se ptá na několik dalších otázek, když v tom do síně vejde asi tucet lidí oděných do plavek a za obrovské pozornosti všech přítomných se posadí do lavic pro diváky. Také porota a především muži zírají na polonahé návštěvníky a v síni na chvíli nastane takové pozdvižení, že soudce musí začít bušit do stolu, aby si sjednal klid.

Ally, Georgia a Elaine sedí v zasedačce s tetou Gladys a její právničkou. Gladys vypovídá. Říká, že Martha jí řekla o nápadu na podtvářenku a těsně než zemřela, mluvila o reklamní kampani na ni. Ally se jí ptá, jestli má nějaké písemné důkazy, že Martha skutečně vymyslela podtvářenku. Jako odpověď dostane patentní listinu a potvrzení, že to byla skutečně Martha.

Jsme zpět v kanceláři Ally, kde se právě Georgia ptá Elaine, jestli ten nápad ukradla. Elaine to ale popře. Právnička Gladys však má sedm svědků, kterým Martha o podtvářence povídala. Elaine řekne, že to ona má patent na podtvářenku a že Martha nebyla zrovna důvěryhodná osoba. Ptají se Elaine, jestli má nějakou dokumentaci tak minimálně tři roky zpátky. Elaine ale měla strach, že by jí ten nápad mohl někdo ukrást, takže si žádnou dokumentaci nevadla. V žádném případě se však nechce dohodnout. Ally připomíná, že mají před sebou výpověď jiné Elaininy sestřenice, takže počkají a potom se rozhodnou, co dál.

Elaine vejde na toalety, než ale stačí vejít o jedné z kabinek, dveře jiné se rozletí a z nich vyletí John jedním ze svých nádherných izometrických seskoků. Tento však má nemilý následek, protože uprostřed seskoku John kopne do Elaine, která přeletí volný prostor a skončí v protistojící kabince, hlavou v míse plné vody. Když se z ní vynoří, její vlasy jsou promočené a Elaine nešťastně prohodí: "To je neuvěřitelné. Minulá noc byla tou nejkrásnější v mém životě a dnes končím hlavou v záchodové míse." Zatímco omráčeně odchází, vejde Nell. John jí vysvětlí, co se stalo a Nell mu na to odpoví, že vždy způsobí nějaké vzrušení. John jí navrhuje, aby si vyšli. Nell souhlasí, ale pod podmínkou, že nepůjdou dolů do baru. John začne malinko koktat, nakonec ale souhlasí. Nell řekne, že se potřebuje dostat z této budovy a bude to ona, kdo vybere místo.

Žena, která pracuje v softwarové společnosti vypovídá, že když začala v této firmě pracovat, cítila, že by si O "Plážovém dni" měla plavky obléknout. Připouští, že proto, že tam byla nová, cítila tlak na to, aby si je oblékla. Také však připouští, že dnes, kdy je tam už delší dobu, nemá potřebu se podřizovat. Billy se jí ptá, jestli tu byl nějaký důvod domnívat s, že majitel firmy zavedl "Plážový den" za jiným účelem, než přivést tam trochu uvolnění a dobrou atmosféru. Její odpověď zní ne.

Ally a Renee jsou na obědě. Ally mluví o tom, že možná jsou ženy slabším pohlaví, protože společnost chce, aby byly slabšími. Zatímco mluví mává rukou, ve které drží vidličku, na jejímž vrcholu trůní kousek hlávkového salátu. "Musíme stát někde vzadu a čekat, až se nás někdo na něco zeptá. Čekat až nás někdo zavolá." Jak se však dostává do ráže, vidlička zvyšuje frekvenci svého pohybu, až se od nakonec salát odlepí a velkou rychlostí si to žene přímo k čelu Renee. Ally se způsobně omluví, očistí její čelo. Renee poznamená, že zase musí jít o Grega. Zeptá se Ally, kolikrát mu už volala. Ally se z toho pokusí vyvléct nic neříkajícím "párkrát", nakonec ale musí přiznat, že už to bylo jedenáctkrát. Ally říká, že problémem je to, že nejsou žádní pořádní chlapi. Četla prý nějaký článek, ve kterém psali, že průměrně připadnou dva na jeden stát. "Já jednoho měla, nechala jsem ho ale odejít." dodá smutně.

Poslední sestřenice, která má být vyslechnuta právě sedí v zasedací místnosti. Mluví o tom, že Martha jí řekla o podtvářence den před tím než zahynula. Taky dodává, že Martha měla strach, aby jí Elaine nápad neukradla. Sestřenice řekne, že Elaine se vždy zoufale snažila, aby si jí na střední škole někdo všiml a žádná ze sestřenic nechtěla přivést svého přítele do blízkosti Elaine, protože měly strach, že se jim jej pokusí přebrat. Podívá se na Elaine a řekne: "To, co děláš je špatné." Elaine se klidně zvedne a bez jediného slova odejde.

Richard a John jsou v Richardově kanceláři. Richard si pohrává s dalekohledem. John je nervózní, protože netuší, kam ho Nell vezme. Chce po Richardovi, aby vzal Ling a udělali si rande ve čtyřech. " Neptej se mě proč, ale jsem klidnější, když jsi nablízku." Oba dva si vezmou dalekohledy a začnou pozorovat ulici.

Ally a Georgia jsou v Allyině kanceláři. Georgia říká, že musí Elaine přesvědčit, aby se vyrovnala. Ally ale nesouhlasí, podle ní není Elaine lhář a nikdy by nic neukradla. V tu chvíli Elaine vejde, aby Ally dala nějaké dokumenty. Ally se jí zeptá a Elaine odpoví, že dobře. Její výpověď je naplánována na zítra. Elaine stále nemůže pochopit, proč to Martha udělala a vzpomíná, že před třemi lety pro ni uspořádala oslavu narozenin, protože nikdo jiný by to neudělal. A když vše uspořádala, nikdo nepřišel. Najednou se zarazí, očividně ji něco napadlo. Je velmi rozrušená a rychle z kanceláře vyběhne.

Právník obžaloby přednáší svou závěrečnou řeč. Říká, že ta žena neměla být vystavena ponížení tím, že si měla o "Plážovém dni" obléknout plavky. Také Billy přijde se svou závěrečnou řečí a řekne že majitel firmy pouze chtěl, aby ve firmě vznikla trochu veselejší nálada. Jednou měsíčně se přinesou umělé palmy, písek a nealkoholické pití. Billy s ptá: "Nebereme tu věc přece jenom trochu vážně?"

Elaine přinese videokazetu, kterou ukazuje Ally a Georgii. Je na ní nahrána právě ta oslava Marthiných narozenin, na kterou nikdo nepřišel.napřed vidíme zpívající Elaine a po chvilce přetáčení se dostaneme k části, která je tak důležitá. Elaine pomůže Marthě se sfouknutím svíček na dortu a řekne, že si také něco přála. Martha chce vědět co a Elaine s jí svěří, že si přála, aby měla její podtvářenka úspěch. "A co to je?" zeptá se Martha. Elaine jí vysvětlí, že jde o něco, co se stane senzací a udělá z ní bohatou ženu. "Budu tak bohatá, že muži budou stát fronty, aby se mnou mohli spát." Martha se zeptá, co to ta podtvářenka vůbec je a v tuto chvíli se Ally Elaine zeptá, proč jim o tom videu neřekla už dříve, Elaine ale odpoví, že na ni docela zapomněla. Podívá se na Georgii a sarkasticky se zeptá: "Ještě se chcete dohodnout?" Georgia se pokusí bránit tvrzením, že nikdy opravdu nevěřila, že by lhala. "Ale věřila jsi tomu. Až ke kořínkům svých hnědých vlasů!" odpoví Elaine.

Nell vezme Johna, Ling a Richarda do rapového klubu. Nějací chlápci Johnovi řeknou, že jeho dcera, Nell, je pěkný kousek. Richard zaplatí dvou holkám, aby jim daly své sluneční brýle a řekne Johnovi, ať si je nasadí, protože potom nebude vypadat jako Nellin otec. John a Richard jdou na taneční parket, kde začnou hodně podivně tančit. Ling poznamená, že je asi brzy vyhodí, ale John a Richard se po chvilce kupodivu stanou hvězdami večera.

John a Nell jdou domů. John se jí zeptá, jestli ta návštěva klubu byla něco jako zkouška a Nell přiznává, že ano. John se tedy zeptá, jestli jí prošel. Nell znova odpoví, že ano. John se k ní nakloní a políbí ji. Potom ji vezme za ruku a společně tak pokračují ulicí. O kousek dál vidíme stát Ally, která je smutně pozoruje.

Doma Ally povídá Renee, co viděla. Renee se jí ptá, jestli je šmírovala, Ally ale jen prohodí, že šla jen sama domů, už zase. Renee přijde divné, že ji Nellino a Johnovo chování vadí. Ally ale řekne, že je za ně šťastná. "Jde jen o to, že být s někým je báječné. A možná bychom měli přestat čekat na to pravého a chodit s těmi nepravými. To možná přehluší samotu." Renee ale poznamená, že není nic osamělejšího, než když jsme s těmi nesprávnými. Ally přemýšlí o tom, jak John změnil svůj postoj a začal být odvážnější. Rozhodne se, že udělá to samé.

Druhý den ráno Ally vyjde ze svého bytu plna sebevědomí a ráznými kroky si to míří do práce. A bez efektu to nezůstane. Muži, kteří ji míjí, se za ní otáčejí.

Nell jde na toalety, aby se podívala po Johnovi. Najde ho v jedné z kabinek. Zeptá se, jestli by mohl vyjít, protože s ním chce na chvilku mluvit. John ji požádá, aby trochu poodstoupila, rozrazí dveře kabinky a vystřihne perfektní seskok. Nell se ho ptá, jestli má pro dnešní večer nějaké plány. John o žádných neví, takže ho Nell pozve k sobě na večeři. A John souhlasí.

V zasedačce sledují Gladys a její právnička ono video. Ally jej zastaví a řekne. "Takže, toto bylo počtvrté, chcete to vidět znova?" Teta Gladys se cítí hrozně za to, co udělala a omlouvá se Elaine. Je také zdrcená tím, že jí její vlastí dcera lhala. Ona i právnička odejdou. Elaine smutně řekne: "Takže toto je asi vítězství, že?" Ally ji chlácholí slovy, že právě poznala odvrácenou stranu úspěchu. Georgia se Elaine omlouvá ze to, že jí nevěřila. "Opravdu jsem si nemyslela, že lžeš, jen jsem trochu váhala." Elaine odpoví, že už musí jít, musí se připravit na ten rozhovor pro kabelovou televizi.

Zatímco všichni čekají na rozsudek, žalující přijde za Billym a řekne mu, že podle jeho závěrečné řeči to vypadá, že opravdu věří tomu, co řekl. "Opravdu tomu nerozumíte. Muži nejsou posuzováni podle jejich těl, ale ženy ano. Jestliže toto nevíte, nic nechápete."

John je znova v Richardově kanceláři a říká, že jde jen o večeři. "Když tě žena pozve domů s tím, že ti uvaří, je to pozvánka do její ložnice." V tom do kanceláře vejde a Richard se jí zeptá, co to znamená, když žena pozve muže na večeři. "Chce se s ním vyspat." zní Allyina krátká a stručná odpověď. "Proč?" John jí vysvětlí, že Nell ho k sobě pozvala. Ally se ho ptá, jak se cítí a John odpoví, že z toho strach nemá. "Ale minule.." začne Ally, John ji ale přeruší: "Minule na to nebyla vhodná doba, ale teď, já ji mám opravdu rád." John se Ally zeptá, jakou zprávu nechala Gregovi, když mu volala. Ally řekne, že jen to, že volala. John si ale myslí, že by mu měla říct, jak jí chybí. A měla by to udělat osobně.

Porota se vrací a Cage/Fish & Associates znova vyhrávají. Obžalovaný i Billy jsou překvapeni, zatímco Ling ani trochu: "Nikdy neprohráváme. Proto tolik vyděláváme."

Billy, Georgia, Ally, Richard a Ling se sešli v kanceláři, aby se podívali na ten Elainin rozhovor. "Jsme z toho moc nadšeni," říká Elaine, "Samozřejmě, ještě je velmi brzy, ale vypadá to, že se to rozjíždí více než slibně. Lidé si chtějí zachránit své obličeje." Reportér se Elaine ptá, jak na její náhlý úspěch reagovali její kolegové v práci. Elainin úsměv na pár vteřin poleví, po chvilce se však znova rozesměje. "No, jsou opravdu šťastni, že se mi to povedlo. Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří mě podporují." Georgia se tváří smutně, protože ví, že to bylo její chování, které zapříčinilo, že se Elaine musela na chvilku zamyslet, než odpověděla.

John zaklepe na Nelliny dveře. Omlouvá se, že přišel pozdě, stavil se ale pro víno. Nell si jej vezme a řekne, že se bála, že si to rozmyslel a dostal strach. "A z čeho?" zeptá se John. Nell řekne, že většina mužů si myslí, že když je žena pozve na večeři, je to jen proto, aby se s ním mohla vyspat. "Takže toto není ten případ." zeptá se John. "Chtěl jsi, aby byl?" "Možná ano." Odpoví John. Nell řekne, že si aspoň musí sníst tu večeři, protože se u toho sporáku pořádně nadřela. John souhlasí a potom se políbí.

Ally vystoupí z taxíku a podívá se přes ulici. Je u nemocnice, před kterou zahlédne Grega. A také si všimne, že není sám. Je s velmi pěknou ženou, kterou drží za ruku a kterou líbá. Ally odejde.

Nell a John pomalu svlékají své šaty a milují se.

Ally přijde domů a bez toho, aniž by cokoli řekla, se v kuchyni posadí vedle Renee, která ji začne krmit zmrzlinou.

skladby
"You Turned My Whole World Around," (Barry White)
I'm Qualified to Satisfy You (Barry White)
[rap song, rapovali the McCrarys]
Big Girls Don't Cry (Crewe/Gaudio), v provedení the Four Seasons
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Tears on My Pillow (Little Anthony a the Imperials) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz