doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 21
další epizoda
Oficiální název: The Green Monster
Český název:
Žárlivost
Oficiální označení:
#2M21 [AM221]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Michael Schultz

Guest Stars:
Antonio Sabato Jr. - Kevin Wyatt
Jesse L. Martin - Dr. Greg Butters
Dennis Arndt - Michael Mannix
Sara Botsford - obhájce Post
Christine Estabrook - Bonnie Mannix
Enya Flack - Kimba
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
James Kiriyama-Lem - předseda poroty


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

John jde do kanceláře. Přijde za ním Nell a je očividně šťastná, že ho vidí. Ptá se ho, co se děje, a on odpoví, že jenom kloktal. A pokračuje, že to tak dělá před každým procesem, protože rád zahajuje se svěžím dechem. Nell mu na to řekne, že její zubní pasta je tak silná, že jí z ní pálí jazyk. A nakloní se k Johnovi, políbí ho a ptá se, jestli to cítí. Uvidí je Ling a zavrčí. "Tohle je kancelář," řekne, "tady by lidi neměli být šťastní." A ptá se Nell, co na Johnovi vidí, kromě vrcholku jeho hlavy. Nell odpoví, že by Ling potřebovala šálek kávy a táhne ji do výtahu. A John si mumlá sám pro sebe: "Co na mě vidí? Jsem stroj na lásku. Stroj na LÁSKU. To je to, co na mně vidí." Najednou uvidí Ally. Vysloví její jméno a ona zase jeho. John se na ni usměje a pískne mu v nose.

John a Richard mají schůzku s klientkou, paní Mannixovou. Chtějí ji přesvědčit o dohodě, ale ona to odmítá. Říká, že ji její manžel ranil a že mu to chce co nejvíc znepříjemnit. "Chci, abyste předvedli vše, co lidé na právnících nenávidí."

Když jdou z kanceláře, slyší hlasitou hudbu. Ozývá se z Allyiny kanceláře a Ling se to nelíbí. Jde k Ally a zavrčí na ni. Ally hudbu vypne. Ling řekne, že potřebuje aspirin, protože hlasitá, špatná hudba jí způsobuje bolest hlavy. "Proč si pouštíš tyhle písničky?" ptá se. "To ti poradila tvoje terapeutka?" Ally odvětí, že se jí prostě jen líbí Boz Scaggs.

U soudu sdělí soudce Johnovi a jeho klientce, že nemohou obžalovat manžela za způsobení citové újmy. Dozvídáme se, že John se jen pokouší obžalovat manžela, který žaluje paní Mannixovou za úmyslné poškození majetku, protože ho nemohou obžalovat za podvádění. Ale soudce trvá na tom, že budou řešit jen žalobcův případ. "To jste mě zklamal, ctihodnosti," řekne John. "Vždycky jsem vás považoval za zvláštního." Soudce se na Johna přísně podívá a požádá porotu, aby vstoupila.

Ally si zase zpívá v kanceláři smutné písničky. Ling už toho má dost. Vejde a zavře dveře. "Je jasné, že se chceš z někoho vyzpívat," řekne. "Mohla bych ti pomoci." A řekne Ally, že má skupinu mladých mužů, jejichž základní povinností je pomoci krásným ženám, které se nechtějí znovu spálit. "Tak na koho se snažíš zapomenout? Na Grega Butterse? To už máš přece za sebou. Co bys měla udělat, je donutit ho, aby na tebe jen tak snadno nezapomněl. Chlapi žárlí, to je vědecky dokázáno," řekne Ling.

Ally a Renee obědvají v čínské restauraci. Renee nemůže uvěřit, co všechno Ally hodlá udělat. Ally nechce, aby to Renee posuzovala tak logicky, ale Renee řekne Ally, aby nekritizovala nic, co sama nezkusila. "Tak ty chceš ode mě trochu logiky?" ptá se Ally. "Dvanáct hodin denně věnujeme své profesi. Dokonce souhlasíme, že naše profese je důležitější, ale nepracujeme na tom. A já chci aplikovat pracovní morálku na svůj soukromý život." Renee chce vědět, jestli to zahrnuje někoho si najmout. "Nevylučuju nic a nehodlám se za to omlouvat," řekne Ally. "A tohle neznamená, že jen potřebuju chlapa. Já potřebuju partnera. Partnera, který by se mnou všechno prožíval. A protože jsem heterosexuální, omezuju se na muže. A konečně, pokud budu chtít sex, a já ho chci, mně se líbí sex." Ally začne zvyšovat hlas. "A jestli mě to oslabuje, pak chci být slabá. Chci partnera. Chci sex. Chci zařízený dům. Chci dítě. Chci to všechno. Chci ztloustnout. Chci nosit těhotenské šaty. Chci mít nohy zavěšené ve třmenech, dostat dvě injekce a vytlačit toho malého tvorečka mezi stehny a dávat mu pít z prsu a chci, aby u toho byl jeho tatínek a všechno natáčel na video. Tohle chci. A místo toho sedím na zadku a doufám, že se to stane." Celá restaurace se roztleská.

Billy vidí nějaké muže jak zírají nahoru na schodiště. Podívá se tam a vidí Georgiu v šatech s hlubokým výstřihem na zádech a s velkým rozparkem na boku. Rychle běží nahoru. "Co to děláš?" ptá se. "Jsi snad pod drogami, že sis oblekla tohle?" Georgia odpoví, že ty šaty navrhla Ling a že se všem líbí. Billy chce, aby je Georgia svlékla. Georgia nemůže uvěřit, že to Billy říká, ale on pokračuje: "Jsem tvůj manžel, svlíkni to." Georgia se k němu otočí zády a začne si rozepínat zip. Billy ji zastaví. "Tak svlíknout nebo nechat," ptá se Georgia. "Je to na tobě. Vyber si."

Pan Mannix u soudu vysvětluje, že jednou přišel v noci domů a našel svůj klavír zavěšený na jeřábu nad jeho Porschem. Jeho žena seděla v kabině jeřábu. Pak pokračuje, že klavír i Porsche byly dvě nejmilejší věci v jeho životě. A on se díval, jak klavír dopadl na auto. John se ho ptá, odkud se tehdy v noci vracel. Pan Mannix odpoví, že byl na večírku. John se dál ptá, jestli se spíš nevracel ze záletů s jinou ženou. Pan Mannix to přiznává. John říká, že policie odmítla zatknout paní Mannixovou, protože klavír i auto mohly být společným majetkem. Pan Mannix namítne, že to není tak jednoduché. "Ale vy jste rozbil vztah," řekne John. "Tak kdo podle vás způsobil větší škodu?"

Ling přijde k Ally do kanceláře a řekne, že už ho má. Ally rychle urovná věci na stole, přemaluje si rty a upraví vlasy. Ling přivede Kevina Wyatta, představí ho Ally a nechá je o samotě, aby si mohli popovídat. "Takže my máme stvořit zelenou příšeru?" ptá se Kevin. Ally hned nechápe, a tak Kevin vysvětluje, že mají v někom vzbudit žárlivost. A chce, aby mu Ally řekla nějaké podrobnosti. Potom vysvětlí Ally, že jeho role bude vyžadovat, aby ji políbil, a ona by mohla předstírat, že s ním chce spát. Ally si představuje, jak vcucne do pusy celý Kevinův obličej. "To se mi, myslím, podaří," řekne Ally.

Doma pak Ally vypráví Renee o Kevinovi. "To byl TEN fešák?" ptá se Renee. Ally sama nemůže uvěřit, že si ho najala. Renee ale zajímá, jestli to Ally udělá, když se potvrdí, že Greg má něco s tou ženou, se kterou ho viděla. Ally řekne, že nejprve zjistí, jaká je situace. A potom přemýšlejí, jak to udělat, aby Greg Ally s Kevinem viděl. Renee navrhuje uspořádat v baru narozeninový večírek pro Johna.

"Nepřipadá v úvahu," reaguje John na nápad, se kterým přišla Renee. A dodá, že nerad slaví narozeniny. Renee mu vysvětlí pravý důvod. Pak si všimne, že se blíží Nell, chytne Johna za hlavu a přitiskne si ji k hrudi. Nell se nevyděsí. Řekne Renee, ať toho nechá, a Renee odvětí, že tohle je žárlivost a že potřebují, aby žárlil Greg. John nervózně řekne Nell, že už měl být u soudu, a kvapně odchází.

Paní Mannixová vypovídá před porotou, že podezřívala svého muže z nevěry, ale on to zapíral. Tu noc jí telefonovala kamarádka, že viděla jejího muže na večírku s jinou ženou a že s tím nedělal žádné tajnosti. Paní Mannixová pak zavolala svému známému, který dělal na stavbě, vypůjčila si jeřáb a hodila klavír na Porsche. "Jediná bláznivější věc by byla, hodit mu klavír na hlavu," řekne paní Mannixová.

Billy přijde za Georgiou do kanceláře a vidí, že má na sobě další výtvor od Ling. Zlobí se, že Georgia na sebe něco takového oblékne. Ona je ale klidná.

Renee jde do nemocnice pozvat Grega na večírek. Greg namítá, že Johna sotva zná, ale ona ho ujistí, že John má spoustu přátel a Grega napsal na seznam taky. "To má být plán, jak nás dát s Ally zase dohromady?" ptá se Greg. Renee řekne, že ne a že se Ally seznámila s nějakým hercem.

Renee jde za Ally jí říct, že Greg přijal pozvání na večírek. Ally mezitím ucítí něco na noze. Podívá se pod stůl a najde tam Elaine, jak něco pouští na zem. "Upadla mi tužka, vidělas?" řekne Elaine.

Ally a Kevin přijdou do baru spolu a sednou si k Ling, Renee a Elaine. Přijdou Billy a Georgia a ptají se, co se děje. "Tihle to nepotřebují vědět," řekne Ally. "Oslavujeme Johnovy 35. narozeniny," vysvětlí Ling a Billy a Georgia se k nim přidají.

John a Richard se znovu pokoušejí přemluvit paní Mannixovou k dohodě. Ona ale nechce ani slyšet a připomene Richardovi, že jí slíbil vítězství. "Slibuju vítězství každému novému klientovi," řekne. "Tak se dělá business."

V baru všichni čekají na Grega. Ally se pokouší soustředit na Kevina, když vtom Greg vejde. Podívá se, kde všichni sedí. Pak na okamžik zmizí a vrátí se s partnerkou. "On si sebou přivedl ženskou?" ptá se Ally. Greg ji všem představí jako Kimbu. Greg se ptá, kde je John. Řeknou mu, že je ještě nahoře, ale co nevidět přijde. Allyin plán nevychází. Ona žárlí na Grega. "Kimba," řekne Ally, "se rýmuje s bimba."

V konferenční místnosti říká John Mannixovým, že případy, které nejčastěji řeší, vzniknou proto, že lidé na sebe chtějí vyzrát místo toho, aby se snažili domluvit. "A vyzrát na toho druhého ani jednomu z vás nepřinese štěstí," řekne John. "Mně ano," řekne paní Mannixová a začnou se s manželem hádat. John je umlčí.

Greg vypráví vtip. Billy, Georgia a Kimba se smějí. "Nefunguje to," řekne Ally. Kevin se jí ptá, jestli umí zpívat, a odejdou od stolu. Ozve se zpěv a všichni se podívají k jevišti. Jsou tam Ally a Kevin. "Tohle jí ten bastard provedl loni na její narozeniny," řekne Elaine Renee. Pak se na chvilku zamyslí a dodá: "S tebou." Ling si všimne, že Gregovi se nelíbí, že Ally zpívá s Kevinem. Greg odejde na záchod.

Ally a Kevin se posadí. Zrovna když se Ally ptá, jestli Greg odešel, uslyší ho zpívat. Kimba jde za ním a zpívají spolu. Samozřejmě má Kimba nádherný hlas.

Georgia chce jít taky zpívat. Billy jí řekne, že ona zpívat neumí. Když si ale Georgia trvá na svém, ostře jí řekne, že nechce, aby tam šla a že to nemá nic společného s jejími šaty.

Zatím si Ally objednává u baru drink. Přijde Greg a objednává pivo. Ally řekne Gregovi, že byl trochu hrubý, když si přivedl partnerku, přestože věděl, že tu Ally bude. Greg jí připomene, že i ona tu má partnera. Někdo začne příšerně zpívat. Je to Georgia. Zpívá tak špatně, že Vonda požádá všechny v baru, aby se přidali k refrénu. Všichni zpívají tak nadšeně, že si Georgia myslí, že zpívá dobře. Chce zpívat další píseň a Vonda přemluví ke zpěvu celý dav lidí.

Advokátka pana Mannixe pronáší závěrečnou řeč. Říká, že paní Mannixová zničila dvě nejmilejší věci svého manžela a tím ho ranila. Dodá, že hodnota těch věcí je nevyčíslitelná, ale žádá porotu, aby stanovila jejich cenu. Pak uzavírá John: "Láska zraňuje. Bylo moudré, co Bonnie Mannixová udělala? Nebylo, ale my nemůžeme vkládat moudrost do definice lásky. Dospělí se někdy chovají jako děti. Nemůžeme volat pana Mannixe k zodpovědnosti za to, že podváděl svou ženu, ale byli bychom zatracení blázni, kdybychom ho za to odměnili."

Greg přijde navštívit Ally do kanceláře. "Náš boj nikdy neskončil," řekne a ptá se Ally, jestli by si nešla popovídat u kávy. Ally souhlasí a Greg řekne, že jí zavolá, Když odchází, přijde Elaine. Ally jí řekne, že to funguje. Přijde i Ling a Kevin a Ally jim sdělí, že byli úspěšní. Ally chce mluvit s Kevinem o samotě. Ally se přizná Kevinovi, že se do něj zamilovala. Ale on jí odpoví, že si nesmí dávat rande s klientkami. Ally mu řekne, že už není klientka a že to s Ling vyřídí. Kevin ale trvá na tom, že by to bylo neprofesionální. Chce odejít, ale Ally ho přitáhne k sobě a políbí ho. "Jen jsem testovala zboží," řekne.

Porota se vrací, aby vynesla verdikt. Rozhodli ve prospěch pana Mannixe. Paní Mannixová musí uhradit vzniklou škodu částkou 35 centů. Paní Mannixová se ptá, jestli se může odvolat. John jí vysvětluje, že vyhráli. "Dejte mi klíče, vím, že je máte," řekne John a paní Mannixová mu odevzdá klíče od jeřábu.

Doma Ally vypráví Renee, co se stalo. "Chceš Grega zpátky a zamiluješ se do nájemního partnera?" ptá se Renee. Ally říká, ať si z ní Renee neutahuje, když dělá takové pokroky. Renee pak začne zpívat a obě tančí v obýváku.

skladby
It's Over (Boz Scaggs)
So Very Hard to Go (Tower of Power)
Bye Bye Baby (The Four Seasons)
"You Turned My Whole World Around," v provedení Barryho Whita
This Is Crazy Now (Vonda Shepard) zpívala Vonda Shepard
All I Have To Do is Dream (Bryant/Everly Bros.) v provedení Calisty Flockhart a Sabata Jr.
Your Precious Love (Ashford/Simpson) v provedení Jesse L. Martina a Eny Flack
You Don't Have to Say You Love Me (Dusty Springfield), zpívala Courtney Thorne-Smith
Son of a Preacher Man (Dusty Springfield), zpívala Courtney Thorne-Smith
Bye Bye Love (Bryant/Everly Bros.), v provedení Calisty Flockhart, Lisy Nicol Carson a Vondy Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz