doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 22
další epizoda
Oficiální název: Love's Illusion
Český název:
Iluze lásky
Oficiální označení:
#2M22 [AM222]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Allan Arkush

Guest Stars:
Barbara Alyn Woods - Kelly Philbrick
Robert Picardo - Barry Philbrick
Wendy Worthington - Margaret Camaro
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Anne-Marie Johnson - obhájce Foster
Paul Bartel - doktor
Judith Drake - předseda poroty
Darin Cooper - chodec
Jill Noel - kamarádka #1
Paige Tamada - kamarádka #2
Sarah Hagan - kamarádka #3
Jacy DeFilippo - kamarádka #4
Amy Castle - Ally (ve věku 8)
Jill Noel - Ally (ve věku 15)
Al Green - sám sebe


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally vzbudí budík a na vteřinku uslyšíme úryvek "Addicted to Love" (Závislí na lásce). Posadí se a spustí nohy na podlahu. Vzpomíná na jedno ráno, když byla malá, ospalá holčička. Maminka na ni volala, že přijde pozdě na trh. Ve skutečnosti na ni křičí Renee, že přijde pozdě k soudu. Ally vstane a jde si čistit zuby. Písnička jí stále zní v hlavě, ale ona neslyší jen hudbu. Slyší smích mladé dívky. Vrátí se do pokoje a tam vidí samu sebe jako dospívající, jak ještě se dvěma kamarádkami zpívají "Addicted to Love".

Ráno nejsme jako obvykle na poradě. Ally a John jsou v soudní místnosti, kde zrovna vypovídá manžel jejich klientky. Vypráví, jak on a jeho manželka měli nádherné zásnuby a svatbu, a on si myslel, že stejně nádherné bude i jejich manželství. A pak objevil její deník. Měla ho v počítači a zapomněla ho vypnout. Spíš než deník to byla série milostných dopisů, které začala psát před jedenácti lety. Jejich manželství trvalo teprve dva roky. John vstane a řekne soudci, že chce obnovit všechny námitky. Soudce mu připomene, že nejde o rozvodový soud, je to proces kvůli podvodu. Barry, ten manžel, řekne, že pochopil, že Kelly si ho vzala pro peníze. Už když si ho brala, nemilovala ho. Všechno si to přečetl v jejích dopisech. V posledním řádku stálo, že je jí třicet, chce se vdát a on je dobrý manželský materiál. Ally se ptá, komu byly ty dopisy adresovány. Barry odpověděl, že byly pro muže jménem Michael Redmond. Ally chce vědět, zda je Michael skutečný. Podle Barryho si ho Kelly vymyslela. Ally se snaží, aby Barry přiznal, že ta jedenáctiletá aférka neexistuje, ale on řekne, že v Kellyině hlavě Michael existuje. Ally se dál ptá, jestli ho Kelly skutečně nikdy nemilovala. Barry říká, že ho Kelly miluje asi jako sourozence nebo domácího mazlíčka. Ally si představí, že se ze soudce stal Al Green, porotci mají na sobě hábity jako v kostelním sboru a všichni zpívají. Soudce vysloví Allyino jméno, a tak ji vrátí zpět do reality.

Ally, John a Kelly jdou ze soudní místnosti. Ally se ptá Johna: "Soudce se nezměnil v Ala Greena, že ne?" John odpoví, že nedával úplně pozor. Kelly chce od Johna vědět, jestli je Ally normální. John řekne: "Někteří lidé vidí věci tak, jak jsou, a ptají se proč. Ally vidí věci, jak nikdy nebyly." Ale Kelly si stále není jistá Allyiným duševním zdravím, a tak jí John připomene, že ona si píše dopisy s někým, kdo neexistuje. "Ale já jsem věděla, že neexistuje, nemusela jsem se na to ptát."

Ling vpochoduje k Richardovi do kanceláře, položí nohu na jeho stůl a vyžaduje: "Udělej mi koleno." Richard nechce. Ling mu řekne, aby jí dal prst. On zase nechce. Ling se ptá, co teda chce. A on řekne, že sex. "Ráno, v poledne, večer." Ling namítne, že ona nikdy neměla s nikým sex dvakrát za den. Potom svolí, že se dnes večer mohou milovat. Přistoupí k Richardovi co nejblíž a pošeptá mu, že když dojde na sex, nevadí jí pot.

U soudu chce John postrčit případ dopředu, a tak chce od poroty přímý verdikt. Řekne, že Barry přiznal, že ho Kelly milovala, a tak není důvod řešit případ podvodu. Soudce řekl, že jejich klientka lhala a že se má připravit na pořádný finanční průvan. John se ptá soudce, jak vysoké výživné platí. "Chcete být potrestán za opovrhování soudem?" ptá se soudce. "Jak to mám vědět, když jste s tím začal tak najednou?" opáčí John.

John je za mřížemi. "Muži lžou, aby dostali ženu do postele, ženy lžou, aby dostaly muže do manželství," řekne John Ally, která stojí na druhé straně mříží. Ally chce vědět, jestli tomu John skutečně věří. Odpověděl, že ženy jsou pod tlakem, protože se chtějí vdát dřív, než odbijí jejich biologické hodiny. A když si nenajdou tu spřízněnou duši, dělají kompromisy. Ally namítne, že ona je nikdy nedělala. "Protože se bojíš samoty míň než většina ostatních," řekne John. Ally mu řekne, že se samoty bojí, ale John řekne, že to je její největší fantazie, že ve skutečnosti by byla šťastnější, kdyby byla sama. "Je to smutné, když chceš něco, co nemáš, ale mnohem horší je, když máš něco, co nechceš," řekne John a dodá: "Co chceš, tu není, a já myslím, že to víš. Proto jsi schopná vidět v soudci Ala Greena. Dívat se na mrak a vidět cukrovou vatu. Někde v podvědomí cítíš, že jediný svět, který tě nezklame, je ten, který si sama vytvoříš." Ally namítne, že to není pravda a že se jí dějí všechny ty věci, protože je cvok. Zároveň přizná, že miluje tento svět. "To je dobře," řekne John, "takže možná jednou přijde den, kdy si tento svět vybereš a budeš tu s námi žít."

Ling přijde k Nell do kanceláře a řekne jí, že slíbila dnes večer Richardovi sex. Nell se jí ptá, jestli to skutečně chce. Ling začne odpovídat, když vtom vejde Elaine. Mám ráda sex," řekne. "Promiňte, myslela jsem, že tu někdo řekl ´sex´." Ling řekne, že nikdy netvrdila, že nemá sex ráda, ale nelíbí se jí, že muži podle něj posuzují ženy. Nell se domnívá, že Ling je v posteli dobrá. "A to je ten problém," řekne Ling. "Když jsi dobrá v posteli, myslí si o tobě, že jsi děvka." "Já jsem v posteli skvělá," řekne Elaine, "jenže já vlastně jsem děvka." Ally přijde, pozdraví a ptá se, jestli už některá z nich našla toho pravého. Ling a Nell odpoví, že ne, Elaine odpoví, že pokaždé. Ally řekne, že v tom případě by ji zajímalo, jestli vůbec někdy někdo našel vysněného partnera.

Ally jde zpět k soudu. Podívá se na mraky a vzpomene si, jak se na ně dívala, když byla malá. Do reality se vrátí, když vrazí do nějakého muže.

Kelly vypovídá, že věří, že každý v sobě nosí lásku a chce ji s někým sdílet, ale ona nikoho nenašla, a tak si ho vymyslela. Představovala si, jak ten muž vypadá, jaký má hlas, jakou vůni, a tak se cítila méně osamělá. Ally se ptá, proč pokračovala v psaní dopisů po seznámení s Barrym. Kelly odpoví, že je úplně jedno, jestli je Michael skutečný, když byl v jejím životě devět let. Ally připomene dopis napsaný v Kellyin svatební den, ve kterém Kelly označila tento den jako nejosamělejší v životě. Kelly řekne, že jakkoli milovala Barryho, jít uličkou a přísahat muži, ke kterému necítila vášeň, bylo hořké zklamání. Kelly řekne Barrymu, že ho milovala a stále ho miluje.

Richard tančí na záchodě před zrcadlem na písničku "Born to Be Wild". Vejdou Billy a Georgia. "Sex s Ling?" ptají se. Richard přitaká a odejde. Georgia vzpomíná, jak to bylo za svobodna vzrušující. "Copak vdané nebo ženaté už to tak nevzrušuje?" ptá se, když vchází do kabinky. Billy řekne, že má jen napůl pravdu - že to nevzrušuje vdané ženy. Georgii se to nelíbí, ale Billy přizná, že naposledy ji viděl skutečně šťastnou, když jim dovezli nový nábytek. Georgia vysvětluje, že večer bývá unavená a že není žádné ranní ptáče. "A co uprostřed dne?" ptá se Billy. "A to chceš hupnout do kabinky?" diví se Georgia. Billy řekne, že svobodní by to udělali. Georgia zatáhne Billyho dovnitř, zamknou se a začnou jeden druhého svlékat.

U soudu se Barryho advokátka ptá Kelly, proč lhala. Kelly řekne, že před svatbou řekla Barrymu, že je její životní láska a že tomu chtěla věřit. Advokátka se dál ptá, proč si Kelly Barryho vůbec brala. Kelly odpoví, že manželství je víc než jen vášeň, a tehdy si myslela, že už nenajde nikoho, kdo by odpovídal její romantické představě manžela. Barry byl sladký a ona věděla, že bude dobrým otcem. Ale podvědomě cítila, že už je "dost blízko". Když Kelly řekne, že láska je zřejmě jen iluze, zaječí Ally: "Námitka!" A znovu uvidí Ala Greena.

Billy a Georgia to ještě dělají na záchodě, když uslyší dveře. Rychle přestanou. Vejde Elaine s videokamerou. Billy i Georgia mají nohy na záchodové míse, takže je Elaine nemůže vidět, když zaměřuje kameru pod každé dveře. Elaine se diví, že nikoho nenašla. Jde ke dveřím a předstírá odchod. Billy a Georgia jí to nezbaští. Elaine je opět zklamaná, takže nakonec odejde. Georgia a Billy zase začnou, ale dveře se znovu otevřou. Vejde John a Ally. Billy a Georgia se opírají o dveře, ale ty povolí a oni spadnou na zem. "Myslím, že jediné vášnivé manželství je to jejich," řekne Ally a odejde.

Tu noc Ally vzpomíná, jak jako malá nechtěla slyšet hádku svých rodičů, a tak pustila naplno televizi, rádio i magnetofon a nakonec si sedla na zem a rukama si zakrývala uši.

Ling čeká na Richarda v jeho posteli. Ten vyjde z koupelny, sundá si župan a skočí do postele. Ling mu podá nějaký papír, aby ho podepsal. Je to prohlášení o zdravotním stavu. Richard se ptá, jestli někde není skrytá kamera. Ling zahodí papír a skočí na Richarda. "Kamera jede, akce!" zakřičí, ale žádná akce není. "Vylekalas ho," řekne Richard. Ling vezme ovladač a pustí televizi.

Druhý den John a Ally mluví s Margaretou Camaro, která svědčila pro druhou stranu v případu jedné právnické firmy. "Nevím, jak bych vám mohla pomáhat, minule jste mě nazval nemravnou lesbou," řekne. John poznamená, že to byl Richard. Ally řekne, že jejich klientce hrozí vězení, a proto chtějí, aby šla Margaret svědčit, protože je skutečně dobrá. Paní Camaro si nepřeje, aby jí mazali med kolem pusy.

John jde k sobě do kanceláře. Přijde za ním Nell v kostýmu, jaký nosí letušky. John začne slyšet Barryho Whitea, ale dovnitř vtrhne Richard, odvleče ho k sobě do kanceláře a začne mu vyprávět o svém včerejším selhání.

Elaine přijde za Billym do kanceláře a ptá se ho, jak přišel k té modřině pod okem. Billy odpoví, že se praštil. "Jak jste padali s Georgiou z kabinky?" Vejde Renee a chce vědět, kde je Ally. Dozví se, že odešla k soudu. "To byl ten váš pád ze záchodu?" zeptá se Billyho na jeho modřinu. "To by mohlo být ono," řekne Billy.

Paní Camaro vypovídá, že polovina manželství končí rozvodem, protože jedinými kritérii pro manželství jsou vášeň a srdeční záležitosti. Říká, že Kelly se pravděpodobně vdávala ze správných důvodů a že by mnohá manželství tak brzo neskončila, kdyby se lidi brali ze stejných důvodů jako Kelly.

Renee přijde domů. Ally sedí na gauči a zírá do prázdna. Renee řekne, že volal John, protože měl o ni starost. Renee se ptá Ally, co ji trápí. Ally řekne, že její matka nikdy nemilovala svého manžela a přitom jsou pořád spolu. A vypráví Renee, jak její otec nebyl v noci doma (byly jí asi tři roky) a ona šla za matkou do ložnice, protože ji bolelo ucho. Matka tam byla s jiným mužem. Ally řekne, že to byl ten den, kdy začaly její představy. "Lidé se mě ptají, jak dokážu vytvořit z lásky tak velkou iluzi," řekne Ally. "Je to proto, že jsem si začala představovat tak brzo." Renee poradí Ally, že by si měla poplakat. Ally však řekne, že musí jít přednést závěrečnou řeč.

Ling vypráví Nell, co se stalo. Vejde Richard a chce od Ling ještě jednu šanci. Pohrozí, že když ji nedostane, už se nikdy nepřiblíží k její podkolení jamce.

Ally přednáší svou závěrečnou řeč. "Vyčítáte mé klientce, že si vzala někoho, kdo nebyl mužem jejích snů." (Vejde Billy.) "Myslím, že podvod je, když nám od dětství říkají, že jednou potkáme svůj vysněný protějšek. Většině se to nepovede. Znamená to, že bychom se neměli ženit a vdávat? Znamená to, že ona nemůže být oddaná muži, kterého nemiluje? A ona byla oddaná. Neopustila ho. Nebyla nevěrná, pokud nepočítáte její sny. Já dělám totéž celý život. Miluju někoho, koho jsem nikdy nepotkala. Mám jen mlhavou představu, jak vypadá. Ale docela přesně vím, co cítí, na co myslí. Nikdy jsem ho nepotkala a asi ho nikdy nepotkám. Nedávno mi řekli, že neexistuje. Muži a ženy snů žijí jen v našich snech. Ve skutečném světě si bereme toho, kdo je nablízku."

Ling zase čeká na Richarda v posteli. Ten vyjde z koupelny, odhodí župan a Ling jenom zírá. Richard na ni skočí.

Porota vynesla verdikt. Kelly je nevinná. Když všichni odejdou, Barry jde za Ally. Říká, že když se dva lidé berou, mělo by to být z lásky. A ptá se, jestli je to bláznivá myšlenka. "Ne," odpoví Ally. "Ale mělo by to být naše tajemství."

Richard a Ling jsou zpocení a těžce oddychují. Richard se převalí na Ling a chce pokračovat. "Copak ještě není unavený?" ptá se Ling.

Ally a John jdou po ulici. John má schůzku s Nell v baru a nabídne Ally, aby šla s ním. Ally s díky odmítne. Políbí ho a řekne, že se uvidí zítra. John přejde ulici a ještě se za Ally ohlédne. Ally jde domů a myslí na mraky a na písničku, kterou kdysi zpívala s kamarádkami.

skladby
Addicted to Love(Robert Palmer)
Let's Stay Together (Al Green)
Wicked Witch of the West (Ling's Theme)
Both Sides Now (Joni Mitchell/Judy Collins) zpívala Vonda Shepard
Born to Be Wild (Steppenwolf)
Do Ya Think I'm Sexy (Rod Stewart)
"Keep On Pushing Love" (Al Green)
Play That Funky Music (Wild Cherry)
Chicago Hope theme
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Dulcinea (Leigh/Darion) z muzikálu "Muž z La Manchy" zpívala Vonda Shepard
Love Machine (The Miracles)
Both Sides Now (Neil Diamond) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz