doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 23
další epizoda
Oficiální název: I Know Him by Heart
Český název:
Znám ho nazpaměť
Oficiální označení:
#2M23 [AM223]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Wendy Worthington - Margaret Camaro
Michael Badalucco - nápadník Ally
Gerry Becker - obhájce Myron Stone
Christopher Neiman - Bob
Steven Meek - Ken
Al Green - sám sebe
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally se chystá k spánku. Lehne si, zakryje se a uvidí Ala Greena stát ve své ložnici a zpívat. Vyskočí z postele, smutně se na něj podívá a začne zpívat s ním. Renee přijde do pokoje a ptá se, co se děje. Ally ji pošle pryč a dál zpívá, tančí a pláče.

Příští ráno Renee a Ally čtou u snídaně noviny. Renee hledí na Ally a nakonec jí řekne, že má o ni starost. Ally odpoví, že má zlomené srdce, ale že za to nemůže žádný muž, že se spíš jedná o obrovský stres, a požádá Renee, aby zavolala Elaine, že dnes, zítra a možná ani pozítří nepřijde do práce, Rozhodla se, že zůstane v pokoji, kde "je život tak nádherný".

Renee přijde do kanceláře a hledá někoho, kdo by mohl pomoci. Všichni jsou u Johna v kanceláři. Renee se snaží Johna přesvědčit, aby šel Ally navštívit. Richard řekne, že půjde on. Poslal by prý Billyho, ale ten by Ally zase políbil. Nell se ptá, proč nenechají Ally prostě být, a Renee na to odpoví, že musí něco udělat, protože Ally je kamarádka. Nell namítá, že ona rozhodně není Allyina kamarádka. John řekne, že půjde za Ally, ale Nell s tím nesouhlasí.

Nakonec jde přece jen Richard. Ally leží v posteli v šatech. Ally mu řekne, že ho nezvala. "Kdybych čekal, až mě pozveš, nebyl bych tady," řekne Richard a dodá: "a kdybych čekal, až mě některá dívka pozve k sobě do ložnice, nikdy bych se do žádné nepodíval." Pak řekne, že on nečeká, ale jedná, a Allyin problém prý je v tom, že ona nejedná, ale čeká. Poradí jí, ať nečeká doma, až přijde ten správný chlápek, ale ať jde ven a shrábne toho prvního, kterého potká. Chce ji ještě nějak utěšit, ale Ally ho vyhodí. Když Richard otevře dveře, vpadne do ložnice Renee. Ally se na ni zlobí, že o všem řekla Richardovi, ale Renee se brání, že to udělala proto, že má o Ally starost. Řekne Ally, že se zdá být úplně ztracená, protože už nedokáže oddělit své fantazie a halucinace od skutečného života. Ally odpoví, že na tom začíná pracovat. Renee vysloví svůj názor, že je čas být "strojem na schůzky" a že od zítřka si domluví schůzky s co nejvíce muži.

Ally se nakonec rozhodne jít do práce. Všichni jsou na ni neobvykle milí a když zjistí, že je milá i Ling, má toho po krk. Požádá Ling, jestli s ní může mluvit o samotě. Ally řekne Ling, jestli by jí pomohla s účesem a make-upem, protože chce vypadat co nejlépe. Ling se jí zeptá, jestli si je Ally jistá, že hledá muže. Když jí Ally řekne, že ano, zeptá se Ling, jestli už to někdy zkusila se ženou. Ally je zvědavá, jestli Ling ano, a ta začne vyprávět, že jedna její kamarádka myslela, že hledá muže až do té doby, než se jí dotkla žena. Pak řekne Ally, ať nastaví prst, že jí ho olízne. Ally chvilku přemýšlí a pak souhlasí. "No skvělé," zaječí Ling a vyběhne ven. Richard se ptá, co se stalo, a Ling žaluje, že použila trik, aby zjistila, jestli je Ally lesbička, a dodá, že asi je. "Ale já nejsem lesbička," zakřičí Ally. Když se otočí, stojí za ní Margaret Camaro. Ally rozpačitě pozdraví a uteče do kanceláře. Paní Camaro jde za ní a ptá se, co má proti lesbičkám. Ally ji ujišťuje, že nic, že by naopak chtěla, aby jich bylo víc, protože by pak bylo víc volných mužů. Pak se teprve Ally zeptá Margarety, proč přišla. Margareta odpoví, že ji má Richard zastupovat. Chce mít dítě a její pojišťovna jí nechce uhradit umělé oplodnění, tak je žaluje.

Ally jde na toaletu. John zrovna cvičí. Ally na něho zakřičí, ať dává pozor. John uvízne a Ally ho zachytí. John jí řekne, že se jí musí na něco zeptat, ale Ally musí nejdřív slíbit, že ho nepustí na zem. Pak jí řekne, že už v očích dávno nemá ten optimismus, jaký mívala, a že to vypadá, jako by ji opustila naděje." Ally Johna pustí na zem a vyčte mu, že to on jí řekl, že jen její vnitřní svět je jediný správný a že muže svého srdce venku nenajde. Pak ale dodá, že Ling ji učeše a že půjdou s Renee balit kluky a že ona toho svého určitě najde.

Sledujeme Ally a Renee na schůzkách po několik večerů s různými muži. "Měly jsme rande snad se všemi," řekne jednou večer Ally, "ten můj tam ale není." Renee dodá, že zatím hledaly jen v Nové Anglii. Ally se ale zdá, že dobří muži už neexistují. Renee odchází a vejde Ling. Ling řekne, že dobří muži jsou, ale v baru na ně nenarazí. Ally chce vědět, kde je má hledat, a Ling jí řekne, že jí nějakého přivede.

Na toaletách John vysvětluje Ally, co se s ním děje, když slyší Barryho Whitea. Ally zkusí asi minutu zpívat před zrcadlem, ale připadá si hloupě. John řekne, že zpočátku to je hloupé, ale pak se to změní. Ženy prý teď po něm šílí. Vejde Elaine a John řekne Ally, ať ho sleduje. Začne tančit. Elaine se zastaví a pak jde pomalu k Johnovi. Ally namítá, že u Elaine to neplatí, protože ta bere všechno, co má kalhoty. Vejde Nell a Elaine se rychle ztratí. Nell si chce s Johnem promluvit a oba odejdou. Ally je zvědavá, o čem budou mluvit, a Elaine se nabídne, že to zjistí. Ally se dívá do zrcadla, slyší Barryho Whitea a začne se pohupovat do rytmu. Z kabinky vyjde Margret Camaro, přistoupí s úsměvem k Ally a začne také tančit. Ally se otočí a zeptá se, jak jde případ. Paní Camaro řekne, že má teprve začít. Ally popřeje hodně štěstí a odejde.

Nell řekne Johnovi, že se jí nelíbí jeho přátelství s Ally. Má pocit, že ho Ally využívá. Trochu se kvůli tomu hádají. Pak přijde Ally a ptá se Johna, jestli by si na ni neudělal chvilku čas. Nell řekne, že na ni určitě, a odejde. Ally se ptá Johna, jestli se na ni Nell zlobí. John odpoví, že se Nell cítí být trochu ohrožena, protože John je v kontaktu s Allyiným imaginárním světem. Ally začne něco vyprávět, ale pak přestane. John ale chce všechno vědět. Ally mu řekne, jak si někdy představuje sebe a Johna, jak spolu chodí na dlouhé procházky, sedí spolu u krbu nebo v Popelčině vozíku na kolotoči. John zase začne vyprávět o svých představách z dětství a řekne, že to jsou jeho nejmilejší vzpomínky. Pak přijde Richard. John je nechá o samotě. Richard chce pomoci s případem Margarety Camaro. Pak dodá, že Ling byla na průzkumu a kolem poledne přivede Ally muže.

Elaine přijde na toalety. Nejdřív se podívá pod dveře kabinek. Jedna je obsazená. Elaine do ní začne šplhat přes dveře. Uvnitř je Nell a samozřejmě protestuje. Řekne Elaine, že pokud neodejde, zarazí jí podpatek do holeně. Elaine nejde, a tak ji Nell kopne. "Ta mrcha," nadává Elaine a kulhá ven z toalety. Přijde John a ptá se Nell, jestli je v pořádku. Nell ječí, že je na záchodě. John začne koktat a raději odejde.

V zasedačce vypovídá Margaret. Řekne zástupci pojišťovny, že společnost uhradila umělé oplodnění spoustě žen a jí to odmítli. Zástupce se ptá Margaret, jestli je neplodná. Ta odpoví, že byla na umělém oplodnění už šestkrát, ale ani jednou se to nepodařilo. Zástupce se tedy ptá, jestli už někdy zkusila otěhotnět tím staromódním způsobem. Margaret se ptá, proč by to měla dělat, a zástupce jí na to odpoví, že dřív, než bude chtít peníze od pojišťovny, má to zkusit s mužem.

Za Ally přijde Ling a řekne, ať si pospíší d kanceláře. Ally tam uvidí asi dvacet sličných mužů. (Elaine stojí samozřejmě uprostřed nich). Ling řekne, že ji ti muži doprovodí domů. Ally jde od jednoho k druhému, usmívá se a sbírá navštívenky.

John přijde k Nell do kanceláře a ptá se, jestli si můžou promluvit, nebo jestli zase Nell zabouchne dveře. Nell řekne, že byla na záchodě a potřebovala k tomu soukromí. John se ptá, co se děje. Nell znovu narazí na jeho přátelství s Ally a řekne, že pokud je zase Ally vyruší a bude chtít citovou podporu, řekne jí Nell, aby odešla oknem. Dodá, že když se chce Ally vracet do dětství, tak ať si to dělá, ale nelíbí se jí, že tím ovlivňuje Johna. A pokud Johnovi teď připadá jako ledovka, tak potom není jeho typ. John řekne Nell, že na Ally žárlí, ale Nell to popírá. Napodobí Johnovo koktání a pak ho vyhodí. John nasadí svůj úsměv a odchází. "Nenávidím ten tvůj terapeutický úsměv," zaječí Nell. John se znovu usměje.

Ling se ptá Ally, proč si nevybrala žádného z mužů, které jí přivedla. Ally odpoví, že chce někoho najít a ne vybírat z těch, kteří přijdou na zavolání. Ling řekne, že jestli si Ally myslí, že narazí do toho pravého v knihkupectví, tak že to se jí nepodaří. Ally řekne Ling, že ji lituje, když má tak nízké mínění o mužích a o vztazích s nimi. "Tvůj problém je," řekne Ling, "že ve skutečnosti nikoho nechceš. Nikdo se nemůže vyrovnat tvému vysněnému ideálu, a tak je pro tebe snazší zůstat sama." "Jednou ho potkám," procedí Ally skrz zuby.

Margaret přijde za Ally. Ally jí řekne, že je falešná a Margaret chce vědět proč. Ally jí řekne, že to, že žena nemůže mít dítě ji nečiní neschopnou, a poradí Margaret, že nemá vystupovat jako zarytá feministka, a ptá se jí, proč vůbec chce dítě. Margaret za tou otázkou vidí nějaký trik, a tak Ally sama odpoví: "Řeknu vám proč. Protože se nechcete cítit úplně opuštěná. Potřebujete někoho milovat. Tak jako já." Margaret řekne Ally, že ji neodsuzuje za to, že chce někoho milovat, ale odmítá názor, že život je prázdný, když nemá muže. Přizná se, že měla stejné sny jako Ally. Myslela si, že potká muže a vezmou se. Pak ale viděla "Čaroděje ze země Oz" a zamilovala se do Dorothy. Ally chce něco říct, ale místo toho začne zpívat píseň Ala Greena. Margaret se jí ptá, jestli je v pořádku a Ally odpoví, že by měla jít domů, protože má večer rande a je trochu rozrušená.

Elaine přijde za Richardem a řekne, že John má problém. Všichni jdou na toaletu. John tam chodí kolem dokola. Přestane, až když Nell všem řekne, ať odejdou. Pak řekne Nell, že se mu posmívá kvůli jeho koktání a úsměvové terapii a že je moc sobecká. Nell řekne, že byla zlá a vystrašená. John se ptá proč. Nell mu řekne, že on a Ally jsou fixovaní na hledání toho pravého, a ona má strach, že pro Johna nebude ta pravá. "Nechci děti, ty ano. Nesdílím s tebou tvůj vnitřní svět. A Barry White? Všechno je to nesmysl a mě se z toho chce zvracet," řekne Nell. John chce vědět, proč se s ním Nell schází, když jsou tak rozdílní. Nell řekne, že chtěla někoho odlišného, ale John řekne, že rozdíly někdy můžou být osudové. Nell se ptá Johna, co by měla změnit, že na tom začne pracovat. John uslyší Barryho Whitea a řekne Nell, že by měla Barryho mít taky ráda. "Začínám tě milovat," řekne Nell, "nevšiml sis toho? A pokaždé přijde ona a já mám strach, že mi někam utečeš." "Ale já nikam neuteču," odpoví John. "Dalas mi žábu. Dalas mi Barryho Whitea. Nikam nejdu. A taky tě začínám milovat." Usmějí se na sebe, políbí se a dlouze se obejmou.

Renee, Elaine a Ally poslouchají Vondu v baru. Billy a Georgia a John s Nell tančí. Později vidíme Ally sedět na kolotoči v Popelčině kočáru. Ally je stále smutná, ale nakonec se usměje.

skladby
How Can You Mend A Broken Heart (The BeeGees), zpíval Al Green
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
How Can You Mend A Broken Heart (The BeeGees), zpíval Al Green
Cupid (Sam Cooke)
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Did You Ever Have to Make Up Your Mind (The Lovin' Spoonful) zpívala Vonda Shepard
How Can You Mend A Broken Heart (The BeeGees) zpívala Calista Flockhart
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
I Know Him By Heart (Williams/Vezner) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz