doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 3
další epizoda
Oficiální název: Fool's Night Out
Český název:
Pozvání na večeři
Oficiální označení:
#2M03 [AM203]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Peter MacNicol

Guest Stars:
Jennifer Holliday - Lisa Knowles (sólistka ve sboru) Harrison Page - reverend Mark Newman
Gerry Becker - obhájce Myron Stone
Kayren Ann Butler - Jody Silverman
Lydia Look - Leigh Woo
Eric, Steve Cohen - tancující dvojčataobsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

I přesto, že firmu Cage/Fish nenávidí, přichází sem Ling, aby zase žalovala někoho, kdo ji naštval. Když vystupuje z výtahu, potká Elaine. Řekne jí, že jde za Nell, a Elaine se jí okamžitě zeptá, koho jde žalovat tentokrát. Když se objeví Nell, Ling si hned začne stěžovat na Elaine. Sotva za nimi zaklapnou dveře, přijde i Georgia s otázkou, koho jde Ling žalovat. "Asi svého gynekologa za to, že jí vytrhl špatný zub," řekne Elaine.

Ling vysvětluje v Richardově kanceláři, koho chce žalovat. Richard chce, aby se tohoto případu ujali Billy a Georgia. Ling chce zažalovat asistentku z plastické chirurgie. Nechce žalovat doktora, protože ten zbankrotoval. (Během celého rozhovoru si Richard pohrává s mikrofonem.) Ling nechápe, proč je Georgia tím případem tak rozčilená. "Chceš obžalovat tu ženu, protože má pravé poprsí!" řekne Georgia. "Když to říkáš takovým tónem, tak to samozřejmě zní hloupě," odpoví Ling. Richard řekne Georgiino jméno do mikrofonu. Georgia se na něj zlobí, že jí svěřil tak hloupý případ. Vejde Elaine, aby oznámila Richardovi, že přišel jeho kněz, a dveřmi praští Ling. Ling tedy přejde ke druhým dveřím, ale Richard řekne do mikrofonu jméno svého kněze. Ten vejde druhými dveřmi a také Ling praští. "Slíbil bych ti satisfakci, kdybys neměla štěstí. Běž si udělat nehty, než to vyřídím se svým zpovědníkem," řekne Richard. Ling na něho ale stále zírá, a tak řekne "Kšáá," a zavře jí dveře těsně u obličeje.

Georgia a Billy diskutují na toaletě o případu. Georgii stále nejde do hlavy, jak může být zažalován někdo za to, že má pravé poprsí. Billy chce vědět, co udělala Nell, že si vysloužila takovouto reakci od Georgie. "Objevila se," odpoví Georgia. Pak se podívá pod dveře kabinek, ale nikoho nevidí. "Vždycky jsem byla nejčestnější za všech," řekne. "Nejsem pyšná na to, že to říkám. A potom přišla ona." Než může ještě něco dodat, ozve se spláchnutí a vyjde Ally. Georgia ji obviní, že měla nohy nahoře a pak řekne: "Věděla jsem, že jsi tady." A pokračuje, že nemluvila o Ally. "Ty máš svůj vlastní svět a já jsem mluvila o tom, ve kterém žijeme my ostatní."

Kněz Mark Newman vysvětluje Richardovi, že se dostal do jisté situace a neví, jak z toho ven. Když se nakloní k Richardovi, aby mu vše vysvětlil, mluví do mikrofonu, který Richard nakonec vypne. Dozvídáme se, že kněz před dvěma měsíci ukončil vztah s dirigentkou kostelního sboru. Říká, že ho rozčilují písně, které sbor zpívá, zdá se mu, že jsou namířeny proti němu. Navíc později začali zpívat pop. Kněz nechce dirigentku přímo vyhodit, chce, aby znovu zpívali kostelní hymny.

V zasedačce vypovídá Ling. Vypráví, že její sestra chtěla krásnější poprsí, a tak jí Ling zaplatila implantáty jako dárek k Vánocům. Šla k doktorovi, kterého jí doporučili, a s ním mluvila o tom, že nejdůležitější je, aby implantáty vypadaly přirozeně. Doktor Ling nabídl ukázku své práce a přivedl svou asistentku. Její ňadra byla plná a hebká. Ling zaplatila, ale implantáty její sestry byly tuhé. Potom zjistila, že ňadra doktorovy asistentky jsou pravá. Asistentčin advokát se ptá, proč Ling nežaluje chirurga. "Protože ten přišel o všechny peníze v jiném případu, zatímco ona má peníze," odpoví Ling.

Renee, Ally a Richard jsou v kostele. Kněz oznamuje, že před kázáním sbor zazpívá hymnus. Lisa se postaví a začne zpívat popovou píseň. Zanedlouho celý kostel včetně Renee a Ally zpívá a tančí také. I Richard nakonec vstane a začne se pohupovat do rytmu.

Richard svěří ten případ Ally. "Proč mě?" ptá se Ally. Richard věří, že jen Ally se může vcítit do Lisina zoufalství. "Máš smysl pro marnost, která pochází z vědomí, že ať půjdeš životem na tomto světě jakkoli dlouho, půjdeš sama a nepodlehneš domněnce, že se to zlepší," řekne Richard. "Ty jsi hrdinka, kterou Lisa možná poslechne."

Ve své výpovědi asistentka slečna Silvermanová uvádí, že nikdy netvrdila, že její poprsí je umělé. Ale Billy se snaží ji donutit k přiznání, že věděla, že ji doktor ukazuje jako příklad své práce. Asistentka trvá na tom, že nejdříve to nevěděla, ale pak jí to začalo být jasné.

V Billyho kanceláři se dohodnou se zástupcem obžalované, že pozvou obě ženy k porovnání svědectví. Georgii se to nelíbí. "Můžete udělat i chuťovou zkoušku, když už tu budou," řekne naštvaně. Billy se jí ptá, jestli to má něco společného s Nell. Georgia řekne, že ne "ačkoli není pochyb, že její prsa jsou perfektní," dodá a všimne si, že Nell stojí za ní. "Tak to tady chodí," řekne Georgia, "jdi do kabinky a zvedni nohy. Tak se o nás dozvíš všechno."

Nell narazí do Johna a odmrští ho na vozík s poštou. John vstane a vozík zůstane mezi nimi. Nell vozík odstrčí a zeptá se: "Budeme spolu někdy chodit?" John chce vykoktat "Poughkeepsie" a nakonec řekne "Cuomo". Nell řekne, že chápe, že on je spolumajitel a ona jen zaměstnanec, ale je si jistá, že ho přitahuje. Pak se omluví, že na něho nechce dělat nátlak a odejde.

Ally a kněz jsou před kostelem a poslouchají, jak Lisa zpívá, tentokrát o nukleárních bombách. "Nezdá se mi, že by zpívala, že chce na vás nějakou hodit," řekne Ally a má pocit, že kněz přehání, ale když se zaposlouchá do textu písně, přiznává, že ani moc nepřehání.

Ling přijde do Richardovi kanceláře. Georgia ji osloví jménem, ale Ling se to nelíbí, protože Georgia vyslovuje L a G moc tvrdě. Georgia se to snaží vyslovit podle Lingina přání. Georgia chce vědět, proč chce pozvat svou sestru, aby ukázala svá prsa. Ling odpoví, že když má někdo dokonalou postavu jako Georgia, nemůže pochopit, že se i méně krásně vyvinuté ženy chtějí cítit stejně dobře. "A možná ti ani Bůh nedal srdce pod to tvé dokonalé poprsí," dodá Ling.

Ally se sejde s Lisou, Ta chce vědět, jestli na ni Mark podal žalobu. Ally odpoví, že ne, že mu jen vadí výběr písní. Lisa ale trvá na tom, že lidem se písně líbí, a pro ni je to jediný způsob, jak se vyrovnat s bolestí z rozchodu. A vysvětluje, že se Marka milovala a chtěli se vzít, ale on jí jednoho dne řekl, že si to rozmyslel. "Nezpívám ty písně, abych ho ranila," řekne Lisa, "zpívám je, abych si pomohla."

Ally se sejde s Markem v kostelní lavici. Mark se ptá, jestli Lisa stále hodlá pokračovat ve zpěvu popových písní. Ally mu řekne, že to vypadá, že on je jediný, komu ty písně vadí, a pak se ho zeptá, jestli měl vůbec někdy Lisu rád. Mark odpoví že ano a že potom prostě přestal. Ally ho začne bombardovat otázkami: "A ptal jste se sám sebe, proč? Hledal jste radu? Udělal jste něco pro to, abyste to zjistil?" Mark se ptá Ally, na čí straně je, a Ally přizná, že spíš na Lisině. Vtom vejde Lisa a ptá se Marka: "Kde bylo varování?"

Ally jde zpátky do kanceláře a myslí na Billyho. Vzpomíná na okamžik, kdy jí oznámil, že půjde do Michiganu, na což mu ona tehdy řekla, že zůstane v Bostonu. Najednou se zastaví, jakoby do něčeho narazila, a řekne sama sobě: "To nemělo nic společného s Michiganem."

Když Ally konečně dorazí do kanceláře, chce od ní Richard vysvětlení, proč je Mark Newman tak rozčílený. Ally mu řekne, že má jistý plán a ať se ztratí. Pak si uvědomí, že se šéfem by tak mluvit neměla, a omluví se.

Billy, Georgia, Ling a advokát obžalované obhlížejí poprsí Linginy sestry a doktorovy asistentky. Billy zblízka prohlíží Linginu sestru a ta se ptá, jestli je Billy krátkozraký. Ten odpoví, že hledá jizvy. Ling řekne, že stejně by měli prohlédnout i druhou ženu. Potom řekne své sestře, ať poskočí, aby všichni viděli, že se jí prsa nepohnou. Než se to stane, Georgia všem oznámí, že případ je u konce. Doporučí zamítnutí obžaloby. "Možná se ti zdám být chladná, dobře tvarovaná osoba, ale případ je u konce, Ling." Ling na to odpoví: "Myslela jsem si, že tuhle firmu nenávidím, pak jsem si to přestala myslet, ale teď vím, že ji nenávidím."

John je na toaletě. Nejdřív se zdá, že mluví sám se sebou o Nell, ale zrcadlo se pohne a na druhé straně je Richard a holí se. John řekne, že ho Nell vystrašila. Richard odpoví Johnovi, že Nell by si s ní asi za měsíc vyčistila zuby, ale ten měsíc by stál za to. John se pak ptá Richarda, jestli to mezi ním a Ling funguje. "Nemám šanci," řekne Richard, "ale mám plus. Chci někoho, kdo je citově nepřístupný." Nakonec John řekne, že má pocit, že s Nell začne chodit.

Ally sedí v baru a prohlíží si právnický slovník, který slouží jako tácek pod nápoje. Přijde Georgia a ptá se, co Ally pije. "Nic, jenom vodku," řekne Ally. Georgia chce vědět, co se děje. "Nic, o čem bych mohla mluvit s tebou," řekne Ally. "Aha, takže Billy," pochopí Georgia. Ally začne vyprávět, jak s Lisou mluvily o tom, jak se muži rozcházejí se ženami a jak potom rychle mizí ze scény. "Billy neodešel do Michiganu dělat právo, odešel ode mě." Na to Georgia neřekne nic. Ally dál pokračuje: "Odešel, protože potkal někoho z Michiganu. Potkal tebe, ačkoli tehdy ještě chodil se mnou." Georgia ujišťuje Ally, že o tom nevěděla. Ally dál pije vodku.

Ling, Nell a Richard jsou v kanceláři. Ling zuří: "Dvakrát. Dvakrát mě tví právníci zradili." A pokračuje. Nell ji přeruší: "Obdivuju tě, že se nenecháš odradit. Něco se stalo a ty si myslíš, že je celý svět proti tobě." A Richard dodá: "A zatím jsou to jenom lidé, se kterými ses potkala." A nakloní se a dotkne se jejího laloku. Nell pokračuje: "Jsi neoblíbená. Se všemi se jenom hádáš." Ling na moment ztichne. "Děkuju, to pomohlo," řekne Ling a odejde. Richard vyběhne za ní. Zatlačí sekretářku do židle a řekne Ling: "Ne všichni tě nenávidí. Já tě mám rád. Pojď se mnou na večeři." Ling souhlasí.

Billy se zlobí na Georgiu, že řekla všechno Ally. "Přišla na to sama," řekne Georgia. "Ally teď trápí totéž co mě," řekne Georgia. "Myslím, že se můžeš zamilovat do kohokoli, kdo vstoupí do místnosti. Se mnou to bylo stejné. Řekls, že ti stačil jeden pohled na mě, ale tehdy jsi miloval jinou. Co se stane příště?"

Ally chce, aby Lisa zazpívala v baru. "Potřebujete publikum," řekne Ally. A dodá, že přesvědčila kněze, aby si s Lisou pohovořil. Lisu to nejdřív vystrašilo, ale Ally ji ujistila, že je to dobrý nápad.

John potká Richarda na chodbě. Chce znát Richardův názor na boty, které si chce vzít na první schůzku s Nell. Boty mají vyšší podpatky. "Cítím se vedle ní malý," řekne John. Richard ale řekne, že kdyby se to Nell nelíbilo, nedávala by si s ním rande.

Billy čeká na výtah. Když přijede, je uvnitř Ally. Billy na ni zírá. Ally jen potřese hlavou a vystoupí.

Mark se Lise omlouvá, ale Lisa chce slyšet víc. "Byla v tom nějaká jiná?" ptá se. "Ne," řekne Mark, "ale nebylas to ani ty. A nikdy bys nebyla." Lisa je zmatená, protože jí Mark kdysi řekl, že ona je ta pravá. "Chtěl jsem tomu věřit. Když jsem tě našel, myslel jsem si, že jsem zamilovaný, ale nebylo to tak," řekne Mark a pokračuje, že ji miloval, ale necítil žádnou vášeň. A chce ještě něco říct, ale Lisa mu položí prst na ústa, protože už nechce nic slyšet.

Lisa přijde před zkouškou v baru za Ally a řekne jí: "Víte, co je nejhorší? Když si představím, že bych si vzala muže, který mě nemiluje."

Lisa odejde a přijde Billy. Začne jí vyprávět svůj příběh: "Když jsem zvažoval stěhování do Michiganu, jel jsem tam na návštěvu. Tam jsem potkal Georgiu. Po deseti minutách jsem si byl jistý, že si ji chci vzít. Nic se mezi mnou a ní nestalo, dokud jsem se nerozešel s tebou." Ally ho označí za lháře, ale Billy řekne, že kdyby jí řekl pravdu, ranilo by ji to. "Ani nevíš, kolik bolesti jsi mi způsobil," řekne Ally. "Ale to není, jako bys ztratila něco, cos měla včera," odpoví Billy. "Včera jsem v něco věřila," řekne Ally, "a nestydím se za to, že chci někoho milovat, protože jednou jsem už někoho měla a byl pro mě vším." Pak se odmlčí a pokračuje: "Ale možná jsem ho nikdy neměla." Billy ji ujistí, že měla. Ally se otočí a pohlédne z okna. "Je to jak říkáš, už je to dávno, takže na tom nezáleží," řekne Ally. Billy řekne, že by si přál vrátit čas a udělat vše jinak, ale Ally mu dá znamení, že už nechce slyšet víc, a prostě podotkne: "Billy, jsem v pohodě."

Renee a Elaine sedí v baru a poslouchají Lisu. Ally sedí sama na druhém konci místnosti. Richard a Ling jsou úplně jinde na večeři a Ling se zrovna směje. Georgia doma vyšívá a Billy je v práci. John a Nell se procházejí po ulici. John jí kupuje růži. V baru zatím Renee a Elaine tančí s dvojčaty. Do baru přijde Mark podívat se na Lisu. A tak jako už mnohokrát i dnes jde Ally sama domů.

 

skladby
Tired of Being Alone (Al Green) v provedení Jennifer Holliday
Political Science (Ray Newman) v provedení Jennifer Holliday se sborem
Maryland (Vonda Shepard), zpívala Vonda Shepard
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Fools Fall in Love (Leiber/Stoller), v provedení Jennifer Holliday
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz