doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 4
další epizoda
Oficiální název: It's My Party
Český název:
Večírek
Oficiální označení:
#2M04 [AM204]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jace Alexander

Guest Stars:
Shawn Michael Howard - Ben
Lee Wilkoff - okresní zástupce Nixon
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Claudette Nivens - Ms. Christine Hollings
John Ritter - George Madison
Terry L. Rose - stráž
Lawrence McNeal III - soudní úředník


Renee vstupuje do obýváku, kde zuřivě tančí Ally. Vezme dálkové ovládání a vypne muziku. Ally však tančit nepřestává. Když si konečně všimne, že hudba nehraje, celá udýchaná přestane tančit a oznámí Renee, že cvičí na večírek. Renee se ptá, proč cvičí, když několikrát týdně tančí v baru. Ally říká, že tančení v baru se vůbec nedá porovnávat s tančením na večírku. " To ani není pravý tanec, tam se jenom houpáš do rytmu a děláš všechno proto, aby si byla co nejvíc vidět. " Ally předstírá, že tančí v baru: jenom se otáčí a falešně zpívá na skladbu "Mr. Postman". Vypne stereo a říká, že při skutečném tanci se musíš oddat hudbě. " Musíš s tou hudbou splynout jako by to bylo to jediné co vnímáš. " Renee se zeptá: " A proč vlastně musíme tančit?"

Následující den. Cestou ve výtahu Ally telefonuje s Renee. Povídá, že jde s se všemi k soudu a že se pravděpodobně neuchrání od Richardova "lalůčkaření". Když vychází z výtahu vypíná telefon a narazí do nějakého muže. Pěna z kapučina, které si nese v druhé ruce skončí na jeho vázance. Ally se omlouvá ale muž jí odpouští, "Alespoň to nebudu muset vysvětlovat, jdu totiž za vámi. " Tím mužem je George Madison, editor feministického časopisu La Femme. Byl však propuštěn, když majitelka zjistila, že je baptista. George se odejde upravit na toaletu. Ally ho sleduje a pomalu slízává zbytek pěny z kelímku.

V zasedacím místnosti. Elaine ukazuje ostatním její nejnovější vynález. Jsou to kondomy s vtipným textíkem na obalu. Elaine každému jeden věnovala: Richardovi s nápisem "Popojedem", Ally - "Vem si číslo" ("Dáme číslo"), Georgie - "Bill tam byl", Johnovi - "Vychutnej si tu chvilku", Nell - "Pozor: Ledovka" a sobě dá s nápisem - "Choď tam častejc". Když ho dává Ally, řekne, že nechce být vulgární, ale že to myslí sedí. Ally se to ale nelíbí. Říká, že se sice dost často líbá, ale není rozhodně ta aktivní. John se také stará o svůj slogan. Přichází George. Elaine jej představí a pak se k němu otočí a vášnivě ho políbí. Ally je překvapená. Richard řekne Georgovi, že jeho případem se budou zabývat Ally s Georgiou. George zvedne první kondom ze stolu a čte, "Pozor, Ledovka", Elaine ho upozorní, že tenhle je Nell a podá mu ten jeho. Je na něm, "Byl tam."

Georgia a Ally jdou na toaletu. Baví se o Elaine a Georgovi. Shodnou se, že je roztomilý a Ally se zajímá, jak ho asi Elaine dostala. Napadne jí, že určitě musí být ženatý, ale Georgia jí řekne, že neviděla prsten. Ally se otočí a otevře dveře od kabinky. Na míse spatří zelenou žábu a začne ječet. Zastaví se a začne se tomu smát. Vyděšené Georgie řekne, že jí dal někdo na sedátko umělou žábu a chystá se pokračovat v chůzi. Žába však najednou ožije a skočí Ally do vlasů. Ally ječí, skáče dokola a prosí Georgiu, aby jí sundala. Do místnosti přiběhne John a volá "Stefane! Stefane!" Když rozmotá žábu z Allyiných vlasů, Ally se zajímá, jestli se tam počůral. " Stefan? On je Švéd?" zeptá se Ally. John vysvětluje, že Stefan je cvičená žába. Pokračuje, že je herpetolog amatér a že se spolu připravují na místní přebor. Stefan si přeskočí na jeho hruď a vyleze si na rameno.

George vysvětluje, proč dostal výpověď. Majitel si myslel, že George, který je baptista, není pro časopis přínosem a jde proti ideologii feministického časopisu. George se zeptá, jestli soud může časopis přinutit, aby ho vzali zpátky. " Může, ale neradi to dělají," odpoví Ally. " Máte opravdu velkou tvář, " přeřekne se Ally. (v originále case = případ ; face = tvář - pozn. crudo).

V Johnově kanceláři. Richard se ptá Johna, jak to jde s Nell. John říká, že když k Nell promluví, okamžitě ztuhne a neví se mluví. Richard se ho ptá, protože by chtěl aby se zeptal Nell, jestli se líbí Ling. Byli na třech schůzkách a Richard si není jistý jejími pocity, protože vždy když jí chce políbit, ona mu dá polibek na tvář.

U soudu. Právník časopisu La Femme se snaží vysvětlit soudci, proč byl George vyhozen. Ally se při výslechu ptá George čemu věří. George odpovídá, že naprosté rovnosti. Soudce souhlasí s dalším slyšením a vyzve Ally, aby ho navštívila v jeho kanceláři. " Sedněte si. Jestli můžete, " říká soudce. Sdělí jí, že ta soudní síň je jeho a že v ní platí nepsaná pravidla slušného oblékání. "Jestli zítra přijdete ve stejně krátké sukni, nebudete vpuštěna dovnitř. " Ally je v šoku.

Ve firmě. Richard si myslí, že Ally by se měla proti tomu bránit tím, že si vezme těsné džíny, ale ostatní si domnívají, že to jenom uškodí Georgovi. George ale nesouhlasí a podpoří Ally. Nevěří, že by mohl soudce říkat Ally, co si má na sebe oblékat. Říká, že má její krátké sukně rád. Ally si představuje jak skočí na George a rozkročí se nad jeho tváří.

John stojí na galerii na chodech a pozoruje Nell, jak prochází firmou. Usmívá se a představuje si, že je Nell těhotná a na den díkůvzdání spolu stojí mezi dvěma dětmi (holčička se podobá Nell a chlapec je s Johnem naprosto totožný). Najednou přeruší jeho snění tvrdý pád. Skutálí se ze chodů dolů a skončí přesně před Nell. " Trochu cvičím, " vysvětluje a pokračuje dál. Přichází Ally a zmiňuje se Nell o malém večírku který spolu s Renee zítra pořádá. " Jsem si jistá, že už určitě něco máš, " říká Ally a skoro odchází. Nell ji však zastaví a tvrdí že ráda přijde. Objevují se George a Georgiou. " Půjdu tam s Billym…," říká Nell, " Legrace." Georgia nevěří vlastním uším. U soudu. Ally ustupuje a tvrdí, že by se přeci jenom asi měla jít převléknout , ale ostatní jí řeknou, ať se schová za stůl.

Ve firmě. Ling řekne Nell, že už je u firmy skoro měsíc a že ji nemohou všichni nenávidět. Nell tvrdí, že ji nenávidí jenom všechny ženy. Ling se jí snaží uklidnit: "Tím se nerozrušuj." Přichází Richard a ptá se, jestli si může promluvit s Ling. Odejdou za roh a Richard Ling pozve na Allyin večírek. Ling pozvání přijímá.

U soudu. Ally se snaží dokázat, že George byl vyhozen, protože jako baptista musí být nutně šovinistou. Soudce nařídí, že musí být George přijat zpět a řekne Ally, že pohrdá soudem. Soudní stráž ji odvádí do vazby.

Ve firmě. Billy a Richard se rozhodnou, že ji tam tak hodinku nechají, aby poznala, že je to vážné.

George jde za Ally do cely. Ptá se jí, proč se neomluví. " Já se neomlouvám, ani když bych opravdu měla, " říká Ally. Ally se ptá, jak se s Elaine seznámili. George vypráví, že to bylo na patentovém úřadu. Elaine tam byla zaregistrovat svou podtvářenku a George vrtivou chůzi. Tvrdí,že má problém se zády, že ho dost často bolí a právě tenhle způsob chůze mu přináší úlevu. Na návštěvu přichází Billy. Vzhledem k tomu, že tam smí být vždy jen jedna návštěva, George vstane a odchází. Řekne Ally, že se uvidí zítra na tom jejím večírku. Přijde s Elaine. Poté co odejde, Billy řekne Ally, že má na výběr: buď se omluví, nebo navrhnou slyšení. Ally chce slyšení. Billy říká, že jestliže půjdou k soudu, bude muset vědět, proč nosí tak krátký sukně. Ally říká, že je nosí, protože je má ráda.

Tu noc. Elaine a George jsou na večeři. Ona mu dá další kondom s nápisem. George vzhlédne k nebi a Elaine se ho zeptá, jestli je v pořádku. George říká, že je.

Následující den. Georgia a Billy jsou spolu na unisex toaletě. Diskutují a baví se o případu Ally. Ozve se spláchnutí a z jedné kabinky vyjde Richard. Další spláchnutí a objeví se Nell. Když se ozve třetí spláchnutí, všichni se rozhlížejí, kdo vyjde, ale do místnosti vstupuje John s dálkovým ovládáním v ruce. Richard oznámí, že na to Allyino slyšení tam chce mít všechny.

Ally je namísto ve své krátké sukni, oblečena do slušivého oranžového vězeňského obleku. Soudce říká, že souhlasil se slyšením, ale jediný kdo by ho měl oslovit, je obžalovaná. Ally říká, že se sice nepřipravovala, ale že zhruba řekne tohle: "Jste prase, a všechny nás to moc mrzí. " Soudce poručí stráži, aby ji odvedli. Než tak učiní, Nell se zeptá, jestli ji může vyslyšet. " Nikdo nepopírá respekt, který vám a této soudní síni náleží, " začne, " a jestliže by sem chodila v roztrhaných džínsech nebo teniskách, bylo by to jasné. Ale vy ji trestáte v podstatě za to, že její oděv je příliš sexy a to není správné." " Jestliže to podkopává důvěryhodnost tohoto soudu… ," oponuje soudce. " Proč by mělo?" tvrdí Nell. " Vy akorát podporujete mýtus, že sexuálně atraktivní žena nemůže být hodna důvěry. To je špatný předsudek. Už na právech nám vnucovali, že dobrý právník musí nosit kalhoty. Proč bychom měli chodit oblékané jako chlapi? Soudce říká, že nikdo nežádá Ally, aby vypadala jako muž. " Každá reklama, a obálka časopisu nám pořád vnucují, že bychom měli vypadat jako modelky, " pokračuje Nell. " Pořád musíme bojovat proti předsudku, že "Jestliže je krásná, musí bát hloupá. " já proti tomu bojuji příliš na to, abych teď mlčela. Já ale nemám její odvahu. Kdybych měla, klidně bych tady mohl přecházet s rozpuštěnými vlasy. " Sundá si sponku a rozpustí si vlasy. " Jestliže bych se nestarala, co si o mně myslí ostatní lidi, nemusela bych vždy nosit sako. " Sundá si sako a hodí ji za sebe na Johna. " Ale lidé, muži i ženy, dělají nespravedlivé soudy. Od lidí jsme si na to už zvykli, " otočí se k soudci. "Ale u soudců ne. Co je ale největším zklamáním? Vy jste viděli tuto ženu před soudem vystupovat. vy jste ji slyšel argumentovat, ona ten případ vyhrála. A vy přesto posuzujete podle délky její sukně. Co bychom měli dělat ?" Nell se vrátí na své místo. Soudce se zeptá, jestli chce Ally něco dodat. Naráz všichni zvolají, že ne. Ally ale přesto říká, " Jen maličkost. Chtěla bych mít její vlasy." Soudce řekne Ally, že je volná.

Večírek právě začíná. Ally, Elaine a Georgia zpívají do žárovky. Renee mluví s nějakým chlápkem, kterého nazývá Bobem. (Boba nikdy nikdo nepředstavil a jeho přítomnost nebyla nikdy vysvětlena. - pozn. crudo) Když se dostanou k pohoštění, Richard vstane, aby pronesl přípitek. " Na George, který dostal zpátky svou práci a na Ally, která může dál nosit ty svoje ohavné krátké sukně jako důkaz pokroku ženského hnutí. " Ben chce vědět, jak je o doopravdy s těmi Allyinými sukněmi. " Na tom nic není, Bene, " říká Ally, " žena má právo mít vlastní individualitu. " Richard si myslí, že je čas změnit téma. Změní svým způsobem: zeptá se Ling, proč ona chodí takhle oblékaná. Ling odpovídá, že to je proto, protože pracuje v továrně se samými chlapy a že jí to dodává sebevědomí, které potřebuje. " Oni musí mít důvěru ve mě, musí věřit, že jsem elegantnější než oni… to víno je hrozné. " Billy se rozhodne také přidat něco do mlýna. " Vy mluvíte o mužích jako by to byli všichni šovinisti - myslím, že ženy mají daleko víc předsudků. " Všechny ženy (s výjimkou Ling) se ptají proč? Billy říká, že ženy předpokládají, že když je muž vzrušenej, nedokáže přemýšlet. Nell chce vědět, jestli opravdu muže opravdu přitahuje hloupost. Richard říká, že jeho ano. Pak se otočí k Ling a říká, že ona je výjimka. Billy si nemyslí, že je to zábavné a postaví se, jakoby chtěl odejít. " Nemám rád, tenhle typ konverzace a nerad jsem zařazován k nějaké bandě neandrtálců. Možná že až budu běhat s tachometrem budu osobnost." "Co jsi to říkal?" diví se Ally. Billy odpoví, " Slyšela jsi mě." Všichni se zklidní. Georgia se dívá na Billyho a signalizuje mu očima, že by si měl sednout. Richard poruší mlčení, " Tak už někdo promluvte. " George se zeptá, jestli k tomu taky něco může říct. "To není jen o těch jejích sukních. To co Nell říkala dnes u soudu, v tom je hodně pravda. Ženy by měli pracovat a muži jsou zobrazování jako trubci řízené testosteronem, " říká. " To je všechno?, " ptá se Richard. " Tak nám řekni svůj názor, Richarde, " říká George. " To je jednoduchý. Muži a ženy: spory. Spory, spory, spory, orgasmus. Fishismus." " Jdeme tančit ?, " ukončí konverzaci Richard.

Po večeři. Ally je v kuchyni a vykrajuje meloun. Přichází Billy a Ally říká, že vypadal během večeře rozrušený. " Od té doby, co jsi zjistil, že muži jsou prasata? " zeptá se Ally. Billy řekne, Ally co ho opravdu tíží. Říká, že nikoho to nezajímá, ale všichni museli nechat práce a starat se o její sukně. Říká, že je to v pořádku, protože má rád, když pracují jako tým, ale Ally pak jde a nazve soudce prasetem. Pokračuje, že podle toho jak se chová potom posuzuje soud celou firmu. A teď má starosti, že by se lidé nebudou bavit. On si nemyslí, že se skutečně stará, jestli se lidé baví nebo ne, ale ve skutečnosti se jen zajímá o vlastní úspěch jako hostitelka. " Bylo hezké, kdyby si jednou zjistila, že život je víc než jen tvůj večírek, " zakončuje Billy.

Později. Všichni tančí a Ally je ještě v kuchyni. Billy se vrací. Ptá se jí, jestli to pro ni něco znamenalo, když se za ní u toho soudu všichni postavili. Tvrdí, že si stěžuje, jak je v životě sama, ale ať se podívá, jak má plný obývák. " Zbožňuju každého v té místnosti, Billy, kromě Ling.. a Nell.. a Elaine někdy když mě štve, " říká Ally. " Ale každého kromě Bena a George, které doopravdy neznám, ale ostatní, ty já miluju. Nikdy bych to nepřipustila." " Pak tedy opusť kuchyň," říká Billy.

Richard řekne Ling, že jí chce ukázat svou sbírku známek a vezme ji do jedné z ložnic (do Allyiny). Chce vědět, proč vždy když se dostanou k loučení po rande je ona tak hrozně nervózní. Ling tvrdí, že to je proto, že se bojí, že by ji chtěl políbit. A ona přikládá prvnímu polibku příliš velkou důležitost. Pak se zeptá Richarda, jestli ji chce políbit. Přitlačí se němu na hraně postele a řekne mu, aby naklonil hlavu. Šeptá, " nejhorší věc, která se může stát je, že se srazí nosy. Teď si olízni rty. Ne. Já to udělám, " a pomalu přejede jazykem po jeho rtech. Richard se celý klepe. " Nechceme je suché. Nyní, jen přijímej, opětuj, ale nepřidávej. " Začíná se přibližovat k Richardovým rtům. Když už je skoro u nich, ptá se ho, jestli se cítí připravenej. Richard se třepe jako osika a říká že ne. Ling odpoví, že by tedy měli počkat. Richard znovu řekne, "Ne." " Můžeš si myslet, že už ses líbal, Richarde Fishy, ale to se to jen zdálo. " a Začne ho líbat. Skončí a Richard nechává svá ústa otevřená, jako by v šoku. Ling mu řekne, že byl báječný a pak odejde. Když se vrátí do obývacího pokoje, Ally s Georgia zpívají do žárovky s muži stojícími za nimi jako jejich křoví. Ling se ptá Nell, která jako jediná sedí, jestli tam někde nemají ulité drogy. " Políbila jsi ho?" zeptá se Nell. " Jo. Ještě se z toho vzpamatovává, " říká Ling.

Později v kuchyni. Ally žertuje s Georgem a on ji otře majonézu která jí zůstala na tváři. Když se vrátí a jdou tančit, Ally se dotýká místa, kde se on dotkl její tváře.

Ally vstoupí do obývacího pokoje a mění hudbu. Říká, že teď budou chvíli tancovat normálně, bez žárovky. Nell vyzve John k tanci. Georgia se ptá Billyho, jestli má v pořadníku místo a Elaine jde tančit s Georgem. Ben, který nechce tančit s Renee, jde tančit s Ally. Nell se ptá Johna jestli má v plánu po ní dál tajně toužit. John říká, že si myslí, že je to bezpečnější varianta a Nell souhlasí. George s Ally po sobě navzájem nenápadně pokukují.

skladby
Superfreak (Rick James)
Please Mr. Postman (The Carpenters)
"Going the Distance" (Conti)
Just My Imagination (Whitfield/Strong), zpívala Vonda Shepard
Double Shot of My Baby's Love (The Swingin' Medallions), v provedení Calisty Flockhart, Courtney Thorne-Smith a Jane Krakowski
Neither One of Us (Gladys Knight a the Pips), v provedení Calisty Flockhart, Courtney Thorne-Smith a dalších
War (Edwin Starr), v provedení Petera MacNicola, Grega Germanan a Shawna Michaela Howarda
Someday We'll Be Together (Diana Ross a the Supremes) zpívala Vonda Shepard
Maryland (Vonda Shepard), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz