doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 5
další epizoda
Oficiální název: Story of Love
Český název:
Příběh lásky
Oficiální označení:
#2M05 [AM205]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Tom Moore

Guest Stars:
Josh Evans - Oren Koolie
Latanya Richardson - obhájce Yvette Rose
Kristin Datillo - Laura Payne
Eric Christmas - soudce Maynard Snipp
Natasha Gregson Wagner - Hannah Puck
Terry L. Rose - stráž #1
Roderick Bascom - stráž #2
Ken Colquitt - policejní úředník
Harvey J. Alperin - předseda poroty


Děj epizody zpracovala Síma, za což jí náleží můj velký dík :).

Vypadá to, že Ally má opravdu hezký den. Vyjde na ulici, koupí si noviny, pohladí pejska (je to Webster, pes herečky Calisty Flockhart) a potom udělá tu chybu, že se zastaví a zeptá se dívky, která sedí na chodníku a pláče, jestli je v pořádku. Dívka je na Ally protivná a Ally se brání tím, že jenom chtěla nějak pomoci . Dívka je zase drzá a řekne Ally, že právě jde od doktora, který jí řekl, že má poruchu zdvořilosti a proto se chová takhle. "Je mi líto jestli jsem tě rozčílila, mrcho" řekne a hodí na Ally svůj použitý papírový kapesník. Ally odpoví, že už chápe a odchází, ale dívka najednou vstane a hodí na ni kabelku. Ally upadne na chodník. Dívka se omlouvá, že je jí to líto, že jí spadla taška. Ally se usměje, zvedne tašku, vrátí ji dívce, potom udělá krok dozadu a kopne ji, přesně tak, jak se to naučila v kickboxu. "Vstaň", nařídí dívce, "teď je řada na tobě". " Můžu se přidat?", zeptá se policajt, který celou událost sledoval.

Mezitím ve firmě John trénuje svou žábu, Stefana. Položí ho na schody vedle sebe, udělá krok dolů a Stefan skočí o jeden schod dolů. John udělá dva kroky dolů a Stefan taky skočí o dva schody a tak dále, dokud nejsou úplně dole. John zvedne Stefana a jde ho představit Nell. Té stačí jeden pohled na Stefana a začne ječet. Žabák se poleká a vyskočí z Johnovy ruky, Nell se vyděsí ještě víc a odrazí ho složkou, kterou drží v ruce. Naštěstí se objeví Richard a chytí Stefana do ruky. John je rozčílený a běží se podívat, jestli je Stefan v pořádku. Je naštvaný na Nell za to, co udělala. George Madison (John Ritter) vejde a chce Stefana vidět. Říká, že jeho otec je veterinář a že pozná, jestli je Stefan zraněný. Vypadá to, že je v pořádku. Ptá se, jestli je to rosnička. John odpoví, že ano a spolu se Stefanem odchází z dosahu Nell.

Ally a ta dívka, Hannah, jsou převezeny do vězení. Hannah si stěžuje, že jí Ally nalomila žebro a ptá se, jestli by jí to pomohlo odložit datum konání soudu. Říká, že zítra má stání a její obhájce se případu zřekl. Ally odpoví, že ji nenechají jít bez soudního stání a ptá se, za co je obžalovaná. Hannah odpovídá, že její bývalá nejlepší kamarádka ji žaluje za napadení. Je to její "bývalá" nejlepší kamarádka, protože se vyspala s jejím přítelem. Objeví se Renee a oběma oznámí, že jsou volné a můžou jít, pokud nechtějí navzájem vznést obvinění. Obě to odmítnou a když odcházejí, Ally se zeptá Hannah, jestli by ji mohla zastupovat jako odměnu za to, že ji nežalovala.

Elaine vidí George a myslí si, že přišel do kanceláře za ní, aby ji překvapil. Je zklamaná, když se dozví, že George přišel přemluvit Ally, aby mu pomohla s jeho případem. Elaine odpoví, že Ally je u soudu a že by mu mohli pomoci spíše Richard a Nell a že mu s nimi zařídí schůzku. George se otočí k odchodu. Ally vychází s výtahu a vrazí do něho, přičemž na něho vylije svoje kapucino, tentokrát se mu trefí do obličeje. Vezme ubrousek a utírá ho, přitom si představuje, že ho místo toho olizuje jazykem. Omlouvá se, že nedávala pozor a George se přizná, že přišel za ní. Když jí vysvětlí důvod, Ally souhlasí, že Richard a Nell by mu mohli pomoci lépe než ona. George namítne, že by se cítil mnohem lépe s Ally, protože už se znají spolupracovali dříve. Nakonec se dohodnou, že se setkají večer u Ally v kanceláři a proberou spolu ten případ.

Nell vejde k Johnovi do kanceláře. Když vidí Stefana, opět zaječí a Stefan se lekne a skočí Johnovi na hlavu. Nell se omlouvá za své chování a říká, že si uvědomuje, jak je ta soutěž pro Johna důležitá.

Ally se u soudu dozvídá, že Hannah se už třikrát pokoušela odložit projednávání svého případu a že tento případ už dále odložit nejde. Také se dozví, že Hannah dala svému právníkovi (stejně jako předchozím právníkům) výpověď den před procesem, aby ho mohla odložit. Ally se chce Hannah zbavit, protože k ní nebyla upřímná, ale soudce to nedovolí.

Ally je ve své kanceláři a připravuje se na proces s Hannah. Do kanceláře přichází George a Elaine si zase myslí, že přišel za ní. George vysvětluje, že přišel kvůli tomu, že chce založit novou společnost a že se rozhodl spolupracovat s Ally, protože už se znají a pracovali spolu. Ally mu nabídne, aby se posadil a požádá Elaine, aby jí nepřepojovala žádné telefonáty. Elaine naštvaně odchází. Ally vysvětluje, že se připravuje na proces a rychle vysvětluje Georgovi, jak má postupovat. Ten ji zastaví a říká, že je mu to jedno a že přišel proto, aby mohl být s Ally v jedné místnosti. Říká, že na ni nemůže přestat myslet. Ally odpoví, že on je přece přítel Elaine a proto mezi nimi nemůže nic být. George se sice brání, že to není nic vážného, ale Ally odpoví, že ji to sice těší, ale že se nic nestane.

Další den u soudu vypovídá Laura, bývalá nejlepší kamarádka Hannah. Vypráví, že pracovala jako barmanka, když Hannah vešla, popadla ji za vlasy, zvedla ji, došla s ní až k popelnici a hodila ji dovnitř. Ally se jí zeptala, proč začala chodit s přítelem Hannah a Laura odpoví, že se do něho taky zamilovala.

Richard a Billy společně vchází na unisex záchody a Billy se Richarda ptá, jestli je zamilovaný do Ling. Richard odpovídá, že to neví, protože spolu ještě nespali. Georgia, která tam už je, se ptá, proč musí s někým spát předtím, než se zamiluje. "Protože muži milují každou ženu, se kterou se chtějí vyspat", říká Richard, "to je ta vstupenka. Fišismus." Georgia otevře dveře od záchodku a zaječí, když spatří Stefana, sedícího na prkýnku. Billy A Richard se přijdou podívat. "To je Johnovo sedátko, asi se mu líbí ten pach", uvažuje Richard a nakloní se, aby Stefana sebral, ale ten místo toho spadne do mísy. Všichni tři se začnou hádat, čí je to chyba. Najednou se ozve zvuk splachování - John použil své dálkové ovládání a je jasné, že Stefan nemá šanci. Billy, Richard a Georgia sledují, jak mizí v odpadu. Vchází John a Billy naznačuje, že Richard by mu chtěl něco říct a pak spolu s Georgiou pospíchají pryč. Richard řekne jenom "Hodně štěstí s žábou" a taky odchází. Když se zase vidí s Billym, ten nemůže uvěřit tomu, že to Johnovi neřekl. Georgia a Billy nakonec Richarda přesvědčí, že mu to musí povědět on, protože se znají nejdéle a protože byl Stefanovi nejblíže, když skončil v záchodě.

Hannah a Ally jdou spolu po ulici. Hannah říká Ally, že jí připadá, že jsou si v mnohém dost podobné. Ally odpoví, že Hannah kdysi určitě byla moc hodná holka. Když se rozloučí, Ally se otočí a skoro vrazí do George. Ten se jí zrovna šel omluvit za to, že ji předtím uvedl do trapné situace. Ally ho požádá, aby jí předvedl svou vrtivou chůzi, až bude odcházet. On se otočí a odchází vrtivou chůzí, lidé kolem ho se zájmem sledují.

John chodí s píšťalkou po své kanceláři a snaží se přivábit Stefana. Už ví, že se něco stalo, protože Stefan se nikdy neztratil na tak dlouho. Richard mu nakonec poví, že Stefan se už nevrátí. Když mu to vysvětlí, John je z toho úplně na zhroucení a ptá se, jestli je jisté, že Stefan nemohl včas vyskočit. Richard potvrdí, že je to jisté a John ho požádá, aby odešel, protože chce být sám. Na odchodu potká Richard Ally, co se stalo a ta jde Johna utěšit.

Další den je u soudu vyslýchána Hannah. Ally se jí ptá na její pocity, když se s ní její přítel rozešel. Hannah odpoví, že jediná osoba, které se mohla svěřit byla Laura. Taky vysvětluje, že v době, kdy napadla Lauru byla úplně mimo. "Už to, že jsem ji uzvedla, to musel být adrenalin, vždyť ona váží určitě nejmíň o dvanáct kilo víc než já" - Laura chce tuto větu nechat vyškrtnout ze zápisu. Když Ally skončí se svým výslechem, obrátí se na obžalobu a vidí Orena Koolieho (Oren je desetiletý právník - génius s hormonální poruchou - mohli jsme ho vidět v epizodě The Playing Field - Kolbiště). Je u soudu jako Lauřin poradce. Ptá se Hannah na to, jak se seznámila s Ally a když mu Hannah odpoví, že ji Ally kopla, Oren řekne soudci, že kopla taky jeho. Soudce se ptá Ally, jestli je to pravda a ta vysvětluje, že si myslela, že je to dítě. Soudce se chce na něco zeptat Orena a státní zástupce ho vyzvedne na stůl. Soudce napomene Orena, že se má soustředit na svědka.

Na chodbě Oren nabídne Ally dohodu za 55.000 dolarů, ale Ally to odmítne.

Elaine je s Nell a Richardem v Richardově kanceláři. Našla kusy Johnova splachovače na dálkové ovládání. Je jasné, že John ho schválně rozbil. Nell se vydá k Johnovi do kanceláře a svěří se mu, proč nesnáší žáby. Když jí bylo sedm, měla křečka, který se jmenoval Millie. Milovala ho tak moc, že každý den utíkala ze školy rovnou domů, aby ho mohla vidět. Na střední škole byla potom nejlepší v běhu a byla přesvědčena, že je to kvůli tomu, jak vždycky utíkala za Millie. Ale jednou její bratr dal do terária argentinskou rohatou žábu a ta Millie sežrala. Nell říká, že to trvalo rok, než odpustila bratrovi, ale že nikdy neodpustila té žábě. John jí na to odpoví, že Stefan nikdy nikomu neublížil. Nell odpoví, že to ví, že jen chtěla vysvětlit, proč nemá ráda žáby a že je jí líto, co se stalo Stefanovi.

Ally a Renee jdou do baru. Když se posadí, všimnou si, že Elaine a George jsou tam taky. George vidí Ally a zamává na ni. Elaine to vidí a samozřejmě se jí to nelíbí.

Renee vejde do Richardovy kancelář a vidí, že už tam jsou všichni kromě Ally (ta šla k soudu). Ptá se, proč ji tak narychlo zavolali. Richard a Elaine chtějí zorganizovat smuteční obřad za Stefana, ale všechny varují, že se nesmí začít smát.

U soudu - obžaloba ve své závěrečné řeči tvrdí, že Laura se zamilovala a i když to byl přítel její nejlepší kamarádky, nemohla s tím nic udělat. Láska není jako vlak - člověk nemůže prostě chytit další, když mu jeden ujede. Pak si vezme slovo Ally a když zmíní, jak se choval Oren, ten se rozbrečí.

Smuteční obřad začíná tím, že John hraje na dudy. Vidíme, že dopředu místnosti vystavil fotku, na které je spolu se Stefanem. Potom promluví. "Nestydím se za to, že mi chybí Stefan. Vědomí, že jsem to byl já, kdo zmáčkl tlačítko, vědomí, že jsem ho předtím nastavil tak, aby splachovalo silněji, protože mám rád čistou mísu mě znepokojuje." Někteří už mají co dělat, aby se nezačali smát . "Představte si, jaké to pro něho muselo být, když byl najednou chycen tak silným proudem a padal dolů. Můžu jen doufat, že ta mísa byla čistá, když do ní padal." Ally a ostatní to už nemůžou vydržet a dusí smích. Ally se omlouvá, že používá humor, aby překonala bolest. John odchází a Ally běží za ním a přesvědčí ho, aby se vrátil a dokončil svou řeč. Když John odchází, Ally vidí George. Ten jí říká, že od ní prostě nemůže odejít. Ally ví, že je Elaine sleduje. Právě v tom okamžiku jí zapípá signál, že má přijít k soudu a odchází.

Když Ally vychází ze soudu, Elaine už na ni čeká a říká "Ally, ty můžeš mít každého chlapa, kterého chceš. Tak mi prosím neber toho mého."

John si uklízí dudy, když přijde Nell a nese malou krabičku, kterou podá Johnovi. Je to malá žabička. Vyskočí z krabičky a přistane Johnovi na nose. John se rozhodne, že ji pojmenuje Millie. John děkuje Nell a říká, že je moc hodná a Nell odpoví, ať to nikomu neříká, že to zůstane jejich tajemství.

Ally se vrátí do kanceláře, kde už na ni čeká George. Říká, že mu stačil jeden dotek ruky a už se do ní zamiloval. Ally mu na to odpoví, že oni dva k sobě nepatří a že nechce ublížit Elaine. George řekne: "Když mi teď povíš, že ke mně nic necítíš, odejdu" Na Ally je vidět, že se hodně přemáhá, aby nezačala plakat, ale nakonec odpoví "Necítím k tobě to, co cítíš ty ke mně"….George se otočí a odchází, Ally se dívá, jak odchází z jejího života.

skladby
When the Red-Red Robin Comes Bob-Bob Bobbin Along zpívala Vonda Shepard
"Nobody But Me" (The Human Beinz), zpívala Vonda Shepard
Amazing Grace v provedení Petera McNicola (na dudy)
What Becomes of the Brokenhearted (Dean/Riser/Weatherspoon), zpívala Vonda Shepard
Take Me Home (Tom Waits) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz