doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 6
další epizoda
Oficiální název: World's Without Love
Český název:
Svět bez lásky
Oficiální označení:
#2M06 [AM206]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Arvin Brown

Guest Stars:
Kellie Waymire - Chrissa
Lee Wilkoff - okresní zástupce Nixon
Shea Farrell - kněží
Jessica Harper - sestra Helen
Richard T. Jones - Matt Griffin
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Vatrena King - křoví #1
Sy Smith - křoví #2
Cynthia Calhoun - křoví #3


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Mladá jeptiška byla donucena odejít z řádu, protože porušila slib celibátu. Požádala Johna a Ally, aby jí pomohli získat její práci zpět. Přiznala svou chybu, ale myslela si, že i přesto by mohla být dál jeptiškou. Ally a John šli spolu na toalety. Po cestě Ally stále mluví o tom, že jejich firma je magnetem pro zvláštní případy, zvlášť pro ty se sexuálním podtextem. Udělej to a žaluj. Udělej to a žaluj, říká a přitom stojí u zrcadla a pohybuje boky. Otáčí se, aby něco řekla Johnovi a uvidí Nell, jak ji sleduje. Nell se líbí Allyin pohyb boky a chce, aby ji to Ally naučila. Ally jí to začne předvádět, ale zjistí, že si z ní Nell dělá legraci. Usměje se a odejde.

Ally jde s Renee ven a uvidí úžasného muže, kterého Renee očividně zná. Muž se zastaví, pozdraví a Renee ho představí jako Matta Griffina. Po několika formalitách se rozloučí. Na Allyinu otázku, kdo to je, Renee odpoví: To byl ´můj´ Billy.

Případu s jeptiškou předsedá Metla. Chrissa, tak se jeptiška jmenuje, je vyslýchána. Říká, že ten muž, Petr, přišel do útulku pro bezdomovce, kde pomáhala. Oba zjistili, že k sobě něco cítí, a snažili se být co nejvíce spolu. Jednou se přistihli, že na sebe zírají. Petr se k ní přiblížil a velmi něžně ji políbil. A tu noc, stejně něžně, jsme se milovali, řekla Chrissa. Ally se velmi hlasitě vysmrkala a Metla ji pozvala k sobě do kanceláře. Tam jí Metla říká, že už pracuje s Cagem příliš dlouho a nehodlá tolerovat jejich triky. Ally odpověděla, že má jen slabou rýmu. Metla se chce podívat Ally do nosu jedním z lékařských nástrojů (Proč ho, proboha, má ve své kanceláři?) Než dovolí Ally odejít z kanceláře, zeptá se, jak se má Richard a nechá ho pozdravovat.

Renee jde do soudní síně, ale rozmyslí si to. Na chodbě potká Matta. Ten si všimne, že chtěla jít do místnosti, kde se má projednávat jeho případ. Renee se ho ptá na rodinu a Matt jí odpovídá, že v tomto ohledu nemá moc štěstí. Potom pozve Renee na kávu.

Zástupce církve vyslýchá Chrissu. Ta mu říká, že se vyzpovídala, učinila pokání a dostala rozhřešení. Zástupce jí na to řekl, že lže, že je znovu viděl s tím mužem. Chrissa to přiznává, ale hájí se: Když má kněz vztah s chlapcem, tak ho jenom přeloží. Navíc můj milenec byl plnoletý. Zástupce se dále ptá, jak asi působí Chrissino chování na ostatní jeptišky. Chrissa na to odpoví, že to byla čistě její soukromá záležitost a nechápe, jak se o tom mohl někdo dovědět. Církevní zástupce říká, že pokud se případ nebude řešit, napadnou je farníci, a když se řešit bude, zažaluje je jeptiška.

Georgia sedí na záchodě, čte si noviny a najednou uslyší zaskřehotání. Začne se rozhlížet. Podívá se do mísy a uvidí žábu (Stefana). Žába vyskočí a přistane Georgii na obličeji. Georgia začne ječet a couvá ven z kabinky. Zastaví se o dveře protější kabinky. Nell stojí u umyvadla. Chce zjistit, co se děje, otočí se a v tom jí Georgia hodí žábu do vlasů. Nell taky zaječí a hodí žábu zpět. Ta přistane Georgii na prsou. Georgia hodí žábu zase zpět k Nell. Nell zaujme postoj jako odpalovač v nejlepším zápase světové série a odmrští Stefana zrovna v okamžiku, kdy Richard otevírá dveře kabinky a Stefan se o ně rozplácne.

John jde směrem k toaletám a zastaví ho Ally. Říká mu, že už se musí pokusit ukončit případ s jeptiškou. Cage prosí Ally, jestli by nemohla s Chrissou pomluvit. Přidá se k nim Elaine a nabízí svou pomoc. Možná bych je mohla přemluvit, aby ji vzali zpátky. Jsem velmi dobrá ve flirtování s duchovními. Při přijímání jsem vždycky dostala hostii navíc. Jak překvapivé, říká na to Ally.

Na toaletě se zatím snaží Richard dávat Stefanovi umělé dýchání a masáž srdce. Nell oznamuje, že cítí puls, ale Stefan stále nedýchá. Ozve se spláchnutí a všem je jasné, že se blíží John. Nell táhne Johna pryč, aby si nevšiml Stefana. Říká mu, že se rozhodla uspořádat večírek pro pár nejbližších přátel. Zaslechne je Ling a chce vědět, proč ji Nell taky nepozvala. Nell ji ujistila, že ji samozřejmě také zve, stejně jako Johna a Richarda, ale že právě teď musí mluvit s Johnem o samotě.

Na záchodě zatím Georgia a Richard zjistí, že Stefan konečně dýchá, ale stále je v bezvědomí. Vstoupí Ling a hned za ní Billy. Oni mluví s mrtvou žábou, říká Ling Billymu. Georgia vysvětluje, že ta žába je Stefan a začne vysvětlovat celou situaci. Byla jsem na záchodě a on na mě skočil. Hodila jsem ho na Nell, jen tak jemně, a ona s ním mrštila o dveře. Richard navrhuje odnést Stefana k veterináři. Vtom vchází Elaine s naléhavou zprávou: John potřebuje čůrat jako závodní kůň. Elaine si všimne Stefana a jde se podívat, jak se mu daří. Žije, ale umírá, říká Georgia. Začnou přemýšlet, jak nepozorovaně dostat Stefana z toalety. Vejde John. Richard podá Stefana Georgii za zády Billymu. Ten ho dá Elaine a ona si ho strčí za podprsenku. Proč ti tak tepe hruď? ptá se John. To je moje srdce, odpoví Elaine, jsem zamilovaná.

Matt pije s Renee kávu. Ptá se jí, proč se přestali stýkat. Přestali jsme, protože jsme se nemohli stýkat bez dotyků. A když ses oženil, nepřipadal mi další kontakt jako dobrý nápad. Mat se zeptal, jestli si Renee pamatuje na poslední školní ples, kdy byli vzhůru až do rána a pak šli na ryby. Pak jí vyprávěl, jak dva dny před svatbou prohlížel svatební blahopřání a na kartičce od Renee bylo napsáno: Je mi to líto. Jsem na rybách. Řekl, že tehdy plakal. Najednou Renee došlo, co vlastně dělá. Sedím tady, mluvím s mužem, kterému se nevydařilo manželství,říká, a najednou se přižene vlna zdravého rozumu. Pak Renee vstane, políbí Matta na tvář na rozloučenou a odchází. Nechce, aby jí Matt někdy volal.

Vypovídá jeptiška, která zastupuje církev. Říká, že Chrissa vůbec nelituje svého činu, že je jí pouze líto, že přišla o zaměstnání. Dozvídáme se, že Chrissa se přestala s Petrem scházet jen proto, že ji opustil.

Richard, Ling, Georgia a Billy jsou v Richardově kanceláři. Richard právě pokládá sluchátko a říká ostatním, že Stefan je stabilizován, ale stále je v komatu. Neví, jakou má šanci, protože má otok na mozku. Richard si myslí, že by to měli říct Johnovi, zvlášť když se obviňuje z toho, že Stefana zabil. Měla by mu to říct Georgia, říká. Proč já? Protože tys začala tu zabijáckou hru. Ale Georgia se brání: Nell s ním mrštila a kdybys neotevřel ty dveře Billy navrhuje, že pokud Stefan vydrží přes noc, měli by to Johnovi říct. I když přežívá jen jako zelenina? ptá se Richard. Ale žába není zelenina, je to maso, říká Ling. Georgia se jí ptá, jestli už někdy řekla něco milého. Ling se na ni podívá a zavrčí.

Doma Renee sedí u krbu, prohlíží si staré fotografie s Mattem a pláče.

Nazítří ráno Ally a Renee sedí v obýváku (Ally má na sobě pyžamo s ovečkami). Renee říká, že půjdou s Mattem na oběd. Ally si nemyslí, že je to dobrý nápad. Říká, že Renee nakonec pozve Matta k sobě, budou si prohlížet ročenku. Ally začne předvádět, co bude Renee dělat. Podívej se na tenhle, ukazuje jakoby na fotografii. Pak se začne přibližovat k Renee na gauči. A co tahle fotka? říká. Začne hekat a vzdychat.Její dech se stále zrychluje, až je úplně vyčerpaná. Jenom sis myslela, že to bude pouhý oběd, říká Ally.

V práci se Ally dozvídá od Richarda, že Stefan je na respirátoru a příštích 24 hodin bude kritických. Ally se chce zeptat na něco osobního. Osobní otázky mě neobtěžují, říká Richard, já jenom lžu. Ally chce vědět, jestli to Richard myslí s Ling vážně. Jak to mám vědět, když jsem s ní ještě nespal? Ally mu říká o svém rozhovoru s Metlou, Richard je překvapený, ale říká: To už skončilo, a odchází.

Cage ve své závěrečné řeči říká, že když mu bylo šest, chtěl se stát jeptiškou. Myslel si, že pak bude moci létat. Jednou dokonce žádal Santa Clause o balíček super vložek, aby mohl jezdit na kole, na koni a plavat. Je přesvědčen, že za toto nedorozumění může televize. Je nemožné, abych byl jeptiškou, říká, ale oni tady říkají, že ani moje klientka nemůže být jeptiškou, a to jen proto, že porušila slib celibátu. Říká, že jediné, co Chrissa potřebuje, aby mohla být zase jeptiškou, je odpuštění. A jediným místem, kde ho může získat, je církev.

Zástupce církve přednáší svůj závěr. Tu věc spojenou s láskou sex jsme si v poslední době zvykli zaměňovat s romantikou, takže ji lidé odmítají vidět jako něco špatného, i když je špatná.Zodpovědnost za ni je víc než jen říct lituji. Během závěrečných řečí přichází do soudní síně Renee. Slova na ni udělají hluboký dojem.

Na chodbě potká Renee Ally a říká jí, že oběd změnila jen na drink a že může jít dělat gardedámu. Renee nemůže uvěřit, že si nechá radit od Ally. Kolem nich projde Metla a Ally za ní spěchá., že má pro ni vzkaz. Od koho? ptá se Metla. Ty víš od koho, říká Ally. Nemyslím si, že ti na tom záleží, ale ten ´kdo´ tě postrádá a jeho vztah s kýmkoli jiným není vážný. A proto říkám, ještě není pozdě, ale jednou by mohlo být.

Cage jde k výtahu. Richard si nechá od Billyho a Georgie popřát štěstí a jde za ním. Je to zázrak, říká Johnovi. Možná je to tím, že teď jednáme s jeptiškami, nevím, ale jediné, co mohu říct je díky Bohu. A řekne Johnovi, že Stefan se objevil v záchodové míse a že je v komatu, ale že je naživu. 6e ho vzali k veterináři a ten řekl, že je stabilizován. Ale není mrtvý, žije! A společně odejdou k veterináři.

Ally jde do kostela projednat případ. Jeptiška zastupující církev říká, že kdyby šlo jenom o sex, mohli by to zvážit, ale lhaní ten případ jenom zhoršuje. Navíc Chrissa vstoupila do kláštera poté, co se rozešla s chlapcem, aby mu to udělala natruc. A my nejsme takový útulek, říká.

Na cestě z kostela se Ally zastaví u zpovědnice. Chvíli váhá, ale potom přistoupí. Vysvětluje knězi, že je jenom ze čtvrtiny katolička a tohle je její první hřích. Říká, že už jistě mnoho žen se přišlo zpovídat kvůli ženatým mužům a ptá se, jestli mu ty ženy připadaly šťastné nebo nešťastné. Kněz se jí ptá, jestli je ona šťastná a Ally na to říká, že mluví o své kamarádce. Tak mluvte o sobě, nabádá ji kněz. O mně? Tak dobře, jen krátce. A rozmluví se. Mluví o tom, že je právnička, a mluví a mluví. Říká, že loni šla do postele s jedním chlápkem, protože měl velký Ó bože, já jsem s tím s ním spala! Na to kněz řekne, že často slýchá, že na velikosti nezáleží a ptá se, jaký byl ten sex. Skvělý, říká Ally, ale o tom vy nemáte ani ponětí. Tedy aspoň si myslím, že nemáte. A na to zeptá, jestli je jí odpuštěno.

Večer v baru Renee tančí s Mattem a Elaine vypráví Ally, že Stefan je stále na respirátoru a že John neví, že to Nell dostala jeho žábu do bezvědomí.

John si přinesl Stefana i s respirátorem domů a zpívá mu písničku. Stále mu nejde do hlavy, jak se Stefan dostal do komatu a jakto, že se neutopil. Nell mu ještě nic neřekla.

Richard si přivede Ling k sobě domů. Čekala jsem to lepší, říká Ling. Je to lepší, říká Richard. Jsem rafinovaný. Ling mu vysvětluje, že si těžko zvyká na novoty. Tady se necítím sexuálně. Otvírá dveře do ložnice a vidí Metlu, jak nahá zapaluje svíčky. Obě začnou ječet.

Druhý den ráno řeší Richard s Billym, co dělala Metla v jeho ložnici. Přichází Ally. Billy jí říká, co se stalo, a ona se přiznává, že poradila Metle, ať nečeká, než bude pozdě. Ale neřekla jsem jí, ať jde k tobě domů nahá!Ling přijde do kanceláře, Richard za ní spěchá, ale ona na něj vrčí.

Ling přijde k Nell do kanceláře a oznámí, že chce zažalovat Richarda. Otevřela jsem dveře a uviděla nahý zadek. A blonďatou stvůru se spoustou vlasů. Na to nikdy nezapomenu. Nell jí říká, že to se jenom bývalá přítelkyně chtěla vrátit k Richardovi a za to ho nemůže žalovat. Bolí mě, že nejlepší přítelkyně není na mé straně, říká Ling. Na to jí Nell odpoví, že nemůže zažalovat nikoho z firmy. Ling se rozhodne, že půjde nakupovat.

Příští ráno přijde Matt k Renee, aby jí řekl, jak moc se mu líbil předchozí večer. Renee ho pustí dovnitř. Tak to dělají ženatí muži, že? ptá se Renee. Přijdou do soukromí. Matt říká, že se vlastně nikdy nerozešli. Že se jen každý vydali jiným směrem. Raději jsi sem neměl chodit, říká Renee. Matt políbí Renee na rozloučenou a ona mu polibek vrátí.

Ally se jde omluvit Metle. Metla vysvětluje, že ona ani Richard neudělali nic špatného, ale přiznává, že se cítí ponížená. Ally se posadí a řekne o hře, kterou hrává, když se cítí opuštěná. Zavře oči a myslí na perfektního muže. Představí ho na jejich svatbě, v obleku, s úsměvem na tváři, a pak i svatební noc. Potom si ho představí se všemi jeho návyky, koníčky, přáteli a všemi věcmi, které on považuje za zábavné a důležité. A teď otevři oči, říká. My nejsme svázány tím, že chceme něco, co nemůžeme mít, ale tím, že chceme něco, co nechceme.

Zástupce církve a jeptiška přijdou k Metle. Chtějí uzavřít případ a nabídnout Chrisse její práci zpět. Dozvěděli se, že to byl jejich kněz, který vyzradil Chrissino tajemství. Měl ve zpovědnici videokameru a firma Fox už mu udělala nabídku za Nejnemravnější zpovědi na světě. Ally zbledne jako stěna a ptá se, jestli už ty nahrávky viděl někdo další.

Cage oznamuje v kanceláři, že si vzal Stefana domů. Všimne si vyrážky na Georgině obličeji a ptá se, jestli se Stefana dotkla. Nell přiskočí a říká, že je něco, co by měl John vědět. Že Stefan byl úplně zdravý, když se znovu objevil, a popisuje, co se stalo. Jediné, co Johna zajímá, je, jestli byla mísa skutečně čistá.

Ally sedí s Chrissou na lavičce a ptá se jí, jestli si je jistá, že být jeptiškou je jejím posláním. Chrissa řekne, že ano. Když odejde, její místo na lavičce obsadí Renee. Přizná se, že políbila Matta. Přišel ke mně a já ho požádala, aby odešel. Chovala jsem se správně až do té chvíle, než mě políbil. Na otázku, jestli se s ním ještě někdy uvidí, nedostane Ally žádnou odpověď.

Pozdní noc. Ally a Renee hrají scrabble, Chrissa se modlí v kostele, Metla vzpomíná na Richarda, Ling ukazuje Nell šaty, které si koupila, a Cage stojí u okna a dívá se ven.

skladby
Cryin' (Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
Looking for Something (Vonda Shepard), zpívala Vonda Shepard
Operator (The Manhattan Transfer), zpívala Vonda Shepard
A Love So Beautiful (Lynne/Orbison), zpívala Vonda Shepard
Cryin' (Roy Orbison), zpívala Vonda Shepard
A World Without Love (John Lennon/Paul McCartney), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz