doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
2 / 7
další epizoda
Oficiální název: Happy Trails
Český název:
Šťastné vzpomínky
Oficiální označení:
#2M07 [AM207]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Jennifer Holliday - Lisa Knowles (sólistka ze sboru)
Phil Leeds - soudce 'Štístko' Boyle
Melanie Chartoff - Joanne Poole
John Fleck - obhájce Spicer
Louis Giambalvo - Harold Jordan
Rob Schneider - Robb 'Fitzy' Fitzsimmons
Dyan Cannon - soudce Jennifer 'Metla' Cone
Vatrena King - křoví #1
Sy Smith - křoví #2
Cynthia Calhoun - křoví #3
Alex Shen - číšník
Robert Blanche - úředník


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Na horní části dveří kabinky se objeví ruka, hned za ní druhá a pak i Cageova hlava, jak nahlíží dovnitř. Richard sedí na záchodě a čte si knížku. Cage přeleze za ním dovnitř. Ptá se Richarda, jestli je s Ling všechno v pořádku. Na to Richard odpoví: "Johne, jsi v mé kabince." John na to nereaguje a ptá se ještě na Metlu a pokračuje tím, že ji chce políbit. "Metlu?" diví se Richard. "Ne, chci políbit Nell, ale zneklidňuje mě to, protože vím, kolik důrazu klade Ling na první polibek." Richard znovu připomíná Johnovi, že je v jeho kabince. Cage ho prosí, aby mu řekl návod na polibek podle Ling. Richard vstane a první na co si vzpomene je správný náklon. "Podívej se na nás," říká, "co dělá všechen ten strach z prvního polibku. Jsme na záchodě jako párek výrostků. Homosexuálních výrostků. A já mám kalhoty dole." Kamera nám ukazuje, že na toaletě je i Nell a poslouchá. V kabince mezitím říká Richard Johnovi, že před líbáním by si měl John olíznout rty. Vtom vchází Elaine a také se zaposlouchá. Richard pokračuje, že při správném polibku by měl John slyšet zvony. "Slyším je," říká John. "Myslím, že je slyším." Nell konečně něco řekne: "Vím, že je slyšíš." Zvuk zvonu ustane. "Bim, bam, bim, polibek" říká Elaine. John zašeptá Richardovi: "To nebyl dobrý nápad sem vlézt."

Elaine nechce dát Ally capuccino, dokud Ally neodevzdá pracovní výkaz. "Výkazy jsou pro skutečné právníky," zlobí se Ally. "Kdy jsi mě viděla skutečně pracovat?" A natahuje se po capuccinu, když vtom zahlédne z výtahu vyjít muže s obrovskou kyticí. Vzdychne, vrhne se k zemi a řekne Elaine, že to je její včerejší nevydařené rande, ať se ho nějak zbaví. Muž přistoupí k Elaine a představí se jako Ross Fitzsimmons. "Buďte té lásky a řekněte Alllison, že Fitzy je tu." Elaine odpoví: "Ally-son zemřela." Fitzyho zajímá, jestli je to tam za stolem Allyina noha. "Ano, je. Policie mi řekla, ať s ní nehýbu," říká Elaine, "prý si musejí skočit pro kousek křídy. Byla právě zavražděna." Fitzy polechtá Ally na noze a ona se zasměje. Když vstane ze země, Elaine předstírá údiv nad tím, že Ally žije, nakloní se k ní a velmi pomalu ji políbí. "Neskočím vám na tenhle lesbický trik," řekne Fitzy. "Myslíš, že jsi první žena, které jsem se kdy dvořil a která předstírala, že je buď mrtvá nebo lesbička?" A obviní Ally z toho, že posuzuje lidi jen podle jejich vzhledu: "Ale co osobnost?" A Ally na to: "Ta je skvělá, pořiď si nějakou," a potom se cítí jako malá a omluví se.

V Cageově kanceláři je slyšet z nahrávky hlas cvrčků. Stefan leží jako bez života na stole. Vejde Richard a vyptává se na cvrčky. Cage říká, že Stefan cvrčky miluje a že mu je vždycky dává na Díkůvzdání s malou brusinkou. Přichází Nell a John je prosí, aby odešli. "Jste bezcitní a znásilnili jste ho," říká. Nell se brání, že ona ho neznásilnila a John jí připomene, jak ho odpálila složkou. Nell to popírá, John vezme složku, aby jí ukázal, jak to bylo, právě když se Stefan rozhodl vyskočit do vzduchu. John odpálí žábu a ta letí k oknu na protější straně místnosti.

Billy a Georgia se seznámí se ženou s oranžovou pletí. Žaluje zaměstnavatele, který ji propustil kvůli barvě pleti a chce svou práci zpět. Vypráví, že doktoři jí řekli, že je to reakce na spoustu snězené mrkve, jiní to popsali jako reakci na slunce, ale závěr zněl, že je to stálé a ona proto přišla o práci.

Ling přijde do kanceláře. Elaine ji pozdraví. Ling říká: "Moje terapeutka mi říká, že nemám věnovat pozornost někomu, kdo za to nestojí." Elaine s klidem informuje, že pokud hledá Nell, je s Cagem na kafi. "Takže, pokud bych mohla nějak pomoci, já vím, že máš nějakou bolest a chci jen vyjádřit svou účast," řekne Elaine. "Pomáháš už jen svou přítomností, Elaine, a ať je bolest jakákoli, je dobře, že nejsem ty." A Elaine jí to vrátí: "To bylo skvělé. Víš, že jsi moje nejoblíbenější škodolibá bytost na světě?"

Ally se pokouší vysvětlit Renee, jak nakonec znovu souhlasila s další schůzkou s Fitzym. Doufá, že půjdou na nějaké tmavé místo, kde se mlčí - do kina a prosí Renee, ať jdou i s Benem s nimi. Fitzy přešlapuje u dveří a říká, že přinesl plán jejich schůzky. Říká, že půjdou na karaoke a chlubí se, že je moc dobrý. Ally si přeje být ptákem-uličníkem a utéct z kanceláře.

Žába leží v bezvědomí na okenní římse. Richard, Ling, Nell a John se snaží ji přimět skočit do krabice (kterou přivázali na provázek), aby ji mohli vytáhnout zpět do místnosti. John jí říká, že jim může věřit. "Jak by mohl Stefan někomu věřit," diví se Richard, "spláchli ho, odpálili složkou a rozplácli. Je to týraná žába." Ling si myslí, že Stefan vypadá deprimovaný, ale že by to mohl být skokan. Na to žába skočí do krabice. "Ty žiješ," říká John Stefanovi. "A jsi při vědomí. Jsi zpátky." "A ty jsi mentál," řekne Ling.

Metla jde navštívit Richarda. Ling ji uvidí jako první a řekne Nell: "Ta nahá žena je tady. V šatech je odporná. To je ta odporná nahá stvůra, o které jsem ti vyprávěla. Viděla jsem její zadek. To mě rozčílilo. A podívej se na ty její vlasy." Přijde Richard a Metla mu říká, že se přišla omluvit a vrátit klíče. Když odchází, stěžuje si Ling, že jí se nikdo neomluvil.

Slyšení případu ženy s oranžovou pletí předsedá soudce "Ukažte mi chrup" Boyle. Billy říká, že možná někde na jihu si mohou zákazníci stěžovat, když je obsluhuje černoch, ale že rozhodně není v pořádku ho vyhodit. Zástupce ženina zaměstnavatele namítá, že tento případ nelze srovnávat s diskriminací froameričanů. Billy poukazuje na to, že zákon neříká nic o diskriminaci černých, žlutých nebo červených, ale barevných, a tuto ženu vyhodili proto, že je oranžová. "A je jich víc?" ptá se soudce. "Víc čeho," nechápe Billy. "Oranžových lidí," říká Boyle. "Vždycky jsem si myslel, že jednou se na Zemi objeví obyvatelé z jiné planety a budou se hlásit o svá práva. Ale měl jsem za to, že budou zelení." A pokračuje: "Lidé si o mně někdy myslí, že jsem mimozemšťan. Za mými zády mě nazývají Yoda. Snažím se nad to povznést," a pak požádá oranžovou ženu, paní Poolovou, aby přistoupila a ukázala mu zuby. Billy jí řekne, ať to udělá.

Allyina kancelář je přeplněna květinami od Fitzyho. Jediná možnost je dát mu přímo a natvrdo kopačky, míní Elaine. "To je jediné, čemu ti bastardi rozumějí."

Zpět v soudní místnosti. Soudce Boyla napadají různé protichůdné myšlenky, až se mu z toho zatočila hlava. Na jedné straně soudí, že je to čistě zaměstnavatelova věc, ale na druhé nesouhlasí s vyhozením oranžové ženy. "Navíc mně osobně se ta barva moc líbí. Někdy bych si dokonce přál, aby moje žena ve tmě zářila. Ale v tomto případě jsem impotentní. Totiž chci říct, že zákon je kompetentní vás chránit." Soude Boyle zavře oči, vydechne a pak už nedýchá. Udeří hlavou o stůl. Billy, Georgia a ostatní advokáti se k němu seběhnou zjistit, jestli je v pořádku, ale nenahmatají mu puls. Billy zakřičí, ať jde někdo zavolat sanitku, a ostatní se zatím snaží zvednout soudcovu hlavu, aby se podívali, kdo vyhrál.

Richard, Ling, John a Nell jsou na obědě v čínské restauraci. John chce, aby věnovali soudci Boylovi tichou vzpomínku. On a Richard položí prsty na své nosní přepážky a Nell kývne na Ling, aby udělala totéž. Když přijde číšník ke stolu, požádá John Ling, aby mu řekla, ať nakrmí Stefana nějakým salátem, ale pak ať ho okamžitě donesou zpět, aby netrpěl osamělostí.

Na karaoke zpívá Fitzy "Puppy love" a všechny dívky v publiku omdlévají. Tedy až na Ally a Renee, ty jenom mlčky zírají. Ally přijde vzkaz na pager, že soudce Boyle zemřel, řekne, že je to tragédie a že by měla odejít. Fitzy stále zpívá.

Billy a Georgia vysvětlují úředníkům, co se stalo. Metla přistoupí k Boylovi a řekne: "Jak jsi mi to mohl udělat, Štístko? Tos neměl."

V restauraci žádá John, aby přinesli Stefana zpět. Ling říká číšníkovi, že ten "cizinec" postrádá žábu. Číšník něco rozzlobeně odpovídá a když se Richard zajímá, co se děje, řekne Ling, že teď bude chtít John být dlouho o samotě. Po další diskusi s číšníkem Ling všem oznamuje: "Špatná zpráva je, že Stefan je zpět. A ta dobrá je, že byl výborný. Chutnal jako kuře." Všichni kromě Ling přestanou jíst. John zakrývá svůj talíř kapesníkem s monogramem, zatímco Ling s číšníkem stojí stranou a stále se hádají.

Fitzy přichází navštívit Ally do kanceláře. Ally mu vysvětluje, že minulou noc musela odejít, protože někdo, koho znala, zemřel. "Takže jsi běžela pro křídu, co?" ptá se Fitzy. Elaine říká Fitzymu, že je tak akorát čas si promluvit a strká ho před sebou do Allyiny kanceláře. "Jsem žena, která se vrhá na muže, a čekám, že jednou za čas některý uvízne," říká Elaine. "Hraju takovou hru. Umím ji a moc mě baví. Zvlášť když soutěžím trochu mimo svou ligu, jako teď ty. Ale já mám navíc smysl pro takové příležitosti, kdy sebou plácnu, ale zase vstanu a vrhám se dál. A to je rozdíl mezi prohrou a prohrávajícím, který podvědomě vyhledává porážku. To je to, co se ti děje s Ally, a je čas zastavit a ukousnout si pořádný kus reality. Podívej se na Ally. Není krásná? Není chytrá? Není rafinovaná? Teď chci, abys opustil tuto kancelář, šel domů a napsal dopis začínající slovy - Drahý Fitzy, co sis to jen myslel?"

Metla sedí ve své kanceláři a vzpomíná na to, jak Štístko vešel k ní a před ní si začal svlékat talár, předstíraje že si spletl kancelář. Richardovo zaklepání ji vrátí zpět do reality. Znovu se mu omluví a on říká, že ho mrzí, že taky nevešel. "Ling říkala, žes vypadala neuvěřitelně." Metla začne vyprávět o Štístkovi, jak chodíval k ní do kanceláře. Richard se zadívá na jeho fotku, kterou tam Metla má a říká: "Kdybych někdy měl mít homosexuální vztah...podívej na ten jeho lalok." Metla se ještě ptá Richarda, jestli domluvil s knězem pohřeb.

Cage tančí v kanceláři na "Gimme That". Vejde Nell. John přestává tančit a vypíná hudbu. "Jen jsem tě přišla zahanbit," říká Nell. "To byl vtip." John vysvětluje, že tanec je vylepšená úsměvová terapie. Nell chce, aby se posadil, a bez obalu řekne, že Stefanova show skončila. "My nevíme, proč Bůh dělá některé věci. Jeho cesty jsou nevyzpytatelné. Vše, co víme naprosto jistě, je, že nenávidí žáby tak jako já." John se usměje, ale je to jeho terapie. Chce být sám. Nell na odchodu poznamená: "Ani za to nestál, vůbec mi nechutnal. Byl dost tuhý." Jen co je sám, začne se John hihňat a potom vybuchne v bouřlivý smích. Vejde Ally a začnou vtipkovat o tom, co se stalo. Ally se hystericky směje a John se přestane smát stejně rychle, jako předtím začal. A pak řekne, že jeho nejlepší přítel odešel. "Stefan byl příliš dobrý pro tento svět. Má štěstí, že je pryč."

Doma Ally vypráví Renee, že na světě žijí zvláštní lidé, ale říká si, jestli Fitzyho neodsoudila příliš rychle. Není tak divný jako Cage, Fish nebo Štístko. A říká, že jako dětem jim vymývali mozky, že jen nejlepší lidé jsou normální a přitažliví, ale třeba zrovna Štístko a Cage jsou ty pravé poklady.

V noci Billy a Georgia leží v posteli a Georgia se ptá, na co myslí. Billy přiznává, že myslí na Štístka, jak zvával Billyho na oběd, a on, přestože chtěl jít, vždycky nakonec změnil plán. "Myslíš, žes ho odložil k smrti?" ptá se Georgia. A dál se ptá, jestli spíš nemyslí na svého otce, který je pryč a se kterým
nestrávil mnoho času. To Billy odmítá.

Příští den se Ling ptá Richarda, proč chce jít na Štístkův pohřeb, jestli to není hlavně proto, že smuteční řeč bude mít ta nahatá ženská s velkými vlasy. Vchází John a oznamuje, že tento večer ho čeká velké rande s Nell. Mírně se před nimi nakloní a ptá se, jestli mu kalhoty nedělají velký zadek. Richard ho
ujišťuje, že vypadá dobře.

Ally jde do kanceláře a Elaine jí chce sdělit nějakou novinku o Fitzovi. Ally otevře dveře a spatří ho uvnitř. "Je tady," oznamuje Elaine. Fitzy říká Ally, že se přišel omluvit. Elaine štípne Ally do předloktí a říká: "Ukaž mu popelnici." Fitzy vypráví, že jeho nejoblíbenější pohádkou je Kráska a Zvíře a že si myslel, že mohli prožít něco podobného. Když už je jasné, že to Fitzy nevzdá, řekne mu Ally, že může být docela fajn chlapík a že by to možná měla zkusit, ale že této šance nevyužije a že už ho nechce nikdy vidět. Vidíme popelářské auto, které se snaží vsypat Fitzyho na korbu, ale on se pevně drží. "Nikdy." Stále se nepustil. "Nikdy," řekne naposledy a Fitzy spadne do náklaďáku. "Je to špatné," řekne Fitzy, "myslel jsem, že ty bys mohla být ta pravá." Ally mu připomíná, že ne všichni najdou toho pravého.

Metla má na pohřbu smuteční řeč. Říká, že Štístko Boyle vždycky doufal, že teprve po jeho smrti bude důležité, že žil. Rozpláče se a na její místo nastoupí Billy. Říká, že jsou tři věci, které by učinily Štístka šťastným. První - každý by měl po příchodu domů zavolat někomu, komu měl zavolat už den předtím. Druhá - každý by měl jít na oběd s někým, koho chce poznat trochu více. A třetí - "Ukažte mu zuby!" A každý se směje a usmívá a starší lidé vytahují protézy z úst a drží je nad hlavou. Sbor začne zpívat a všichni tančí a starší lidé mávají svými berličkami do rytmu. Soudcové tančí v uličce. Dokonce i Ling se usmívá. A všichni stojí, tleskají, zpívají, pláčou a hlavně se usmívají. Na konci mše letí falešné zuby směrem ke Štístkovu obrazu.

Nell a Cage jdou ulicí směrem k jejímu bytu. Zastaví se dole na schodech a Nell zve Johna dál. John odmítá a říká, že snad jindy. Začne koktat a když nemůže vyslovit "Poughkeepsie", zkusí "Lake George". Nell říká, že už nebude déle čekat, až ji políbí. "Mysli si o mně, že jsem rajda," řekne, políbí Johna a ptá se, jestli si to někdy zopakují. Pak se rozloučí. Cage jde domů a na ulici začne tančit na písničku Barryho Whitea.

Ling, Richard, Ally, Elaine a Renee tančí v baru a Cage pokračuje ve svém pouličním tanci, dokud se nekopne do podpatku.

skladby
"Going the Distance" (Conti)
"Wicked Witch of the West" ústřední motiv z filmu "Čaroděj ze země Oz"
Puppy Love (Donny Osmond), v provedení Roba Schniedera
It's Not Unusual (Tom Jones)
Gimme Dat Ding (The Pipkins)
Pippin Finale (Stephen Schwartz, z muzikálu "Pippin"), v provedení Jennifer Holliday
You're the First, the Last, My Everything (Barry White), v provedení Barryho Whita a Vondy Shepard
 

další epizoda

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz