doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 1
další epizoda
Oficiální název: Car Wash
Český název:
Myčka
Oficiální označení:
#3M01 [AM301]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Billy Dickson

Guest Stars:
Jason Gedrick - Joel
Ray Walston - reverend Breyer
Tracy Middendorf - Risa Helms
Dyan Cannon - Jennifer 'Metla' Cone
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Alec Murdock - pan Helms
Lillian Byrd - paní Helms
Edith Varon - Joeova matka
Richmond Shepard - Joelův otec
Freeman Michaels - Daniel
Scott Turney - provokatér #1
Irene White - provokatér #2
Laura Henry - provokatér #3


Svítí sluníčko, a Ally jde do práce. Je víkend a tak je kancelář prázdná. U výtahu však potká Johna, který se diví, že je celá mokrá. Ally mu odpoví, že to je nová móda a pokračuje do své kanceláře, kde se posadí. John ji následuje a ptá se jí, jestli je všechno v pořádku. Ally mu odpoví, že je. Pak se na chvilku pozastaví a začne mu vyprávět, co se jí právě přihodilo. Povídá, že když vjížděla s autem do myčky, prohodila s tím chlápkem co tam pracuje takový zvláštní pohled. "Bylo v něm něco, jako kdyby se znali z minulých životům, nebo jako kdyby se měli teprve potkat. Když jsem byla uprostřed procesu, najednou se otevřeli dveře spolujezdce, a na mě začala stříkat voda. Ten chlápek si sedl vedle mě a bez jediného slova, jsme se začali líbat. On znovu otevřel dveře a vytáhl mě ven. Pak jsme se navzájem vysvlékli a začali se uprostřed oplachování milovat." Ally dodává: "Já vím, že bych se měla stydět, nebo cítit provinile, ale jediné co cítím je, že bych se tam hned chtěla vrátit." Na chvíli se odmlčí. "Vím, že jsem použila termín "milovat se", ale to nebylo ono, co jsme tam dělali...to bylo takové to sprosté slovo. To vulgární sloveso, které používáme, když chceme popsat, co dělají dva lidé… to je to, co jsme tam dělali a to je to, co s ním chci dělat znovu - to vulgární sloveso." John zapíská nosem.

Později v týdnu v práci. Richard přichází k Ally, aby ji oznámil, že na ní v její kanceláři čeká klientka s problémem. Víc jí neprozradí. Později se od Risy dozví, že se má v sobotu vdávat, že je pozvaných 300 lidí a že kněz řekl, že je neoddá. Když se jí Ally ptá, jestli jí kněz řekl, proč je nechce oddat, Risa odpovídá, že jí to ani nemusel říkat. Když byl minulou neděli na návštěvě u rodičů. Kněz, dobrý rodinný přítel přišel na návštěvu, Rodiče nebyli doma a kněz ji nachytal při milování…s jiným mužem, než kterého si má v sobotu brát. Risa dál povídá, že to bal známost jen na jednu noc a že rozhodně není promiskuitní. Bojí se, že když s její snoubenec dozví, proč je nechce kněz oddat, opustí ji. Ally říká, že si nemyslí, že by tu bylo právo něco platné a že by jí tedy mohla nějak pomoci. Souhlasí, že to probere se svými kolegy.

Ally to rozebírá s ostatními. Georgia si nemyslí, že by mohl nějaký soudce nakázat knězi, aby někoho oddal. "Kdyby ano,..." a Richard to dokončuje: "…i Elaine by se vdala." Elaine, která jde kolem, mu řekne, že to slyšela. Billy navrhuje, aby to zahráli na pronajatý kostel, ale Ally namítá, že to by získali kostel - ne kněze. Richard se ptá Johna, který se doposud nevyjádřil. " Mám starosti, " říká John, "zdá se, že na světě jsou davy sexem posedlých žen." "Johne!", okřikne ho Ally. "Ally má milence? " Ptá se okamžitě Richard. Ally říká, že nemá a pak si představuje, jak jí z očí lítá do Johna jednu kudla za druhou.

Renee si vybaluje knížky z krabic a dává je do knihovny. Je v místnosti, kde jsme ještě nikdy nebyli. Když se otočí ke knihovně, lekne se, protože tam stojí Metla. Metla ji říká, že ví, jak je těžké založit si vlastní právnickou praxi. Nakonec se jí zeptá, jestli by nechtěla partnera. Renee tomu chvíli nemůže uvěřit a pak jí říká, že si jako bývalá soudkyně může vybrat jakoukoli právnickou firmu ve městě. Metla ji doplní: "Já si vybrala tuhle." Pak říká, že by tu nechtěla sedět každý den. Jen by měla poradní právo a zastavovala by se na pár hodin dva dny v týdnu.

John vstoupí na záchod a najde tam Nell. John na ní namíří ukazováčkem jako by chtěl naznačit pistoli a "zakliká" jazykem. Pokračuje v cestě do kabinky, ale Nell ho zastaví. " Co to bylo, ten klik-klik?, " ptá se. "To bylo jako na koně! " John tvrdí, že to bylo místo "ahoj". Nell mu připomíná, že jsou pár, a že by ji teda mohl říci "ahoj" a ne ji zdravit jako pubertální pionýr. John zase zavře dveře od kabinky, kam ani nevešel a říká: "Já už tam ani nemusím."

U soudu. Soudce, jak všichni předpokládali, říká, že nemůže nařídit nějakému knězi, aby někoho oddal. Ally říká, že je vše řádně zaplaceno. Soudce ji odpoví, že nevěsta může dostat náhradu. Richard se soudce zeptá, jestli může promluvit. Soudce mu odpoví: "Doufal jsem, že k tomu nedojde, ale prosím." Richard mimo jiné poukáže na to, že když má před svatbou ženich pánskou jízdu : loučení se svobodou, nikdo se proti tomu nebouří. " Toto je nejvyšší forma diskriminace a já tomu nebudu přihlížet, " pokračuje. Soudce řekne Richardovi, že to tomu knězi nenařídí. "Vy jste fanatik," inzultuje ho Richard. " S jejím děložním tělískem byste neušel ani míli."

Po odchodu ze síně si Richard myslí, že se mu dařilo. Ally říká, že jediná možnost, která jim ještě zbývá, je zajít za knězem.

Později v práci. John jde za Ally. Vypráví jí, že když byl služebně v Detroitu,a volal z hotelu Nell, chtěla po něm sex po telefonu. John říká, že ho to tak rozhodilo, že se od té doby nedokáže spojit s Barry Whitem. "Vždycky jsem si myslel, že žena k tomu potřebuje citový vztah," pokračuje John. Ally si vzpomíná na událost v myčce.

Renee a Metla sedí za stolem v nové Reneině kanceláři. Společně vyzpovídávají muže, který se uchází o místo u jejich firmy. Rozhovor se už zdá u konce, a Renee se ho zeptá, jestli by si nemohl sundat košili, aby se podívali na jeho břicho a hruď. Muž se samozřejmě diví a ptá se, jestli je to legální. Metla říká, že protizákonné by bylo ho do toho nutit, a to že oni rozhodně nechtějí. Pokračuje, že jak jistě ví, právnická firma, to je hlavně boj o klienty. Metla říká, že ona a Renee budou poskytovat oční bonbónek pro muže, a Renee to zakončí tím, že: "by bylo hrubé, nemít něco pro ženy."

Ally, John a Risa jdou za jejím knězem. Kněz je velmi rozrušený a říká, že ví, že ta žena, co viděl u jejích rodičů doma, nebyl Risa kterou zná. Risa se mu snaží vysvětlit, že Joela miluje, že je jeho snoubenkou, ale že je mizerný milenec. Tvrdí, že ani neví, jak se má ženy dotknout. Zdůrazní, že to co se stalo, byla záležitost na jednu noc, a že nikoho na světe tolik nemiluje jako Joela. Kněz si to nakonec rozmyslí, a řekne, že je oddá. Risa, ve své nesmírné radosti, říká Ally, že ji musí o něco požádat, a že potom všem ona nemůže, nemůže, nemůže říci ne.

Ally jde jako družička v svatebním průvodu. Richard a Ling, sedí mezi hosty. Ling se ptá, proč tam vlastně jsou. Richard říká, že podlézají jejich největšímu klientovi. Ally se postaví k ostatním družičkám a Risa začne svůj pochod s otcem k oltáři. Ally se uvolněně pootočí, aby se podívala na ženicha. Začne křičet. Zjistí, že ženichem je ten chlápek, se kterým si to rozdávala v myčce! Hudba přestane hrát a celé shromáždění se dívá na Ally. Ona se omlouvá a říká, že jí jen něco polechtalo v krku. Hudba znovu spustí a Risa pokračuje k oltáři. Ally si povzdechne. Ženich se na ni podívá a pak se obrátí na svou snoubenku.

Začíná svatební obřad. Joel se nakloní, aby viděl přes Risu, a mrkne na Ally. Ally na něj v duchu zavrčí. Mezitím Renee s Metlou svlékají skoro do naha další kandidáty na místo v jejich nové firmě.

Zpátky v kostele. Když Ally slyší Joelův slib, srdce jí buší o sto šest. Kněz se dle tradice zeptá: "Je-li zde někdo, kdo zná důvod, proč by se tito dva lidé neměli vzít. ať promluví teď, nebo mlčí na vždy." Ally v úžasu sleduje, jak se jí sama od sebe zvedá pravá ruka. Najednou zařve (křičet je slabé slovo :) "Neeeee!" Všichni přítomní jsou samozřejmě v šoku. Ling se jako jediná ozve do ticha: " Ach..můj..bože." Ally šeptá, že jeden důvod by znala. Kněz jí odpoví, že je tradice, že se dotyčný svěří s tímto důvodem před celým kostelem. "My se ale podle této tradice, nebudeme řídit, " snaží se Ally. Risa nemůže uvěřit, že by zrovna Ally mohla znát nějaký důvod. Kněz řekne Ally, že mu to tedy může pošeptat. " Před týdnem, " pak se naklání a nevšimne si mikrofonu v knězově ruce, "jsem měla pohlavní styk s ženichem." Celé shromáždění, které to samozřejmě slyšelo se ještě více rozbouří. Ally se snaží zakrýt mikrofon, i když už je to jedno. Pak se obrátí k Rise a říká, že v té době ho vůbec neznala. Ling říká Richardovi, " To je nejlepší svatba, na které jsem kdy byla. " Kněz ohlásí kratičkou pauzu.

Všichni jdou do zákristie. Kněz chce po Ally, aby jim to vysvětlila. Ally s nejdřív omluví Rise a pak řekne, že se spolu nikdy předtím neviděli a že se to stalo v myčce. Risa chce od Joela slyšet, zda je to pravda či ne. Joel jí vezme za ruku a přesvědčí ji, aby si s ním promluvila o samotě.

Ve firmě. John vysvětluje Nell, že to všechno začalo "tím pitomým článkem". Nell nechápe. John pokračuje, že v tom článku se psalo o tom, jak jsou ženy v době ovulace přitahovány jinými muži než normálně. "Tři týdny v měsíci je přitahují seriózní hezcí muži, kdežto zbytek měsíce jsou přitahovány tvrdými svalnatci bez mozku.…oba víme, do které kategorie patřím já a já nechci být odhozen vždy, když začne ženě sestupovat vajíčko." Pokračuj: "Ten sex po telefonu, Risa a její vztah na jednu noc a pak Ally v té myčce…" Nell chce vědět, o co mu vlastně jde. John tvrdí, že ví, že ženy také mají své fantazie, ale že mu vadí, když to dávají znát navenek. John jí řekne, že nechce, aby myslela na jiné muže. "Chceš regulovat moje myšlenky?" ptá se ho Nell. "Ne, já chci abys je regulovala sama, " odpovídá John. Nell už to nevydrží a řekne mu, aby vypadl.

Richard, Ling a Ally jsou sami někde v kostele. Richard nemůže uvěřit, že Ally překazila svatbu dceři jejich největšího klienta. Ally říká, že Joel si bere Risu jen pro peníze. Richard chce ještě vědět, jak může podporovat Risu, která měla styk s někým jiný a nemůže schvalovat poměr Joela. " Obhajuješ Risu, nebo ji trestáš? " ptá se Richard. Ally odpovídá: "To právě ještě nevím."

Jak pokračuje konverzace, Ling řekla Ally, že si myslí, že obdivuje ženy, které se potkaly se svou představou a uskutečnili ji…"ve staré Číně by ti za to usekli hlavu," dodává. Přichází kněz a oznamuje, že svatba bude pokračovat. Risa prý cítí, že Joel není o nic víc vinný než ona sama. Ally už ale nepůjde za družičku a jde si sednout k ostatním hostům.Ti ji vypískají.

Zpátky do firmy. John je na toaletě a snaží se spojit s Barrym, ale nedaří se mu to. Přichází Elaine a říká, že ten jeho rozhovor s Nell nešlo přeslechnout. Tvrdí, že je pravda, že ženy také mají fantazie, ale že není pravda, že by v nich nemohl být. Přitiskne se k němu a říká, že sice nepatří mezi nejhezčí, ale "vidíš jak ze mě vyzařuje sex?" John si postěžuje, že už se asi nikdy s Barrym nespojí. Elaine řekne, že jsou možná oblasti, ve kterých Barry tolik nevyniká. Nikdy tě nenapadlo, proč chce být taková exotická kráska Nell zrovna s tebou? "My všechny bychom chtěli." "Co by jste chtěli? ", ptá se John. "Být s tebou," odpoví Elaine. "Jsi ten nejpřitažlivější chlap ve firmě, proto." On se znovu zadívá do zrcadla a pokusí se spojit s Barrym. Hudba spustí, a Elaine, která se na něj stále zezadu tiskne mu rukou sjíždí po hrudníku dolů a dolů… J Když se ruka dostane mimo záběr kamery (a chytří si dosadí kam se asi dostala) hudba náhle zrychlí. Elaine říká, " On přichází. Už cítím, že přichází." Začnou spolu tančit a John se spojuje s Barrym. Elaine mu nakonec řekne: "Teď jdi za Nell a kdyby tě poslala pryč tak se sem za mnou vrať, ty můj horkej Piškotku."

Risa opakuje svůj slib a Ally se vrací vzpomínky na tu věc v myčce. Najednou vyskočí a říká: "Moment." Všichni se na ni opět otočí. Ptá se, jestli by si mohla na chvilku promluvit s Risou. Odpověď dostane sborovým jednohlasem: "NE!" Ally se zvedne, popadne Risu a odtáhne jí do zákristie. Ally se ptá Risy, jestli si pamatuje, jak knězovi říkala, že je Joel otřesný milovník. Risa říká, že manželství je mnohem více než sex. Ally jí řekne, že Joel je neuvěřitelný milovník, nejúžasnější jakého kdy měla a že rozhodně ví jak a kde se ženy dotýkat. Risa říká, že sex je subjektivní. Ally souhlasí, ale pokračuje " Důvěřuj mně, mluvím objektivně, jestliže se tě nedotýká, pak je tady něco špatně. Buď se mu nelíbíš, nebo k tobě není upřímný." Ally si myslí, že před oltářem stojí zkušený sukničkář a že si ji bere pro peníze. "…a jako tvůj právník a jako tvoje družička jsem tam nemohla jen tak sedět a dopustit aby si pak trpěla." Risa vstane a vrátí se zpátky do kostelu. Dlouho se zadívá na kněze a na shromáždění a oznámí, že se svatba nekoná. N5akonec vyběhne ven z kostelu. Richard a Ling oba sáhnou po mobilních telefonech. Joel promluví k Ally. " Kdo si myslíš, že seš?" zeptá se. " Nevím, " říká Ally, " a já nevím ani kdo si ty, ale vím jistě že seš velkej sňatkovej podvodník." Richard, Ling a Ally opouští kostel a ostatní hosté říkají na Allyinu adresu všelijaké pejorativní (pejorativní=pokleslý, hanlivý J) slova.

V baru. Přichází Metla. Richard se jí zeptá, jestli je pravda, že opustila soudcovskou lavici a dala se na soukromou praxi. Všichni jí tleskají. Melta vyzve Richarda tanci. Jak Richard vstává, Ling se ho pokusí stáhnout zpátky na židli. "Na tenhle bar jste moc staří." "Opravdu LYnG?" ptá se Metla s úsměvem na tváři. Když jsou z doslechu Ling, povídá se Richard sám pro sebe: "Perou se o mě, paráda, to miluju."

U Nell doma. John se vynoří z koupelny a vstoupí do Nelliny ložnice, kde čte Nell nějakou knížku. Nell čeká na posteli, která čte knihu. John dojde až k posteli a zhasne světlo. Poté rozsvítí svíčku. Mezitím Nell sundala brýle, a odložila knihu na noční stolek. John si svleče župan a sáhne si na ramena, ajkoby si chtěl sundat tílko, ale pak si to rozmysl a na hrudi ho roztrhne ho. Nelliny oči se rozšíří. Když se posadí vedle Nell na postel a chce jí políbit, Nell se najednou promění v Barryho a začne mu zpívat. Hudba utichá a John začne vnímat, jak Nell volá jeho jméno. Ptá se ho, jestli je v pořádku. John přiznává, že se mu na chvíli zdálo, jako by byla někdo jiný. John znovu vidí místo Nell Barryho Whita, ale tentokrát nezpívá. Mluví a zní úplně jako Nell. Nell / Barry říká "Kdo jiný?" John ji řekne, že to nechce vědět. Nell mu řekne, že je ráda že je tam s ní a John odpoví, že a také. Políbí se.

Renee maluje své jméno na dveřích její nové kanceláře. Ally jde sama domů (stále v "družičkovském"), na jiné ulici jde také osamělá, smutná žena…v svatebních šatech.

skladby
Sweet Inspiration (Penn/Oldham) zpívala Vonda Shepard
Wedding March, traditional
Braenburg Concerto
Walkin' on the Sun (Smash Mouth)
Funeral March, traditional
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
Venus (The Shocking Blue), zpívala Vonda Shepard
"Staying Power" (Barry White)
No Mistakes (Smyth/Savigar) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz