doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 10
další epizoda
Oficiální název: Just Friends
Český název:
Jen přátelé
Oficiální označení:
#3M10 [AM310]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Michael Schultz

Guest Stars:
Carlos Jacott - Bob Russell
Gina Philips - Sandy Hingleobsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)


Ally pracovala dlouho v kanceláři. Teď čeká na výtah a přidá se k ní John. Když si tak spolu povídají, začnou se Ally vybavovat slova o osamělosti z rockové opery "Tommy". Přeruší ji Johnův hlas. Říká, že už je nemožné být si den co den tak blízko a nevidět, že jeden k druhému patří. Hudba graduje a John s Ally se vášnivě políbí... vtom se Ally probudí.

Zmatená snem se Ally vloudí k Renee do postele a řekne, že ona a John jsou jedno. Renee na ni chvilku zírá, pak se schová pod peřinu a pískne nosem.

Příští ráno oznámí Elaine Ally, že s ní chce Piškot mluvit. Ally se okamžitě zeptá, co chce, jak vypadá a co má na sobě. Elaine jí to chce říct, ale objeví se Billy se skupinou svých modelek a prohlásí, že má důležité jednání s klientem, který vydělává 500 milionů dolarů ročně, a jeho nová image mu má pomoci k úspěchu v této záležitosti. Ally znechuceně odejde k Johnovi. Ten vidí, že něco není v pořádku, a pokouší se zjistit, o co jde. Ally řekne, že je v pohodě a jde zpět k sobě do kanceláře. Tam najde Elaine, která se zrovna pokouší dostat do velmi těsných kalhot. Je jasné, že ji čeká velmi důležité rande s nějakým přítelem jejího přítele, který má v telefonu úžasný hlas. Proto si obléká feromonem napuštěné kalhoty. Ptá se Ally, jak vypadá. Ally spolkne všechna přirovnání, která ji zrovna napadají, a řekne jen: "Dobře."

Ally vejde k Johnovi. Nervózně se zasměje, přestože se snaží chovat přirozeně. John se znovu ptá, co se děje. Ally to svede na nové tisíciletí.

Elaine se zatím sejde s Bobem. Je okouzlená a sex dýchá z každého jejího póru. Nakloní se k němu a řekne, že nenávidí obědy a že by s ním raději šla na večeři. Ally to poslouchá za rohem a vrčí. Když Bob odejde, tak Elaine chválí za její taktický manévr. Elaine vysvětluje, že pokud chce potkat Pana Pravého, musí to sama zařídit. Ally zaslechne Barryho Whitea. John jde za ní a říká, že kdykoli se někomu v kanceláři něco stalo, vždycky se svěřil ostatním. Ally se zhluboka nadechne a začne se velmi opatrně vyptávat, co by dělal, kdyby si byl o někom jistý, že to je pro něj ten pravý, ale přitom měl někoho jiného. John přizná, že už to zažil. Řekl, že znal jednu ženu, o které byl přesvědčený, že je ta pravá, ale její partner byl Johnův přítel... zkrátka byla to složitá situace. Ally se ptá, co udělal. John odpoví, že ji pozval na rande, protože by si nikdy neodpustil, kdyby to neudělal. A přestože to rande byla naprostá katastrofa, cítil se líp, protože aspoň věděl, čeho litovat. Ale dodá, že i přesto jsou s tou ženou nejlepší přátelé. Ally se ptá, jestli tu ženu zná, a John řekne, co je dávno zřejmé: Ta žena je Ally.

Ling najde Ally na záchodě, jak na sebe zírá do zrcadla. Ptá se, co se děje. Ally vysvětlí, že objekt jejího zájmu má přítelkyni. Ling na to řekne, že ti nejlepší muži jsou vždycky zadaní a jediná možnost, jak je získat, je ukrást je. "Mluvíme o někom, s kým by bylo zábavné rande, nebo je to záležitost na celý život?" zeptá se Ling. Ally přizná, že to druhé. Ling připomene, že většina žen nikdy nepotká toho pravého, protože nechtějí zranit city jiné ženy, která ani není jejich přítelkyně, a že je to hloupé. Než vejde do kabinky, ještě dodá, že Ally se příliš soustředí na své štěstí v lásce a že by se od toho muže měla držet raději co nejdál.

John si v kanceláři pohrává s párem velmi elegantních dámských lodiček. Když vejde Nell, okamžitě je schová. Nell si toho ale všimne a obviní Johna, že je fetišista. John nesměle popírá a řekne, že ty boty jsou pro ni. Nell si je obuje a moc se jí líbí. "A teď se podívej," řekne hrdě John a zmáčkne tlačítko na ovladači. Podpatky se zasunou a Nell je vysoká tak akorát, aby ji John mohl políbit. Nell zavrčí.

Zatím Sandy řekne Billymu, že už pro něj nemůže pracovat. Je mu sice vděčná za příležitost, kterou jí dal, ale skupina žen, kterou si najal, jí připadá hloupá, a ona má pocit, že lidé by ji nebrali vážně, kdyby pracovala pro někoho tak výstředního. Billy řekne, že nechce, aby odešla, a že ty dívky propustí.

Na záchodě John přistihne Ling, jak se pokouší dostat Elainina ňadra do co nejpřitažlivější formy. Vejde Ally a Johnova přítomnost ji znervózní. Piškot se zarazí, jako by hledal skrytou kameru, a pak jde za Ally, aby mu už konečně prozradila, co se děje. Ally mu poví o svém snu a dodá, že mohou nahlížet jeden druhému do imaginárních světů a to z nich tvoří perfektní pár. John se na ni chvíli dívá a pak odejde.

Ten večer je jasné, že Elaine a Bob si své rande opravdu užili. Bob chce jít k Elaine nahoru, ale ona to odmítne, nejprve zdvořile, ale pak přitvrdí, protože Bob je stále agresivnější. Připomene mu, že je to teprve první rande, a řekne, že pochopila, že mu šlo jen o sex. Znechucená jím i sama sebou řekne dobrou noc a jde zklamaně domů.

Příští den přijde Elaine do kanceláře v černém a s vlasy vyčesanými do nemoderního drdolu a snaží se vystupovat profesionálně. Ally se ptá, jaké bylo rande. Elaine jí řekne, že se nepovedlo a že Bob je padouch.

Georgia vejde do firmy Cage/Fish a s chladným výrazem podá Billymu obálku. Řekne, že podala žádost o rozvod, že ji bude zastupovat Renee, a pokud si Billy najme právníka, aby jí o tom řekl. "Tos musela ty papíry přinést osobně?" ptá se Billy nevěřícně. Pak si je čte v kanceláři a cítí se úplně na dně.

Ling vejde k Ally. Ví, že má Ally v úmyslu přebrat Nell Johna, a nechce to dopustit. Ally protestuje, že nic neudělala, a chce, aby Ling odešla. Ta zavrčí. Ally se jí postaví tváří v tvář a začnou na sebe chrlit oheň.

Ally najde Johna v knihovně. Omluví se mu, že to, co řekla bylo sobecké a nečestné, a že respektuje jeho vztah s Nell. John na to řekne, že je s Ally zvláštně propojen a že se to nedá popřít, ale ví dobře, co chce: Nell za svou přítelkyni a Ally za terapeutku. Dodá, že by nikdy nechtěl zničit něco tak vzácného, jako je přátelství s Ally a ujistí ji, že budou přáteli navěky.

Ally zlostně prochází kanceláří. Ling ji zastaví a znovu chce, aby ani nemyslela na to, že překazí vztah Johna a Nell. Ally vypustí z pusy obrovský plamen a Ling stáhne ocas mezi nohy a vystrašeně prchá. John pozdraví Ally a ona na něj zlostně pohlédne. John jí řekne, že je příliš zvláštní, a proto k sobě potřebuje někoho víc přízemního, aby se to vyrovnalo. A protože Ally je v mnoha ohledech ještě divnější než on, nebyla by pro něho ta pravá. Ally si začne utahovat z jeho výstřednosti a zeptá se, proč raději nevypoughkeep - nevypadne. John nasadí svůj familiární škleb.

Bob se přijde omluvit Elaine. Slibuje, že už se to nestane, pokud dostane ještě šanci. Elaine odmítne s ním jít na rande. "Oba jsme udělali chybu," prohlásí Elaine a řekne Bobovi, ať se ztratí.

Ally se posadí vedle Johna a přizná, že jeho rozhodnutí bylo správné. Omluví se, že všechno, co řekla, bylo proto, že se cítila být raněná, ale že pořád miluje Johnovu výstřednost a vyjímečnost. A dodá, že ztratit nejlepšího přítele by pro ni bylo naprosto neúnosné. "Příměří?" ptá se. "Dohodnuto," odpoví John.

Billy smutně popíjí v baru. Přijde k němu Sandy a řekne, jak je obehrané, když se muži tváří zdrceně poté, co dostanou rozvodové papíry. Billy ji požádá o tanec a Sandy prohodí, že to je ještě obehranější, a ptá se, jak jinak by mohla pomoci. Billy řekne, že ji doprovodí domů. "To je ale vše, co uděláš," řekne Sandy podezřívavě. "To je vše, co nabízím," odpoví Billy hrubým hlasem plným smutku.

Ally najde Elaine plakat na záchodě. Ptá se, jestli Elaine skutečně spí s každým hned na prvním rande. Elaine řekne, že ne. "Tak to špatně pochopil," řekne prostě Ally. Když Elaine vysvětluje, že už je znechucena pověstí, kterou má, pochopí Ally, že Elaine je ráda sexuálním objektem, a pokud si o ní lidé myslí, že je děvka, jen to špatně pochopili. Ally řekne, že ji obdivuje: "Proč si myslíš, že jsem loni zpívala tu vánoční písničku? Chtěla jsem být aspoň jeden večer jako ty. Kolik lidí si napouští před schůzkou oblečení feromonem? Ty jsi optimistka. To bych chtěla být taky, až vyrostu." Elaine řekne, že je osamělá a hlas se jí třese. Ally odpoví, že to ona je taky, ale na světě jsou horší věci.

John a Nell se procházejí zasněženou ulicí. Nell se ptá, proč je John v poslední době tak zadumaný. John odpoví, že to není nic zvláštního, ale Nell trvá na tom, že partneři by neměli mít žádná tajemství. "Chceš znát to největší tajemství?" ptá se John a použije ovladač na její podpatky. "Miluju tě," řekne tiše a políbí ji.

Ally a Elaine se procházejí ulicemi Bostonu jako sestry, povídají si a smějí se. Billy jdou bok po boku a mlčí. Georgia je úplně sama a v tváři se jí zračí smutek.


skladby
See Me, Feel Me (The Who), zpívala Vonda Shepard
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain)
It's So Easy (Holly/Petty) zpívala Vonda Shepard
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
See Me, Feel Me (The Who), zpívala Vonda Shepard
It's So Easy (Holly/Petty) zpívala Vonda Shepard
Keep Your Has Off My Baby (Gerry Goffin/Carole King) zpívala Vonda Shepard
New Man in Town (Sam McClain)
Hello Stranger (Barbara Lewis), zpívala Vonda Shepard
You've Got a Friend (Carole King), zpívala Vonda Shepard s neznámým mužem
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz