doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 15
další epizoda
Oficiální název: Prime Suspect
Český název:
Hlavní podezřelý
Oficiální označení:
#3M15 [AM315]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Rachel Talalay

Guest Stars:

Eddie Kehler - Paul Potts
Anthony Anderson - Matthew Vault
Cheryl Hawker - Mindy Platt
Robert Clendenin - Benjamin Winter
Gina Philips - Sandy Hingle
Marguerite MacIntyre - Debra
Christine Tucci - Nancy Raleigh Sicklen
Jenny Gago - Dr. Pontes
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Helen Eigenberg - Kettering
Harry Danner - Hallen
Roshumba Williams - Billyho imaginární model
Dave Coughlin - ?
Joe Hanna - ?
Reagan Browne - ?
Skip O'Brien - ?
Libby Bancroft - ?


děj epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)

John Cage je v noci sám ve své kanceláři a zkouší si závěrečnou řeč. Přechází bosý sem a tam a přeříkává si svou řeč. Mezitím Matthew Vault, jeden ze žalobců z minulé epizody "Přehlídka podivínů", přichází do kanceláře. (Matthew je ten, co nosí dámské šaty.) John jde ke dveřím a otevírá je, právě když se Matthew chystá zaklepat. Oba vykřiknou. Když se uklidní, Matthew říká Johnovi, že p.Schoefield, obžalovaný z minulé epizody, který propustil podivíny, byl zabit. Byl ubodán ve své ložnici a policie si myslí, že to udělal Paul Potts, tleskající podivín. John a Matthew jdou za Paulem do vězení. Mezi tleskáním a boucháním se do hlavy jim Paul vypráví, že byl s Bennym v kině a že je nevinný.

Příští ráno, když John, Richard a Matthew vchází do kanceláře, sděluje John Richardovi, že slyšení je v deset hodin. Richard chce být druhý právník v tomto případu. Přidá se k nim Ally a chce také pracovat na tomto případu. Bude třetí přísedící. Z kanceláře vychází Billy a zírá na Matthewa. Místo muže v šatech vidí nádhernou, vysokou, štíhlou ženu. Přistoupí k Matthewovi a chce se mu představit. "Už Vám někdo řekl, že jste ta nejkrásnější žena na světě?" ptá se Billy, který si myslí, že stále mluví k té nádherné ženě. Místo ženského hlasu slyší Matthewa říkat, že to slýchá každou chvíli. Billy nechápe co se děje a jde zpět do své kanceláře, ale ta není prázdná, u stolu sedí Nell. Ptá se ho, co se děje a teprve teď Billy zjistí, že je omylem v kanceláři Nell.

Další dva podivíni (Mindy a Benny) přicházejí do kanceláře. Matthew jim vysvětluje situaci. Billy prochází kolem a znovu vidí Matthewa jako krásnou ženu a znovu ho osloví. Říká té ženě, že ví, že ji denně obtěžují spousty mužů, ale než skončí větu, Matthew mu vyhrožuje výpraskem. Sandy zasahuje a tlačí Billyho stranou. Billy si myslí, že měl právě halucinaci, protože ta žena se proměnila na transvestitu. Sandy mu vysvětluje, že Matthew je transvestita a dodává, že nezáleží na jeho pohlaví, ale nechápe, proč to Billy na ni nebo něj zkoušel.

Než jdou k soudu, Mindy říká Johnovi, že možná paní Schoefieldová zavraždila svého manžela. "Vždycky je to manželka" tvrdí. John chce předvolat Bennyho, aby dosvědčil, že on a Paul byli předešlou noc v kině. "Tohle řekl Paul?" ptá se Benny. Johna to překvapí a ptá se Bennyho, jestli byli opravdu v kině. Benny to potvrzuje. John na něj naléhá, až Benny přiznává, že nebyl předešlou noc s Paulem.

Před soudní síní přiznává Paul Johnovi, že měl strach a proto lhal. Říká, že byl sám doma, ale trvá na své nevině.

Sandy přichází do Billyho kanceláře a ptá se ho co se děje. On říká, že nic. Ona si myslí, že je jen nervózní ze schůzky s Hallenem, která má být ten den ve čtyři. Hallen je ten klient, kterého Billy získal, když přivedl své "Billy Girls" (Billyho dívky) a prohlásil, že by Hallen nenašel lepšího, než je on. Chce, aby mu Sandy popřála štěstí a pak ji políbí. "Seš normální?" ptá se Nell. Billy zjišťuje, že měl zase halucinace. Otočí se a vidí dvě trpasličí postavičky na stole. Jedna je Ally a křičí "Vem si mě" a druhá je Georgia, která křičí dokola "Rozveď se se mnou". Postavička Georgia skočí na jeho tvář a kousne ho do nosu. Billy zařve, pak se otočí k Nell, když halucinace skončí a říká, že by měl navštívit lékaře.

Později se Nell vrací, ale Sandy ji zastaví, že Billy nikoho nepřijímá. "Sandy, že?" říká Nell. "Nevím, jaká pravidla platí pro sekretářky. Nikdy jsem jí nebyla. Ale pochybuji, že platí pro právníky z firmy to samé, co pro návštěvníky. Nell jde k Billymu. Sděluje mu, že má kamarádku neuroložku a domluvila mu u ní prohlídku na čtvrtou hodinu. Billy říká, že nemůže, protože má schůzku s Hallenem. Nell říká, že to vezme za něj, protože kdyby šel na tu schůzku v tomto stavu, stejně by klienta ztratil.

Manželka oběti, Debra, popisuje u soudu události předchozí noci. Říká, že se s manželem chystali do postele kolem půl desáté. Rozhodla se dát si sprchu. Při sprchování uslyšela zvuk, jako když se zavírají dveře do koupelny. Náhle cítila, že tam není sama. Zavolala, jestli tam někdo je, ale nikdo neodpověděl. Začala se bát. Ally napjatě poslouchá a když Debra líčí co se stalo, Ally vidí sebe jako Debru ve sprše, víc a víc vystrašenou. Debra říká, že vykoukla, ale místnost byla plná páry a ona nic neviděla. Pokračovala ve sprchování, pak slyšela, jak něco spadlo na zem. Zavolala na Joela a zastavila vodu, ale stále nic neslyšela. Začala si myslet, že to byla jen její představivost, tak znovu pustila vodu a umývala se. Náhle někdo odhrnul sprchový závěs. Ally, která stále vidí ve sprše sebe, vykřikne. Pak se omlouvá. Debra pokračuje. Říká, že někdo byl v koupelně, v kukle a s nožem. Zaklonil se, jako by ji chtěl bodnout, ale pak rychle utekl. Hodila na sebe župan a zavolala 911. Potom našla Joela v ložnici. Říká, že než se dostala ze sprchy, slyšela někoho běžet dolů po schodech a čtyři tlesknutí. Na ukázku toho čtyřikrát tleskne. Paul také čtyřikrát tleskne. "Přesně takhle" říká Debra.

Benny a Paul jsou v místnosti mimo soudní síň. Paul se ptá, kdy vynesou rozsudek. Benny mu připomíná, že tohle je jen předběžné slyšení.

Později říká Benny Johnovi, že pokud tohle slyšení nevyhrají, Paul se ve vězení složí. Mindy znovu upozorňuje na Debru, která měla motiv. Teď to Johna začíná zajímat. Mindy říká, že se šuškalo, že p. Schoefield měl aféru s kolegyní jménem Nancy Raleigh. Dokonce se říkalo, že kvůli ní chtěl opustit manželku. John a Richard si jdou promluvit s Nancy.

Nell dorazí na jednání s Hallenem. Ten chce vědět, kde je Billy. Nell říká, že ho z případu odvolali. Je sice nadaný právník, ale tohle je firemní případ a ona je špička na firemní právo. Hallen se znovu ptá, kde je Billy. Nell říká, že je u neuroložky. "Trpí občasnou nevyrovnaností, ale ujišťuji Vás, není to nic, co by ovlivňovalo jeho práci".

Neuroložka se ptá Billyho, jestli pozoruje změny v chování. Ten říká, že má asi vznětlivou povahu a že dostává zvláštní chutě v puse. "Jako chuť Vašich vlastních nohou" říká osoba sedící u doktorčina stolu, která je v Billyho mysli Georgia. Doktorka se ho ptá, jaké chutě to jsou, ale Billy říká, že to nelze určit. Chce mu udělat pár testů.

Nell prochází kolem Sandy a říká jí, aby poslala Hallenovu složku do její kanceláře.

John se ptá Paula co ví o Schoefieldovi a Nancy. Paul tvrdí, že Nancy mu řekla jen to, že měla problém - ale neřekla mu jaký.

Cage vyslýchá Debru a ptá se, jestli ví o důvodu, proč podezřívat Paula Pottse z vraždy jejího manžela. Debra připomíná fakt, že Paul a jeho přátelé byli vyhozeni. Dál se jí ptá, jestli ví o někom jiném, kdo by chtěl ublížit jejímu muži. Odpovídá, že ne. John ukáže na ženu v síni a ptá se Debry, kdo to je. Ta říká, že je to Wanda Mitt, její hospodyně. John ukáže na ženu za Wandou. Debra říká, že se jmenuje Nancy Raleigh Sicklen. John říká, že Wanda Mitt slyšela Debru mluvit o Nancy před dvěma dny, když se hádala s manželem. Začne vyprávět, co se mohlo stát. Joel chtěl opustit Debru kvůli Nancy. Debra byla rozčílená, vzala nůž a pomalu se k němu blížila zezadu. Ally si představuje, jak se to dělo a když John popisuje, jak Debra zvedla nůž k úderu, Ally znovu zakřičí. John pokračuje. Pak Debra zřejmě skočila do sprchy a umyla důkazy. Obrací se na soudce a říká, že není dost důkazů, že jeho klient spáchal tento zločin. Asistentka zástupce žalobce říká, že mají ještě další důkazy: pero, nalezené na místě s Paulovými otisky. Soudce říká, že toto je možný důkaz a Paul zůstane do soudu zavřený.

Mimo soud se Ally ptá Paula, jestli jí může říct, jak se to pero dostalo do Schoefieldova domu. Říká, že ne. Ally se ptá, jestli zabil pana Schoefielda. Paul odpovídá, že ne. Ally se ho ptá, jestli mohl nějakým způsobem nechat svoje pero v Schoefieldově domě. Říká, že ne a dodává, že do toho domu nebyl nikdy pozván. Se slzami na tvářích se ptá Ally, jestli zůstane ve vězení navždy.

Zpátky ve firmě, Richard a John zkouší vymyslet co dál. Přemýšlí, že to mohla být sebevražda, ale John nechápe, jak by se mrtvý muž zbavil nože. Pak přichází s pravděpodobnou teorií Ally. Myslí si, že vrah mohla být Nancy Raleigh Sicklen. Nemohla mít muže svých dnů a mohla vzít Paulovo pero z jeho stolu v kanceláři. Ally jim připomíná, že Paul řekl, že mluvil s Nancy v den vraždy - že mu volala - a Ally si myslí, že mu volala, aby zjistila, jestli bude Paul tu noc doma bez alibi. Ally napadne ještě něco jiného. Myslí si, že by mohla přimět Nancy k přiznání. Říká, že umí lidi přimět, aby se jí svěřili. Vezme si bezdrátový mikrofonek.

Ally jde po ulici a zkouší mikrofon, který má připnutý. Má také malinké sluchátko v uchu, aby slyšela, co jí říkají John a Richard. Jedou kousek za Ally. Ta jim říká, že by asi měli být méně nápadní, protože když se otočí zjišťuje, že zablokovali dopravu. Zaparkují a Ally jde zazvonit k Nancy. Když otevře, Ally se ptá, jestli s ním může mluvit. Nancy nechce, pak souhlasí, ale chce chvilku čas a zavře dveře. Richard říká, že si asi brousí nůž. Nancy se vrací a vede Ally do obýváku. Ptá se, o čem chce Ally mluvit. Ta říká, že o Joelovi. John jí říká, aby se porozhlédla kolem. Ally říká, že si myslí, že Nancy milovala Joela. "Co Vám je do toho?" ptá se Nancy. Ally říká "Taky jsem jednou někoho milovala".

Mezitím, Billy se chystá na vyšetření CAT. V jeho mysli se doktorka přemění na Georgii a říká mu, aby jí dal vědět, kdyby se něco dělo.

Zpět v domě Nancy. Ally vypráví příběh o Billym, jak si byli blízcí. Nancy se ptá Ally, proč jí to všechno vypráví. Ally říká, že nevěří, že Paul Potts zabil Joela a jestli to nebyl on, možná to udělala Debra. "Možná tu myšlenku, že Joela ztrácí, neunesla." Nancy jí říká, že Debra Joela neztrácela. "Ztrácela jste ho Vy?" ptá se Ally. Říká, že ví, že Nancy volala Paulovi v den vraždy a zajímá ji, jestli to udělala proto, aby se ujistila, že bude v noci sám. Taky věděla, jak Paul tleská. Ally říká, že má dost informací, aby policie začala tuto možnost vyšetřovat. Nancy říká, že toho má dost a ať Ally odejde. Ally se ptá, jestli může použít koupelnu. Nancy odmítá. Ally říká, že se jen snaží pomoct Paulovi. Najednou něco slyší směrem od toalety. Říká Nancy, že zapomněla na gauči peněženku. Když pro ni Nancy jde, Ally jde a otevírá dveře od toalety. Najde tam schovanou Debru. Richard a John rychle volají 911. Debra říká, že přišla posbírat manželovi věci a když přišla Ally, dostala strach, co by si pomyslela a schovala se. Ally to začíná docházet. "Ta hádka, co slyšela hospodyně - to jste nebyla Vy, rozčilená na Joela kvůli aféře co měl. On byl rozčilený na Vás, kvůli aféře s ní" říká Ally. Chce odejít, ale nechtějí ji pustit. Ally vyhrožuje, že umí karate. Debra se ptá, co udělá, jestli ji uhodí. Přesně to Ally udělá. Běží ke dveřím a právě když je otevírá, přichází policie. Richard a John jsou za nimi. Richard volá "FBI". John se ptá, proč to řekl. "Co? Měl jsem křičet právník? ptá se Richard.

Ling jde za Nell. Vidí u ní na stole Hallenovu složku. "Vzalas Richardovi taky Skinnerovu složku" říká Ling "Ví o tom?" ptá se Nell. Ling říká že ne a ptá se, o co jí jde. "Prostě to tady potřebuje pár změn a k tomu potřebuji moc" říká Nell.

Ally, Paul, Benny a zástupce žalobce se setkávají se soudcem. Ten se ptá, kde je pan Cage. Ally vysvětluje, že se on a Richard nechtěně prezentovali jako agenti FBI a jsou vyslýcháni. Zástupce říká soudci, že to vypadá, že Nancy a Debra měly poměr. Vyšetřovatelé se snaží dát dohromady, co se přesně stalo. Dále doporučuje, aby bylo staženo obvinění. Soudce sděluje Paulovi, že je zproštěn obvinění. Ally mu říká, že je volný. Paul jí děkuje.

Billy jde navštívit Georgii do kanceláře. Ptá se ho, co tam chce. Prý šel kolem a viděl světlo. Pak jí říká, že má nádor na mozku.

skladby

 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz