doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 16
další epizoda
Oficiální název: Boy Next Door
Český název:
Silnější než smrt
Oficiální označení:
#3M16 [AM316]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Jack Bender

Guest Stars:

Kate Asner - Dr. Peters
Roy Brocksmith - soudce Raymond Norway
Dyan Cannon - Jennifer 'Metla' Cone
Steven Culp - obhájce Dixon
Kimberley Davies - Angela Prune
Jay Karnes - Simon Prune
Clyde Kusatsu - Dr. Myron Okubo (Billyho lékař)
Harrison Page - reverend Mark Newman
Gina Philips - Sandy Hingle


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

"Nádor na mozku?" ptá se Ally a mračí se. Billy jí právě oznamuje tu šokující novinku. Ally se zajímá, jestli jde nádor odstranit a Billy odpoví, že je potřeba udělat ještě nějaké testy. Pak dodá, že doktoři si myslí, že nádor je benigní. "A umřeš?" ptá se Ally roztřeseným hlasem. Billy nejdřív neví, co na to říct, pak se nuceně usměje a řekne, že bude v pořádku.

Ally jde do zasedačky, kde všichni z firmy čekají na Johna. Richard se nakonec rozhodne začít bez něj a jako první bod jednání je Billyho nádor. Řekne, že Billy nechce, aby z toho dělali vědu a že by se toho neměl nikdo bát. Pak se otočí na Billyho a požádá ho, aby sám řekl, jak by chtěl, aby se k němu ostatní chovali. A začne mluvit o jednom ze svých příbuzných, který měl taky mozkový nádor, ale z tónu jeho hlasu je jasné, že vlastně vůbec neví, o čem má mluvit. Billy ho uklidní a řekne, že vlastně ještě sám nic neví, protože doktoři mu musí udělat další testy. V tom jeho pohled padne na Nellinu hruď, která se neuvěřitelně vypíná pod jejím svetříkem. Nell bezděky vykřikne, z pusy jí vystřelí jazyk, který se začne jako had ovíjet kolem Billyho krku. Pak Billyho obličej přitáhne na milimetr od své nově klenuté hrudi. Billy se nepřítomně rozhlédne kolem sebe. Nell sedí na židli, jako by se nic nestalo, a všichni na něj zvědavě hledí. Billy se omluví a odejde. Richard představí nový případ, Pruneová vs. Prune, na jehož anulaci původně pracovali Billy s Ally. Richard se ptá Ally, jestli by bylo rozumné nechávat Billymu tento případ, když mozkový nádor ovlivňuje jeho chování. Ally slíbí, že si o tom s Billym promluví. Vejde Elaine a zjevně rozrušená oznámí: "Piškot má problém."

Ze škvíry mezi podlahou a uvíznutým výtahem trčí dvě nohy v hnědých pánských kalhotách. Ally vyjekne a Richard slíbí zadní části Johnova těla, že okamžitě sežene pomoc. Ling se jízlivě ptá, jestli to znamená, že má jít po schodech. John to zaslechne a jeho nohy začnou škubat jako tykadla chyceného švába.

Billy sleduje Sandy, jak nervózně shání spisy případu Prune. Ptá se, jestli může ještě něco udělat. Billy jí řekne, že by měla odejít, protože její šance s rozvedeným mužem, který má mozkový nádor, jsou mizivé. Sandy ho ujišťuje, že ho neopustí, a Billy jí řekne, že on ji vyhání, protože až ho povezou na operační sál, nechce, aby to byla ona, kdo ho bude držet za ruku. Sandy se ptá, jestli to říká jen proto, aby jí nezpůsobil bolest tím, čím by s ním musela projít. Billy zamrká a uvidí Sandy úplně nahou. Oči se mu rozšíří, protože vidí, že před ním stojí oblečená. Sandy zopakuje otázku, jestli ji vyhání, aby ji uchránil. Billy potřese hlavou a prohlásí, že to dělá jen kvůli sobě. Sandy odejde. Přijde Ally a připomíná Billymu, že případ Prune už začíná a že ho zvládne sama, pokud se na to Billy necítí. "Ne, nikdo jiný to nebude dělat!" zakřičí Billy. "A nikdo se mnou nebude jednat jako se zatraceným pacientem. Na to zapomeňte!" Ally mu připomene jeho halucinace a Billy jí na oplátku připomene její. Ally na to ale odpoví, že ona si alespoň uvědomuje, že to, co vidí, není skutečné. Billy ji ujistí, že on se také snaží si to uvědomovat a že práce je teď pro něj to nejlepší, co může dělat. Billy se zaboří do židle a řekne, že vždycky jen slyšel o někom, že má nádor, ale nikdy by si nepomyslel, že by se to mohlo stát jemu. A pak dodá, jako by o tom chtěl přesvědčit spíš sebe než Ally, že doktoři si myslí, že jeho nádor je nezhoubný. Ally nabídne, že by s ním šla ke specialistovi, ale Billy řekne, že s ním jde Georgia. Ally se otočí, ale ještě než odejde, řekne: "Miluju tě." "Já tebe taky," odpoví Billy. Než stačí Ally odejít, řekne jí Billy, že by byl rád, kdyby s ním šla k doktorovi. Ally souhlasí.

Pan Prune vysvětluje u soudu, proč chce anulaci. Říká, že s manželkou nespal před svatbou, protože ani jeden z nich neuznávali předmanželský sex. Byl to jeden z důvodů, proč se spolu cítili tak dobře. Měli stejný žebříček hodnot. Často mluvili o tom, jak je těžké žít v současném neúpřímném, umělém světě. A pak, když se spolu poprvé milovali, zjistil, že jeho žena má umělá ňadra. Postupně se dověděl, že jeho žena si nechala chirurgem upravit nos, tváře a břicho. Zdálo se mu, že manželka chce být někým, kým není, a že jeho manželství nikdy nebylo skutečné, a proto ho chce anulovat. Ally se ptá, jestli si pan Prune vzal svou ženu jen kvůli jejímu vzhledu. Pan Prune to popírá a dodá, že její kosmetické úpravy hovoří o jejím charakteru a že ona není ta žena, se kterou se oženil. Pokračuje, že chtěl učit své děti, že se mají brát takové, jaké jsou, a jako příklad uvede, že by je nemohl přesvědčit, aby byly spokojené s těly, která jim dal Bůh, když jejich vlastní matka má tolik úprav. Pak se nakloní k Ally a tiše řekne: "Víte, já vidím, že i vy máte nějaké kosmetické úpravy..." Ally z toho má málem infarkt a trvá na tom, aby tohle soudce nedával do zápisu, protože ona NEMÁ žádnou plastiku.

Ally přemýšlí o neomalenosti pana Prunea i v ordinaci, kde čeká s Billym a Georgiou. Pak přijde doktor, sympatický Japonec, který mluví lámanou angličtinou, a jeho asistentka, atraktivní blondýna. Doktor ujistí Billyho, že jeho nádor je skutečně nezhoubný, ale že je v oblasti řečového centra a operovat ho bude velmi náročné. "Příští měsíc bychom vás chtěli připojit na monitor a sledovat, jak rychle nádor roste," řekne asistentka klidným profesionálním hlasem. "A zatímco tu budete," dodá, "chtěla bych vám poskytovat orální sex." Billy na ni podezřívavě hledí, protože ví, že má halucinaci.

Fish telefonuje s horní polovinou Johnova těla a snaží se ho uklidnit. Nell sebere Richardovi telefon z ruky a stručně Johnovi sdělí: "Vím, že teď není vhodná chvíle, ale já myslím, že nám to neklape a že bychom se už neměli stýkat." Z telefonu se ozve písknutí nosem. Richard a Ling nevěří svým uším. Když se John zeptá, jestli by si o tom neměli nejdřív promluvit, odpoví Nell, že už není o čem mluvit a že jejich vztah by už dlouho nevydržel. Pak dodá, že si řeknou víc později, protože teď má schůzku s klientem, a odejde. Johnovy nohy se roztřesou ještě víc.

"Nikdy jsem nepředstírala, že jsem někdo jiný," tvrdí paní Pruneová. "Kosmetické úpravy přece nemění osobnost." A trvá na tom, že každý se snaží vypadat co nejpřitažlivěji a že její plastické operace jsou v podstatě totéž, jako používání rtěnky.

Richard jde za Nell ke kopírce a rozzlobeně řekne, že má chuť ji vyhodit za to, co právě udělala. Nell připustí, že s tím rozchodem asi mohla počkat, ale fakt je, že ji John vlastně neměl rád. Líbilo se mu, jak vypadá, a že se s ní může ukazovat na veřejnosti, ale když došlo na věc, byla pro něj jen elitářská mrcha. "A navíc je...divný!" řekne a poukazuje na Johnovy zlostné nálady a hrozné zlozvyky. Když se pak s Richardem rozhlédnou, všimnou si, že je všichni sledují.

Richard pak zastaví Billyho a ptá se na případ, přičemž zírá na jeho hlavu. Billy začne odpovídat, ale najednou se setmí a všichni zmizí. Billy zpanikaří. Pak se Richard znovu objeví a tváří se zmateně. Začne cosi koktat. Billy pak uslyší zvuk, jako když si někdo odkašlává. Pak se k tomu přidá zvuk elektrických kytar a Billymu se zdá, že slyší disko. Otočí se uvidí na soudní lavici ženy, jak perfektně tančí na píseň "Love Machine". Billyho oči jsou jako talíře. Ptá se Richarda, jestli to taky vidí, a v tom ženy zmizí. Pak řekne, že by měl jít k lékaři a odejde.

"Ony tančily?" ptá se japonský doktor a svítí Billymu do očí. Ally podotkne, že Billyho halucinace se objevují stále častěji. Doktor pokývá hlavou a požádá Ally a Georgiu, aby odešly. Pak řekne Billymu, že je nezbytné nádor odstranit. Mohli by operovat tento týden a příští úterý bude Billy doma. Billy má z operace trochu strach. Doktor ho pošle domů odpočinout si. "Ano," souhlasí Billy, "stejně si musím napsat závěrečnou řeč ke svému případu.

John sedí na nemocniční posteli. Přijde Nell a ptá se, jak se mu daří. John odpoví, že ho tam drží, protože má bolesti v zádech. Po delší odmlce řekne John: "Mohlas mi to říct tváří v tvář, Nell. Místo toho ses rozešla s mým zadkem." Nell připustí, že rozchody nikdy nebyly její silnou stránkou. John ji požádá, aby odešla. Než Nell odejde, řekne, že nezáleží na tom, jestli se rozešla ona s ním nebo on s ní, ale že oba věděli, že ten konec se blíží.

"Můj klient je věřící muž," řekne zástupce protistrany ve své závěrečné řeči. "Věří, že lidské tělo je Boží dílo. Je přesvědčen, že tělo je chrám, a ona ho od základu přestavěla." A dodá, že to vypovídá o jejích hodnotách, a proto jeho klient žádá manželství anulovat.

"Nikdo není přesně takový, za jakého ho považujete, když si ho berete," řekne Billy. "A lidé se i po svatbě vyvíjejí. Důležité je, že si bereme svého partnera v dobrém i zlém. Pro to, co víme i co nevíme. V tom je posvátnost manželství. Ale objeví se lidé a žádají anulaci. Katolíci by po rozvodu nemohli mít další svatbu? Tak jo, anulace. Přestal jsem milovat svou ženu, protože má implantáty? Anulace. Kde je ta posvátnost, ctihodnosti? Před několika měsíci jsem se díval v televizi na pořad "Kdo si chce vzít milionáře?". Dva lidé, kteří se neznali, se vzali v přímém přenosu!" Pak se zarazí a jde se zeptat Ally, jestli to nebyla jen halucinace. Ally ho ujistí, že ne, a tak Billy pokračuje: "Kde je k čertu ta posvátnost? Lidi se berou kvůli zeleným kartám, kvůli daním... Myslel jsem, že láska přežije všechno, i plastické operace. Myslel jsem...," Billy přistoupí k Ally. "Vidíte tu ženu?" zeptá se a usměje se. "Jsem s ní ženatý už dvanáct let." Ally otevře pusu překvapením. "A každý den, když přijdu domů k ní a k dětem," pokračuje Billy a radost mu vyzařuje z očí, "znamená to pro mě všechno." Soudce upozorní Billyho, že nemluví příliš k věci. "Co chci říct je, že láska je to jediné, co se počítá. Miluju ji od svých osmi let a od té doby jsme se nerozloučili. Ani na jediný den. A budu ji milovat až do konce života. A to se počítá," dokončí svou řeč, jako by skládal svatební přísahu v nejkrásnější den svého života. "Celým svým srdcem, navěky." Ally se usměje, protože to byla slova, která chtěla slyšet ze všeho nejvíc.

Žár z Billyho očí se vytratil a pak tiše řekl: "Teď si potřebuju odpočinout," a bez jakéhokoli varování zavrávoral, těžce dosedl na podlahu a zkolaboval.

Ally k němu přiběhne a hystericky křičí, že nedýchá, a snaží se ho oživit. Soudce volá záchranku, ale už je pozdě. Billy s klidným výrazem v obličeji naposledy vydechne.

Ally šokovaná vystoupí z výtahu a pláče. Odkašle si a požádá všechny o pozornost. "Asi před čtyřiceti minutami nás Billy Thomas opustil." V obličejích všech se zračí smutek. "Odešel tiše a klidně..." řekne Aly. ale už nemůže dokončit větu. Přemožená žalem uteče k sobě do kanceláře. Jindy nezúčastněné Ling zjihne obličej. Elaininy tváře se třesou. Sandyiny velké oči se naplní slzami. Richard dosedne na stůl. Ticho je naplněno bolestí nad ztrátou.

Richard přijde za Johnem do nemocnice. John ho zdraví a řekne, že ho doktoři už brzo pustí. Richard zašeptá, že má špatnou zprávu. Billy zemřel. John zrudne. Richard chce ještě něco říct, ale pak se už neovládne a rozpláče se. John neví, co ho překvapilo víc, jestli ta hrozná zpráva nebo to, že Richarda přemohly city.

Ally sedí sama v kanceláři. "Už je to pryč," řekne Billy, který stojí za ní s klidným úsměvem na tváři. Ally se ptá, jestli ji Billy bude chodit strašit. "Ale něco jsme prožili, že?" ptá se Billy. "Nebo znáš jiné dva lidi, kteří měli to co my?" Ally potřese hlavou a bojuje se slzami. Billy k ní přistoupí a podívá se jí do očí: "Celým svým srdcem, navěky," řekne. Ally ho něžně políbí a propukne v pláč. Prosí Billyho, aby ji neopouštěl. Billy jí to slíbí a zašeptá: "Je to silnější než smrt."

Georgia se objeví ve dveřích. Začnou s Ally plánovat pohřeb. Georgia řekne, že Billy by chtěl, aby se lidi na jeho pohřbu smáli. Pak se Georgia ptá, jestli Billy opravdu zemřel klidně. Ally odpoví, že řekl, že je unavený, pak si prostě sedl, a když k němu Ally přiběhla, jeho poslední slova byla: "Řekni Georgii, že ji miluju." Georgia se usměje a ptá se, jestli je to pravda. Ally vidí, jak moc jí na tom záleží, a tak ji ujistí, že přesně tak se to stalo. "Chtěl by, aby se lidi smáli, tak mu to dopřejeme," řekne Georgia a Ally souhlasí.

Knězova slova na mši se Ally nelíbí. V tom k ní přistoupí Billy a povzbudivě se usměje. Ally se nadechne a jde na pódium. "Poslední, o čem Billy mluvil, byla láska," začne Ally. "V posledních několika měsících se zdálo, že ji ztratil, ale tam v soudní síni, než umřel, bylo jasné, že ji našel. Řekl mi, že je silnější než smrt. A já jsem nevěděla, co tím myslí. Teď už to vím. Když jsme byli malí, mluvili jsme o ní každý den. A on vždycky zpíval tuhle písničku." A Ally začne odříkávat slova písně, nesměle, jakoby mezi zuby drtila kostku cukru: "A až umřu, až budu pryč, přijde na svět dítě. A to bude mít velké boty a bude je muset naplnit." Lidi v kostele se začnou usmívat a pokyvovat. "Billy Thomasi," zašeptá Ally, "celám svým srdcem, navěky..." Potom se otočí ke všem truchlícím. Pak tleskne a zazní úvod písně "New Man in Town". Všichni začnou tančit a oslavují tak život Billyho Thomase.

Ten večer jde opuštěná postava hřbitovem a zastaví se u Billyho náhrobku. Ally tam stojí a vzpomíná a přidá se k ní Georgia. Chvíli stojí tiše a pak se obejmou.


skladby
Love Machine (The Miracles)
Lean On Me (Bill Withers), v provedení Clyda Kusatsy (Billyho lékaře).
Neighborhood (Leiber/Stoller/Sembello/Dino), zpívala Vonda Shepard
You Belong To Me (King/Stewart/Price), zpívala Vonda Shepard
You Belong To Me (King/Stewart/Price), zpívala Vonda Shepard
And When I Die (Laura Nyro), Calista Flockhart
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain), v provedení kostelního sboru
And When I Die (Laura Nyro), v provedení kostelního sboru
Home Again (Carole King), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz