doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 17
další epizoda
Oficiální název: I Will Survive
Český název:
Já to přežiju
Oficiální označení:
#3M17 [AM317]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Barnett Kellman

Guest Stars:

Gibby Brand - soudce McGough
Loretta Devine - Nora Mills
Amanda Donohoe - Marianne Holt
Gloria Gaynor - sama sebe
Phill Lewis - okresní návladní Kessler
Valerie Mahaffey - Dr. Sally Muggins


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally vstává. Mračí se a slyší píseň. Ve dveřích ložnice stojí Gloria Gaynor a zpívá píseň "I Will Survive" (Přežiju to). Ally se chce zachránit útěkem do koupelny, ale Gloria už zpívá ve sprše. Ally se pak jde smutně oblékat, stále za doprovodu Gloriina zpěvu. Potom Ally zmateně přechází ulici. Proplétá se mezi automobily, které před ní tak tak brzdí a zlostně na ni troubí. Pak vrazí do Ling a vypadá zmateně a rozčileně. "Honí mě," vykoktá Ally a rozhlíží se, jestli Gloria není někde poblíž. "Kdo tě honí," ptá se Ling, "Pygmejové?" "Horší," odpoví Ally, "disko."

V kanceláři Ally mluví s příjemnou zrzavou ženou, terapeutkou. Ally ji žádá, aby vyšetřila její klientku, Noru Millsovou, která je obviněna z vraždy prvního stupně. Vyruší je Elaine. Připomíná Ally, že by neměla zmeškat poradu, protože John někoho najal.

"Když jsem byl chlapec, auto mi přejelo psa," oznámí Richard, "a rodiče hned běželi a koupili mi nové štěně. To byla nejlepší terapie na světě. Tohle je Mark Albert, vynikající advokát. Začíná dnes, tak ho vřele přivítejme." Mark se rozhlédne a usměje se. Všichni přítomní na něj tiše hledí. "Billy zemřel a tys koupil nové štěně?" ptá se Ally tiše. Richard odpoví, že najal Marka kvůli případu Millsová, na kterém měl původně s Ally a Ling pracovat Billy. Ally tvrdí, že by to zvládli i bez Marka, ale Richard na tom trvá, protože o případ se bude zajímat široká veřejnost, a tak je Markova přítomnost důležitá pro udržení dobrého jména firmy. Richard odejde, Ally za ním běží a Mark je jen zmateně sleduje. "První den v práci je vždycky těžký," poznamená Nell.

Ally naštvaně následuje Richarda na toalety a chce vědět, proč Richard Marka najal. Richard odpoví, že po Billyho smrti potřebují nového právníka. Ally tiše řekne, že se jí Mark nelíbí. Richard se jí ptá, jestli ho zná, a Ally odpoví, že ho NEMUSÍ znát, že z něho má prostě špatný pocit. "Jak dlouho jsi ve firmě?" ptá se Richard. Ally nechápe, co to má společného s jejich předchozím rozhovorem. "Jsi už ve firmě dost dlouho na to, abys věděla, že kdykoli řekneš o někom něco špatného v této místnosti..." spláchne se a z kabinky vyjde Mark, "...je vždycky tady," dokončí myšlenku Richard a nechá ty dva o samotě. Mark se Ally představí, jako by se nic nestalo. Ally ale jeho pokus být přátelský zmrazí. Mark podotkne, že je mu líto, co se stalo s Billym a že se pokusí nešlapat jí na paty, co se týče nadcházejícího případu.

Ling hořce pláče před Markem, Ally a Norou. "Viděla jsem ho..., já... já nevím co se stalo, já tomu prostě... nemůžu uvěřit!" zaštká hlasitě. Pak se najednou narovná a na tváři nemá ani slzičku. "Umíte takhle plakat?" ptá se užaslé Nory. Mark na Ling překvapeně hledí, je zřejmé, že tyto praktiky jsou mu cizí, a napomene Ling, že navádí klientku ke lži. Ling mu ale řekne, že nechce, aby klientka lhala, ale že takto vzbudí před soudem lítost. Ally zavře oči, dá si hlavu do dlaní a rychle odejde z místnosti, protože znovu uslyší disko.

Zástupce protistrany u soudu vyslýchá svědkyni, paní Holtovou, a ptá se na její vztah k oběti. Paní Holtová vypovídá, že byla jeho terapeutkou poté, co přišel o nohu, a během doby, kdy k ní docházel, se sexuálně sblížili. Loni 14. prosince se zrovna milovali u něj doma, když přišla Nora, vzala jeho protézu a začala ho s ní mlátit do hlavy. Pak ho shodila ze schodů a utekla.

Ally poukazuje na to, že paní Holtová označila Noru za "divokou" a ptá se, jestli její reakci lze označit za nepříčetnost a jestli byla Nora velmi rozčílená. "Trochu," odpoví paní Holtová. Ally už neví, na co se ptát, a tak se posadí. Na to hned vyskočí Mark: "Ta situace vás jistě vystrašila, nebo dokonce šokovala?" ptá se. Svědkyně řekne, že ano. Pak se Mark posadí a Ally dělá obličeje.

Na chodbě Ally Markovi chladně řekne, že ji svým chováním u soudu ponížil. Mark nechce přilévat oleje do ohně, a tak jen poznamená, že chtěl dokázat, že strach zatemnil mysl hlavní svědkyně obžaloby. Ally mu připomene, že případ vede ona, a když se Mark ozve, že chtěl jen nahradit Billyho, Ally vybuchne a zakřičí, že on NIKDY nezaujme Billyho místo. Mark pochopil, že se vyjádřil nevhodně.

U soudu vypráví Nora o tom, co se stalo. Ling se jí ptá, jak se přitom cítila. Nora odpoví, že v tu chvíli ztratila schopnost rozlišit dobro od zla, ale její výpověď zní, jako by ji četla ze scénáře. Ling se dál ptá a udělá sotva viditelné gesto. Nora se nadechne a propukne v pláč. Mark si zakryje tvář a stydí se, že sedí u stejného stolu jako Ling. Ling se Nory ptá, jestli svého muže milovala. "Víc než svůj život!" odpoví. Ling se začnou koulet po tvářích krokodýlí slzy, smrká do kapesníku a říká, že v její zemi je nevěra horší než smrt a když tam zjistíte, že váš partner... a pak zaboří obličej do kapesníku a není schopna pro pláč dokončit větu.

"Co to ksakru bylo?" ptá se Mark po odchodu za soudní síně. "Tady se jedná o vraždu a ty se chováš jako na konkurzu!" Ally na něho začne křičet a jejich křik sílí až do okamžiku, kdy Mark zakřičí: "Podívej, já vím, že ti někdo umřel!" Ally se rozpláče. Mark se tiše omluví a řekne, že Richard měl svůj důvod ho na tento případ najmout. Ally začne slyšet disko a vyštěkne, aby ztichlo. Ling a Mark ji sledují, jak utíká z budovy. "Nikdo tě ještě nemá rád," řekne Ling s kameným obličejem Markovi.

Nell vyjde z výtahu. Přistoupí k ní Elaine a ptá se, proč si domluvila schůzku s Cindy Snellovou. Nell se zamyslí a pak řekne, že ji o to požádal John. Elaine zamračeně poznamená, že paní Snellová je Allyina klientka, ne Johnova. Nell okamžitě obrátí, předstírá nezájem a jakoby nic požádá Elaine, aby schůzku zrušila. Elaine ale řekne, že už je pozdě, protože paní Snellová čeká v kanceláři. Nell tedy odejde a Elaine se snaží zjistit, o co jde.

Zástupce protistrany vyslýchá Noru. Nora říká, že i on by byl v šoku, kdyby ho někdo takhle podvedl, a na to on odpoví, že to by jistě byl, a ptá se, jestli už se někdy dřív v takové situaci ocitla. Nora se cítí jako myš chycená do pasti. Právník totiž poukáže na to, že manžel už Noru podváděl dřív a že Nora o jeho vztahu s paní Holtovou věděla. Nora řekne, že si myslela, že jejich vztah už skončil. Na to se jí právník zeptá, proč svého muže prostě neopustila. (Ally začne znít v hlavě hudba.) Nora odpoví, že ho nemohla opustit... a najednou začne zpívat s hudbou blues o tom, že není schopna svého muže opustit, i když se k ní chová špatně. Ally na to hledí a není si jistá, jestli se to skutečně děje. Rozhlédne se po přítomných, ale ti jen poslouchají jako předtím. Najednou diváci vstanou a začnou tleskat a členové poroty zpívají refrén. Pak do místnosti vtančí sbor ošetřovatelek ze záchranky. Ty položí Ally na nosítka, zpívají a mávají na rozloučenou všem v soudní síni.

...dveře soudní místnosti se prudce otevřou a záchranka rychle odváží Ally s kyslíkovou maskou na obličeji. Ling jim cestou vysvětluje, co se stalo.

V nemocnici pak doktor vysvětluje Ling, Markovi a Elaine, že nejde o nic vážného, že Ally jen omdlela, protože v poslední době prošla velkým stresem. Ally jim to potvrzuje a dodá, že se za poslední dny moc nevyspala. Ling připomene, že teď by měla přijít k výslechu Nořina terapeutka. Ally má připravené otázky, a tak si myslí, že by s výslechem měli počkat na ni. Mark se nabídne, že by to mohl udělat, ale Ally na něho začne křičet, že nechce, aby ji zastupoval. Mark se nuceně usměje a poprosí Elaine a Ling, aby ho nechaly s Ally o samotě. Pak se posadí na postel a řekne: "Podívej, nevím, jak to říct... člověk, kterého jsi milovala nedávno zemřel. Zničilo tě to. Ty se bojíš lásky, dá se říct, že teď se ti hnusí. Ale i tak cítím, že mezi námi pracuje chemie, což je to poslední, co by sis přála. Možná ve mě vidíš osobu, o kterou by ses mohla zajímat, tak proto mě nenávidíš?" Ally se usměje a požádá Marka, aby se k ní naklonil, že mu svěří malé tajemství. Mark se přiblíží a Ally ho udeří pěstí. "Jsem rád, že se ti vrací síla," řekne. Pak políbí Ally ruku a otočí se k odchodu. Ally po něm ještě hodí ovladač. Mark ho zachytí, vypne televizi a odejde.

"Záchvat vzteku může vzbudit takovou sílu, přičemž se vytratí rozumné uvažování," vypovídá terapeutka. Mark se ptá, jestli může vztek způsobit i ztrátu sebeovládání. Terapeutka odpoví, že v extrémních případech se to může stát. A dodá, že Nořina sebeúcta byla naprosto podřízena muži, který ji zradil. Zástupce protistrany je však přesvědčen, že Nora byla při smyslech.

V kanceláři Ally říká Richardovi, že by měl Marka vyhodit a že to od něj bylo bezohledné, takto přivést někoho nového. Richard odpoví, že měl Billyho rád stejně jako Ally, ale že je čas jít dál. Ally má ale pocit, že se všechno děje moc rychle. "Co je špatného na tom zastavit se a poplakat si? Kdo vytvořil to hloupé pravidlo, že život jde dál? Billy je mrtvý!" křičí Ally. "A my jsme ho milovali a on už bude pořád mrtvý. A ty si jen tak najmeš někoho, abys vyplnil jeho kancelář." Allyin hlas se zlomí a ona se posadí. "Všichni se snažíme to přežít, Ally," řekne Richard tiše, "ty možná dokážeš trávit celé dny v Billyho prázdné kanceláři, já ne. Nejsi jediná, kdo potřebuje přežít." Ally se snaží Richarda utěšit. "Mark je dobrý právník a přinese peníze a tak..." dodá rychle Richard. "Tak, zpátky do práce." Ally se chystá odejít, ale pak se zastaví, rozběhne se k Richardovi, obejmou se a pláčou.

Ally jde za Markem. Přes Billyho jméno je na dveřích kousek lepicí pásky s Markovým jménem. Ally vejde a užasne. Mark sedí v zubařském křesle a zrovna se nechává ošetřovat. "Nechávám si takto čistit zuby třikrát týdně," vysvětluje. "Je to drobnost, která mi pomáhá vyhrát případy. Čerstvý dech, čisté zuby." Ally se ho ptá, z které planety sem spadl. Mark jí řekne, že si myslí, že má nárok na kousek místa ve své kanceláři. Ally mu na to odpoví, že kousek pásky na dveřích z téhle kanceláře neudělá jeho kancelář. Mark jí poděkuje za přivítání. Ally zabouchne dveře. "Měla bys mu dát šanci," řekne Billy. Ally odpoví, že Mark je jenom právník, kterého najali do firmy, aby zapomněla. "Nikdo po tobě nechce, abys na cokoli zapomněla," řekne Billy. "Nenávidíš ho, nenávidíš Boha... koho ještě?" Ally třaslavým hlasem řekne: "Tebe. Za to, žes umřel. A já nemůžu ani chodit v černém, protože jsi nebyl můj. A možná proto se cítím tak sama... nikdo neví, jak moc jsem... a co jsem..." Billy jí něžně položí ruce na ramena. "Nikdy na mě nezapomeň," zašeptá Billy, "to stačí." Ally se usměje a ptá se, jestli by pro ni mohl ještě něco udělat. "Zařídím, aby nikdy nepršelo, když budeš venku," odpoví Billy. Pak na sebe chvíli hledí a Ally řekne, že už se s ním musí rozloučit. "Já vím," řekne Billy a obejme plačící Ally, aby ji utěšil.

Nell se ptá Richarda, proč Mark pracuje tady, když má svou vlastní malou praxi, a jestli mu náhodou nechce nabídnout partnerství, které kdysi slíbil jí. Richard odpoví, že jeho sliby jsou irelevantní, protože je nikdy nedodrží. Ally vystoupí z výtahu a opět ji pronásleduje Gloria Gaynor. Richard navrhuje, aby ji spojila s Alem Greenem, což by třeba pro Glorii mohlo být zajímavější. Najednou Ally zasáhne jiný rytmus. Richard a Nell se zamračí a je jasné, že Ally to neslyší sama. Ten zvuk se ozývá z Markovy kanceláře.

Všichni tři k Markovi vrazí a vidí ho pózovat před zrcadlem. Ally podotkne, že to jen dokazuje, jaký je ten nový právník pošuk. Mark se klidně otočí, vypne hudbu a podívá se na ně: "To je hymna před procesem. Něco jako osobní píseň."

Po závěrečných řečech řekne Ling Noře, že prokurátor nabízí změnit obžalobu na zabití, a ptá se Marka, jestli to mají přijmout. Mark ale řekne, že není důvod. Ling a Nora pak odejdou a Mark s Ally zůstanou sami. Ally se ptá, kolik toho Mark ví o jejím vztahu s Billym, protože některé věci, o kterých mluvil ve své závěrečné řeči, se jí přímo dotkly. Mark jí pak řekne, že by si měla uchovat vzpomínku na Billyho v okamžiku, kdy jejich láska byla skutečná, že jenom tak může přežít. Ally je jeho radou překvapena. Pak přijde Ling a oznámí, že porota už se vrací.

Předseda poroty oznamuje, že Nora Millsová je zproštěna viny z důvodu dočasné nepříčetnosti. Nora si oddychne, obejme Ling i Ally a Markovi potřese rukou.

V baru zpívá skutečná Gloria Gaynor píseň "I Will Survive". Ally popíjí s Richardem a Elaine a Mark ji vyzve k vítěznému tanci. Ally odmítne, protože je unavená a chce jít domů. Mark tedy vyzve Elaine, ale ještě než odejdou na parket, stiskne mu Ally ruku a řekne: "Vítej." Pak vyjde na ulici. Hustě prší. Ally se s úsměvem podívá k nebi a řekne: "Moc vtipné." A celou cestu domů myslí na Billyho.


skladby
Neighborhood (Leiber/Stoller/Sembello/Dino), zpívala Vonda Shepard
I Will Survive (Gloria Gaynor)
Disco Music, instrumental
Never Can Say Goodbye (Gloria Gaynor), v provedení Loretty Devine
I Will Survive (Gloria Gaynor)
We Will Rock You (Queen), Markova "Trial Anthem"
We Will Rock You (Queen), Markova "Trial Anthem"
Wicked Witch of the West theme (píseň Ling)
I Will Survive (Gloria Gaynor)
Goodbye My Friend (Karla Bonoff), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz