doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 18
další epizoda
Oficiální název: Turning Thirty
Český název:
Je mi třicet
Oficiální označení:
#3M18 [AM318]

Napsal: David E. Kelley & Jill Goldsmith
Režie: Jeannot Szwarc

Guest Stars:

Cindy Ambuehl - Lorna
Vasili Bogazianos - okresní návladní
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Jennifer Holliday - Lisa Knowles
Jim Jansen - ?
Clyde Kusatsu - Dr. Myron Okubo (Billyho doktor)
Harrison Page - reverend Mark Newman
Bert Rosario - ?
Geoffrey Wade - Dr. Kipperman


obsah epizody zpracovala Lída, za což jí náleží můj velký dík :)

Ally se zdá, že je jí 16, kráčí po chodníku a raduje se z krásného dne.Náhle se probudí, pohlédne na kalendář a uvědomí si, kolikátého je. Vběhne do koupelny a zblízka si v zrcadle prohlíží obličej. Spatří cosi okolo očí a představí si, jak bude vypadat, až bude o hodně starší. Vejde do kuchyně se zasmušilým výrazem. Renee se zeptá, kdo jí umřel. Ally smutně oznámí, že je jí 30.

V kanceláři Elaine přemlouvá Richarda, aby pro Ally uspořádal v baru oslavu. Richard konání oslavy oznámí na ranní schůzi, ale Ally o oslavu nestojí. "Odepíšu to z daní," říká Richard. Mark řekne Ally, že pokud Heather Locklear může přiznat, že je jí 40, mohla by to přiznat i Ally. Ally po něm skočí a pokusí se ho uškrtit. John a Richard ji odtrhnou. Richard přejde k případu, se kterým Mark a John půjdou dnes k soudu, Commonwealth vs. Flood. Mark říká, že "koláček" souhlasil, že bude přísedícím. Richard mu sdělí, že Johnova přezdívka je "piškot", a dodává, že chce, aby k případu přibrali i Ally. Mark říká, že na tento případ není potřeba celá armáda právníků, "Já a Jim to zvládneme." John mu připomene, že se jmenuje John, ne Jim. Richard řekne Markovi, že potřebují Ally dostat z kanceláře, aby mohli naplánovat oslavu. "Pokud se někdy chceš stát partnerem, musíš se naučit lhát. Tak to udělej," říká Richard. Mark rychle poví Ally, že neví, jak by bez ní ten případ zvládli. Ally se do toho nechce, ale řekne, že přijde rovnou k soudu, protože má ještě nějakou schůzku.

Ally sedí v ordinaci a čeká na doktora. Po jeho příchodu je šokována, když zjistí, že je to týž doktor, který diagnostikoval Billyho mozkový nádor. Představí se a řekne mu, že byla přítelkyní Billyho Thomase a že on byl jeho neurochirurgem. Je překvapena, že se tento doktor zabývá i plastickou chirurgií, ale on jí odpoví, že na plastice se dá víc vydělat. "Máte vůbec kvalifikaci na facelifting?" ptá se Ally. "To není chirurgie mozku," opáčí doktor. "A navíc je jistě pěkné mít pacienty, kteří přežijí," dodává Ally. Omluví se za žert a řekne mu, že má zájem o injekce kolagenu kvůli vráskám okolo očí. "Vím, že nejsou skoro vidět," řekne, ale doktor odpoví, že on je vidí naprosto jasně. Pozve Ally do sousední místnosti, zobrazí její obličej na monitoru a předvede jí, jak bude vypadat po kolagenové injekci do rtů. Řekne jí, že má krásné rty, ale on by je mohl ještě vylepšit. Je vidět, že Ally to zaujalo.

V kanceláři John a Mark sedí v konferenční místnosti se svou klientkou, Lornou Flood. Mark sdělí Lorně, že nemůže jít k soudu takhle oblečená. (Prsy jí div nevypadnou z blůzy.) Připomíná jí, že je obviněna, že svého 89 let starého manžela udusila svými prsy. Pak oznámí, že jí dojde koupit něco na sebe.

Elaine se pokusí přesvědčit Nell, aby na Allyině oslavě něco zazpívala, ale Nell odpoví, že nikdy nezpívá. "Určitě máš nějaké nadání, i když dobře ukryté," řekne jí Elaine. "Ano, Elaine," odpoví Nell, "je to schopnost zaostření. Pokud se soustředím, dokážu předstírat, že obyčejní lidé neexistují. Bohužel jsem se teď nesoustředila." Elaine se Nell zeptá, jestli by tedy něco nezahrála. "Mohla bys zopakovat svůj rozchod s Johnem Cagem, když uvázl ve výtahu, ty studená, bezcitná mrcho." Nell opáčí, že to je důvod, proč nevychází se sekretářkami. "Jsi nepřátelská, protože nic neznamenáš," říká Nell. "Chceš, abych byla opravdu nepřátelská?" zeptá se Elaine. Nell jí odpoví, ať si opakuje svůj výstup, pak dodá: "Nezapomeň si zapomenout spodní prádlo. Odvede to pozornost od toho, že neumíš moc zpívat."

V ordinaci je Ally šokována výsledkem kolagenových injekcí do rtů. (Jsou obrovské.) Ally chce, aby doktor kolagen odstranil, ale ten tvrdí, že je to jen otok a během hodiny to zmizí.

U soudu patolog tvrdí, že zjistil, že pan Flood zemřel na nedostatek kyslíku, způsobený udušením prsy obviněné. Prokurátor se zeptá, jestli by se člověk bránil, pokud by mu ve spánku někdo ňadry zakryl nos i ústa, a patolog odpoví, že by se pravděpodobně tři až čtyři minuty bránil. Mezitím Ally vklouzne do soudní síně a rukou si zakrývá ústa. Sedne si ke stolu a natáhne se pro vodu. Mark se na ni důkladně podívá a nahlas řekne: "Co to máš se rty?" Ally si rychle zakryje ústa spisem. Soudce se zeptá, co se děje, a Ally odpoví, že nic, ale Mark žádá o pokračování v procesu, že prý jeho kolegyně snědla nějaké špatné ústřice. Soudce vyzve Ally, aby předstoupila. Donutí ji odložit spis. "Co jste to se sebou provedla?" zeptá se, když uvidí její rty. Ally se zakoktá, prohlásí, že se odvolává z případu, a odejde.

Richard řekne Markovi, že mají firemní tradici, že před oslavou narozenin vylosují z klobouku jméno a dotyčný musí zazpívat v baru. Richard prohlásí, že vytáhli jeho jméno. "Já nezpívám," řekne Mark. "Teď už zpíváš," odpoví Richard. "Stačí něco krátkého." John se za Markovými zády šklebí. Ally se vrací do ordinace a chce, aby jí doktor odsál ze rtů kolagen. Ten zesmutní a rozpláče se.

Dcera pana Flooda vypovídá, že Lorna starého pána využívala. Říká, že se Lorna a její otec setkali na dobročinné akci a dva týdny poté se k němu nastěhovala. Dcera tvrdí, že Lorna začala bránit jejich stykům s otcem. John a Mark vstanou a vznášejí připomínku, pak se navzájem omlouvají a vyzývají jeden druhého, aby pokračoval. Soudce jim řekne, aby přestali. Mark vyslýchá dceru a ptá se jí, jestli je pravda, že ona i její sourozenci se s otcem téměř nestýkali už předtím, než poznal Lornu. Prokurátor ho přeruší a sdělí Markovi, že ještě neskončil s přímým výslechem. "Promiňte, já jsem myslel, že jste už skončil," řekne Mark a otočí se k Johnovi, "že ano?" John odpoví, že měl taky ten dojem. Mark říká, že má už jen jednu otázku, ale soudce mu poví, že musí počkat, až prokurátor skončí.

Ally jde za knězem a říká mu, že by chtěla najít Boha. Ten ji obviní, že o to stojí jen proto, že je jí třicet a nikoho nemá.

Advokát pana Flooda vypovídá, že asi měsíc před smrtí pan Flood společně s Lornou přišel změnit závěť. Říká, že Lorna předtím podepsala svatební smlouvu, která omezovala sumu, kterou může zdědit. Advokát říká, že závěť změnil, ale nechtělo se mu do toho. John povstane a řekne: "Henry chtěl změnit závěť, protože mu vadilo, jak ho jeho děti využívají. Neříkal to?" Advokát tvrdí, že ne. "Moje chyba," odpoví John. "Je pravda, že pokud byste podezíral paní Floodovou, že vašeho klienta nepřípustně ovlivňuje, jako řádný advokát byste změnu poslední vůle odmítl provést? Je to tak?" Advokát odpoví: "Když jsem tyto změny prováděl, nenapadlo mě, že by ho chtěla zabít."

Elaine přemlouvá Renee, aby s ní na večírku pro Ally zpívala. Renee říká, že zazpívá, ale nebude Elaine jenom dělat křoví. Elaine slíbí, že každá z nich bude zpívat jednu sloku a Renee nebude dělat křoví.

Ally kráčí sama ulicemi a přemýšlí. Zastaví se před výkladem obchodu. Ve výkladu se objeví Billy a ptá se jí: "Stýská se ti po mládí?" "Kněz měl pravdu," odpoví Ally, "chci hledat Boha, protože tajně doufám, že je svobodný." Billy říká, že stárnutí nemůže být tak špatné. "To se ti řekne," odpoví Ally, "tebe to nepotkalo." Dodá: "Víš, co mě trápí? Že moje léta od dvaceti do třicet byla možná nejlepší dobou v mém životě a já jsem během nich nic nedokázala." Billy říká, že to není pravda. "To je všechno, co mi řekneš? Doufala jsem, že budeš mrtvý důkladněji," řekne Ally. Poví mu, že se jí nemůže takhle zjevovat. On řekne, že on to nemůže ovlivnit. "Měla bych prostě vzít svůj život do svých rukou," říká Ally. "To jsi mi přišel říct?" Billy odpoví: "Přesně to, a všechno nejlepší k narozeninám."

Elaine přesvědčuje Johna, aby zazpíval, ale ten odpovídá, že nedělá narozeninové večírky. Elaine mu připomene, že Ally je jeho nejlepší kamarádka. On odpoví, že jí koupil nádhernou gratulaci. "Vzpomeň si, jaký byl tvůj život, než sem přišla," řekne Elaine. "To jsi mě ještě neznala," odpoví John. "Přesně tak," řekne Elaine.

U soudu vypovídá další lékař, že v den smrti jejího manžela našli na prsou paní Floodové kousnutí. Říká, že kousnutí nebylo starší než 24 hodin. Doktor se paní Floodové tehdy na toto kousnutí ptal a ona odpověděla, že ji manžel asi ve spaní kousl a ona to necítila. Doktor však tvrdí, že takové kousnutí by cítit musela. Mark se ho ptá, zda jednotliví lidé mohou mít různý práh bolesti. Doktor to připustí, ale prohlásí, že je vysoce nepravděpodobné, aby to necítila.

Ve vedlejší místnosti Lorna sdělí Johnovi, že to kousnutí bylo o pár hodin starší, ale ona to nechtěla říci, protože to nebyl Henry, kdo ji kousl. Elaine a Renee zkoušejí, ale Elaine zpívá sama. "Věděla jsem to," říká Renee, "nutíš mě dělat křoví." Elaine říká, že ona prostě zpívá první sloku a Renee může zpívat druhou. Renee odpoví, že první sloku bude zpívat ONA. Ani jedna z nich nechce pustit mikrofon.

Lorna vypovídá, že Henry se při spaní rád zabořil do jejích ňader. "Myslím, že ho to uklidňovalo," říká. Dodává, že té noci, když se vzbudila a zjistila, že Henry nedýchá, zavolala pohotovost a zkoušela ho oživovat. John se jí ptá, proč tvrdila policii, že ji Henry kousl. Ona odpoví, že to nebyla pravda a že lituje, že to řekla. Říká, že se bála, že by jí pravda ublížila. John se zeptá: "A jaká je pravda?" Ona odpoví, že měla milence, a ten ji toho dne kousl. Ukáže na něj v soudní síni. Prokurátor se zeptá, jestli lhala, když tvrdila, že milovala svého manžela. Lorna odpoví, že ne, že ho milovala. Řekne, že Henry o jejím milenci věděl. Prokurátor se zeptá, proč to tedy neřekla policii. Ona odpoví, že by ji to postavilo do špatného světla. "Takže jste lhala?" ptá se prokurátor. John a Mark opět oba povstanou a vznesou námitku, pak se navzájem omlouvají a vyzývají se k pokračování. Prokurátor konečně donutí Lornu přiznat, že lhala.

V kanceláři si Mark nacvičuje písničku. Ally vejde a zírá na něj. Chvíli poslouchá a pak zaklepe. Mark přestane zpívat a řekne jí, že si připravuje závěrečnou řeč. Ally mu poví, že závěrečnou řeč bude mít John. Řekne mu, že si z něj Richard vystřelil, že žádné losování nebylo. Sdělí mu, že ho chtěli dostat na jeviště, aby ho uvedli do rozpaků, a že je to něco jako přijímací rituál. Ally říká, že jí to připadá nefér, a že prostě každému řekne, že jí Mark udělal v kanceláři soukromé představení. Mark poděkuje, na odchodu ji zarazí a zeptá se: "Nikdo mě tu nemá moc rád, je to tak?" Ona odpoví, že to není pravda.

Prokurátor pronáší svou závěrečnou řeč, ve které se diví, proč Lorna prostě nepočkala, až její manžel umře. Bylo mu 89. Tvrdí, že potřebovala, aby umřel, než si uvědomí, že si ho brala jen pro peníze. Prohlásí, že aby se Henry udusil, bylo potřeba ho pevně držet. John ve své závěrečné řeči připomene, že Henry neměl žádné modřiny, ale kdyby ho někdo držel, aby ho udusil, musel by ho držet hodně pevně, a to by u starého člověka určitě modřiny nechalo. Zeptá se, proč by si někdo, kdo má na prsou kousnutí, vybral právě tu noc pro vraždu manžela. Tvrdí, že pokud by ho chtěla zabít, počkala by, až kousnutí zmizí. Připustil, že lhala o svém milenci. John řekne, že porota si může myslet, že Lorna byla zlatokopka a cizoložnice. Ale vražedkyně určitě nebyla.

V baru se všichni sejdou na večírku pro Ally. Nejprve zpívá Elaine v červených šatech, dokončí sloku a udělá místo pro Renee. Renee v černých šatech začne zpívat svou sloku. Společně zazpívají refrén, pak Renee začne další sloku, Elaine ji přeruší. Začnou se odstrkovat a nakonec se poperou. John potom společně s Renee zazpívá pro Ally píseň "Till There Was You", protože ho přesvědčila, že i když se odlišuje, nemusí se ostatních stranit. Lorna je prohlášena za nevinnou. John jí gratuluje a ona ho obejme. Děkuje Markovi a řekne mu, že to skutečně byla nehoda.

V baru zpívá Lisa a Elaine s Renee jí dělají křoví. Ostatní tančí, Ally tančí s Markem.

Později Ally odejde do kanceláře a zatelefonuje svému otci. Vypráví mu o oslavě. Otec se ptá, jak to zvládla bez Billyho. Ona odpoví, že to nebylo tak těžké. Zavěsí a Billy se znovu objeví. "Pořád mě volají," řekne. Ally mu odpoví, že pořád zapomíná, že ho její rodiče měli rádi. "Je to těžké být sám o narozeninách," řekne Billy. Ally odpoví, že není sama. "Mohu tě doprovodit domů?" ptá se Billy. "Dnes ne," odpoví Ally.

Ally jde sama domů a prohlíží si všechny kolem sebe.

skladby
Sixteen Cales (Dixon/Khent), zpívala Vonda Shepard
Stoney End (Laura Nyro), v provedení Jennifer Holliday
Que Sera Sera (Livingston/Evans) zpívala Vonda Shepard
The Happening (The Supremes), zpívala Jane Krakowski a Lisa Nicole Carson
After the Lovin' (Engelbert Humperdink), v provedení Jamees LeGrose
The Happening (The Supremes), zpívala Jane Krakowski a Lisa Nicole Carson
Till There Was You (Meredith Wilson - "The Music Man"), v provedení Petera MacNicola, Lisy Nicole Carson a Jane Krakowski
Reach Out (I'll Be There) (The Four Tops), v provedení Jennifer Holliday, Lisy Nicole Carson a Jane Krakowski
Stoney End (Laura Nyro), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz