doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 19
další epizoda
Oficiální název: Do You Wanna Dance
Český název:
Chceš si zatančit
Oficiální označení:
#3M19 [AM319]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Michael Lange

Guest Stars:

Jonathan Taylor Thomas - Chris Emerson
Jamie Denton - Jimmy Bender
Tim Dutton - obhájce Brian Selig
Michele Gregory - Ada
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Thomas McCarthy - Peter Hanks
Claire Rankin - Susan Hanks
Holland Taylor - soudce Roberta Kittleson
Mary Chris Wall - ?obsah epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)


Renee si připravuje snídani v kuchyni, když slyší zvláštní zvuk z Allyiny ložnice. Vejde a najde Ally v posteli. Ta se snaží tvářit nenápadně. Renee zkoumá Allyinu tvář a říká "právě jsi měla sex". Ally protestuje a Renee se snaží najít záhadného návštěvníka. Ally ji ujišťuje, že je sama a Renee z ní tahá informace. Je v šoku, když Ally přizná, že chatuje na internetu s mužem již několik měsíců a teď poprvé provozovali sex po internetu. Renee se ptá, proč se nikdy nesetkali osobně. Ally tvrdí, že právě anonymita to všechno dělá velmi vzrušující … a také si myslí, že nesouhlasil se schůzkou, protože je zřejmě ženatý. Ale je to skvělý muž a pomohl jí, když umřel Billy. Renee si myslí, že je kněz a že není normální chlap, protože by jinak souhlasil se schůzkou. Ally uznává, že to má logiku a souhlasí s osobním setkáním.

"Popojedem" říká Richard na ranní schůzi, "případ Bender versus Hanks … Marku, Ally, vražda?" Mark vysvětluje, že tentokrát jde o občanský spor. Bender uplatňuje citovou újmu a žaluje svého nejlepšího přítele Hankse pro aféru s jeho ženou. Nell je žádá, aby si pospíšili, protože ji čeká náročný den. Johnovi se to nelíbí a nazve ji "Studenou, sněhovou královnou". Nell mu oplatí tím, že je starší koktal, opraví se na společník. Nell prohlásí, že by se ráda stala firemním společníkem, protože dělá většinu práce pro firmu a chce za to mít odpovídající ohodnocení. John na to říká, že jen přes jeho mrtvolu, která by byla stále o několik stupňů teplejší, než Nell.

V kanceláři se Ally pokouší varovat Johna, aby o Nell tak nemluvil, protože by ho mohla zažalovat. John je velmi rozčílený a nechce o tom slyšet.

Bender vypovídá. Říká, že s Hanksem chodil do školy a potom na vysokou. Byl také svědek na jeho svatbě. Pak začal mít moc práce a požádal svého nejlepšího přítele, aby se postaral o jeho ženu. Ally si začne vyměňovat flirtovací pohledy s právníkem žalované strany. Je to hezky Britský právník jménem Brian Selig. Bender říká, že Hanks spal s jeho ženou dva roky a stále vystupoval jako jeho dobrý přítel. Selig vstává a vyslýchá Bendera, který při několika příležitostech řekl, že sám může za rozpad manželství. Bender říká, že se obviňoval za to, že důvěřoval Hanksovi a že sice neměl vždy čas na svou ženu, ale právě proto pověřil péčí o ni svého "nejlepšího přítele".

Ally říká Renee a Georgii, že si myslí, že Selig je ten muž z internetu. "Použil dvakrát moje e-mailové jméno!" Georgia se ptá, proč se ho Ally prostě rovnou nezeptá. "A co když jsem se spletla?" Rozhodne se, že jediná možnost je trvat na osobní schůzce.

Nell znovu připomíná Richardovi jeho slib, že ji udělá společnicí firmy do dvou let. Říká jí, že to zvažoval, ale zjistil, že by to nešlo. Na demonstraci svých slov vyndá dva plakáty s kulatými grafy. Jeden je rozdělený na dvě části, nadepsané John a Richard. Ten druhý graf je rozdělen na tři menší části, třetí třetina je označena Nell. Vysvětluje jí, že když ji udělá společníkem, znamená to méně peněz pro něj. "A kdybych to udělal, jak bych se na sebe mohl podívat v zrcadle? Šéfové nerozhazují peníze. Necháváš pro sebe tolik, kolik můžeš, zkoušíš získat víc i tehdy, když to nepotřebuješ. Přál bych ti, abys byla bohatší, ale ne na úkor mé sebeúcty". Nell mu slibuje, že to nenechá bez následků.

Mark potkává Johna a nervózně se ptá, jak to jde. John říká, že dobře ... a utrousí jedovatou poznámku na procházející Nell. Mark si odkašle a mumlá, že ví, jak blízký je John a Ally a chce vědět, jestli by měl šanci, kdyby ji pozval na rande. John vyhrkne že ne. Když se ptá proč, John mu vysvětluje, že Ally nejvíc záleží na duševnu a Mark má hloubku víčka od lahve. John se omlouvá, že to přehnal. Radí Markovi, že pokud si chce opravdu vyjít s Ally, měl by se jí prostě zeptat.

Mezitím Ally chatuje online se svým tajným milencem, s Renee za zády, smějící se Allyinu e-mailovému jménu "Něžné rtíky". Pořád je méně směšné, než jméno jejího přítele "Supersamec". Georgia se taky usmívá. Ally se začne triumfálně smát, když její společník souhlasí se schůzkou ještě ten večer.

U soudu vypovídá Hanks. Říká, že se zamiloval do Benderovi ženy během doby, kdy na ni dohlížel. Vypráví příhodu, jak byli všichni tři v baru a Bendera náhle odvolali kvůli práci a nechal Hankse se svou ženou. Když vypráví, jak začali tančit, Ally se přenese do fantazie, kde večeří se Seligem ... tančí a on ji něžně drží, dívá se hluboko do jejích očí. "Bylo to buď jako bychom spolu byli celý život" říká Hanks "nebo jsme měli být. A potom jsme se najednou líbali, přímo na parketu. Bože, byl to ten nejněžnější, nejkouzelnější polibek, jaký mohl kdy být..."

Ally vypadá šťastně, oči zavřené v blaženosti myšlenek. Otevře je a vidí, že celá soudní síň zírá na ni, včetně britského právníka.

Ling je v kanceláři Nell. "Co tím myslíš ‚odejít'?" ptá se Ling, když ji Nell přizvala k založení jejich VLASTNÍ právnické firmy. Nell říká, že s klienty, které mají, by mohli vydělat víc peněz, když se do toho dají. Ling říká, že už je nechutně bohatá a chodí do práce ukázat své oblečení. Plus to, že by musela mluvit s klienty a ona nenávidí klienty. Když se Nell zeptá Ling, jestli pracuje ráda pro Johna a Richarda, odpovídá, že ano. "Je tu legrace!" říká Ling. "Ale nechtěla by jsi pracovat se SKUTEČNÝMI právníky?" ptá se Nell. "Ne!!!" odmítá Ling. Nell říká, že tedy odejde sama a vstoupí do některé velké firmy. Ling jí připomíná, že to trvá velmi dlouho, než ji přijmou za společníka ve velké právnické firmě. Nell tvrdí, že díky svým klientům, svým vlasům a sexuálnímu harašení bude společníkem do měsíce. Ling se nad jejími slovy otřese.

V soudní budově se potká Selig s Ally a říká "Já vím, že to nebude znít originálně, ale nesetkali jsme se už?" Říká, že se na něho Ally dívala, jako kdyby ho znala. Ally říká, že ráda rozptyluje právníky druhé strany tím, že se na dívá jakoby chtěla strhat jejich oblečení a olízat je od hlavy až k patě. Pozve ji na kávu … a dodává, že nemůže dnes, protože už něco má - schůzku. Ally napne uši. Míří tím ke schůzce, kterou má později se svým neznámým milencem? Domluví si schůzku na zítra a vrací se do soudní místnosti.

Hanks je u křížového výslechu. Ally říká "Takže jste se zamiloval. Pro jste mu dva roky lhal? Byli jste nejlepší přátelé a Vy jste pokračoval ve vystupování jako jeho nejlepší přítel." Odpovídá, že se bál právě o to přátelství. "Bál jste se o jeho přátelství, ale spal jste s jeho ženou?" ptá se Ally. Selig protestuje. Námitka je zamítnuta a Ally pokračuje ve výslechu.

Ally čeká v restauraci na svého internetového obdivovatele a diskutuje s Renee, jestli by to mohl být Selig. Pak si domluví signál, kdyby Ally potřebovala pomoc.

John jde k Nell do kanceláře a ptá se jí na složku Penalaskeevitz. Říká, že ji má a to proto, že se s ním musela sejít, když byl jeho právník zaklíněn ve výtahové šachtě. John popadne složku a naštvaně odchází.

Ally netrpělivě čeká a konečně přichází. "Něžný rtík?" ptá se. Ally se podívá … a v tváři má děs. Šikovný puberťák si sedá naproti ní. To jsem já "Supersamec". Nervózně si odkašle a říká, že čekala někoho staršího. Ptá se kolik mu je let. "Devatenáct." Ally mu připomíná, že psal třicettři a on jí připomíná, že tvrdila dvacetpět. Oba se smějí. Ally si myslí, že to je pěkný trapas, ale on ne. Ptá se ho tedy, co by mohli mít společného. On namítá, že si psali pěkných pár měsíců o všem možném a mají toho společného dost. Ally chce vyklouznout z nepříjemné situace a říká, že by to těžko fungovalo. On navrhuje, aby to zjistili u večeře. Ally souhlasí … a právě přichází policista s chlapcovými rodiči, zatýkají ji a sdělují jí, že jejímu příteli je pouhých šestnáct.

U soudu vyslýchá Mark Benderovu manželku. Poukazuje, že to, jestli se člověk zamiluje, si nevybíráme. "Ale jestli s ním budete spát volba byla, že? A Vy jste si to vybrala". Žena souhlasí. "A jestli budete lhát byla také volba, že? Když jste věděla, že tato láska byla opravdová, řekla jste to svému muži?" útočí Mark. Žena říká, že ne. Ally překvapí jedovatost Markova hlasu, jakoby to byl osobní útok. "Tak jak na to přišel?" ptá se. Žena říká, že je přistihl. "A TEHDY jste se rozhodla mluvit pravdu?!" křičí Mark. Její právník protestuje a soudce Marka varuje ... ale ten do ní nepřestává "bušit", jakoby chtěl, aby za to všechno zaplatila. Soudce Walsh mu zvýšeným hlasem říká, že to už stačilo. Mark konečně přestane na ženu útočit a jde si sednout.

Před síní se ho Ally ptá, co se děje a Mark odpovídá, že potřebují vyburcovat hněv poroty. O svém vlastním hněvu mluvit nechce a odchází. Brian zastavuje Ally a zve ji na kávu, protože závěrečné řeči byly odloženy až na odpoledne. Už chce říct ano, ale zarazí se. Říká, že má předběžné slyšení, kam musí jít. V žertu se jí zeptá, jestli jde o její vlastní případ a Ally vyklouzne že ano, že je obviněna ze sexuální obtěžování šestnáctiletého chlapce. Snaží se mu vše vysvětlit a dodává "skutečně jsem nevinná".

John vyslýchá Ally. Objasňuje, že ona a to dítě - Chris Emerson - si v e-mailech sdělili svůj věk a on tvrdil, že je mu třicettři. Soudkyně - příjemná žena kolem čtyřicítky, pozorně poslouchá. John se ptá, jaký byl charakter jejich korespondence a Ally tvrdí, že šlo většinou o běžné věci, knihy, filmy apod. … o sexu nemluvili často. Na závěr se jí ptá, jestli věděla, že Chris je nezletilý a ona říká že ne. "Nemluvil často o svých rodičích?" ptá se právník druhé strany. Ally odpovídá že ano, ale to dělá spousta lidí. Dále se ptá na jeho oblíbený film a TV pořad, ale Ally se brání, že i starší muži se dívají na pořady pro teenagery.

Ally vstoupí do Markovi kanceláře a najde ho, jak zírá nepřítomně z okna. Opatrně se ho ptá, proč napadl tu ženu u soudu. V jeho tváři není již zlost, je pryč, nahrazená normálním výrazem. Opakuje, že to bylo kvůli porotě, že to je jen strategie, nic víc. Ally říká, že jí to tak nepřipadalo. Znovu se ho ptá, jestli je všechno v pořádku. Mark chvíli přemýšlí, jakoby se rozhodoval. "Chtěla bys …" začne přerušovaně, podívá se na Ally "… závěr" dokončuje. Chtěl se jí prý právě zeptat, jestli by si chtěla vzít závěrečnou řeč, ale asi to není dobrý nápad. "Nevadí" říká Mark rychle a sedá si ke stolu a k práci.

Při výslechu u soudu se Chris přiznává, že schválně lhal. Když se John ptá proč, říká, že se scházel se stejně starými děvčaty a chtěl to zkusit se starší ženou. Soudkyně se ptá proč a Chris. Řekla mu, že společnost má směšná pravidla, co se týká starších mužů, kteří se schází s ženami, které by mohly být jejich dcery a že fandí starším ženám, které uhání mladé muže. "Nemohl jsem se dočkat schůzky, říká Chris. "Věděla, že jsi byl mladší?" přechází John k podstatě. Chris říká, že ne.

"Je jen velmi málo věcí v životě tak cenných, jako přátelství" říká Mark ve své závěrečné řeči porotě. "Dokonce nejlepší část manželství je přátelství! A když si to nespojíme s loajalitou, upřímností, péčí … co nám pak opravdu zbude? Je to tak moc, chtít aby přátelé byli upřímní jeden k druhému?" Brian říká "Nikdo v síni - nikdo - nezpochybňuje cenu přátelství. Souhlasím s právníkem druhé strany, že je jen málo cennějších věcí v životě. Přirovnává to k manželství, s čímž souhlasím. Může to mít stejnou intenzitu emocí, někdy to může být jen komplex daný základy z dětství. Prostě, Peter a Susan Hanksovi cítí velkou lítost nad tím, že způsobili p.Benderovi takovou bolest. A všichni zde ví, včetně p.Bendera, že to nebyl jejich záměr." Když si Brian sedá, zapípá Allyin pager, aby jí oznámil, že soudkyně již rozhodla v její kause.

Soudkyně se připravuje vynést rozsudek, když Ally vpadne dovnitř, udýchaná a sedá si ke svým třem právníkům. "Takže, není vůbec žádný důkaz, že sl.McBealová věděla, že komunikovala s nezletilým." začíná soudkyně. "Obvinění je zrušeno. Ale než skončíme, dovolte mi převzít roli staršího ale moudřejšího. Myslím, že by se ti to líbilo" dodává s ironickým úsměvem ke Chrisovi. "Nemyslím si, že sl.McBealová je dravec, ale venku jich jsou spousty. A osobní setkání s někým, koho znáš jen přes e-mail, to je nezodpovědné. Máš štěstí, že se nestalo nic horšího."

Jak se chystají odejít, Renee říká, že doufá, že se Ally poučila … Ally jí vrací, že to byla ona, kdo chtěl, aby se s ním setkala. Přistupuje k nim Chris a říká Ally, že tohle nikdy nechtěl a omlouvá se za problémy, které jí způsobil. Ally mu doporučuje, aby si našel pěknou sedmnáctku. "Jeden polibek?" ptá se jí. Zvažuje to s úsměvem. "Na tvář" říká Renee a John jednohlasně. Ally se nahne a líbá ho lehce na tvář.

Zpět ve firmě, John zpovídá Nell. Mluvil s Penalaskeevitzem a zjistil, že mu volala a řekla mu, že je v jeho nejlepším zájmu, aby pro něj dělala ona. John se ptá proč. "Protože je to pravda. Má už divné jméno, nepotřebuje ještě divného právníka, ty trpaslíku" zuří Nell. V Johnových očích vidíme plamínky … tohle není konec. Tohle znamená VÁLKU.

U soudu se porota rozhodla pro Bendera a odsoudila Hankse k úhradě odškodného ve výši $10,000. Mark nespokojeně mumlá spíš pro sebe. "Desettisíc? To je cena přátelství?" "To je cena, kterou vyměřili za lásku" říká Ally. Přichází Brian a říká, že pozvání na kávu stále platí, i když si uvědomuje, že by pro ni mohl být trochu starý. Odcházejí společně … a když se Ally podívá po cestě na Marka, vidí na chvilku - jen na chvilinku - záblesk vzteku na jeho tváři, když je pozoruje.

V baru. Brian se ptá Ally, jestli půjdou po drinku na počítače. Ally se usměje a pozve ho tančit. Renee šťouchá do Piškota - pořád naštvaného na Nell - a tlačí ho na parket. Elaine tančí s Richardem … a na druhé straně místnosti sedí Mark - sám a sleduje je.

skladby
This Guy's In Love With You (Bacharach), zpívala Vonda Shepard
Do You Wanna Dance? (Robert Freeman), zpívala Vonda Shepard
For Your Love (Ed Townsend), zpívala Vonda Shepard
Hold What You've Got (McDowell), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz