doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 21
další epizoda
Oficiální název: Ally McBeal: The Musical, Almost
Český název:
Muzikál
Oficiální označení:
#3M21 [AM321]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Bill D'Elia

Guest Stars:

Alicia Witt - obhájce Hope Mercey
Jill Clayburgh - Jeannie McBeal (Allyina matka)
Tim Dutton - obhájce Brian Selig
Joshua Finkel - ?
James Naughton - George McBeal (Allyin otec)
Randy Newman - sám sebe
Michael Rothhaar - Stanley Kupchek


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally představuje Briana svým rodičům a je z toho nervózní. Pořád něco povídá o restauraci a jídle a o svém kabátu. Když pak mají odejít, zamíří místo toho ke dveřím do ložnice.

John jde k terapeutovi (bohužel to už není Dr. Tracy). Doktor řekne, že John prochází něčím podobným jako vždy, když má narozeniny, a ptá se ho, jestli se pro něj chystá narozeninová oslava. John odpoví, že to má všechno na starost Elaine, ale že to zařizuje jen kvůli svému vlastnímu vystoupení. John má pocit, že není třeba dělat podívanou z jeho třicátých šestých narozenin. Řekne, že v poslední době jen chodí a říká "blbost, blbost, blbost" a připadá si jako mrzutá ropucha.

Nell říká Hope, že vlastně nechtěla odejít z Cage/Fish, že tím spíš potrestala sebe. Hope jí radí, aby promluvila s Richardem a požádala ho, zda se smí vrátit. Nell se ptá, jestli Hope zase spala s Richardem. Hope odpoví, že ho pustila jen ke svému pupíku. Nell pak začne vyprávět o svém dětství. V tom začne Renee zpívat píseň "The Blues". Pak vidíme Johna, Nell a Hope mluvit s terapeutem a John a Nell zpívají.

Při večeři Ally pořád nervózně plácá páté přes deváté. Matka se cítí nesvá, pravděpodobně z toho, jak se chovají její manžel a dcera. Brian se snaží vtipkovat, ale Allyin otec si ho neustále dobírá proto, že je Angličan. Ally z nervozity dělá samé hlouposti. Nakonec celá restaurace zpívá "Relax, Enjoy Yourself".

Příští den otec navštíví Ally v kanceláři. Ally mu řekne, že za ten strašný večer může jenom on. Připomene mu, že už její třicet a nepotřebuje tatínkovo svolení k tomu, aby mohla chodit s mužem. Otec jí řekne, že to, že je jí třicet, jí nedává právo mluvit s ním takovým způsobem. "Proč jsi nebyl na pohřbu?" zeptá se Ally. Otec jí řekne, že byl v Londýně. "Bylo hezké s tebou večeřet," řekne Ally, "ale teď jdu na oběd s mužem svého života."

Richard řekne Johnovi, že se sejde s Nell. John je na Nell naštvaný a diví se, že Richard není. Richard ho ujistí, že nehodlá přijmout Nell zpátky, pokud by to Johnovi mělo vadit. John řekne, že Nell nenávidí. Richard je trochu překvapený, protože od té doby, co zná Johna, ho ještě neslyšel takhle mluvit. "Dala mi kopačky, když jsem uvízl ve výtahu," připomene John a začne vyprávět, co ještě nikomu předtím neřekl. Když mu bylo asi pět nebo šest, byl tlustý. Děti se mu smály a na karnevalu hrály hru, kdo uhodne, kolik váží. A zpívaly mu písničku, která dodnes Johna pronásleduje - "Johnny the Fat Boy". Pak dodá, že Nell to přehnala. "A co ty?" řekne Nell, která najednou vejde. "Já jsem pořád brala ohledy na tebe a tebe nezajímalo, kdo jsem. To bylo horší než uvíznout ve výtahu." "Chci, abys odešla, nechci tě ve své kanceláři," řekne John. "Ne. Ty mě nechceš ve svém životě," odpoví Nell, "poznala jsem to dřív, než sis toho stačil sám všimnout." Pak Nell odejde.

Brian je u Ally a řekne jí, že se s ní nebude milovat. "Ty mě odmítáš?" ptá se užasle Ally. Brian jí vysvětlí, že se s ní nebude milovat proto, že je naštvaná na svého otce. A nabídne jí, že si s ní zatančí, to že se otci nebude líbit.

Když Brian a Ally dotančí, řekne Brian, že teď je ta pravá chvíle na milování. "Ale teď to nechci já," řekne Ally. "Žena, která líbá na první schůzce, je většinou coura." "A žena, která líbá na druhé schůzce, je všechno, jen ne nervózní," dodá Brian. Ally je překvapená, že Brian zná tuhle píseň. Brian odpoví, že je z jeho oblíbeného muzikálu. Ally vypráví, jak s ní otec vždycky zpíval "Lida Rose". Ally a Brian si sednou ke klavíru a písničku si zazpívají. Do bytu přijde Allyin otec, ale oni si ho nevšimnou. Dřív, než se to stane, otec odejde.

John jde za Nell do její nové kanceláře. Chce jí říct, co si myslí a Nell řekne: "...bohatá, elitářská chladná coura, kdybys náhodou nemohl najít správný výraz." John rozpačitě řekne, že když ji tak kdysi nazval, sama se tak označovala. "Ale tys to považoval za urážku," odpoví Nell. John se jí zeptá, proč jí to teď vadí. "Protože jsem tě milovala," řekne Nell. "Dobrá, zranil tě někdo, kohos milovala, ale totéž se stalo mně," připomene John. "Rozdíl je v tom, že tys to udělala ze škodolibosti." Nell řekne Johnovi, že ji nikdy nemiloval. "Oba víme, žes mě nikdy nemiloval tak, jako ji, takže se nepokoušej porovnávat moji a tvoji bolest."

Tentokrát přijde Ally navštívit matka. "Nevím, cos otci udělala," začne. Ally ji přeruší, že to on se choval hloupě. Matka jí vysvětlí, že to bylo proto, že byl nervózní. Bylo to poprvé, co jim Ally představila někoho, koho má ráda. Pak dodá, že otec chce, aby byla šťastná, ale trápí ho pomyšlení, že tak Ally ztrácí. Ally odpoví, že je otec sobec. Matka ji napomene, že nepřišla proto, aby s ní Ally mluvila tímto tónem. Ally se ptá, proč tedy přišla. Matka jí odpoví, že Ally byla jediným pojítkem mezi ní a manželem. Než odejde, nechá vzkázat Brianovi, že večeře s ním byla příjemná.

Je večírek. Renee, Elaine a Georgia zpívají na jevišti. Zbytek skupiny kromě Ally sedí u stolu a diví se, že je Georgia na jevišti, ale Ling je ujistí, že jí dovolili zpívat jenom refrén, a navíc jí vypnuli mikrofon, o čemž samozřejmě Georgia neví. Brian se ptá, jestli někdo viděl Ally, a Richard mu odpoví, že Ally za chvilku přijde. Richard pak řekne Johnovi, že chystají velké překvapení. V tom přijdou ke stolu Nell a Hope a John jenom doufá, že to není to překvapení. Nell řekne, že nejednala správně a že dluží Johnovi a Richardovi omluvu. I John se jí omluví za to, že ji ranil. Nell dopije svoji skleničku a pak i Richardovu. Začne vyprávět, že vždycky byla ledovka a když potkala Johna, přestala se chránit a to ji přineslo bolest. Dodá, že vždycky ráda pracovala u Cage/Fish, a jediné co chce, je - dívky začnou zpívat "Take Me Back" (Vemte mě zpátky). Richard řekne, že rozhodnutí je na Johnovi, a John odpoví, že je pro, pokud Richard není proti. "Je čas, abys pro ně něco udělala," řekne Richard Hope, ale nechce od ní sex. Požádá ji, aby něco předvedla pro Johna.

Ally je na toaletách a maluje se. Přijde její otec a řekne, že pro ni složil písničku. Ally ale chce, aby byl hodný na Briana. "Vím, žes nebyl z něho nadšený," řekne Ally, "ale proč se nedokážeš radovat z mého štěstí?" A řekne mu, co jí vyprávěla matka - že byl skvělý otec a že učil Ally, že se jí sny mohou jednoho dne splnit, když se nesplnily ty jeho. "Miluju ho, tati, a mrzí mě, že to nemůžu s tebou sdílet," řekne Ally a odejde na Johnův večírek.

V baru Ally řekne Brianovi, že je zklamaná. Vždycky bylo mezi ní a otcem něco zvláštního, ale teď už jsou jen další z otců a dcer, kteří nedokáží komunikovat. Richard vstane a oznámí, že přijímá Nell zpátky do firmy. Nell chce něco říct, ale je tak opilá, že sedne zpět do židle a hlava jí spadne na stůl.

Hope zpívá píseň "Hanky Panky". Zpívá se v ní něco o plácání a Richard dá Johnovi do ruky kartáč a Hope chce, aby jí s ním John naplácal. Johnovi se to zdá být nepřijatelné, ale nakonec Hope přece jen lehce plácne.

Ally a Brian odcházejí z baru. Brian jí radí, aby zavolala otci, ale ona to nevidí jako nejlepší nápad. Pak začne Brianovi vyprávět, že už si ani nemyslela, že zažije ten pocit mít kluka. Pak Briana něžně políbí.

V baru všichni tančí a baví se. Ling říká při tanci Richardovi, že Hope pro ni představuje hrozbu, a jak se jí po Richardovi stýská.

Nell se vrací ze záchodu a potká Johna. Chce po něm, aby k ní byl naprosto upřímný. John jí tedy upřímně řekne, že má zvratky na nose. Nell poděkuje.

Ally přijde domů a rozsvítí. V obýváku uvidí otce. Otec se jí omluví, že nebyl na Billyho pohřbu. "Ve skutečnosti jsem se tomu schválně vyhnul, nechtěl jsem vidět, jak trpíš." Ally řekne, že by chtěla slyšet tu písničku. Otec si sedne ke klavíru a zpívá. Ally sedí na gauči, poslouchá a pláče.

skladby
Falling in Love (Ray Newman), zpívala Vonda Shepard
Searchin' My Soul (Vonda Shepard), zpívali všichni
The Blues (Ray Newman), v provedení Lisy Nicole Carson, Petera MacNicola a Portie DeRossi
I Will Survive (Gloria Gaynor)
Relax, Enjoy Yourself (Ray Newman, from "Faust"), v provedení Tima Duttona, Jamese Naughtona a Jill Clayburgh
"Bad all the Time" pravděpodobně část "Relax, Enjoy Yourself", v provedení Amy Castle
Relax, Enjoy Yourself (Ray Newman, from "Faust"), v provedení Tima Duttona, Jamese Naughtona a Jill Clayburgh
Davy the Fat Boy (Ray Newman), zpíval Peter MacNicol
Can't Keep a Good Man Down (Ray Newman, from "Faust"), v provedení Jane Krakowské/Greg Germann/Tim Dutton/Peter MacNicol
Lida Rose (Meredith Wilson, from "The Music Man") v provedení Calisty Flockhart, Tima Duttona, Jamese Naughtona a Amy Castle
I Want You to Hurt Like I Do (Ray Newman), v provedení Raye Newmana a Vondy Shepard
Take me Back (Ray Newman), v provedení Jane Krakowské, Lisy Nicole Carson a Courtney Thorne Smith
Hanky Panky (Madonna/Leonard), zpívala Alicia Witt
Forever (Ray Newman), zpívala Vonda Shepard
There's a Party at My House (Ray Newman), v provedení Lisy Nicole Carson, Alicie Witt a Raye Newmana
Real Emotional Girl (Ray Newman), zpíval James Naughton
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz