doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 3
další epizoda
Oficiální název: Seeing Green
Český název:
Greena viděti
Oficiální označení:
#3M03 [AM303]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Peter MacNicol

Guest Stars:
Betty White - Dr. Shirley Flott
Brad Wilson - Harold
Gerry Becker - obhájce Myron Stone
Keegan De Lancie - Kirby Gallin
Marnie Moseman - Marcia Gallin
Tim Snay - Walter Gallin
Ashlee Turner - Julie Puckett
Wylie Small - paní Puckett
Brian Eyers - pan Puckett
William Stanford Davis - Jim
Al Green - sám sebe
Gladys Knight - sama sebe
Earl K. Kim - jeden z chlápků
Nicki Aycox - ?
Holmes Osborne - ?
Renee Goldsberry - křoví #1
Vatrina King - křoví #2
Sy Smith - křoví #3


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally je v ordinaci a mluví o svých halucinacích Ala Greena. Hovoří s psycholožkou, která zastupuje Allyinu předchozí terapeutku Dr. Tracy Clark. Ally vypráví, jak vídá Ala u soudu (jako soudce, který pro ni zpívá), později u sebe v ložnici (jak spolu zpívají a tančí). Začíná zpívat jednu jeho píseň a Al se zjeví v místnosti. Ally přestane zpívat a svěří se Dr. Flott, že se do Ala zamilovala. Doktorka chce Ally předepsat Prozac, ale Ally je proti. Doktorka říká, že prášky nejsou příliš silné a přiznává, že ona sama je také užívá. Ally si přesto myslí, že tento lék by příliš ovlivňoval její mysl. "To nemáte pravdu," říká doktorka. "Jsem psycholožkou déle, než vy jste na světě, takže byste mi měla věřit, když říkám, že štěstí nemůžete najít v lásce, ani ve víře v Boha. Štěstí pochází z pilulek. Braní léků může být i zábavné. Já například užívám čípky. Vždycky se přitom tak vrtím." A hihňá se a vrtí.

Na ranní schůzi říká Richard, že budou zastupovat Kirbyho Gallina, středoškoláka, který políbil svou spolužačku proti její vůli. Chce ten případ dát Billymu, ale ten říká, že už ráno něco má. Richard dá případ Johnovi a jako přísedící určí Nell. Když schůze skončí, ptá se Georgia Billyho, co má tak důležitého. "Je to jenom schůzka," říká Billy. "Musí někdo znát můj rozvrh hodin?" "A co třeba tvoje žena?" Billy říká, že to bude schůzka s potenciálním klientem. Odejde. Ally zůstane sama v kanceláři a je očividně rozrušena. Zvedne ze stolu krabici od koblížků, na které je nápis "Alovy koblihy" a jeho obrázek. Vyběhne z místnosti a hledá Johna.

Najde ho ve vedlejší kanceláři a ptá se ho na zástupkyni Dr. Tracy Clark. John si myslí, že je dobrá. Mezi Johnem a Ally je velká rostlina. Ally rozhrnuje větve, aby na Johna lépe viděla. "Chce mi předepsat antidepresiva," říká. John zareaguje pouhým: "Oh." "To je všechno, co mi k tomu řekneš?" diví se Ally. "Má to co dělat s časem?" ptá se John. Ally zamítavě zavrtí hlavou. John říká, že ji neviděl šťastnou od té doby, co ji zná. "O čem to mluvíš? Jsem ta nejšťastnější osoba. Vím, že jsem velmi šťastná." Přijde Richard a postaví se na Johnovu stranu rostliny. "Znáš snad někoho šťastnějšího, než jsem já?" ptá se Ally. "Znám, ale ta osoba skočila z mostu." Ally chce vědět, co si Richard myslí o užívání psychofarmak. "Nekonečné štěstí pochází pouze z peněz", říká Richard. John začne vyprávět o lécích, které bere. Takové řeči Ally unaví a odchází. Cestou uslyší: "Psst." Podívá se tím směrem a uvidí Ala Greena jako spořič obrazovky na monitoru. Rychle odchází.

Několik mužů sedí na neznámém místě a hovoří o tom, jak si uvědomili svůj problém a že jsou připraveni udělat cokoli pro jeho vyřešení. Vedoucí skupiny je Myron Stone, advokát, kterého jsme viděli v několika předchozích epizodách. Ptá se, jestli je mezi nimi někdo nový. Billy vstane a přejde dopředu. Říká, že ho "to" postihlo také. Zmiňuje se o hádce, kterou měl minulý týden s Renee a o tom, že podobné neshody má i se svou ženou. Stone ho zastaví a chce, aby se jim nejprve představil. Billy říká: "Ahoj, jsem Billy a jsem mužské šovinistické prase." Muži v místnosti ho přivítají.

John a Nell se sejdou s Gallinovými a jejich synem Kirbym. (Kirby sedí na židli čelem ke zdi). Nell se ptá, jestli polibek, který dal Kirby své spolužačce, byl bezděčný. Pan Gallin otočí židli i s Kirbym, aby mohl odpovědět. Kirby je stydlivý chlapec typu Billa Gatese. "Vůbec ne," odpoví Kirby. "Dívali jsme se jeden na druhého se zalíbením a pak se to stalo." Na Nellinu otázku, zda se s tou spolužačkou již znali, odpovídá záporně. Paní Gallinová říká, že to má Kirby z toho, jak hltá zamilované romány. Dává Nell jeden z nich, kde zatrhla tu část, kterou Kirby četl noc před incidentem. Kniha se jmenuje "Odvaha lásky". Nell čte: "Neřekli si ani slovo. Stačil jeden pohled a jejich srdce promluvila. Podlomila se jim kolena. Zachytil ji svými silnými pažemi, jejich rty se setkaly a pouze jejich jména zůstala tajemstvím." John se ptá, co se stalo po polibku. "Dala mi facku a řekla vše řediteli," odpovídá Kirby. Pan Gallin nemůže uvěřit, že za toto vyhodili jeho syna ze školy. Nell navrhuje, aby si všichni znovu promluvili s ředitelem.

Ally jde znovu k Dr. Flott. Věří, že vyřeší svůj problém i bez léků a že už udělala jistý pokrok. Vypráví o svém zážitku z myčky a o polibku s Ling. "A přestože obě události byly velmi troufalé, byly vlastně naprosto bezpečné, protože ani do jednoho z nich se nemůžu zamilovat. Zklamání mi nehrozí. U prvního jsem chtěla jeho penis, v druhém případě to byl jazyk, ale citově jsem zůstala uchráněna. Bylo to, jako bych se naučila milovat tělesně bez hrozby smutku. Dává to nějaký smysl?" Doktorka chce dát Ally "jen ždibek" Zoloftu, Ally to však odmítne. "Existuje něco, co bych vám mohla říct, abyste si nepřipadala vulgární?" ptá se doktorka, "co kdybychom si spolu daly trochu Thorazinu." Na to Ally oznamuje, že odchází. "Mohly bychom si to smíchat s troškou Lithia," nevzdává se doktorka, "jen se podívejte, jak jsou ty tabletky maličké." Ally odchází. Doktorka si povzdechne a řekne si: "A pak zkus pomoci těm malým tulačkám."

Ally jde k Renee a ta jí poradí, aby léky brala. Ally i tady vidí Ala, tentokrát jak sedí na židli naproti ní. Zmizí v oblaku magického prachu, když si na židli sedne Renee. Ally říká, že se nechce zbavit halucinací Ala Greena, protože se jí líbí. Má pocit, že jsou kouzelné a že jí dodávají sílu, duševní i citovou. Renee je přesvědčena, že by Ally skutečně měla tento problém řešit. Billy vysvětluje skupině mužů, proč se k nim připojil. Říká, že mu nikdy nevadily pracující ženy, pokud zrovna nechtějí být prezidentem. Stone mu připomíná, že tu není proto, že respektuje ženy, právě naopak. Billy se svěřuje, že nechce, aby jeho vlastní žena nosila sexy šaty, nechce, aby se stala jeho pracovní partnerkou, nejlépe, aby nepracovala vůbec. Chce, aby na něj čekala, až se vrátí domů, aby její den začal až jeho příchodem. "Chci se cítit víc," a tady se Billy odmlčí, takže ho Stone musí povzbudit, aby pokračoval, "víc uctívaný." Všichni s ním souhlasí.

John A Nell hovoří na chodbě školy s ředitelem. Několik studentů je pozoruje. Ředitel říká, že nemůže nic dělat, že se musejí pokusit přemluvit rodiče té dívky, aby stížnost odvolali. Odejde a několik dívek přistoupí k Nell a Johnovi. "Promiňte," řekne jedna, "vypadáte skvěle." John poděkuje a dívka pokračuje: "Odkud máte ty úžasné šaty?" Nell je jasné, že dívka mluví o ní a odpoví, že má přítele módního návrháře. Dívka se pak obrátí k Johnovi a řekne: "Měl byste si upravit nohavici." John se podívá a zjistí, že mu nohavice uvízla v ponožce.

Georgia vejde na toalety a vidí Ally, jak na sebe zírá do zrcadla. Ally se svěří, že chce učinit velké životní rozhodnutí a v takovém případě že na sebe vždy hledí do zrcadla. Uslyší zpívat Ala, otočí se a zakřičí. Zpěv ustane. Georgia se jí ptá, jestli je v pořádku. Ally ji ujistí, že je v pohodě, že nebrala žádné léky a že se chce jenom dívat do zrcadla. Georgia odejde a Ally znovu uslyší hudbu. Rozzlobeně otočí zrcadlo, ale i tak uvidí Ala Greena. Uteče z toalety, ale hudbu slyší pořád. V hlavní kanceláři uvidí opraváře, který má na uniformě nápis "Al´s Electric". Když se otočí, uvidí zpívajícího Ala. Ten zhasne světla a reflektor zamíří na další zpívající osobu. Je to Renee, oblečená v dlouhých, stříbrných šatech s péřovým boa a v rukavicích. Vedle ní zpívá Elaine ve stejných šatech. Otevřou se dveře od výtahu a vejdou Billy, Richard a John. Každý má na sobě bílý smoking. Nakonec z výtahu vystoupí i Ikettes a všichni zpívají a tančí. U knihovny uvidí ještě Gladys Knightovou i s celým sborem. Ally se k nim přidá. Až po delší chvíli si všimne, že nahlas zpívá a všichni v kanceláři na ni zírají. Nepatrně ji to vyvede z míry, řekne "hups" a potom "to nic".

Nell a John se sejdou s Kirbym, Kim i s jejich rodiči. Kimini rodiče jsou přesvědčeni, že ji Kirby napadl. I Kim říká, že to nebylo ani jako polibek, spíš jako kousnutí. Navíc že se to stalo ve škole a že na ně všichni zírali. "Víte, jak je těžké, být ve škole oblíbená?" ptá se Kim. "A ty si myslíš, že jeho vyhazovem ze školy jsi všechny přesvědčila, že polibek byl nechtěný?" odpověděla otázkou Nell. A všechny požádá, aby odložili svou uraženou hrdost. Kirby odejde z místnosti.

Při své další návštěvě vypráví Ally doktorce Flott o své poslední halucinaci, při které se vidina Ala Greena změnila na její přátele. Zatímco mluví, napíše jí doktorka další předpis a podá jí ho se slovy: Za pár dní budete zase zdravá. A jediným vaším problémem bude, jestli vás vaši přátelé poznají nebo ne."

Nell si myslí, že se jí podaří Kim přesvědčit, když se s ní sejde mezi čtyřmi očima. Chce jí říct, že Kirby udělal chybu, když ji políbil, ale že by s ním měla mít slitování. "Jo, slitování, to pro ni bude novinka," odvětí John. "Omluv mě," říká Nell a odhodí na stůl knihu. To způsobí, že opička na Johnově stole začne hrát na cimbálek. John ji vypne a ptá se Nell, jestli si můžou promluvit o tom, jak jí naplácal. Nell je přesvědčena, že k tomu se nedá říct nic, co by nehraničilo se zločinem. John se pokouší vysvětlit, že slyšel, co říkala Ling o svých představách. "To tě ještě neopravňuje k tomu, abys je uskutečnil," zakřičí Nell a opička se znovu roztančí. John z ní vytáhne baterie. Nell se chystá k odchodu. "Tak jsem asi udělal chybu," přizná John. "To tedy ano," souhlasí Nell. "A ty chceš kázat Kimberly něco o soucitu?" přisadí si John. Nell se urazí, práskne dveřmi a opička naposledy zavřeští.

Billy vzal Richarda s sebou na setkání skupiny. Richard samozřejmě jen tak nesedí a nemlčí. Billy ho chce zastavit, ale Richardovi se podaří předstoupit před skupinu. Představí se: "Asi se vám nelíbí jméno Richard," řekne, "protože zkráceně je to Dick." (dick = slangový výraz pro penis pozn. překl.) "Pamatujete si to slovo? A pamatuje si někdo z vás, co to znamená ho mít? Kde je napsáno, že ženy nejsou sexuální objekty? Samozřejmě, že jsou. A co víc, jim se to líbí. Proto si nechávají dát silikony, chodí na liposukci a na lifting obličeje, abychom se na ně dívali sexuálně. A od nás mužů se očekává, že jim to poskytneme. A jsou to ony, které otěhotní. A tlusté a neforemné nemohou pracovat. Zůstanou doma s dětmi a muži jim nosí domů peníze. Není to vůle Boží, je to vůle žen samotných. Kolik znáte žen, které řeknou ´Miláčku, zůstaň doma s dětmi, já budu chodit do práce.´ Copak jsme se pomátli? Kde je to ´všichni jsme si rovni´? Nejsme si rovni, proto nám dal Bůh různá pohlaví. My bychom se měli lišit. A pro muže je přirozené, že se jim tento rozdíl líbí. Nemusíte chodit na schůzky, abyste to změnili. A navíc, muže řídí jejich potřeby a ženy zase jejich. A naší potřebou je sex a jejich potřebou jsou peníze. A kdyby Bůh stvořil odnímatelný penis, vyžádal by ten váš zpět. Váš problém je, že vy jste se svého penisu už zbavili. A vše, co byste teď měli udělat, je přijít domů a říct: Miláčku, vrať mi můj penis. A teď opakujte se mnou: Miláčku, vrať mi můj penis." A všichni společně skandují: "Chci svůj penis zpět!"

Ally a Renee jsou spolu v lékárně. Ally ještě stále není přesvědčená. Myslí si, že těmi prášky zabije Ala Greena. Skupina lidí čeká na své léky a lékárnice řekne do mikrofonu: "Pro koho je ten Prozac?" Ally se samým studem zmenšuje a zmenšuje a pak řekne tenoučkým hláskem: "To budu asi já."

Nell a Kim se sejdou o samotě v kanceláři. Nell říká, že muži mají představu, že ženy chtějí být dobývány a že je to pro ně romantické. Připomíná jí, že Kirby se jenom pokoušel o polibek. "Jestli si trváš na svém, dobrá, podařilo se ti to," říká Nell. "Ale jestli chceš jen dokázat světu, že o něj nestojíš, pak je to trochu kruté." "Umíš se na to podívat jeho očima?" ptá se John, který se právě objevil ve dveřích. Začne vyprávět, jak šel na své první rande. Vidíme malého Johna doprovázet domů svou kamarádku. Zastaví se na schodech k jejím dveřím. Když se John nakloní, aby ji políbil, všimne si, že mu svetr uvízl na zábradlí. Dívka se začne hihňat a Johnovi pískne v nose. Pokouší se o polibek znovu, ale ona se pořád směje a uteče do domu. Johnovi se sevřelo srdce, protože věděl, že to řekne všem svým kamarádkám. "Neomlouvám to, co Kirby udělal, ale domnívám se, že na ponížení, které ti způsobil, se za týden zapomene, zatímco jeho s ním zůstane celý život."

Richard a Billy se vrátí do kanceláře. Richardovi skupina připadá jako sekta, ale přesto se ptá, jestli příště může přijít zase. Uvidí Georgiu a řekne jí: "Neumím si představit, že by byl dobrý v posteli." Odejde a Georgia jde za Billym. Chce vědět, co se děje. Billy jí řekne, že chodí na kurzy, ve kterých by se měl naučit, jak být pozornější k ženám. Ale tím neskončil. Místo toho vypravuje, co se dozvěděl od Renee, že odešel od Ally, protože pochopil, že se mu nikdy nepodřídí. A dál říká, že Georgiu považuje za svůj majetek a že pokud budou mít děti, očekává od ní, že přestane chodit do práce. Navíc si nemyslí, že by Georgia měla být jeho pracovní partnerkou, a očekává, že vyplní všechny jeho sexuální potřeby a pokud by přibrala padesát kilo, považoval by to za velký problém. Georgia je velmi překvapena, ale Billy nemá pocit, že by se měl za něco omlouvat.

Ally sedí sama v kanceláři, hledí na krabičku léků a připravuje se, že si vezme první. Přijde Elaine a ptá se, jestli půjde s ostatními do baru. Ally ji ujistí, že tam za chvilku přijde. Když je úplně sama, běží na toalety a všechny léky vysype do záchodu. Spláchne a zabouchne za sebou dveře.

Nell je znovu ve škole a mluví s ředitelem. Ředitel říká, že pokud s tím Kimini rodiče souhlasí, celou záležitost vymaže ze záznamů. Ujistí ji, že vyloučení ze školy už odvolal. A ukáže ke stolu, kde sedí Kirby. Na chodbě je opět několik studentů. Nell přistoupí ke Kirbymu. Kirby jí děkuje a ona pokyne hlavou, aby k ní přišel blíž. Ptá se ho, jestli je v pořádku. "Jak bych mohl? Všichni si o mně vyprávějí, že líbám jako kousající želva," říká smutně Kirby. Nell říká, že za to mohou všechny ty milostné romány, které popisují polibky jako hladové. "Ten nejlepší polibek je jemný a něžný. Můžu ti to ukázat?" ptá se. Kirby nemůže uvěřit, že ho Nell chce políbit zrovna tady, přede všemi. Nell mu připomíná, že je nezletilý a kdyby ho políbila v soukromí, riskovala by zatčení. "Políbím tě jen tak na rozloučenou," řekne, nakloní se k němu a dá mu krásný, něžný polibek. Na chvilku otevře oči, aby viděla, jestli se všichni dívají. Ano, dívají. Potom se zeptá Kirbyho, jak se cítí. "Myslím, že omdlím." "To za chvilku přejde," ujistí ho Nell, "a pamatuj si dvě věci: Zaprvé - každý kluk ve škole ti teď závidí. A zadruhé - bylo to nádherné. Opravdu umíš líbat." Usměje se na něj a nechává ho vychutnat si pocit slávy.

Billy přijde na toaletu a najde Georgiu před zrcadlem. "Sbíráš nové myšlenky nebo zahazuješ staré?" ptá se jí. To je pro Georgiu ten správný čas udělat si názor na věc. "Takže tys utekl od Ally, protože by se ti nikdy nepodřídila?" říká. "A mně sis vzal." Billy přiznává, že na to není hrdý a že měl vždy pocit, že ženám rozumí. "Ale ve skutečnosti jsi neandrtálec," neodpustí si Georgia. Billy říká, že vždycky chtěl ženu s hezkou postavou, která mu bude vychovávat děti. "To ale neznamená, že chci služku. Jenom nechci velkou, tlustou, zuřivou feministku." Georgia mu řekne, že je prase. "Proto jsem chodil na ty schůzky. A tohle je všechno, co jsem získal z rozhovoru s tebou." "Ne," opáčí Georgia, "to jsi získal ze svého sňatku s někým, kdo dokáže odpovídat." "Aha," poznamená Billy ironicky. "Víš co, běž se učesat." To je pro Georgiu poslední kapka. Dá Billymu facku, až se otočí, pak ho ještě nakopne, Billy narazí na dveře od kabinky a sveze se k zemi. "Bilo to dost ženské?" zeptá se Georgia a odejde. Z kabinky vyjde Elaine (i když se Billy předem přesvědčil, že na záchodě nikdo není). Chce vědět, jestli je všechno v pořádku. Přestože Billy říká, že ano, poručí mu Elaine, aby si lehl na záda a lehne si na něj. "Nemáš dost vzduchu," řekne, přitiskne svoje rty na jeho a strčí mu jazyk až do krku.

Dr. Flott nemůže uvěřit, že Ally spláchla Prozac do záchodu. "Budu vám muset místo toho předepsat Xanax. Spousta pacientů by pro tenhle recept zabíjela." A Ally připomíná, že jí chtěla předepsat čípky. "Tak, tím si můžete ucpat zadek," říká doktorka. "A vyberte si jinou osobní píseň. Jsem s vámi."

Ten večer John a Ally spolu pijí pivo. Ally říká, že nepotřebuje žádné prášky a že už se začíná cítit silnější a už se méně bojí samoty. Připijí si. Přijde Nell a osloví Johna. John se k ní otočí a ptá se: "V Kirbyho škole se povídá, že se dnes líbal s nějakou další dívkou." Nell chce vědět, jestli se John zlobí. Ally vyhrkne: "Proč? Chceš naplácat?" Nell nemůže uvěřit, že jí to John prozradil. Ally chce situaci zachránit: "To byl jen špatný vtip." Nell řekne, že tím jenom chtěla zničit něčí celoživotní ponížení. "Já vím," odpoví John a chystají se spolu odejít do baru. Nabídnou Ally, aby šla s nimi, ale ona je ujistí, že už se moc těší, až půjde sama domů.

Když chce odejít z kanceláře, objeví se Elaine a ptá se, jestli ji třeba nezajímá, že Billy a Georgia se hádají. Ally je to jedno. Elaine dodá, že strčila Billymu jazyk až do jícnu. "Ani tohle mě nezajímá," řekne Ally. "Billy je teď asi v baru sám," nevzdává to Elaine. "Tak za ním jdi a strč mu jazyk ještě hlouběji," odvětí Ally. "Vzala sis ty prášky, že?" zeptá se Elaine. "Ne, nevzala."

Ally se cestou domů zastaví v malém knihkupectví. Vezme knížku z police, ale někdo jí ji sebere z ruky a položí zpátky. Je to Al Green. Vezme Ally za ruku a tancují spolu na chodníku. Zastaví se, Ally se ho chce dotknout, ale Al zmizí ve spršce jisker. Ally sleduje jiskry, jak letí vzhůru k nebi kolem tabulky se jménem ulice - Green Street. Usměje se a pošle polibek směrem k nebi.

skladby
"Keep on Pushing Love" (Al Green)
How Can You Mend a Broken Heart (The BeeGees), v provedení Calisty Flockhart a Ala Greena
"It's Only Love" v provedení Ala Greena
"Keep on Pushing Love" (Al Green)
I'm Still in Love With You (Al Green/Willie Mitchell/Al Jackson Jr.), v provedení Al Green
Let's Stay Together (Al Jackson Jr./Willie Mitchell) zpívali všichni + Al Green a Gladys Knight
For The Good Times (Kris Kristofferson) v provedení Ala Greena
To Sir, With Love (Black/London), v provedení Ala Greena s Vondou Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz