doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 4
další epizoda
Oficiální název: Heat Wave
Český název:
Ve víru vášní
Oficiální označení:
#3M04 [AM304]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Alex Graves

Guest Stars:
Gerry Becker - obhájce Myron Stone
Jason Gedrick - Joel
Tracy Middendorf - Risa Helms
James Naughton - George McBeal
Aaron Lustig - obhájce Bowe
Gina Philips - Sandy Hingle
William Stanford Davis - Jim
Brad Wilson - Harold
Dyan Cannon - ex-soudce Jennifer 'Metla' Cone


obsah epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)

Richard si nabírá šlehačku do kávy, když do jeho kanceláře vstoupí Ling a ptá se, jestli si můžou promluvit. Okamžitě se spustí alarm. Richard zavolá asistentce, že požární alarm je zase porouchaný. "Myslíš si, že jsem hloupá?" ptá se Ling. "Máš to nastaveno schválně, stejně jako ve svém domě." Richard se ptá o čem to mluví. "Ahoj Richarde", říká, "na co se budeme dnes večer dívat v televizi? Hej, líbí se mi tvoje kravata." Zvedne megafon a zakřičí "můžeme si promluvit?" Alarm se opět zapne. Ling mu říká do řevu alarmu, že ví, že se spustí hlasem, když si chce promluvit. Alarm přestane. Richard to popírá. "Richarde, potřebujeme si promluvit", říká znovu. Alarm se opět spustí. Přestane. "A co tohle?" zeptá se a zašeptá "svatba". Tentokrát je alarm ještě hlasitější. Richard odchází z kanceláře.

Billy vychází z výtahu, Richard jde kolem a ptá se, kdy je příští schůzka. Billy mu říká, že nepřijde. Ally přichází něco říct Richardovi, ale on ji předběhne sdělením, že za ní přišla Risa Helms(ová). "Pamatuješ si tu ženu, s jejímž snoubencem jsi spala před tím, než jsi vstala na jejich svatbě a zničila ji?" Ally si to samozřejmě pamatuje. Richard ukáže na Risu, která jde k nim. Ally se otočí, sleduje ji a představuje si, jak k nim jde Risa ve svatebních šatech. Risa podá Ally předvolání a stížnost. Žaluje ji za úmyslné způsobení citových problémů.

Ally o tom diskutuje s Billym po cestě na unisex záchody. "Zničila jsi její svatební den", říká Billy. Ling je také na záchodech. Stojí s Ally u umyvadel. "Byla jsem tam", říká, "byla jsi zvrhlá". Nell je tam také, stojí u umyvadla na druhé straně. "Otázkou je účel", říká Nell, "chtělas jí opravdu pomoci nebo jsi nechtěla, aby si ji vzal, protože to byl nejlepší sex tvého života?" Ally zrudne, "promiň?" Nell pokračuje "no, John říkal" ten právě přichází na záchody a kráčí za Nell "že ten kluk byl fakt dobrej …" Ally ji nenechá dokončit větu. Mezitím se k houfu přidal i Richard a Georgia. Mladá dáma (hezké tělo, hezké vlasy a hezký úsměv) vyjde z kabinky a když všechny vidí, začne se smát. "Budu si muset zvyknout na tuhle společnou věc", říká. K překvapení všech ji Billy představuje jako Sandy Hingle(ovou), svoji novou asistentku.

Za chvilku, když je Billy s Georgií sám ve své kanceláři, se ptá "V čem je problém?". Georgia říká, že Sandy nemůže být víc než 19 a Billy tvrdí, že měl pohovor s několika lidmi a ona byla nejkvalifikovanější. "Jistě nenaznačuješ, že by měla být trestána za to, že je atraktivní". Georgia mu říká, že nechce, aby pro něj Sandy pracovala. Billy říká, že to není její rozhodnutí. Georgia mu připomíná, že je jeho žena, ale Billy říká, že tohle rozhodnutí je "pracovní, ne rodinné". "Doma budeš mít peklo!", slibuje Georgia. "Tak budu trávit víc času v kanceláři!", říká Billy. Když si sedá ke stolu a dává si nohy nahoru, ptá se "Zase mě praštíš?"

Billy později líčí tuto událost mužům na schůzce šovinistů. Stone, vedoucí, si myslí, že Billyho reakce neproběhla v duchu toho, o co usilují. "Proč jsme všichni přišli?" ptá se Billy. "Protože cítíme, že selháváme. Kdo nás k tomu dohnal? Naše manželky. Kolik z nich jde na schůzky, aby se naučily být lepší v posteli? Stále slyšíme, že vztah je u mužů zaměřen na sex a u žen na komunikaci. Kruci, proč my se snažíme zlepšit v komunikování, když ony nevynaloží nejmenší úsilí zlepšit sex? Buďme upřímní. Ve skutečnosti jsme tu proto, že naše potřeby nejsou uspokojeny. Zhodnotil jsem svoje vztahy s různými ženami a udělal jsem průzkum u svých přátel o jejich bývalých přítelkyních a tady je jeden jasný konsensus. K ženám, které se k nám chovaly nejlépe, jsme se my chovali nejhůře! Musíme si vzít naše životy zpátky! Ony nechtějí být ovládány! Dobře, tak proč bychom měli být my?" Všichni muži začnou tleskat.

Renee a Metla zastupují Ally v soudní při s Risou. Ti tři se schází s Risou a jejím právníkem. Renee se ptá Risy, jestli pochybuje o Allyině dobrém úmyslu. "Jedna věc je zvednout ruku a říct ´počkejte chvíli´. Druhá věc je říct do mikrofonu, že s ním spala," říká Risa. "A potom, když jsme šli dozadu vyříkat si to, rozhodli jsme se pokračovat v obřadu. A udělala to znovu. Dvakrát." Metla zafňuká, sympatizujíc s Risou a omluví se dodávajíc, "je to strašné". Risa říká, že si přeje, aby se byla vdala. "Jak jsem mohla dokončit obřad v takovou chvíli, po všem co řekla?" Metla se vysmrká, dotčená příběhem.

Sandy sedí u svého stolu, kde ji shora z knihovny sledují dalekohledy John a Richard. Richard dumá o jejím věku. "Potřebujeme, aby podepsala souhlas se sexuálním harašením", dodává. Ling přichází nahoru za nimi a opět připomíná Richardovi, že s ním potřebuje mluvit. "Mám problém", říká. "Můžeš to probrat rychle?", ptá se Richard. Sděluje mu, že orgasmus s ním jen předstírala. Richard je tak šokován, že vyprskne kávu Cageovi do tváře. Richard a Ling se rychle přemísťují do jeho kanceláře. "Jak jsi to mohla předstírat?" "Vím, že to zní špatně, ale neber to osobně." Ling říká, že to pak má rychle za sebou a může jít spát. "Takže ty říkáš, že nejsi sexuálně uspokojená?" "Já jsem uspokojená, věř mi. Prostě to nemáš vždy načasované." Ling chce, aby Richard přestal brát Viagru, protože to nepotřebuje. "Mohl bys to dělat celou noc, ale mě to po deseti minutách nebaví. V podstatě oba víme, že tě zajímá jen tvé vyvrcholení. Tak přestaň s Viagrou. Žijeme v Nové Anglii, buď zase rychlý. Já se o sebe postarám."

Renee a Metla věří, že Ally by se měla zklidnit. Než udělá porota konečné rozhodnutí, Renee má nápad. Pomohlo by, kdyby prokázali, že Risa by byla nešťastná v manželství s Joelem. Joel by musel svědčit pro Ally a i když tomu nikdo nevěří, musí to alespoň zkusit.

Sandy dává Billymu podepsat nějaké dokumenty. Georgia vchází a chce mluvit s "p.Thomasem". Sandy odchází. Georgia říká, že neví co se děje, ale vidí, že něčím prochází a ať je to cokoli, musí na tom oba pracovat. Billy se zlobí sám na sebe. "Myslel jsem, že ztělesňuji moderní myšlenku dospělého, jistého muže. Ten není staromódní, ale já jsem zapíral, že já jsem staromódní". Georgia se ptá, co tím myslí. "Chci děti. Nechci chůvu, která by se o ně starala. Matka by s nimi měla být doma. Vím, že tohle zní hrozně, ale chci své potřeby na prvním místě. Pořekadlo ´můj dům - můj hrad´ je možná hloupé, ale já to tak chci. Mám už dost zapírání. Mám dost předstírání citlivého muže. Mám toho plné zuby." Georgia na něj zírá v úžasu.

Ally jde za Joelem k myčce aut. "Zlobíš se?" ptá se. "Proč bych měl? Jen proto, žes mi zničila život? Protože jediná žena, kterou miluji se na mě nemůže ani podívat?" Ally mu zkouší vysvětlit, že byla družička a právnička Risy a byla to její povinnost. "Kněz řekl, abychom mluvili teď nebo navždy zachovali penis," rychle se opraví, "pokoj, pokoj". Joel se ptá Ally, proč přišla. "Zajímalo mě, jestli bys dosvědčil, že bylo pravděpodobně nejlepší, že sis ji nevzal?" Nečeká na odpověď, ale začne leštit auto, na kterém Joel pracoval.

John a Richard leží na zádech na zemi v Johnově kanceláři. "Richarde, tys jednou řekl, cituji ´Sex je dobrý, když je dobrý pro mě´." Dávat znamená dostávat, říká Richard a když žena nedostává, hrozí nebezpečí, že přestane dávat. Richard se ptá, jestli má Nell vždy orgasmus. John si není jistý, ale říká, že vydává tiché zvuky. Napodobuje ji. John si není ani jistý, jestli ho má ráda. Skvěle se ovládá, dodává John. Přichází Ling a oba muži se posadí. "Podívejte, mluvíme tu o pěti sekundách", začíná Ling. "Tak dlouho to velké ´O´ trvá - pět sekund. Někdy šest. Tohle je pro muže typické. My chceme city, věrnost, přátelství. Někoho, s kým budeme ve dne v noci. Někoho, kdo nás udělá šťastné. Místo toho se soustředíte na pět, šest sekund několika svalových stahů. Nechtěla jsem zranit tvé city, Richarde. Jen jsem chtěla, abys přestal s tou drogou, abychom začali znovu jako normální pár a odbyli jsme si to během reklamy."

Ally oznamuje novinky Metle a Renee. Ally si mysli, že Joel může být věrný muž, který "mě prostě musel mít". Renee a Metla se na sebe podívají. "Viděla jsem to", říká Ally. "Najednou si myslím, že možná není ani tak báječný milenec. Byla jsem tak skvělá a víte, on neodolal." Metla a Renee si vymění další pohled. "Viděla jsem to" říká znovu Ally. Renee má další nápad. Snad by mohli dát Risu a Joela znovu dohromady.

Georgia sedí sama v baru (jiném, než pod kancelářemi). Starší gentleman pár stoliček od ní žádá účet. Georgia si všimne, že jeho drink je plný. "Nedopil jste". On odvětí, že nepije, vlastně už nepije, ale někdy přijde a jeden si objedná. Georgia se ptá proč. Muž si není jistý, jestli vysvětlením bude méně zvláštní, ale přesto odpoví. Dříve se dával drink na konci každého pracovního dne. Pomáhalo mu to relaxovat, ale když začal cítit, že to potřebuje, tak přestal. Georgia říká, že rozumí proč přestal, ale ne proč chodí do baru a objednává si pití. Muž tvrdí, že zjistil, že to co mu chybělo nebylo pití, ale pocit uvolnění někde mezi prvním drinkem, kdy byl ještě ve stresu a třetím, kdy už by neměl řídit. Když se dívá na drink, ulehčuje mu to představu toho pocitu. "Máte pravdu", říká Georgia. "Vaším vysvětlením se nezdáte méně divný." "Víte, je to ten samý princip jako když si sundáte snubní prsten. Neudělá vás to méně vdanou, jen je jednodušší navodit ten pocit, že jste." Rozloučí se a Georgia se podívá na svou levou ruku. Nemá snubní prstýnek.

Richard se zastaví u Metly v kanceláři. "Jak se daří?" ptá se Metla. Richard říká, že je to dobré. Zeptá se na právnickou otázku a pak "jo, a když jsme byli spolu, dosáhla jsi orgasmu?" Překvapená Metla nechápe. On říká, že to nevadí, chce odejít, ale místo toho zavře dveře. "Ling je předstírala", říká. Metla vidí, že je zdrcený. "Když muž není dobrý v posteli a bohatý, tak co je?" říká Richard. Metla mu vysvětluje, že nemá proč být nejistý. "Přivedl si mě do nebe pouhým žužláním krku". Richard si myslí, že to je jiné, protože je dobrý na krky.

Ally jde znovu za Joelem, tentokrát ho požádat, aby se sešel s Risou. "Jestli ji tolik miluješ jak říkáš, tak proč to nezkusit?" Joel souhlasí se schůzkou večer. Než Ally odejde, ptá se "Předpokládejme, že ji miluješ, jak jsi mohl, víš, se mnou?" Říká, že neví. Ally je jediná žena, se kterou byl za posledních šest let kromě Risy a neměl žádný záměr užít si, než se usadí. Opravdu neví, proč se to stalo, ale mělo to něco společného s tím, jak se něj Ally dívala. Přiznává, že když spolu měli sex, bylo to poprvé úplně bez zábran. Říká, že to co se stalo v myčce, se nestalo nikdy před tím a nikdy znovu se to už nestane.

Billy vychází z holičství s blond vlasy. Vkráčí sebevědomě do kanceláře, kde na něj všichni zírají, kromě Georgie, která křičí. Ptá se ho, co to udělal. Billy se ptá, jestli se jí to líbí. Georgia odpovídá, že ne, že vypadá jako Billy Idol. "No, já jsem prostě jen Billy", říká. Jde do své kanceláře a Georgia jde za ním. Práskne za sebou dveřmi. Říká mu, že ztrácí rozum a chce vědět, co se děje. "Seděl jsem v té místnosti, poslouchal všechny ty muže, jak se omlouvají za to kdo a co jsou a to mě přimělo uvědomit si, že tohle jsem dělal celý svůj život. Georgia se ptá, kdo je. "Chlapský chlap." "A předstíral jsi co?" "Ženského chlapa. No, a tady je nový muž", říká Billy a opouští kancelář. "Nenávidím toho nového muže", říká Georgia.

Na záchodech se ptá Nell Ling, proč to říkala Richardovi. Ling to už nemohla dál snášet. Nell si nemyslí, že by ženy měly říkat mužům, že je neuspokojují v posteli. Ling se ptá, jestli je lepší je klamat. Nell si mysli, že ano, nebo že by jim měly říct, co je uspokojí. Ling chce s Richardem skončit. "To se ti ani nelíbí sex s ním?" ptá se Nell. Ling přiznává, že ji to baví asi deset minut. Nell se diví, proč nepokračuje v předstírání. Ling říká, že nechce končit každý den lží. A taky se jí dělá malý polyp v krku. Doktor si myslí, že je to podrážděním - nesmím křičet. Mohla bych vydávat zvuky ´ooh, ooh´ jako ty. Nell se podiví. Ling ji říká, že John vyprávěl Richardovi jaké zvuky vydává. Nell to pěkně naštve a odchází. "Skvělé, tohle je důvod proč jsem proti upřímnosti", říká si Ling pro sebe.

Joel přichází a volá Ally. Ta vyjde z kanceláře a říká, že je teprve 7.30. Nevěděl prý, za jak dlouho se tam dostane. Ally mu říká, že Metla a Renee přivedou Risu. Ti dva si povídají o různých věcech, ale za chvilku Joel říká, že nechce být s Ally sám v místnosti a chce počkat někde jinde. Ona jde ke dveřím, říká mu, že může počkat u stolu sekretářky. Pak zavře dveře, než stihne Joel odejít a začnou se líbat. To, co se stalo v myčce se děje znovu.

Joel a Ally právě dokončili oblékání, když Metla vchází do Allyiny kanceláře. Říká jim, že Renee s Risou už jdou nahoru a Ally jí představí Joela. "Šel jsi po schodech?", ptá se ho Metla, "vypadáš udýchaně". Říká, že je jen nervózní. "Můj bývalý takhle vypadal těsně po sexu", říká Metla. Ally vykřikne, pak zakašle, "Zaskočilo mi, špatně jsem polkla". Renee volá do kanceláře, že už dorazily. Jednání začíná.

Dole v baru tančí Ling a Nell. John a Richard se zkouší přidat k nim, ale Nell nechce tančit s Johnem, tak odchází z parketu. John se jí ptá, co se stalo. "Nic, jen že vidět tě tančit by mě mohlo vyburcovat k bodu, kdy se nekontroluji a vybuchnu přímo na parketu do vzdechů ooh, ooh". John je uveden do rozpaků. "Jak se odvažuješ napodobovat mě v posteli? Chceš vědět co děláš ty?" Richard je přeruší a říká, že to chce vědět. Nell ho posílá pryč. John se pokouší vysvětlit, že jen diskutoval s Richardem, který je jeho nejlepší přítel. To Nell nechce. Nell chce být sama a odchází. Billy vchází a projde kolem ní. Nell zastaví a zírá v úžasu na jeho vlasy. Pak jde říct Ling, že odchází. Ta jde s ní. Billy (je vidět, že má navíc náušnici v uchu) říká Johnovi, že aspoň ví, že to s ním Nell myslí vážně, protože mu začíná diktovat, jaké může mít přátele. John se ptá, jestli to dělá jeho žena. "Jasně", říká Billy. Když se otočí, stojí za ním Georgia. John odchází a Georgia si sedá. "Chceš, abych od tebe odešla", říká. "Prosím?", diví se Billy. Georgia začne "Když půjdeš na terapii, zřejmě ti řeknou, že tohle je o tom, že nemáš rád svůj život. Potom, na třetím sezení to hodí na to, že nemáš rád své manželství. Když zjistí, že jsi příliš hodný na to, abys opustil svou ženu, dojdou k názoru, že to všechno děláš proto, aby ona opustila tebe". Billy říká, že to je směšné a že ji miluje, ale nezní to moc přesvědčivě. Georgia vstane a odchází.

V konferenční místnosti nahoře se Joel a Risa snaží vše si vyříkat. Joel tvrdí, že úlet s Ally byl skvělý sex, ale to bylo vše. "Ona není matka mých dětí", říká Joel. Ally si představuje sebe samu, jak porodí-vystřelí několik panenek, které chytá Joel a ostatní lidé v místnosti. Risa se ptá, jestli měla Ally tvář, když s ní měl sex. Joel říká, že nechce lhát a že Ally měla tvář a začne říkat něco o tom, co se stalo před tím, než Risa přišla, ale Ally zakřičí a směje se. Chce mluvit s Joelem u sebe v kanceláři. Tam se ho ptá, jestli chtěl všechno co právě udělali říct Rise. On říká, že ano, ale Ally ho přesvědčí, aby to nedělal. "Věř mi jako ženě. Jestli se dozví, že se to stalo znovu, je po všem", říká Ally. Než odejdou, Ally flirtuje s možností, že by se dál vídali. Joel tvrdí, že opravdu miluje Risu.

Richard se vrací do kanceláře a vymění si pohled s Metlou, když prochází kolem konferenční místnosti.

Georgia jde znovu do toho druhého baru a vidí tam toho stejného muže. Tentokrát má před sebou tři drinky. Říká Georgii, že chtěl právě odejít, ale že se ještě zdrží. Ptá se, co ji tam přivedlo v pátek večer. Georgia mu odpovídá, že přišla posedět vedle něčeho, co nemůže mít. Představí se mu a on jí. Jmenuje se George. Georgia ukazuje, že už má svůj snubní prsten. Nechce aby si myslel něco špatného, když mu koupí drink. Říká, že je dost starý na to, aby byl její otec. Georgia by si ráda zatančila. George říká, že to může zařídit.

Risa, Joel a právní zástupce odcházejí. Risa doufá, že už nikdy Ally neuvidí. Joel a Ally si dají tajné sbohem.

Metla jde za Richardem do kanceláře. "Ráno jsi nepřišel jen tak, že? Taky mi chybíš". Richard říká, že zbožňuje Ling. Metla se ptá, kde Ling je. Když řekne, že je s Nell, Metla mu připomíná, že on je rozrušený a Ling s ním není. Metla vypráví, že urovnali Allyin případ a zve ho s nimi dolů do baru. Říká jí, že je skvělá a omlouvá se, že jí to říká málo často. Ptá se ho, jestli mu to chybí. "Co?", ptá se. "Ty víš", říká Metla. Zvedne hlavu, aby mu ukázala svoje hrdlo. Richard říká, že je ještě více vrásčité než předtím. Snaží se ovládnout a nedotknout se, ale nejde to. Metla zasténá.

Ally sedí ve svém aute před myčkou aut. Vzpomíná na všechno, co se stalo mezi ní a Joelem. Richard a Metla tančí v kanceláři. Georgia tančí s Georgem. A Ally se dál dívá přes okno, jak začíná pršet.

skladby
"Toccata a Fugue in D Minor" (Bach)
Lady Marmalade (Nolan/Crewe), v provedení Labelle - a trio fronted by Patti LaBelle
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain)
Lady Marmalade (Nolan/Crewe), v provedení Labelle
(Love is like a) Heat Wave (Holla/Holla/Dozier) zpívala Vonda Shepard
Lady Marmalade (Nolan/Crewe), v provedení Labelle
(Love is like a) Heat Wave (Holla/Holla/Dozier) zpívala Vonda Shepard
Long, Long Time (Linda Ronstadt) zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz