doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 5
další epizoda
Oficiální název: Troubled Water
Český název:
Rozbouřené vody
Oficiální označení:
#3M05 [AM305]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Joanna Kerns

Guest Stars:
James Naughton - George McBeal
Jill Clayburgh - Jeannie McBeal
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Amy Castle - malá Ally
Dyan Cannon - Jennifer 'Metla' Cone
Gina Philips - Sandy Hingle


obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ling a Nell mluví na toaletách o Billyho "velké změně". Ling je překvapená, že se o tom tak moc mluví, vždyť ženy mění barvu vlasů velmi často. Na to Nell odvětí, že když MUŽI změní barvu vlasů, je to proto, že prochází nějakou krizí. Ling stroze podotkne, že Billy, který má "osobnost jako nehet...bez ostrého konce", se ani do žádné krize dostat nemůže. Na záchodě se spláchne a vyjde Nový muž - samotný Billy - a nahlas se diví, proč si nikdo předem nezkontroluje, zda na záchodě není ten, o kom se mluví. Nell mu škádlivě řekne, aby jí Billy ukázal bebinko, že mu ho pofouká. Billy jí odpoví, že už ho unavuje, jak s ním Nell jedná, a ptá se, jestli tím chce naštvat jeho nebo Georgiu. A pak s arogantním úsměvem poznamená, že pokud by ho chtěla dostat, musela by se chovat rozumněji než druhačka ze střední školy. Nell se k němu přiblíží, kopne ho kolenem do rozkroku, což způsobí, že se Billyho píseň zpomalí, jako když v rádiu docházejí baterky. "Juniore," zašeptá mu Nell vítězně do ucha. Billy v bolestech odchází.

Mezitím se Georgia sejde v baru s tajemným příjemným mužem, Georgem. Ptá se ho, co říká manželka na jeho pozdní příchody domů. Když jí odpoví, že si žena myslí, že je dlouho v práci, Georgia poznamená, že by měl jít domů dřív, než bude skutečně pozdě. Pak se ho ještě zeptá, jestli se zítra znovu sejdou. George jí připomene, že zítra je Díkůvzdání. Zvedne se k odchodu a váhavě se jí zadívá do tváře. "Kdyby vás manžel přistihl, jak se líbáte s jiným mužem, asi by hodně žárlil, že?" A pomalu ji políbil.

Georgia přispěchá ke svým přátelům v baru a ptá se, kde by mohla na poslední chvíli sehnat krocana. "Jak může manželka zapomenout na Díkůvzdání?" ptá se Fish. "Vždyť je to největší den na vaření v roce. Jak často se ženě podaří zazářit mimo postel?" Ally pozve Georgiu i Billyho k sobě na večeři a nechce slyšet odmítnutí. Říká, že přijdou její rodiče, Elaine, Nell, John a Metla. Fish a Ling se tváří uraženě až do té doby, než je Ally pozve také.

Hosté se začínají scházet. Když přijde Ling, okamžitě se začnou s Metlou napadat, až se ta starší nakonec zeptá: "Co jsem ti kdy udělala? Můžeš mi to říct?" V celém pokoji je cítit napětí. Nell se snaží celou situaci uklidnit, ale Renee se zlobí, že někdo cizí chce zavádět nová pravidla v jejím bytě. Ally se všemožně pokouší hádku ukončit, John koktá "Poughkeepsie" a Elaine s radostí sleduje ten binec. Vejdou Billy a Georgia a všichni se na okamžik zklidní. Pak přijde Allyina matka. Ally ji všem představuje, říká, že Fishe si zřejmě pamatuje z návštěv na koleji. Matka se zamračí a řekne: "To je ten, co mi osahával krk." Potom vstoupí Allyin otec, pohlédne na Georgiu a zkamení. Georgia hledí vyděšeně jako srnka zachycená světlem reflektoru. Je to George z baru. George se rychle vzpamatuje a říká, že mu připomíná dceru jednoho klienta.

Když Billy a Elaine zpívají "Swing on a Star", vklouzne Georgia do Allyina pokoje. George jde za ní a pokouší se ji uklidnit. "Seděli jsme vedle sebe v baru, něžně jsme se políbili. Měli bychom to ukončit, než někomu ublížíme." Najednou uslyší dveře. Otočí se a uvidí Ally. Ta je v šoku z toho, co slyšela. Začnou jí hned vše vysvětlovat, ale Ally vyhodí Georgiu z pokoje, aby si mohla promluvit s otcem. Ally se vyděšeně ptá, jestli podvádí matku. Otec jí nejdříve nechce nic říct, ale pak se přizná, že se jednou zapletl, když Ally odešla na vysokou. A prosí Ally, aby mu ještě dala šanci. "Ne!" křičí Ally. "Nedostaneš žádnou šanci. Podvádíš mámu, líbáš se Georgiou v baru, ty už nemáš šanci!" George uvidí za Allyinými zády svou ženu a ptá se jí, jestli je v bytě ještě někdo, kdo to neslyšel. Matka říká, že by to měli říct úplně všem a v obývacím pokoji oznámí Billymu, že se její manžel líbal s jeho ženou. Ally všchny požádá, aby odešli. Richard se ptá, jestli si může odnést "toho ptáka" a Ling začne sbírat všechno jídlo a pití a odnáší ho z bytu. Ally zůstane sama se svými rodiči.

George se pokouší vysvětlit manželce, že tentokrát to nebyl žádný poměr, a začala hádka. Ally se ptá matky, jestli o tom věděla a ona řekla že ano a že otec věděl zase o její aférce. Vítr se otočil a Ally se začla vyptávat matky. "Ano, měla jsem docela malinkou aférku poté, co jsem se dověděla o otcově. Ale nedá se to považovat za vztah. Neměla jsem vztah s tím mužem, ale s jeho penisem! Ten muž k němu byl jen připojen." Ally se ptá, jestli se rodiče mají ještě rádi a oni velmi nepřesvědčivě řeknou, že ano. Matka řekne Ally, že by pro ni bylo lepší zůstat ve světě snů, kde je všechno perfektní. Ally vybuchne: "Svět snů je, když přijdu do ložnice, zavřu oči a uvidím jednorožce! A realita je jako tříletá vejít do ložnice svých rodičů a vidět tam matku v posteli s jiným mužem. Já znám ten rozdíl." Matka ztratí řeč a otec se tváří, jako by mu spadl klavír na nohu. "Nedělej si legraci z mého světa fantazie, mami," řekne Ally chladně, "on mě inspiruje."

Později sedí Ally v pokoji, hledí do zrcadla a vzpomíná na svého otce, když byla ještě malá. Vejde matka a snaží se vysvětlit, proč měla před lety ten románek. Ally neposlouchá. Matka říká, že za celá ta léta nikdy nepožádala svou dceru o pomoc, ale že teď ji potřebuje. George požádal o rozvod.

Zbytek "gangu" se zatím sešel u stolu někde jinde. Ling jde znovu Metle po krku, ale Metla vstane a řekne Richardovi, že by si měli promluvit o samotě.

Ally nechce, aby se rodiče rozvedli a nabídne jim, aby s ní zašli k psycholožce.

Ale Ally není jediná zmatená osoba. Metla žádá Richarda o vysvětlení, jestli s Ling chodí nebo ne. Richard říká: "Kdyby šlo jen o přátelství nebo citovou podporu, pak není na světě nikdo lepší než ty. Máme společné duše. Ale když přijde na to, co je ve vztahu nejdůležitější..." Metla se ptá, co to je. "Sex." A Metla v úžasu poslouchá, jak jí Richard popisuje, že po perném dni je fajn přijít domů a půl noci si jen povídat a smát se s někým jako je Metla, ale že už nezbyde čas na sex. A je jí jasné, že tohle není jen bláznivý fishismus. Znala ho tak už dřív, zakrýval svou citovou nejistotu strohostí a lhostejností. "Přeju ti, abys u Ling našel, co hledáš," řekne Metla rozzlobeně. "Ale až se to stane, za mnou už nechoď." Odejde a Richard běží za ní.

Ally a její rodiče jsou u Tracy v ordinaci. Podezřelá terapeutka omílá znovu všechny podrobnosti a uráží George. Ten se zvedne k odchodu, terapeutka vezme dálkové ovládání a stiskne knoflík. Pohovka se posune dopředu a podrazí Georgovi nohy, takže musí zůstat. Tracy říká, že by se měli soustředit ne na to, co se stalo, když byly Ally tři roky, ale na vztah, který mají TEĎ. "Náš vztah měl pevný základ," začne George, "ale ona ho zkazila tím, že spala s jiným." Jeho žena to rozčílí a obviní George, že on jí začal být nevěrný mnohem dřív, když pro něj začal být důležitější vztah k Ally.

Georgia mluví s Billym o jejich manželství. Zjišťje, že jejich jediným problémem nebyla Ally. Říká, že když vyrostla, každý o ní říkal, že je jak panenka Barbie a ona se snažila udržet si tu image. Ale teď, když tak o ní mluví i "nový Billy", je jí z toho na zvracení. A dává Billymu volnost. Billy tiše odejde z místnosti.

U Tracy v ordinaci George obhajuje svou lásku k Ally. Ale to neomlouvá skutečnost, že přestal prokazovat náklonnost své ženě. "Jak jsi mohl zradit mámu?" ptá se Ally. George vysvětluje, že když Ally odešla na vysokou a už nebyla součástí jeho života, ranilo ho to. Tracy říká, že George by si měl uvědomit, že si může vybrat. Buď se udobří s manželkou, nebo může jít do baru a najít si děvče ve věku své dcery. George vybuchne, že už se nedá od Tracy dál šikanovat a odejde.

Georgia přijde do místnosti, kde skupina končí se slavnostní večeří. Ptá se Renee, jestli ona a Metla nehledají nové zaměstnance a jestli by to místo mohla dostat. Renee řekne, že si to rozmyslí a Georgia zase odejde.

Allyina matka znovu vzpomíná na noc před šestadvaceti lety, kdy ji dcera přistihla v posteli s jiným mužem. Říká Ally, že pojedou s otcem domů a že se všechno spraví. "Přežijeme to, Ally," ujišťuje ji. Ally se ptá, jestli tak vypadá jejich manželství - jen přežívá. A matka uzná, že to zrovna není nejlepší výraz. A omluví se Ally za to, co jako tříletá musela vidět.

Billy jde po bostonské ulici. Zajde ke své nové asistence a pozve ji na kávu. Ona se usměje a souhlasí. Na druhém konci města běží Fish za Metlou a vysvětluje: "Já to tak nechci. Ne s tebou ani s nikým jiným. Sleduju své ženaté přátele. Jejich vztahy nefungují. Všichni je chtějí ukončit." Metla se ptá, jestli je to všechno, co chtěl říct. Richard začne koktat, chtěl by něco říct, ale nemůže. Metla zavře dveře.

...a po jiné opuštěné ulici jde Georgia a přemýšlí...

skladby
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain)
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain), zpívala Vonda Shepard
Swinging on a Star (Burke/Van Huesen), v provedení Gila Bellowse a Jane Krakowski
Lida Rose (Meredith Wilson, from "The Music Man") v provedení James Naughton a Amy Castla
Swinging on a Star (Burke/Van Huesen), v provedení Levi Stubbs a Vondy Shepard
Dulcinea (Leigh/Darion, from "Man of La Mancha"), v provedení Calisty Flockhart, James Naughton a Vondy Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz