doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 6
další epizoda
Oficiální název: Changes
Český název:
Změna je život
Oficiální označení:
#3M06 [AM306]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Arlene Sanford

Guest Stars:
Farrah Fawcett - Robin Jones
Andy Umberger - Fordham
Drew Snyder - Hughes
Gina Philips - Sandy Hingle
D. C. Jefferson - Reportér #1
Nancy O'Dell - Reportér #2
Jerry Lambert - Reportér #3 / tazatel
Jack Shearer - soudce Alan Rancor
John Harnagel - předseda
Dan Butler - Bender


obsah epizody zpracoval Hóňa, za což mu náleží můj velký dík :)

Billy, John a žena (Farrah Fawcett) jsou ve výtahu v budově soudu. John je vystresovaný, protože o případu, který ho čeká se píše v novinách.John říká, že ho kamery a reportéři znervózňují. Billy říká ženě, paní Robin Jones (rozvedená), že by měla znovu uvážit mimosoudní vyrovnání. Když opustí výtah, přiblíží se k nim několik reportérů a kamer. Když začnou Johnovi pokládat otázky, začne koktat a nemůže přestat.

Na ranní poradě přehrává Richard stále dokola video s Johnovým televizním výstupem. Ostatní se ho snaží zastavit, ale on nepřestane a přistihne ho John. Richard je v šoku. "Viděl jsi zprávy?" zeptá se Johna, "byl jsi skvělej." John odejde. Richard se hájí, že tím nemyslel nic špatného a Ling mu řekne: "On ví, že jsi to tak nemyslel". Říká, že firma by potřebovala víc mužů. Richard jí slíbí (sarkasticky), že na tom zapracuje.Ona řekne:"Nemusí to být žádný krasavec. Stačí, když bude tichý, bohatý a v posteli mě dokáže uspokojit bez chemikálií."Richard jí opáčí:"Když cítíš potřebu mě ponižovat, dělej to tak, že mě s tebou někdo uvidí." Georgia jim řekne, že jsou jako malí.

U soudu. Robin vysvětluje, že byla vedoucí propagace, potom se z ní stal hlavní editor, když Michael Pearlman, dřívější hlavní editor, zemřel v březnu. Právě v tu dobu zaměstnanci přestali pro nemoc docházet do práce a simulovali choroby. To způsobilo, že časopis prošvihl květnové číslo a ona byla krátce potom vyhozena. Advokát jejich zaměstnanců, pan Bender, řekl, že když byla Robin šéfová, měla pravomoc své zaměstnance vyhodit. Požádal ji, aby objasnila, proč je žaluje za sexuální obtěžování. Řekla, že jí dali přezdívku "nymfa" a dali do oběhu výtisk, kde prohlašovali, že nebudou pracovat pro nymfomanku. Zeptal se jí, jak její předchůdce zemřel. Robin řekla, že měl infarkt. Bender se jí zeptal, jestli s ním byla v dobu, kdy zemřel. Připustila, že se spolu v tu dobu milovali. "Námitka," řekl John a vstal."Toto je relevantní, pan Bender se snaží vzrušit porotu sprostými sexuálními řečmi. Byli přátelé. Není třeba tady vypouštět detaily něčeho, co už jsme sesmilnili do zápisu." Koktavě dodal:"Zaznamenali do....". Soudce zamítnul jeho námitku. Poté byla tázána na Pearlmanův věk (86) a její pracovní pozici, když jejich přátelství začalo (asistentka editora) před tím, než Bender vyslovil poznámku o jejím neuvěřitelně prudkém skoku z asistentky editora rovnou až na vedoucí propagace.

Ling a Richard diskutují o tom co se stalo na Díkuvzdání. Ona je naštvaná, protože ji nechal samotnou během svátků. Richard se snaží vysvětlit, že utěšoval raněnou Metlu. "Jasně," říká Ling,"nemůžu soutěžit s jejíma faldíkama. Ona je tak vrásčitá a zmačkaná, jako já nebudu nikdy v životě." "Takže tohle je definitivní rozchod," ptá se Ling. Richard pomalu řekne ano. "To se mi ulevilo," řekne Ling, jako obvykle, bez emocí. "Tobě taky?" Richard odpoví kladně a protože neví, co víc říct, odejde.

Bender stále vyslýchá Robin. Říká že zaměstnanci si myslí, že není na svoji práci kvalifikovaná a myslí si, že se k ní dostala přes postel. Robin připouští, že to je nejpravděpodobnější odhad, ale skutečnost je podle ní jiná. Bender uved, že když se stala hlavním editorem, nechala se vyfotit v prádle. Ptá se jí proč. Ona řekne, že tím chtěla zvětšit svoji popularitu a poté jí využít ve prospěch časopisu. "Takže, jste měla románek s vaším šéfem?" rekapituluje Bender. "Byla jste vybrána, jako jeho nástupcem, po čemž brzy zemřel ve vašem klíně, a zanedlouho jste publikovala fotky vašeho nahého těla." John vstane, aby mohl vyslovit námitku a došlápne jednou botou na podlahu. Něco na jejím spodku exploduje. Soudce těžce oddechne a John se mu omlouvá, vysvětluje, že má nové boty a stále je rozšlapuje. Bender obviní Johna, že to je jeden z jeho triků, John opět vyřkne námitku a došlápne při tom na druhou nohu. Bota opět bouchne.

V postraní místnosti, kde je Robin a John, Billy řve na Johna."To bylo absurdní!" John mu opáčí, ať na něj nezvyšuje hlas. Billy nepřestává křičet a John ho znovu žádá, aby nezvyšoval hlas, potom odejde. Billy se omlouvá Robin, ale on si myslí, že to roztříštilo Benderův nátlak a že to pravděpodobně bylo efektivní. Billy jí říká, že jí obdivuje pro její neústupnost. Avšak myslí si, že i kdyby se mu podařilo vyhrát, druhá strana by se odvolala. Říká robin, že druhá strana nabízí $75,000. Robin se nechce dohodnout. Billy říká, že je těžké uvěřit, že by mohla milovat 86-tiletého starce."Tak to vás lituju," řekne Robin.

John sleduje u Nell zprávy. Záznam jeho koktání se vysílá na všech kanálech. Nell mu říká, ať to vypne. Je nesmírně vyvedený z míry a říká, že to, že případ je důležitý, nedává nikomu právo si dělat srandu z jeho koktání. Zase začne koktat. Nell mu říká, ať zhluboka dýchá a uklidní se.

Druhý den u soudu, Billy vyslýchá vydavatele časopisu. Říká, že neměl jinou možnost než vyhodit Robin, protože součástí její práce je získat si respekt a loajalitu svých podřízených a toho ona nebyla schopna dosáhnout. Připouští, že Robin nedostala šanci, když byla hlavním editorem jen pro jedno číslo. Bender se zeptal vydavatele, jestli ho překvapilo, že Pearlman vybral Robin, jako svého nástupce. Odpověděl, že už ho nic nepřekvapí. Bender se zeptal, jestli ho překvapilo, že spolu spali. John vysloví námitku. "Svědek vypověděl, že už ho nic nepřekvapí,"řekl John. "Otázka- odpověď, otázka- odpověď, otázka- odpověď. Tohohle svědka už nic nepřekvapí. Hodláte toho svědka ugrilovat, aby vám řekl, to co chcete slyšet?" Soudce se snaží Johna utišit."Co, já si nemůžu uvolnit víko?"ptá se John. "Nemůžu si uvolnit boty, nemůžu si uvolnit víko. Můžu si uvolnit nos? Vy víte, že mi píská." A zapískal nosem.

Zpět v postraní místnosti, Billy říká Johnovi, že je odvolán z případu. John se Billymu snaží říct, že je zaměstnanec a nemůže majitele odvolat, ale nemůže to ze sebe vykoktat. Následuje krátká pauza před tím než Robin odvolá Johna sama.

Georgia si na záchodě myje ruce, když Ling vyjde z kabinky."Takže," začne,"Ty a Allyin otec. Definitivní rozchod?" Georgia říká, že spolu nechodili, ani neznali příjmení toho druhého. Nechce o tom víc mluvit. Ling říká, že prochází obdobím emocí, kvůli jejímu odloučení s Richardem. Hledá u nějakého muže útěchu. "Takže Allyin otec s tebou nechodí...." Otočí se k zrcadlu, pak zaječí, protože vidí, že Ally tiše vyšla z kabinky a je nešťastná. "Samozřejmě se před tím ujistím, že skončil s tvou matkou," dodá. Ally říká, že její rodiče na jejich vztahu pracují. "Super," řekne Ling a opustí záchody. Ally si jde opláchnout ruce. Georgia se jí zeptá, jak se vede. "Dobře," odpoví. "Dobře," řekne Georgia a na odchodu projde kolem Ally. Ally znovu zopakuje "dobře", Georgia udělá to samé. Richard se ve dveřích mine s Georgiou. Ally mu řekne, že slyšela o jeho rozchodu s Ling. On se jí pokusí sáhnout na lalok a říká, že cítí, že mu svoboda prospěje. Georgia otevře dveře záchodů a říká:"Richarde. Málem bych zapomněla. Končím." Říká, že se rozhodla pracovat u Renee. Richard chce, aby Georgia jednu noc počkala, vyspala se na to a rozhodla se až ráno. Neochotně souhlasí. Když odejde, Elaine vyleze z jedné z kabinek. Richard jí řekne, ať nechá vyměnit zámky na Georgině kanceláři, aby nemohla odnést spisy.

V Nellině kanceláři, John chodí sem a tam před Nelliným stolem. Ona mu říká, ať zhluboka dýchá. On říká, že je naštvaný, protože byl vyhozen od případu, ale Nell neviní Billyho nebo klienta. " Už mě unavuje, že si lidé myslí, že jsem srandovní pidimužík." Nell se ho snaží uklidnit, tím, že mu říká, že si to o něm nikdo nemyslí, ale Ling vstoupí do dveří a řekne:"Můžem si promluvit, až skončíš s tím s srandovním pidimužíkem?" Nell jí řekne, ať odejde. John vysvětluje, že už si zvykl, že si z něj ostatní dělají legraci. Kromě jedné výjimky - soudní budovy.

Jeden ze zaměstnanců časopisu, kteří hráli nemoc je u výslechu. Říká, že byli uraženi tím, že se museli zodpovídat ženě, která spala s jejich původním šéfem. Řekl Billymu, že hráli nemoc, i když věděli, že je může Robin vyhodit.

V postraní místnosti, Billy říká Robin, že druhá strana zvýšila nabídku na $100,000. Ona to stále nechce vzdát. Billy jí říká, že poslední poznámka učiněná při výpovědi byla trefná- mohla je vyhodit z práce. Billy se pohádá s Robin, protože si myslí, že když se ženám něco nelíbí, hned odvolávají na soud. V hádce nazve Robin Billyho šovinistickým prasetem. Robin říká, že jí je jedno, jestli Billy věří tomu, že milovala Michaela Pearlmama, ale zajímalo ji, jestli bude Billy pokračovat po téhle konfrontaci názorů na jejím případu. On řekne, že bude a zachová naprostou profesionalitu.

Příští ráno, v Billyho kanceláři, Sandy masíruje Billymu spánky. Do kanceláře vstoupí Robin. Billy jí říká, že jde pozdě. Ona mu odpoví, že obyčejně počítá do deseti, než se sním setká, ale teď to musel zvýšit na sto.

Richard přijde do Johnovi kanceláře a říká mu, že měl v noci sen, jak John šel na poštu a svými botami založil požár. John mu řekne, ať odejde. Richard se omlouvá, že ranil Johnovy city, tím že přehrával to video stále dokola. John přijal omluvu a zeptal se ho, jestli chce ještě něco. "Měl jsem špatný týden," říká Richard, "rozešel jsem se s Ling, Georgia odešla a můj partner a zároveň můj nejlepší přítel, se trápí." John říká, že když vyrůstal, byly jeho nejoblíbenější příběhy o dětech, na které si někdo zasedl. Všichni si mysleli, že jsou divní, ale když se objevili na třídním srazu "nový lidé", všichni chtěli být jako oni. Říká, že to byl jeho sen. Stát se úspěšným bohatým právníkem s nádhernou ženou po boku. Richard mu říká, že se to splnilo. John nesouhlasí, podle něj se ve skutečnosti nic nezměnilo. Může jít na třídní sraz s Nell po boku a každý si řekne: "Jak jí ten podivín dostal? Musel jí zaplatit." "My se neměníme, Richarde," říká John. "Jsme kdo jsme." John se zeptal, jestli miloval Ling. Než mohl Richard odpověděl, John řekl: "Ne, nemiloval. Byla s ni sranda. Pěkně vypadá. Sex se ti líbil. To je všechno, co ti stačí. Bylo by to v pořádku, kdybys procházel nějakým obdobím, ale ty neprocházíš. Jsi jaký jsi. A já neprocházím skrz období, kdy jsem zvláštní. Já prostě takový jsem. A když jsem se viděl v televizi, jak koktám, ranilo mě to, že mi je 35 a jsem jaký jsem." Richard říká: "Když se ti nelíbí, kdo jsi- když jsi skutečně nešťastný- znamená to, že jsi připraven mít děti." John se zeptal Richarda, jestli si nemyslí, že žije dost prázdný život. "Každý říká, že člověk se jednou vzbudí, podívá se do zrcadla a řekne: Jak jsem se sem dostal?" říká Richard "Ale nic nám nezaručuje, že se vzbudíme."

Billy přednáší svou závěrečnou řeč. Vyjmenoval všechny věci, které zaměstnanci provedli. Řekl, že zaměstnanci doufají, že si porota bude, stejně oni myslet, že Robin nemůže mít dobré nápady, protože je hezká a miluje staršího muže. Když skončil, Bender přednesl, že Robin možná má talent na vedení magazínu, ale nemá odpovídající zkušenosti a to se nelíbilo jejím klientům. Řekl, že tohle není sexuální obtěžování.

Zpátky ve firmě, Georgia přišla na to, že její kancelář je zamknutá. Richard říká, ať to nebere osobně, že jí jenom nemůže důvěřovat. "Jeden z důvodů, proč jsem tě zaměstnal,bylo, že jsem věděl, že z tvé staré firmy přineseš spisy." Richard začal sundávat jmenovku ze dveří Georgiiny kanceláře. Přichází Ling, ptá se Georgie, jestli opravdu odchází, Ona odpoví, že ano. Ling se zeptá Richarda, jestli by mohla dostat její kancelář. "Nechápu proč jste se rozešli," láteří Georgia, "jste stvořeni jeden pro druhého." Otočí se a chce odejít. "Nemůžeš odsud jen tak odejít," říká Richard, "Jestli to u Renee nepude a ty si myslíš, že přijdeš s pláčem a já tě vezmu zpět..... Máš pravdu." Dojde k ní a podá jí jmenovku. "Berem tě zpátky ve vteřině." Georgia začne plakat a odejde na záchod. Ally se tam maluje rtěnkou. "Co se děje?" zeptá se Georgie a ta smutně odpoví: "mám to tady ráda." Ally jí říká, ať tedy neodchází. Georgia odpoví, že musí, protože nemůže pracovat s tím "prasečím bastardem". Když si od něj nemůže odpočinout doma, tak chce alespoň v práci. Sandy otevře dveře, ale Georgia na ní zařve, ať odejde. Sandy říká, že nutně potřebuje. Georgia jí řekne, A´t to vydrží. Sandy odejde. Ally říká, že si nemyslí, že odchod z firmy bude řešením. "Máš pravdu," řekne Georgia "měla bych ho opustit úplně." Ally říká, že tak to nemyslela. Říká, že to přejde. "Co bys řekla na to, že bych chodila s tvým tátou?" ptá se Georgia. Ally říká, že její otec je šťastně ženatý s její matkou. "Ale on je tak krásný," říká Georgia. "On není krásný," říká Ally, "je to jenom starý prasácký bastard, od kterého by ses měla držet dál." Ally dodala, že je šťastně ženatý. "Tak proč mě políbil?" ptá se Georgia. Ally říká, že to bylo proto, že byli anonymní. "Určitě by tě nepolíbil, kdyby věděl, kdo jsi," řekla Ally, potom, překvapená, dodala: "asi to vyznělo jinak, než jsem to myslela." Ally jí řekla, ať je s Billym trpělivá, že se jednou změnil, ale zase se změní zpět. John vchází. "Lidé se pořád mění, že jo, Johne?" ptá se Ally. John vchází do své kabinky. Zjevně znechucený křičí: "Ne! Lidé jsou, jací jsou. Nemění se! Je to výmysl módních návrhářů, aby prodali oblečení. Ale nemůžeš změnit lidi."(Začne koktat, potom bouchne hlavou do dveří kabinky) "Jenom oblečení!" Dořekne to a vchází do kabinky, ale vzápětí z ní odchází. "Někdo nespláchl mou mísu," řekne John a odejde.

Předseda poroty vstal, aby mohl přečíst verdikt. Před vynesením rozsudku čte spoustu paragrafů. Soudce mu přikáže, aby jen vyřkl verdikt. Porota rozhodla ve prospěch žalovaných. Billy se omlouvá Robin, ale ona říká, že měla vzít nabídku druhé strany. "Obdivuji, jak si stojíte za svými vnadami," říká Billy. "Zásadami," opravuje se. Omlouvá se jí, že ji podceňoval. Ona říká, že to dělali oba.

Georgia je na schůzce s Renee. Renee říká, že plat není nic moc, ale že Georgia dostane podíl z toho, co pro firmu udělá.( její velice pohledný asistent jí při jejím hovoru s Georgiou přinese pití) Georgia chce vědět, jak velká bude firma. Renee říká, že zatím je to jen ona, Georgia a Metla. "Bude to fuška," říká Renee. "Zatím nemáme moc klientů. Jsi si jistá, že tady chceš dělat?" Georgia říká ano.

Ling vstoupí do Richardovi kanceláře a ptá se ho, jestli má také odejít. Richard chce vědět proč. Ona si myslí, že to může být složité. "Proč by to mělo být složité?" ptá se "Už nechceš být nepřátelská?" Ona řekne, že ano, že si myslí, že by měla být milá, protože ji nudí, jaká je. Richard se diví proč se všichni mění. "Billy si odbarvil vlasy. Georgia, myslim si, dostává testosteronové injekce a teď ty chceš být milá? Jeden mudrc mi jednou řekl, včera, velkou pravdu - lidé se nemění." Ling se ptá, jaký mudrc to řekl. Richard zmačkne tlačítko na dálkovém ovládání a v televizi se objeví koktající John. John vchází dovnitř, ale zastaví se ve dveřích a oni si ho nevšimnou. "Je to mudrc, Ling," říká, pak se otočí a spatří Johna. "A je tady." John odchází a Richard ho chce dostihnout. Ling ho zastaví a říká, že jí vážně zajímá, jestli to, že budou spolu pracovat, bude problém. Richard říká, že to je v pohodě. "Tebe to nebolí?" zeptá se Ling. On říká, že pravda je, že to bolí hodně. Ona navrhuje, že by to mohli zkusit znovu. "Myslím, že bychom se dostali tam, kde jsme byli," říká Richard. "Kde jsme byli, Ling?" Ona připouští, že ne moc daleko. On říká, že by mohli pokračovat, dokud nepřijdou ti praví. "Metla není ta pravá?" ptá se Ling.Richard říká, že neví, Ling si myslí, že to by měl vědět. Před odchodem se domluví, že se sejdou později. Zatím se oficielně rozloučili s kolení jamkou Ling a Richardovým prstem.

John je na záchodě, má obrovské červené boxerské rukavice. Mlátí do jedněch dveří od kabinky. Ally přibíhá, aby zjistila, co se děje. "Větší rukavice jsi nesehnal?" říká se smíchem. On říká, že je má, aby chránil dveře a svoje ruce. Pokračuje v bouchání do věří. Ally si stoupne mezi něj a dveře. "Uhni," říká John. Ona odmítá. "Do mé kanceláře!" říká Ally. John říká ne. Ally chytne Johna za ucho a táhne ho k sobě do kanceláře. Když jsou vevnitř, Ally zavře dveře. Chce vědět, co se děje. "Než jsi přišla do firmy, nikdy jsem po práci nezašel dolů do baru. S nikým jsem nemluvil, mimo Richarda. Stranil jsem se lidí. Protože to bylo bezpečné," říká. "Ty jsi mě vytáhla. Nechápej mě špatně, jsem ti vděčný. A také jsem kvůli tobě uvěřil, že jsem důležitý. Já jsem tomu věřil. Ale taky mě fascinují žáby. Na své závěrečné řeči se připravuju bos. Nespláchnutá mísa mě traumatizuje. Se ženou se můžu milovat, jen když si představím, že jsem Barry White. A když začnu věřit, že jsem normální, můj nos zapíská, aby mi připomněl, že nejsem." Ally mu říká, že kdyby se podíval do slovníku na slovo normální viděl by vysvětlivku 'obyčejný'. "Ty jsi ten nejneobyčejnější člověk, jakého jsem kdy potkala. Řekl jsi, že jsem tě vytáhla. Jestli jsem to udělala, nebylo to proto, že bych si myslela, že jsi normální, bylo to proto, jak nádherné jsou ty tvoje malé výstřednosti." Ally říká, že ho vždy považovala za něco jako nejlepšího přítele, protože jsou spřízněné podivínské duše. On říká, že když se sledoval ve zprávách, viděl podivína. "Byl bys radši typický právník?" ptá se Ally.

Z výtahu ve firmě vychází Robin. Richard k ní přichází a ptá se, jestli jí může pomoci, pak jí říká, že má něco na krku. Nabídne se, že to odstraní, ale je to jen záminka, aby jí mohl šáhnout na lalok. Protože neví o jeho fetiši, poděkuje a pokračuje do Billyho kanceláře. Zaklepe na dveře a říká mu, že pro něj má dárek. On je překvapen. Říká, že to je poprvé, co od klienta dostává dárek po prohraném případu. "Je to malé, sladké, šovinistické prasátko," říká, zatímco on otvírá krabičku a nachází malé porcelánové prasátko. On říká, že si na ni vždycky vzpomene, když se na něj podívá. Robin se chová trochu nervózně a Billy se jí ptá, jestli je v pořádku. Ona říká, že si předem plánovala, aby během konverzace zjistila, jestli je šťastně ženatý, ale všechno zapomněla, takže se rozhodla, že se ho rovnou zeptá, jestli je šťastně ženatý.. Billy odpoví: "velmi." Robin se s ním loučí a políbí ho. Omlouvá se, ale Billy říká, že to je dobrý. "'To je dobrý,' zapomeňme na to nebo 'To je dobrý,' je to dobrý?" ptá se Robin. Billy říká: "to je dobrý." Znovu se začnou líbat, tentokrát náruživěji.

V Richardově kanceláři, Richard šahá Ling na kolení jamku a ona mu zároveň cucá prst.

V kavárně, Ally a John sedí a povídají si.

Zpět v Billyho kanceláři, Robin a Billy se stále líbají. Ona mu začíná svlékat košili. Billy se brání tomu, aby to došlo tak daleko, ale v líbání stále pokračují. Náhle se otevřou dveře a vstoupí Georgia. "Georgio. Ahoj. Tohle je paní Jones," říká Billy, v prvním okamžiku trochu nervózní z toho, že byl přistižen. "Paní Jones, moje manželka, Georgia. My jsme se jen..um.. líbali," pokračuje. "Odcházíš?" říká Billy. "Odcházím odsud," říká Georgia, "a odcházím od tebe." Ona jde k jeho stolu, po cestě si sundává snubní prste a pak ho pokládá na stůl. Otočí se a odchází z kanceláře. Dveře se za ní zavřou, ale než se tak stane, můžeme vidět Billyho nic neříkající výraz.

skladby
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain)
Me a Mrs. Jones (Gamble/Huff/Gilbert), v provedení Billyho Paula
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz