doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 7
další epizoda
Oficiální název: Saving Santa
Český název:
Zachraňte Santu!
Oficiální označení:
#3M07 [AM307]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Rachel Talalay

Guest Stars:
James Naughton - George McBeal
Jill Clayburgh - Jeannie McBeal
Tracey Ullman - Dr. Tracy Clark
Vicki Lawrence - Dana
Lenny Wolpe - James Russell
John Short - Larry
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Gina Philips - Sandy Hingle
Jim O'Heir - Steven Mallory
Amy Castle - malá Ally
Ron Taylor - 'barový zpěvák'
Nicholas Pappone - malý Billy
Valeri Ross - ochranka
Christopher Michael - policista
Paulo Andres - paramedic
santovi pomocníci: Tonya Renee Banks, Joe Gieb, Arturo Gil, John Simanton, Cindy L. Sorensen, Kevin Thompson
Cynthia Calhoun - křoví #1
Renee Goldsberry - křoví #2
Vatrena King - křoví #3obsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Georgia si zkouší v obchoďáku džíny. Zdají se být příliš široké, ale prodavačka vysvětluje, že takhle je to moderní. Říká, že mladým se to tak líbí, protože chlapci v nich mohou ukrýt své zbraně a dívky těhotenství. Georgia chce prodavačku přerušit, ale ona pokračuje: "Jste čerstvě sama, co? Všimla jsem si proužku na vašem prsteníku. A znovu svobodné ženy chtějí úzké džíny. Asi si chcete najít nějakého dalšího, a tak musíte mít zadeček trochu menší, mám pravdu?" Než může Georgia cokoli odpovědět, zaslechne hluk z jiného oddělení. Podívá se, co se děje. Santa z obchoďáku (jeho skutečné jméno je Steven) křičí na jiného muže (Larryho), že už zde pracuje sedmnáct let a nezaslouží si takové zacházení. Skřítci se snaží Santu zadržet, ale nedaří se jim to. Santa srazí Larryho na zem a chce ho škrtit. Georgia přiskočí, aby Santu odtrhla, ale skřítci se na ni vrhnou. Georgia je všechny odkopne. Santa křičí na Larryho: "Znáte Johna Cage? Je to nejlepší právník ve městě." Georgiiny oči se doširoka rozevřou, když slyší Johnovo jméno. A Santa/Steven pokračuje: "Já jsem duch Vánoc, ty bastarde. Za tohle zaplatíš."

Záchranka odváží raněné a policie se vyptává, kdo začal spor. Larry odpoví, že prostě dal vyhazov Santovi a že to je vnitřní záležitost. Georgia řekne, že ještě před týdnem pracovala pro Johna Cage. Larryho zajímá, jestli je skutečně tak dobrý, jak řekl Steven. Georgia odpoví, že ano. "Ale vím, jak ho porazit," dodá.

Billy přijde do Georginy kanceláře. Chce vědět, jestli ten případ vzala, aby porazila firmu Cage/Fish nebo jeho. "Myslíš si, že je to kvůli tobě, jak typické," poznamená Georgia. "A taky hloupé, ale slyšela jsem, že se to stává těm, kteří nechají na hlavě dlouho odbarvovač." Billy vyjádří naději, že tyto problémy nebudou ventilovat v soudní síni. "Tohle je práce," ujistí Georgia, "nemá to nic společného s tebou a mnou. Ještě něco?" Billy odpoví záporně a Georgia ho vyhodí.

Steven je ve firmě Cage/Fish. Říká, že ho vyhodili z práce kvůli tloušťce. Místo toho chtěli přijmout hubeného Santu. Později, když Ally a John tento případ projednávají, přistoupí k nim Elaine a ptá se, jestli slyšeli, koho si v obchodním domě Newman´s na případ najali. A prozradí, že Georgiu. "Jsem ráda, že jsem vám to mohla říct," dodá. John jde pracovat a Ally uvidí na schodišti mladou dívku. Ally jde k ní a ptá se, jestli se ztratila. Dívka se otočí a Ally je v šoku, protože ta dívka je ona sama v mládí. "Musíš mu pomoci," řekne dívka. "Ally," řekne Ling, která stojí na schodech. Allyina vidina zmizí. "Nechci tě líbat," zavtipkuje Ling. "To bylo dobré," řekne Ally, ale má pořád plnou hlavu té vidiny. Jde do kanceláře, zavře za sebou dveře a znovu je překvapená, protože malá Ally sedí na jejím stole. "Jenom ty mu můžeš pomoci," řekne dívka. Vejde Billy. "Co chceš?" ptá se Ally, "Byl sis odbarvit hlavu, nebo ses líbal s nějakou klientkou?" Billyho její přístup rozzlobí a připomene jí, že loni tak neprotestovala, když se líbal s jinou ženou. "Protože jsem to byla já!" řekne Ally. "Měla jsem pocit, že tahle naše malá aférka něco znamenala," dodá a ptá se, proč políbil Robin Jonesovou. "Tys neviděla, když Georgia ocucávala jazyk tvému otci," řekne Billy.

U soudu Georgia vysvětluje, že obchodní dům nemá se Stevenem žádnou smlouvu na to, že bude dělat Santu. John řekne, že měli ústní dohodu. A dodá, že nemohou někoho vyhodit kvůli obezitě, zvlášť když se jedná o roli Santy. Georgia představí soudu Kristophera a Kristen Kringlovy. Oba jsou štíhlí a atraktivní. "Kdo je lepší," ptá se Georgia. "Běžte k Newman´s a zjistíte to." Soudce podotkne, že první věcí, kterou musí rozhodnout, je, zda existovala ústní dohoda a jestli byla porušena. Rozhodne se uspořádat po obědě výslech tlustého Santy - Stevena Malloryho. Když se chystají k odchodu, Ally zastaví Georgiu a ptá se, jak se má. Georgia se ptá, koho to zajímá. "Elaine," řekne Ally. "Chce to říct ostatním." "Mám se dobře," odpoví Georgia, "mám bezva dietu. Ztratila jsem 85 kilo mrtvé váhy. Teď můžeš Billyho mít." Ally prohodí, že Billyho nechce. Otočí se a uvidí mladou Ally. Ta se zvedne a když odchází, otočí se na Ally a vypadá velmi zklamaně.

John se dozvídá, že v Newman´s nikdy přesně neslíbili Stevenovi, že bude hrát Santu pořád. Pak upřesní, že ať byla dohoda na rok nebo nastálo, měla být sepsána. Steven začne plakat, ale jenom jedním okem. John vysvětlí Ally, že Steven má problémy s jedním okem. Pak se ptá Stevena, jestli někdy dostal od majitele instrukce, že by měl propagovat určité hračky. Steven odpoví, že si na to musí vzpomenout.

Na toaletách se Ally svěří Johnovi, že neví, jak tenhle případ zvládnout. Billy vyjde z kabinky a řekne: "A co negativní publicita? Newman´s pořádají velký vánoční průvod a vyhodit Santu těsně před Vánocemi není zrovna sympatické." Ally si myslí, že někteří lidi se moc nestarají o to, jestli jsou nebo nejsou sympatičtí. Billy řekne, že nechce, aby ho Ally odsuzovala, protože Georgia si začala. "Ale až potom, co sis odbarvil hlavu," řekne Ally, "a poté, co se s tebe stal šovinista. Poté, co sis najal tu sladkou sekretářku. Georgia měla právo na to, sednout si k baru. Dalo jí to právo někoho líbat? Ne. Ale tys jí dlužil vysvětlení a místo toho ses líbal s klientkou." Začnou se hádat. Ally otevře dveře a Nell, Richard, Ling, John a Elaine málem vpadnou na toalety.

U soudu se ptá Georgia Stevena, jestli by od Newman´s odešel, kdyby dostal jinou práci. John vstane a řekne, že by rád poradil svému klientovi, aby na tuto otázku odpověděl ne. Soudce řekne Johnovi, že ho má plné zuby. Georgia řekne soudci, že u Johna pracovala a že se tak vždycky choval. John chce dát do zápisu, že si nezaslouží, aby si z něho utahovali, protože je malý. Georgia zakřičí: "Ale z tebe si prostě musí lidi utahovat!" Soudce Johna posadí a Georgia zopakuje svou otázku, zda by Steven přijal jiné místo. Stevenova odpověď je kladná, tak jako na otázku, zda měli v Newman´s jiné nabídky na místo Santy.

V kanceláři se pokoušejí přijít na to, jak v případu pokračovat, zda to uhrát na věk, homosexualitu, rasové problémy. John vysvětluje, že Steven je mladý, heterosexuální běloch, a tak nemá šanci. Nell vypráví, že jako malá neměla ráda Vánoce, protože její rodiče nebyli spolu. A tak vždy chodila do Newman´s, kde si sedla Santovi na koleno, a tak si udělala pravé Vánoce. John ji požádá, zda by tohle řekla u soudu.

Ally si jde umýt ruce a slyší dětský smích. Chlapec říká, že chce být požárníkem. Dívka mu na to řekne, že tak nebude mít moc peněz, ale chlapci je to jedno, hlavně, že bude pomáhat lidem. A dodá, že ani umělci nemají moc peněz. Ally jde ke kabince a otevře dveře. Ruku v ruce z ní vyjdou malý Billy a malá Ally. Vyběhnou ze dveří, zrovna když vchází Billy. Ptá se, co se děje. Ally mu řekne, že vidí samu sebe jako desetiletou dívku, která žádá, aby zachránila Santu. "Ale myslím, že chce, abych zachránila tebe." Billy nechápe, proč by měl být zachraňován. Ally se ptá, jestli si pamatuje, jak si povídali, čím by chtěli být. Billy řekne, že ne, a tak mu Ally připomene, že on chtěl být požárníkem nebo doktorem, aby mohl denně zachránit aspoň jednoho člověka, a ona chtěla být malířkou a namalovat svět mnoha barvami. Místo toho se oba stali právníky. Billy řekne, že by možná oba potřebovali zachránit.

Nell zopakuje u soudu svůj vánoční příběh. Potom usedne na lavici James Russel z Newman´s. Když k němu John přistoupí, Jamesova ruka náhle vyletí, takže Johna málem udeří. Pan Russel vysvětluje, že má takový tik, když je nervózní. John se ptá, proč vyhodili Stevena. James odpoví, že většina jejich zákazníků jsou lidé mezi 18 a 49 roky a všechny změny se dělají kvůli této věkové skupině. John víc a víc útočí a James je stále nervóznější, takže nemůže zvládnout svůj tik. Soudce se ptá Jamese, jestli je v pořádku. James se zrovna chce napít, ale kvůli svému tik hodí sklenici na soudce.

Billy vzpomíná na časy, kdy byli s Ally malí. Vejde Richard a Billy se ho ptá, jestli si pamatuje sny. "Jenom ty vlhké," odpoví Richard. Billy to ale myslí vážně. "Stalo se ti někdy, žes srovnával svoje plány z mládí s tím, co jsi teď? Kde bys chtěl být za dvacet let?" Ale Richard mu řekne, že by si Billy měl spíš položit otázku, proč políbil tu ženu.

John přednáší svou závěrečnou řeč před sálem plným dětí. Mluví o tradicích. Říká, že by se mělo zapomenout na Rudolfa a Mrazíka, protože těm v Newman´s je jedno, jestli děti věří na Santu. Některé děti začnou plakat. Pan Russel má svůj tik. Georgia chce vznést námitku, ale John ji pošle, ať jde nakopnout skřítka. Georgia znovu namítá. Soudce chce, aby odvedli děti ze sálu a aby pan Russel zastavil svůj tik.

Venku se ptá Steven Johna, jestli to muselo zajít tak daleko. Georgia ječí na Johna, že se choval hnusně. Ally požádá Georgiu o soukromý rozhovor. Georgia neochotně souhlasí.

Jdou do jiné místnosti. Ally řekne Georgii, že nevypadá spokojeně, a ptá se, jestli je to proto, že Billy políbil Robin. "Chceš nás dát zase dohromady?" ptá se Georgia, "to mám připomínat tvoje provinění?" Ally řekne, že to nebylo fér. Georgia požádá Ally, aby se o ni nestarala, a odejde.

Příští den u soudu přednáší závěrečnou řeč Georgia. Říká, že děti by měly dostávat denně notnou dávku reality, že by pak byly odolnější. Pak dodá, že její klient nezabíjí Santu, protože Santa neexistuje. Georgia skoro pláče. Ally navrhne přestávku. Soudce se ptá Georgie, jestli už skončila. Ally odpoví za ni, že ano. Odvede Georgiu do jiné místnosti a tam jí řekne, že by si měla poslechnout, co jí chce říct. A řekne, že Georgia políbila Allyina otce, protože se zlobila na Billyho, a on políbil Robin, protože se zlobil na ni. A dodá, že dva lidi se na sebe nezlobí, když se nemilují. Georgia chce odejít, ale Ally na ni zakřičí, že ještě neskončila. A začnou na sebe navzájem ječet. Ally pak dojde, že tím nic nespraví, a tak pokračuje, že Billy vyrostl v rodině, kde otec byl králem a jeho matka byla královnou v kuchyni. Billy hrál na střední v týmu a všechny roztleskávačky (včetně ní) mu fandily. Pak požádá Georgiu, aby nikomu neříkala, že byla roztleskávačka. Dodá, že tím jen chtěla ukázat, že Billy vyrostl v patriarchálním světě a chtěl být jako jeho otec. "A teď pracuje ve firmě, kde jsou ženy mocnější než muži, jeho žena vydělává víc peněz, takže není živitelem. Nemá žádný hrad," řekne Ally. Má pocit, že Billy s Georgiou by si měli sednout a promluvit si, protože se ještě pořád mají rádi.

Ally sedí s Billym v kanceláři. Řekne mu o svém rozhovoru s Georgiou a že Georgia souhlasí, aby si ještě promluvili. Vtom se Georgia objeví ve dveřích. Ally odejde. Georgia se ptá Billyho, jestli nenávidí svůj život. Odpověď je: "Možná." "Skoro se tě bojím zeptat, co chceš," řekne Georgia. Billy jí podá její snubní prsten a řekne, aby si ho nasadila.

Ally sleduje, co se děje. Billyho telefon zazvoní a Sandy ho zvedne. Ally řekne, aby ho nepřepojovala, ale ona řekne, že je to Robin Jonesová. Ally si telefon vezme a vysvětluje, že Billyho zapojili do programu na ochranu svědků a že už bylo zabito několik lidí, kteří se s ním sešli. Robin zavěsí. Z kanceláře vyjde Georgia a odchází. Ally se jde zeptat Billyho, co se děje. Billy řekne, že Georgia se k němu nechce vrátit.

Soudce rozhodl v Stevenův neprospěch a nařídí mu uhradit soudní výlohy. "S tím nesouhlasím, Grinchi," řekne John. Soudce mu řekne, že to klidně může, ale že celý případ byl jen ztráta času. Pan Russel přijde k Johnovi a Stevenovi. Řekne, že pro ně bylo nesmírně důležité ten případ vyhrát, ale že ho rádi vezmou zpět jako Santu. Steven začne plakat jedním okem.

Steven skřítci a pan Russel se přidají k zaměstnancům firmy a jdou do baru slavit.

Renee se ptá Georgie, jestli chce se svým klientem jít také do baru, a dodá, že jí Ally řekla, že Billy tam nebude. Georgia odpoví, že chce raději jít domů. Zůstane sama ve své kanceláři a dívá se z okna, jak sněží.

Po opuštěném chodníku jde Billy a jeho mladší já. Po chvíli mladý Billy zmizí.

skladby
Neighborhood (Leiber/Stoller/Sembello/Dino), zpívala Vonda Shepard
["Cheat & Lie to Me,"] zpívala Vonda Shepard a Ron Taylor
Happy Being Fat (Goffin/King) v provedení Rona Taylora
Love Has No Pride (Kaz/Titus), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz