doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
3 / 8
další epizoda
Oficiální název: Blue Christmas
Český název:
Smutné vánoce
Oficiální označení:
#3M08 [AM308]

Napsali: David E. Kelley
Režie: Jonathan Pontell

Guest Stars:
Wendy Worthington - Margaret Camaro
Gina Philips - Sandy Hingle
Robert Curtis Brown - McCabe
Linda Pine - Lynn
Brad Wilson - Harold
Aloma Wright - soudce Harris
Gerry Becker - Attorney Myron Stone
Joanna Sanchez - Janine Waller
Mark Brown - Herbert Beacon
Earl K. Kim - člen skupiny
William Stanford Davis - Jim
Eric Cohen - tancující dvojče #1
Steve Cohen - tancující dvojče #2
Sy Smith - křoví #1
Renee Goldsberry - křoví #2
Vatrena King - křoví #3


obsah epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)

Na ulicích Bostonu panuje vánoční atmosféra a Ally s Elaine jdou spolu po chodníku. Elaine se pokouší přesvědčit Ally, aby zpívala na vánočním večírku, ale její pozornost upoutá výjev narození Ježíška. Myslí si, že Ježíšek se pohnul. "Tancoval?" ptá se Ally. Elaine přejde ke kolébce a zvedne dítě. Ally se podívá zádumčivě na Elaine, pak přejde k ní a lehce strčí do dítěte. "Jejda" říká. "Jejda" řekne znovu a ohromeně dodává "je živé".

Ally se rozhodla, že bude zpívat na večírku a druhý den to sdělí v kanceláři Richardovi, který tím není příliš nadšený. "Já umím zpívat", říká mu, jako když se o tom snaží přesvědčit oba dva. Odchází pryč a i když ho už neslyší, Richard říká "Proč ne? Celý svět je tvoje jeviště".

Ally vchází do své kanceláře a je překvapená, když tam vidí Elaine, jak krmí miminko z láhve. "Je to takový malý jedlík", říká Elaine. Ally jí říká, že by měla odevzdat dítě úřadům. Ale Elaine říká, že se rozhodla dítě si nechat a ptá se Ally, jestli by to šlo zařídit. Zasvětí do toho Johna. Ten tvrdí, že nemají velkou šanci, ale měli by to alespoň nahlásit polici a sociálnímu úřadu a zároveň zažádat o opatrovnictví. Ptá se Elaine, jestli může kojit. "Jsou případy, kdy adoptivní matky měly mléko", říká. Než někdo stačí zaprotestovat, Elaine si vyndá ňadro z blůzy a zkouší ho dát dítěti. John začne koktat.

Sandy přichází do Billyho kanceláře, kde pracuje Billy bez košile. Přestane pracovat, usuší se a obleče si košili. Sandy mu sděluje, že Richard přesunul vánoční večírek do baru, vzhledem k množství lidí a chce vědět, jestli chce Billy někoho pozvat. Říká, že ne a dodává, že ani on asi nepůjde. Sandy si myslí, že by měl pozvat Georgii a udělat z toho zároveň rande. Nelíbí se mu to. Sandy říká, že její rodiče se jednou rozešli a dali se znovu dohromady, když její otec pozval matku na rande. Billy tvrdí, že Georgia by asi stejně nešla. "Když to je důležité, tak je. Když není, tak není", říká Sandy.

John a Ally jsou s Elaine u soudu. Pan McCabe zastupuje sociální úřad a říká, že mnoho lidí čeká na adopci dítěte a Elaine nemá právo je přeskočit. John říká, že ten důvod je, že Elaine to dítě našla v kolébce, že byla předurčena najít ho a být jeho matkou. Říká, že existuje několik studií, že řekněme brzké vytvoření pouta je důležité. "Ani nevíme, jestli je způsobilá být rodičem", říká McCabe. "Ale no tak, to je nařízení? ptá se John. McCabe odpovídá "Jistě, je to nařízení". John říká "Dobrá, aby to bylo nařízení, můj klient musí mít stání". McCabe se cítí podveden. Soudkyně souhlasí se stáním ve 2.00 hod odpoledne toho dne. McCabe chce víc času, ale soudkyně mu sdělí, že povoluje Elaine opatrovnictví do výsledku slyšení. McCabe souhlasí se začátkem ve 2.00hod.

Elaine je sama v Allyině kanceláři a mluví k miminku. Ptá se ho, jestli se mu líbí jméno Elliot. Ally vchází a sedá si vedle ní. Elaine vypráví, že když byla malá, zdávalo se jí o tom, že je dospělá a ve snu bylo vždy dítě a žádný manžel. "Myslívala jsem si, že to nedává smysl" říká Elaine. "Teď dává" říká Ally.

Na unisex záchodech přesvědčuje Richard Billyho, aby vymluvil Ally zpívání na vánočním večírku. "Má v plánu zpívat něco sexy", říká. Spláchne záchod a Ally vychází. "Myslíš si, že neumím být sexy?" ptá se Richarda. Při pokusu nevypadat tak špatně říká, že kdyby ji viděl sexy, nemohl by fantazírovat o nikom jiném. Ally mu říká, že umí být velmi sexy.

V jiné kanceláři přebaluje Ling s Nell miminko. Nell si myslí, že potřebuje víc pudru, ale Ling říká, že už ho dala dost. Chlapeček jí začne čůrat do tváře. "Vidíš, chtěl víc pudru" říká Nell a směje se. Nell se skloní dolů, aby dokončila pudrování a miminko začne čůrat do tváře i jí.

Ally a John se setkávají s Margaretou Camaro, socioložkou, která pro ně již dříve svědčila. Chtějí, aby řekla soudu, že dítěti je lépe u Elaine. Margareta si nemyslí, že to musí být pravda. Ally říká, že když Margareta nedávno adoptovala dítě, rozumí pocitům někoho, kdo se snaží získat opatrovnictví dítěte. Margareta říká, že v tomto případě je důležité to nejlepší pro dítě. Ally se jí ptá, jak dlouho si myslí, že její dítě potřebovalo, aby si na ni zvyklo. Margareta říká, že asi jeden den. Ally chce, aby vypověděla přesně tohle. "Řeknu to více jako matka, než socioložka". Ally s tím souhlasí.

Georgia a Renee pracují ve své firmě. Přichází Billy a ptá se Georgie, jestli by s ním chtěla jít na rande na vánoční večírek. Než stačí odpovědět, vstoupí další žena. Je ze sociálky a chce dát Renee několik otázek o Elaine.

Zpět ve firmě Cage/Fish & spol., jiný člověk ze sociálky zpovídá Richarda. Ten říká, že Elaine je připravená být rodičem. "Nepotřebujete licenci, abyste vychovávali dítě, i když to není špatný nápad", říká Richard. "Každý může být rodičem, pokud se může rozmnožovat".

U soudu říká Margareta, že nejsou žádná pravidla pro vytvoření pouta a že dítě zatím pravděpodobně není připoutáno k Elaine. Ale dodává, že si myslí, že dítě by mělo zůstat s Elaine, protože se zdá být dobrou matkou a z pohledu dítěte, čím méně rozruchu, tím lépe. McCabe se jí ptá, jestli je důležitější nechat Elliota s tím, kdo ho má teď, nebo mu zajistit nejlepšího opatrovníka. Margareta neochotně souhlasí, že je důležitější dát ho nejlepšímu opatrovníkovi.

Billy se vrací do své mužské šovinistické skupiny. Říká jim, že když šel pozvat Georgii na rande, odmítla ho. Becker, vedoucí skupiny, se ho ptá, proč líbal tu druhou ženu. Billy říká, že to udělal proto, že není dost dobrý. Říká, že cokoliv udělal, Georgia s tím nebyla spokojená. Říká, že Georgia je jako napůl prázdná sklenice a dovedla ho k pocitu, že on je ten, kdo ji vyprázdnil. Jeho výstup vyvrcholí prohlášením "je to děvka". Celá skupina začne skandovat "děvka".

Znovu v kanceláři, Sandy říká Billymu, že jeho sezení se nezdají být moc účinná. Billy říká, že zjistil, že se nechce vrátit k Georgii. Sice se cítí provinile, že byl nevěrný a chce na to zapomenout, ale opravdu se k ní nechce vrátit. Ptá se Sandy, jestli by s ním šla na vánoční večírek. Ona odmítá, protože zaprvé je u něj zaměstnaná a zadruhé si myslí, že Billy potřebuje nějaký čas, než zase začne randit.

Ling a Nell jedou výtahem do kanceláře. Ling říká, že přehodnotila své rozhodnutí nemít děti. "Jizvičky si lze nechat odstranit laserem, takže oběť není tak velká". Když se otevřou dveře vidí, jak Richard drží miminko. Ptá se, jestli ho může pochovat. "Jistě", říká Richard, "tady je". Hodí dítě k ní, jako by hrál fotbal. Ling a Nell běží ve zpomaleném záběru, aby ho chytily a my vidíme, že je to vlastně panenka. Ling ji chytí. Billy se objeví se skutečným dítětem. "Říkal jsem, že tě dostane", říká se smíchem. Elliot se právě vykoupal. Ling jde k němu a on ji znova počurá do obličeje.

U soudu vypovídá Elaine. Ally se jí ptá, co si pomyslela, když našla miminko. Říká, že nejprve, že je krásný a potom, že je její. Elaine říká, že už dřív chovala děti - sestřenic, synovce, děti přátel - ale tohle nebylo cizí dítě. Ally se ptá, jestli bude schopná vychovat dítě. Elaine říká, že bude muset ubrat v práci, ale že vydělala hodně peněz na podtvářence a je finančně nezávislá. Může si dovolit pracovat jen na částečný úvazek. Říká soudci, že je připravená vychovávat toto dítě. McCabe připomíná kondomy, které Elaine vynalezla. Potom se jí ptá, s kolika muži spala v posledním roce. John a Ally protestují a námitka je přijata. McCabe se jí ptá, jestli asi před měsícem odstraňovala pěnu z kapučína z Cageova nosu předváděním sexuálního aktu. Říká, že to byla jen legrace. McCabe se ptá "Není pravda, že se ráda chováte jako firemní běhna?" Elaine říká, že to dělá jako legraci. McCabe přichází s faktem, že byla žalována členy rodiny, kteří ji obvinili, že jim ukradla nápad na podtvářenku. "Členové Vaší vlastní rodiny Vás považují za nečestnou" říká McCabe.

Když Elaine, John a Ally vystupují z výtahu ve firmě, Elaine zahlédne Richarda a ptá se "Cos to sakra řekl?" Richard o ničem neví. "Nebo jsi to byla ty?" ptá se Nell. Přichází Billy a říká, že to byla Renee. Viděl úřednici ze sociálky v její kanceláři.

Ally jde zjistit, proč to Renee udělala. Ta tvrdí, že nic zlého neřekla. Georgia přichází a říká, že to byla ona, kdo všechny ty věci o Elaine řekl. Georgia říká, že ta žena chtěla vědět obojí, pozitiva i negativa a jde tady o dítě. "Já nejsem kvalifikovaná říct, kdo by byl ten nejlepší rodič a ani vy ne", říká.

Na společných záchodech tančí Billy s Elliotem na svoji píseň "New Man in Town" (Nový muž ve městě). Říká Richardovi a Johnovi, že se to miminku líbí a usmívá se, ale Richard nesouhlasí. John to chce zkusit také. Bere Elliota a začnou tančit na Johnovu osobní píseň. Nell přichází a peskuje je za tančení s miminkem, které právě jedlo. Sděluje Johnovi, že soudkyně je volá na závěrečnou řeč. Chce vynést rozsudek ještě dnes.

McCabe říká soudkyni, že sociální úřad není proti Elaine, jen chtějí to nejlepší pro dítě. Připomíná soudu, že Elainina bezúhonnost byla napadena její vlastní rodinou. Říká, že mohou udělat pro dítě lepší výběr.

Ally říká soudu, že nepopiratelná pravda je, že McCabe nezná Elaine, ale ona ano. Říká, že je milující, nesobecká, vysoce morální a víc než co jiného je pečující. Co se týče sporu o podtvářenku, byla to lež od její sestřenice a řeči o promiskuitě jsou jen výmysly. Zbytek, tak ten se stal před tím, než se stala matkou.

Později, Billy najde Ally s Elliotem v její kanceláři. Dává na něj pozor, zatímco Elaine je v koupelně. Billy přichází blíž a ptá se, jestli Ally chce, aby Elliota podržel. Ally říká, že je v pohodě. "Před sedmi lety jsem si takhle představovala nás", říká Ally. Billy se ptá, co se s nimi stalo. Ally odpovídá, že neví.

Všichni jdou dolů na vánoční večírek, poslechnout si jak Ally zpívá. Ta se objevuje na pódiu v sexy oblečku Santy s krátkou sukní. Zpívá píseň "Santa Baby" a je moc dobrá. Během svého sexy vystoupení si sedne Richardovi na klín a svůdně se dotýká ramen Ling. Ještě pořád zpívá, když Elaine zjišťuje, že je volají zpět k soudu.

Ally, John, Elaine a Elliot jsou u soudu, aby vyslechli rozsudek. Soudkyně říká, že v takovýchto případech záleží na charakteru a i když není nadšená částí Elaininy image, jako jsou její kondomy nebo označení běhna, přihlédla k lidem, kteří Elaine znají. "Jestliže je navrhovatelka alespoň z části taková, jak o ní prohlásila její právnička, mám velmi málo důvodů pochybovat, že sl. Vassalová bude skvělou matkou", prohlašuje před tím, než udělí dočasné opatrovnictví Elaine. Všichni jsou šokováni.

Všichni jdou oslavovat do baru, kromě Elaine, která jde s Elliotem nahoru, protože hudba je příliš hlasitá.

Nahoře vyměňuje Elaine Elliotovi plenku. Má na sobě svůj nejnovější vynález, brýle se stěrači. Jsou užitečné, když jí dítě čurá do tváře. Když si je nasazuje, říká Elliotovi, že si s ním rozdělí zisk 70:30. Skupina lidí vystupuje z výtahu. Jedna z nich je žena, která říká Elaine, že se jmenuje Lynn Hartová a že to dítě, které má, je její syn

. Ally je s Elaine v Johnově kanceláři. Ally radí Elaine zhluboka dýchat. Přichází John a vysvětluje jim, že ta žena je svobodná matka a trpěla poporodní depresí. Sledovala Elaine, jak našla Elliota a byla i u soudu. Chce dítě zpátky a nastěhuje se ke svým rodičům. Přichází Ling (s Richardem a Billym) a říká, že se obávala, že by se něco takového mohlo stát a zkoumala to. Nedávno proběhl případ, kde soud rozhodl, že když se rodič dobrovolně vzdá opatrovnictví, náhradnímu rodiči nemohou vzít jeho práva. John chce být chvíli sám s Elaine a Ally. Říká, že poporodní syndrom není dobrovolný akt matky. Dodává, že pokud si Elaine chce Elliota nechat, bude to dlouhý boj. Jestli ho prohrají, Elliot bude starší a následky pro něj budou mnohem horší. Když vyhrají, Elaine bude muset jednou Elliotovi říct, že se soudila, aby ho vzala jeho biologické matce. Kdyby matka nebyla způsobilá, bylo by to jiné, ale pokud je to jen o tom, co chce Elaine, pak je to sobecké. Říká jí, že ať se rozhodne jakkoli, firma ji podpoří. Elaine vstane a odchází. Ally a John jdou za ní. Všichni čekají před kanceláří na její rozhodnutí. Elaine bere dítě od Nell a jde k Lynn. "Jak se jmenuje?" "Alan Matthew Hart." "Kde mám jistotu, že ho znovu neopustíte?", ptá se Elaine. Lynn říká "Já jsem ho neopustila úplně. Byla jsem rozhodnutá vrátit se a vzít si ho, když jsem ho uviděla na vašich rukou. Něco mi říkalo, že to pro něj bylo lepší. Nemohu dál žít bez svého syna." Dál říká, že se se svými depresemi léčí. "Moc mě mrzí, že jsem vám způsobila takovou bolest", omlouvá se Lynn. Elaine se slzami v očích a na tvářích líbá miminko na čelo a podává ho jeho matce. Někteří další v místnosti, včetně Ally, už neudrží pláč. Elaine zašeptá k dítěti "miluji tě", otočí se a pomalu se vrací do Johnovi kanceláře, aniž by se otočila. Lynn s ostatními odchází z kanceláře. Právníci zůstávají sami se svými myšlenkami a pocity.

skladby
The Star Carol (Hutson/Burt) zpívala Vonda Shepard
Macho Man, (The Village People)
No One Is Alone (Sondheim, from "Into the Woods"), zpívala Vonda Shepard
Santa Baby (Eartha Kitt), v provedení Jane Krakowské
New Man in Town ("Mighty" Sam McClain)
You're the First, the Last, My Everything (Barry White)
All the Pretty Little Horses, (traditional) zpívala Vonda Shepard
Santa Baby (Eartha Kitt), v provedení Calisty Flockhart
Saved (Leiber/Stoller), zpívala Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz