doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 1
další epizoda
Oficiální název: Sex, Lies & Second Thoughts
Český název:
Sex, lži a těžké rozhodování
Oficiální označení:
#4M01 [AM401]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Bill D'Elia

Guest Stars:

Michael Weatherly - Wayne Keebler
Audrey Wasilewski - Maureen Ringer
Ken Lerner - Raditz
Aloma Wright - soudce Harris
Tim Dutton - obhájce Brian Selig
Lisa Donatz - Diane Jackson
Larry Weissman - předseda poroty
Sy Smith - křoví #1
Renee Goldsberry - křoví #2
Vatrena King - křoví #3


V baru. Renee s Vondou zpívají na pódiu a od stolku je pozorují Brian s Ally. "Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších písniček, " říká Ally. Diví se, že jí Renee zpívá, když jí o tom nikdy neřekla. Briana napadlo, že chce třeba oslavit nějakou vzácnou chvilku. "Mám přítele," vysvětluje Brian, " který miluje jednu ženu. Jsou spolu teprve šest měsíců, ale on by s ní chtěl strávit zbytek života. "Ona se ho zeptá, proč jí to tedy nepoví a Brian odpoví, že čeká na zvláštní chvilku. " Plánuje, že jí pozve na schůzku, domluví se s její nejlepší kamarádkou, aby jí zazpívala její nejoblíbenější písničku, objedná nějaké vynikající víno a když ji bude držet za ruku, ve chvíli kdy si toho nevšimne jí nasadí briliantový prsten. Myslíš že to bude fungovat?" Ally se chystá že mu odpoví… najednou se zarazí a pomalu se otočí na Renee… rychle přeletí pohledem na sůl, kde stojí láhev vynikajícího vína… když vysune svou ruku z pod Brianovi, zjistí, že na ní má prsten s briliantem. Spadne jí čelist. "Ally McBealová, " říká Brian, " budeme spolu bydlet?" Hudba se zastaví. Ally je stále v šoku. "Musím o tom popřemýšlet, odpoví Ally.

V bytě. Ally mluví s Renee. Tvrdí, že se k Brianovi chce přestěhovat, ale že jí cosi drží zpátky. "Jenom jeden člověk ti může s takovýmhle rozhodnutím pomoci," říká Renee. "Terapeutka," řeknou současně.

Následující den. Richard se ptá Johna, jak si vede v nějakém případu. John říká, že hodlá použít pískání nosem. Mark se diví a nezdá se mu, jestli je to nejlepší nápad. "Proti mně tam bude Dick Raditz, " vysvětluje. " Když se to tak vezme, mám velmi slabý důvod žaloby." Když chce Richard pokračovat, Ally ho přeruší. Upozorní je, že je to asi překvapí, ale trochu v rozpakách všem sdělím, že jí Brian požádal, aby se k němu přestěhovala. Všichni reagují tak, jako že je to nezajímá a rozhodně nechává u ledu. "Takže jestli se vám budu zdát nervózní nebo roztržitá, bude to kvůli tomu," dodává Ally. "To já budu určitě," říká Ling.

John řeší se svou klientkou zapeklitý případ. Navrhuje jí, aby přistoupila na dohodnutých $700, 000. Maureen se zalekne. "Ty a já jsme dávní přátelé, " John jí žádá, aby ho nepřerušovala. " Dosáhnout anulace manželství bude velmi těžké… abychom vyhráli, budeš muset u soudu vyslechnout velmi nepříjemné věci. A až budu uzavírat, něco nepříjemného o tobě taky budu muset říct." Maureen na Johna naléhá, že s pověstí ztratila i důstojnost a že ji potřebuje dostat zpět.

Ally vstupuje do Traceyiny kanceláře. Místo ní tam ale najde pohledného muže s černými vlasy a brýlemi jak vybaluje velké stěhovací bedny. Když jí spatří, zastaví se, " Můžu vám nějak pomoct? " Když se Ally zeptá, kde je Tracey, on jí odpoví, že se odstěhovala do Foxborough. " Neřekla mi že odchází, " zmateně říká Ally. " Vy musíte být Ally McBealová, že je to tak? " hádá neznámý muž. Ally odpoví, že ano. On se představí jako Larry Paul a tvrdí, že si Tracey odvezla všechny složky, kromě jediné …té její. Dokonce tam připsala poznámku: " Jestliže je to naléhavé, utuž se." Ona ho ujistí, že to je naléhavé a Larry se jí ptá, v čem je problém. Ally chvilku váhá, ale pak se mu svěří, že jí Brian požádal, aby se k němu nastěhovala. " Má rada je … " odvětí on, "...nedělejte to. " Ally se nelíbí jeho rychlá reakce a ptá se ho proč by se k němu neměla přistěhovat. " Protože on si vás zřejmě nechce vzít… jak jste na tom se sexem?" Ally je silně nervózní a podrážděná, ale Larry jí řekne, aby se posadila. Vysvětluje, že každý vztah nakonec stojí a padá se sexem. Proč? " Protože jsem rozdílní tvorové s rozdílnými zájmy. Komunikace je blbost. I když k sobě láskou planem sebevíc, stejně nám nakonec dojdou témata k hovoru. A když se to stane, jediné co nám zbude je postel. A když to tam neklape, jsme vyřízený a proto jsme tady… postel je na draka." Když to Ally stráví, připustí, že to mohlo být lepší. Jak mám ale říct chlapovi, že je hrozný v posteli? " Larry jí poradí, že jestli ho miluje, ať mu tu krutou pravdu řekne natvrdo.

"Nejprve, to vypadalo jako dokonalé manželství, " svědčí Maureen. " Skoro dokonalé, protože fyzická část nebyla dobrá. My jsme se dokonce nemilovali ani o svatební noci." Když se John zeptá, jestli se vůbec někdy milovali, ona říká, že ano, ale bylo to velmi zřídka. Wayne říkal, že neměl libido. Ale zbytek vztahu byl vynikající; byli dokonalí společníci, měli shodné zájmy, mohli mluvit a smát se celou noc. Ale v červnu ho Maureen přistihla v bazénu s blonďatou modelkou. On s ní spal dva roky, a po rozvodu s Maureen si jí plánoval vzít. Chtěl aby to manželství trvalo dost dlouho na normální rozvod. " Jsem tu, aby soudní dvůr prozřel pravdu a uznal, že to nebylo skutečné manželství." " To byl podvod, ne manželství."

Do Allyiny kanceláře přichází Brian, aby se jí zeptal, jak se rozhodla. Ally mu řekne, že je tu takový malý problém. Brian oponuje, že asi nebude až zas tak malý, když se kvůli němu k němu nechce přestěhovat. Ally se přeřekne a poví mu, že je to sushi...teda sex. Obhájce druhé strany vyslýchá Maureen. Ptá se jí, jestli už se její manžel s tou modelkou znali, když si jí bral. Maureen říká, že ne. "Takže tu máme manželství, do kterého přijde jiná žena a to manželství se pak rozpadne… to ale není nic nového, " říká Raditz. John vznáší námitku. Raditz pokračuje, že Maureen popisovala jejich vztah jako " dokonalý " pravý až do dne, kdy jej sama opustila. Dostávala přesně to, co chtěla. Maureen tvrdí, že jí šlo o poctivost. Raditz se jí ptá, jestli nepoctivost je důvod k anulaci manželství. Maureen neodpovídá.

Ve firmě. Z výtahu vystupuje John a Maureen. Maureen vypadá sklesle a tak se jí John ptá, co se děje. Ona se nakonec se rozhovoří, " Dobře, když jsem byla mladá, nikdy jsem s nikým nechodila. Jak bych si jenom mohla myslet, že takový muž jako on ..sama se klamu. " Její hlas se mění a rychle se omluví a odbíhá pryč. Přichází Richard, "To je příšera, jak pokračuje soud?" John ho praští do ramene. Potom h požádá, jestli by pro něj neudělal malou laskavost. Maureen si myslí, že nikoho nemůže přitahovat. John chce po Richardovi, aby předstíral, že ho alespoň minimálně zajímá. Aby trochu pozvedl její sebevědomí. "Vždyť vypadá jako křeček!," zkouší to Richard. " To už bych radši políbil ropuchu. " Zjevuje se Maureen, kterou přilákala zmínka ropuchách…Richard na ní začne mrkat. Ptá se, jestli jí někdo řekl, jak je krásná. Maureen si myslí, že si z ní dělal legraci. John se jí to snaží vyvrátit a ujistí ji, že s ní Richard flirtoval. " vidíš támhle tu ženu," říká Johna ukazuje na Nell, " S tou jsem chodil. Myslela si, že jsem krásný a přitažlivý. Víš proč? Přitažlivost je záležitost ducha. Kdybych se nestal Barry Whitem, nikdy bych se s ní nemohl milovat. Já jsem tomu ale ve své hlavě věřil a proto jsem toho byl schopen. Musíš věřit sama v sebe. Když uvěříš ty, uvěří i ostatní."

Ally se vrací za Larrym. Larry jí vysvětlí, že těch blbých 5 minut než usneme je nejdůležitější část dne. "Jste ten největší kretén jakého jsem kdy poznala, " řekne mu na to Ally. " A proto mě teď opustíte, " navrhne Larry. Ally kývne a odchází.

"Uvidíš ho ještě někdy? " ptá se Renee. "Samozřejmě že ne!" odpoví Ally. "A když mi pošle účet, nic mu nezaplatím. " "Já se ptala na Briana," říká Renee. Diví se, že s někým chodí šest měsíců, a jediný o kom mluví je její terapeut. Ally se ptá Renee, jestli si myslí, že je Brian nudný. Renee jí řekne že příšerně, ale že to neznamená, že by se k ní nehodil. "Ty si tak živá a on je tak… "Mrtvý," dokončuje Ally. Nakonec souhlasí, že i když je milý a chytrý, je nudný. "Asi není ten pravý, " ukončuje debatu Renee, "ale drž se zpátky od toho terapeuta."

"Každý manželský pár by měl v prvním roce po milování vložit do sklenice jednu fazoli. Každý další rok by je měl odebírat. Sklenice by se neměla nikdy vyprázdnit." John se zeptá Wayna, zda měl před manželstvím finanční potíže. Otázku ale vzápětí stáhne. Wayne přizná, že má s Dianou, která je modelkou, poměr.

Ally vstupuje do Larryho kanceláře. Usmívá se a omlouvá se mu, že ho nazvala kreténem. Larry se ptá, proč se vrátila. Ally mu řekne, že o tom mluvila s Renee a že jí došli nějaké věci… "Problém s muži. Ti správní jsou ženatí a když s nimi máte poměr, jsou z nich plavajzníci a když konečně potkáte slušňáka, jste tak nadšený, že to není slizoun, že si spletete euforii s láskou a nakonec je z toho tu večeře, tu biják, tu víkend s tím mrňavým penisem, který bohužel končí dřív než začne a pak se stane to, že chce abyste s ním žila a vy o tom uvažujete, protože ikdyž jsou někde lepší chlapy, on je ten slušňák." Larry jí poradí, aby se Brianovi omluvila. "Muži jsou zvyklí dostávat do nosu, ikdyž už je úplně celý od krve. Jestliže mu chcete něco říct, musíte být tvrdá. "

John vystupuje s Maureen z výtahu. Kolem prochází Richard a mrkne na Maureen. Maureen to spatří a utíká za ním do kanceláře. Richard sedí u stolu a něco píše. Najednou se otevírají dveře a za zpěvu Barryho Whitea se k němu Maureen začne protancovávat. Richard začne do mikrofonu volat o pomoc. Maureen nepřestává a začíná si rozepínat blůzku. Richard spustí hrůzostrašný křik.

" Co si si myslela že děláš? " ptá se John. Maureen se krčí na jeho gauči. Ona říká, že si myslela, že by se možná měla pokusit být víc sexy... věci, které u soudu zazněly ji trochu rozrušily. John říká, že ji na to upozornil a že až bude mít závěrečnou řeč, také něco ošklivého přidá. Nakonec se jí zeptá, jestli chce opravdu ten případ vyhrát, nebo jestli se nechce ještě vzdát. Maureen to chce dotáhnout do konce.

Ally jde za Brianem. On jí vřele vítá, ale ona se neusmívá ... místo toho mu vrací prsten. Brian říká, že si ho klidně může nechat až do doby, než spolu budou bydlet. Ally se omlouvá, ale tvrdí, že spolu nikdy bydlet nebudou. " Jestli řekneš něco jako že už to není ono, tak se pozvracím…, " reaguje Brian. " Byli jsme spolu šest měsíců a najednou zjistíš, že se ti nelíbí sex a tak odejdeš?" Briana řekne, že rozhodně nezůstanou přáteli. Nakonec jí řekne, ať odejde. Ally se na něj na moment podívá, pak se otočí a odejde.

" Každý v této místnosti ví, co se stalo!" začíná John svoji závěrečnou řeč. " Podívejte na ně. Krásný, chudý mladík a tlustá, ale bohatá dívka. Od zapaltil všechny dluhy, přestěhoval se do velkého domu, koupil si Jaguar, zrestauroval koupelnu, zatímco ona každý den chodila do práce. Říkal jí, že nemá sex rád, ale měl poměr s modelkou v mokrém tričku. To je jasný podvod. Svědčil, že si mou klientku vzal, protože to bylo rozumné. Je to pravda, jsou vynikající společníci. Dobrý důvod začít na tom budovat pevný vztah. Vy mu věříte? Kolik znáte mužů, pro které není sex důležitý? Obzvláště někoho, kdo vypadá jako on? Muži sex potřebují. Proto jsme byli stvořeni. Proto má penis stejný tvar, jako střelka kompasu. Zní to vulgárně, ale popírat tuhle pravdu, to je lež. Velká lež. Nechte mě říct vám ještě něco. Když se s někým oženíte, a on vás nepřitahuje, směřuje to k špatnému chování. Pan Keebler to udělal tak, že obětoval chtíč kvůli zálibě v penězích. Maureen Ringerová by s tím nikdy nesouhlasila. Ony byla podvedena. Lhal ji. A proto jsem dnes tady."

Předpokládejme, že pan Cage má pravdu, " říká obhájce Raditz, " Nemá, ale myslete si že má. Můj klient si ji zčásti vzal pro peníze. A co? Lidé se berou pro peníze každý den. Od kdy je na tom něco špatného? Existuje nějaký seznam důvodů, proč se lidi mohou a nemohou brát? A i kdyby to špatné bylo, pan Keebler ji miloval. Jak sama dosvědčila, byli ohromní přátelé. To nebyl podvod, že se celou noc smáli a povídali. Když se dva lidé mohou spolu takhle mít, to je něco." Najednou, se ozve divný zvuk. John " náhodně " rozsypal sklenici plnou fazolí.

Ally sedí na záchodě a přemýšlí. Najednou se otevřou dveře a Ally leknutím padá na podlahu. "měl jsem asi zaklepat, " omlouvá se Larry. Ally se ho rozzlobeně ptá, co tam dělá. " Měl jsem o vás starost, " přiznává Larry. " Rozchody můžou být zlé. A já jsem si vás představoval, jak tu sedíte na záchodě…" Ally říká, že je pěkně divný terapeut, když leze na záchody. Larry se na moment zarazí. " Já nejsem terapeut, já jsem právník!" směje se. " Vy jste si myslela, že jsem terapeut ? Na dveřích mám cedulku, 'právník' !" Stále v šoku, zeptá se ho Ally, proč se s ní bavil. " Vypadala jste, jakože se mnou potřebujete mluvit. Já jsem dobrý posluchač ... na dveřích mám "právník" je to málo? Měl bych tam mít ' Právník, absolvent práv, kariérista... ' ? " Ally chce vědět, jaktože si dovolil jí dávat rady do života. " Protože jsem právník, Ally, " odpoví. " Jako právníci inklinujeme k dosažení dohody a tu považujeme za dobrou věc ... když se vyrovnáme, slavíme. Vy jste se měla vyrovnat a oslavit to svatebním obřadem. To není dobré řešení." zeptá se jí, jestli je v pořádku. Ona říká, že je, a potřesou si rukama. Larry řekne, že se možná jednoho dne potkají u soudu. Když odchází, letmo jí políbí na tvář.

Porota se vrací až nezvykle rychle. Rozhodla, že manželství nebude anulováno. Maureen je zdrcena. Wayne se k ní přiblíží. Řekne jí, že když mu teď musí platit alimenty, chce aby věděla, že on je nechce. " Já jsem tě přece miloval, Maureen, " říká. " Ale ty jsi nebyla schopna přijmout stav našeho manželství. Tlačila si mě pryč." Maureen říká, že ona chtěla vášeň, chtěla aby se jí dotýkal… " To by nebylo východisko pro náš vztah, " připomíná ji Wayne. " Možná to byl podvod, Maureen, ale jí jsem se ho nedopustil. " Odchází a zanechává jí tam ještě více zdrcenou. John jí jemně nabídne, že jí doprovodí domů.

Ally leží v posteli, a čte si svou oblíbenou knihu. " Možná že jednou s někým žít budu, možná ne. Ally když se ohlédnu po těch nejsmutnějších momentech svého života, vždycky jsem se měla o koho opřít."

skladby
Going the Distance (Conti)
Will You Love Me Tomorrow?
(Goffin/King), Lisa Nicole Carson & Vonda Shepard
What Kind of Fool (Do You Think I Am)
(Bill Deal & the Rhondels), L. N. Carson
Don't Think Twice, It's All Right
(Bob Dylan), Vonda Shepard
You're the First, the Last, My Everything
(Barry White)
We're All Alone
(Boz Scaggs), Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz