doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 10
další epizoda
Oficiální název: The Ex-Files
Český název:
Akta Ex
Oficiální označení:
#4M10 [AM410]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Jack Bender

Guest Stars:

Anne Heche - Melanie West
Jean Louisa Kelly - Lisa
Jeremy Davidson - Randy
John Michael Higgins - Milter
Brooks Almy - Mrs. Stiles
Daniel Von Bargen - soudce Kopesky
Famke Janssen - Jamie
Madison McReynolds - Lucy
Alexander Gould - Benobsah epizody zpracovala Gabriela, za což jí náleží můj velký dík :)

Richard, Ling, John, Melanie a dva přátelé Ling - Lisa a Randy - jsou na večeři. Richard se diví, proč nejsou Lisa a Randy nervózní, když se budou za pár dní brát. "Kdybych se měl ženit já, zvracel bych. Ne že by Ling nebyla výborná manželka. Co si myslíte? Jste zamlklí." říká jim Richard. "Úúú!" zakřičí Melanie (jeden z jejích tiků). "Myslím si, že Tourettův syndrom je skvělý. Je skvělé rozčilovat lidi jen tak. Vykřikuješ a škubeš sebou - ještě něco skvělého?" Zajímá Ling. "Sex" odpovídá Melanie. John se zakucká. Melanie vysvětluje, že se jedná o hyperaktivitu, která může být uvolněna tiky a také sexem. "Plánuji se uvolnit později." říká. John začne brebtat. Melanie to opakuje. "Reagujeme na tiky toho druhého. Je to roztomilé." usmívá se Melanie. Zajímá ji, čí je Ling přítelkyně, jestli Lisy nebo Randyho. Ling říká, že teď Lisy, ale byla zasnoubena s Randym. "Mluvili jsme o sexu?" přeruší je Richard. John protestuje. "Mluvme o tom, Johne. Co když zakřičí při tom? Je to kvůli tobě nebo kvůli syndromu? Muž musí vědět, proč ta jeho křičí. Randy, jsi hrozně zakřiknutý. Jsi si jistý, že je to ta pravá? Upřímně, nevypadá to tak. Jak to bylo s tebou a Ling? Myslím, že nevalné. Měl bych říct, doufám." Všichni mlčí.

Ally se ptá Larryho, jestli se mu líbí její klobouk. "Ne, ne, ne. Já, hmm. Uvážila jsi, že by několik ptáků najednou mohlo zkusit postavit na něm hnízdo? Bojovali by, umřeli a příroda by trpěla?" zavtipkuje. "Jo, to bylo to první, co mě napadlo" vrací mu Ally. Když se políbí, vstupuje nepovšimnutě Jamie. "Ahoj" říká. Omlouvá se, že je přepadla a chce mluvit o samotě s Larrym. Ally odchází. Jamie sděluje Larrymu, že se se Samem (jejich synem) stěhují do Kanady, aby byli blíž její rodině. Protože se to týká Sama, potřebuje, aby podepsal souhlas. Larry tomu nechce věřit.

Ally je u Renee v kanceláři a vypráví jí, že Jamie přišla za Larrym. Renee zajímá proč přišla. Ally neví, protože s ním chtěla mluvit o samotě. Ally teď žárlí. Neví proč, když spolu mají dítě, ale něco ji na té ženě znepokojuje. Renee jí radí nevyšilovat a pokud mu důvěřuje, tak to nechat být.

John říká Richardovi "Byl jsi úplně mimo", když jdou do kanceláře. "Jen jsem se pokoušel udržet konverzaci" brání se Richard. "Bylo to vulgární. Mluvil jsi o sexu mezi mnou a Melanií." říká John. "Už jste ho měli?" ptá se Richard. "Ještě ji ani pořádně neznám!" zděsí se John. Odchází a říká, že se staví u Melanie ve třídě, protože bude číst ze své nové knihy. Lisa vypráví Ling, že si vyzvedla svatební šaty a že jsou perfektní. "Tos přišla, abys mi řekla tuhle novinku?" zajímá Ling. Ptá se Lisy, co se děje. "Zní to bláznivě. Víš, jak jsem říkala, že jsem se vypořádala s tím co bylo mezi tebou a Randym? No, to je lež. Obávám se toho … No, jsem přesvědčená, že hluboko uvnitř miluje stále tebe." Ling je v šoku. Lisa pokračuje "Viděla jsem vaše pohledy včera večer. I když se to stalo před sedmi lety, v noci nespím a přemýšlím, že jsem až ta druhá." Ling ji uklidňuje, že je to předsvatební panika. Lisa chce vědět, kdo z nich vztah ukončil. Ling jí říká, že ho odkopla.

Larry chce vědět, jaké jsou v Kanadě školy. "Nikdy tě nezajímalo, jaké jsou v Detroitu" říká Jamie. Ptá se jí, co ji táhne do Kanady. Říká, že tam žijí Samovi prarodiče a bratranci. "Z tvé strany" prohodí Larry. "Jo, s tvou rodinou nemá žádné styky. Sotva se stýká s tebou." připomíná mu a pak se omlouvá. Jamie říká, že by to bylo lepší pro Sama … i pro ni. Detroit je stejně na hranicích s Kanadou. "Je to jen tvá citová reakce." "Chceš vzít moje dítě pryč ze země, tak mi dovol reagovat emocionálně." říká Larry. Jamie se ptá, proč tedy není Larry v Detroitu, když mu jde o to být blíž k Samovi. "Jsou tam soudy a právnické firmy. Vidím jen jeden důvod, proč žiješ v Bostonu. Miluješ ji?" Larry odpovídá ‚ano'. "Chci dát Samovi pocit rodiny, pocit, který teď nemá" říká smutně Jamie. Melanie čte ve třídě pohádku, John přihlíží. Pohádka je o dvou hlavách, z nichž jedna je hodná a druhá zlá. Když jedna spí, druhá se k ní blíží s ostrou tužkou a … "bodne ji do krku!" vykřikne jedno z dětí. Všechny děti křičí. Melanie říká, že to se nestalo, že nikdo nebyl bodnut. Chce číst dál, ale mezitím vešla do třídy ředitelka a chce hned mluvit se sl. Westovou. Požádá Johna, aby zatím pohlídal děti. Ten se bojí, ale má jim vyprávět pohádku. Moc se mu to nedaří, jedna holčička (Lucy) mu říká, že je nudný. Ten se brání, že je jen mírný. Vypráví jim, že když děti zlobí, je v téhle zemi tradice, že rodiče přijdou večer do pokojíčků a ustřihnou jim palce na nohách. "Je to velké tajemství. Mně je usekli!" (Děti vyjeknou.) "To mě naučilo být mírný. Obvykle se to stává o šestých narozeninách. Šmik, šmik, šmik!" (Lucy zaječí.) Melanie se vrací a je viditelně naštvaná, "Jdeme. Právě mě vyhodili."

John se hádá u soudu, kvůli Melaniinu vyhazovu. "Být propuštěn kvůli handicapu je protiprávní. Je to zakázáno." "Vaše ctihodnosti, nelíbí se mi, že …" říká pan Milter, zástupce školy. "Paruka!" vykřikne Melanie. (Soudce má skutečně nepovedenou paruku.) "Moje klientka trpí Tourettovým syndromem, Vaše ctihodnosti" vysvětluje John. "Proto byla vyhozena. Jedná se o zbabělý, opovrženíhodný čin." "Nebyla propuštěna kvůli syndromu" říká p.Milter. Soudce se ptá, proč tedy. "Protože straší děti. Pohádky, které píše, jsou strašidelné. A před třemi měsíci přejela ředitele školy autem" vysvětluje právník. John ho přerušuje "Za což byla zproštěna viny." Soudce chce, aby se obě strany sešly a zkusily něco vymyslet. Když to nevyjde, spor se vrátí ke mně."

Randy přichází za Ling. Říká jí, že Lisa je nesvá a že ví, že mluvila o něčem s Ling. Ta tvrdí, že přišla kvůli svatebním šatům. Nevěří jí. "Dostala bláznivou myšlenku, že není žena tvých snů. A je?" zajímá Ling. Říká jí, že muži nedostanou vždy ženy svých snů. "Myslí si, že tě pořád miluji?" ptá se jí Randy. "A miluješ?" Říká jí, že se bude starat o Lisu a že ji miluje a chce ji udělat šťastnou. "To je skvělé" říká Ling.

Renee se ptá Ally, jestli už se cítí na to, aby šla zpět do kanceláře. "Ještě žárlíš a jsi nejistá?" Ally přikyvuje. "Fajn, tak tady ještě zůstaň" říká jí Renee a odchází.

Melanie a John diskutují o jejím vyhazovu. "Problém je, Johne, že příští týden mám schůzku s vydavatelem. Můj agent je už dost znepokojen mým obviněním z vraždy." vysvětluje. "A jak s tím tohle souvisí?" ptá se John. "No, píšu knihy pro děti, Johne. Pověst, že straším pětileté děti, není to pravé." John se jí ptá, proč byla ještě před týdnem ochotná riskovat odsouzení na doživotí, když jí tolik záleží na spisovatelské kariéře. Říká, že je to jiné, protože je v mnohem optimističtější situaci, než byla před týdnem. "Život je náhle plný …" "… Budoucnosti." doplňuje John. Usmějí se na sebe. John slibuje, že zkusí tuhle situaci vyřešit. Děkuje mu. Elaine jim oznamuje, že ředitelka školy, p.Stilesová, a právník, p.Milter, jdou nahoru.

"Problém je, že jsi o tom nepřišla diskutovat, Jamie. Ty jsi mi to jen přišla oznámit." říká Larry Jamie. "Ne, přišla jsem pro tvůj souhlas" protestuje Jamie a říká, že bude lepší, když tuhle situaci vyřeší jejich právníci. Larry se jí ptá, proč se nepřestěhuje do Bostonu. "Z těch samých důvodů, proč tobě nevyhovuje Detroit, mě nevyhovuje Boston." vysvětluje. "To není pravda. Už jsi tu bydlela, máš tady přátele. Mohla bys tady žít." říká Larry. "Podívej, komu co namlouváme? Možná se nehodíme pro společný život, ale nevydržíme být spolu v místnosti, aniž bychom ze sebe nestrhali oblečení. Jakkoli miluješ tu Ally a jsem si jistá, že …", "Nechci vést tuhle diskusi, Jamie." říká Larry. Jamie pokračuje "Ale je tu jedna nejdůležitější a nevyřčená věc, pro dva lidi, kteří cítí k tomu druhému tolik vášně jako my a kteří spolu mají syna, proč bychom nemohli?" "Protože víme, víme, víme, že by to nefungovalo." Larry jí říká, že už to znovu neudělá. Jamie chce, aby jí řekl, že je to už pryč. "Skončilo to" říká jí. Nakloní se k sobě a … líbají se! Larry se odtáhne a odchází. Jamie tam sedí zarmoucená.

Ally přechází po kanceláři Renee a diví se, proč Larry ještě nezavolal. "Možná se mýlím, ale kdyby ti chtěl zavolat, nezavolal by ti do tvé kanceláře?" ptá se Renee. "Och" říká Ally a mumlá, že něco není v pořádku. "Mám radar na tyhle věci. Vím, že se něco děje. Co teď budu dělat, jestli ji opravdu miluje?" přemýšlí Ally.

Randy říká Ling, že ji stále miluje. "To je směšné!" vykřikne Ling. Vysvětluje jí, že miluje Lisu a chce si ji vzít. Ale bude přemýšlet po zbytek života, jestli měl šanci u Ling. Ptá se jí, jestli má šanci. "Randy, nic mě nepotěší víc, než šťastný pár, který mohu rozdělit, ale Lisa je moje přítelkyně" říká Ling. Randy říká, že chce jen upřímnost. Chce vědět, jestli si Ling myslí, že by to mezi nimi mohlo fungovat. "Normálně bych ti nechal čas na rozmyšlenou, ale jsem v časové tísni. Mohla by ses ke mně vrátit?" ptá se. "Ne" odpovídá Ling "Je to jasné?" Randy to bere na vědomí. Ling se ptá "A co svatba?" "Ona je další nejlepší v mém životě. Moc ji miluji - a ty jsi stále pozvaná" říká jí a odchází. Ling vypadá, jakoby litovala své odpovědi.

John, Melanie, p.Stilesová a p.Milter diskutují v jednací místnosti o tom, proč byla Melanie propuštěna. "Stručně řečeno, myslím si, že nejvíc zla napáchají její pohádky. Jako ta o dívce s dvěma hlavami" říká p.Stilesová. "Ta povídka je o toleranci" vysvětluje Melanie. Ale p.Stilesová pokračuje, že jsou další hrozné pohádky, které se jí nelíbí. P.Milter je přerušuje a říká, že se mu nelíbí, když spolu obě strany mluví přímo. John připomíná p.Stilesové, že je ředitelkou jen díky jeho klientce, kvůli její nešťastné nehodě s autem. P.Stilesová říká, že děti se bojí sl.Westové. Melanie říká, že má příští týden schůzky s vydavatelem, který vydat knihu jejích pohádek, takže nevěří, že v tom je problém. "Tlustá!" vykřikne Melanie. Chce říct, že byla vyhozena kvůli svým tikům, ale p.Stilesová protestuje, že ji nazývá tlustou.

Ally vchází do kanceláře a ptá se Elaine, jestli měla nějaké telefonáty. Když odpoví že ‚ne', Ally se naštve. "Ne? Jak to myslíš, že ‚ne'? Ani jediný hovor?" Stará se, jestli fungují tel. linky. "Možná je pokažené zvonění" navrhuje. Přichází Nell a říká, že její telefon funguje. "Tak proč ho nejdeš zvednout?" ptá se Ally. "Tak mi ukousni hlavu" říká Nell. Ally jde do kanceláře a zvoní telefon. "Halo? Halo?" říká Ally do telefonu. "Ahoj zlato" je to Nell. "Není to úleva, vědět, že to funguje?" ptá se Ally a objevuje se s úsměvem u jejích dveří. Ally po ní hodí telefon.

Právě přichází Larry a zachytí hozený telefon. Ptá se Ally, jestli je v pořádku. "Víš, pravda je, že, no, měla jsem takové divné tušení. Ne, že bych ti nedůvěřovala, jenom jsem prostě měla divný pocit, že se něco děje mezi tebou a Jamie." Larry přiznává, že se něco stalo, že ji políbil. "Och, no, jaké to bylo?" ptá se Ally. "Víš, měl bych říct, začal jsem ji líbat, víš, prostě jsem nemohl ..." vysvětluje Larry. Ally sarkasticky říká "Takže, potom nemáme žádný problém. Protože nemám potíže s tím, že muž, se kterým chodím, líbá jinou ženu. Víš co? Jsem příliš velká na takovéhle hry. Co teď čekáš? Chceš medaili za to, žes mi to přišel říct sám?" Larry jí to chce vysvětlit. Ally říká, že tohle už zažila a nechce to zažít znovu. Žádá ho, aby odešel, ale Larry s ní chce mluvit. Ona nechce a otevře mu dveře. Všichni z kanceláře poslouchali za dveřmi a spadnou s křikem na zem.

"Je mi jí líto a to ji nemám ráda" říká Nell Richardovi o Ally. Nell se ptá Ling, která zírá do ztracena, jestli je v pořádku. Ta říká, že ano, ale Nell vidí, že lže. Larry volá Ally, ale zapne se jen záznamník se vzkazem, který namluvila Ally. "Ally, můžeš to zvednout? Prosím? Haló?" Zavěsí telefon.

Larry vypráví Jamie, že řekl Ally o jejich polibku. Ptá se ho, co se stalo. "Ty, Jamie. Nechci před ní nic schovávat, protože chci, aby to tentokrát fungovalo, chápeš? Prosím, odejdi. Můžeš to udělat? Jeď do Kanady." "Ty tu ženu opravdu miluješ." říká Jamie. "Ano. A jenom proto, že mě sexuálně přitahuješ a protože spolu máme syna, to neudělám. Nikdy by nám to nefungovalo." Jamie se ho ptá, jak ví, že by to nefungovalo. "Protože ty nejsi ... ona." Říká Jamie, že ji bude vždycky mít rád a že bude vždycky v jeho životě, ale Ally je ta pravá pro něj. Jamie je zaskočená a zraněná. "Budu o té Kanadě přemýšlet a zavolám ti."

Ally sleduje doma televizi. Přichází Renee a radí jí, že by měla alespoň promluvit s Larrym a říká, že má určitě vysvětlení. "Asi ji uštkl chřestýš na puse a on zkoušel vysát jed z jejího jazyka" navrhuje Ally. "Ale přišel za tebou a byl upřímný ..." Renee ji zkouší přesvědčit. Ally nechce. "Líbal ji, Renee. A tohle je teprve začátek našeho vztahu. Teď si to představ, až se vezmeme." Renee říká, že by si měla aspoň poslechnout, co jí chce Larry říct. Ally se diví, proč by měla. "No, protože stojí tady." říká Renee. Vchází Larry a říká jí, že pro ni napsal píseň. Ally se ptá, jestli přišel vrátit klíč. "Ty víš, proč jsem tady" říká jí.

Ling a Nell probírají situaci Lisy a Randyho. "Miluje tě?" ptá se Nell. "Ano, a chce se ke mně vrátit. Ptal se mě, jestli bych to chtěla. Řekla jsem mu, že Lisa je moje přítelkyně a proto bych nechtěla." Nell se ptá, jestli je to pravda. Melanie a John vystupují z výtahu. "Hůůů!" zakřičí Melanie. "Promiň, někteří z nás mají ušní bubínky" poznamená Ling. Nell se ptá, jestli má Randyho ráda. "Ne! Ne! Jsem teď s Richardem. Mohla bych." "Co?!" Ling vysvětluje "nemyslela jsem si to, ale Randy a já jsme byli pěkně ... prostě, není to Richard, ale ..." Nell ji přeruší "To nemyslíš vážně! Richard má hloubku popelníku. Kromě peněz a spermatu nemá co nabídnout a ty to víš." Ling říká, že o tom to celé je. Nell pobízí Ling, aby jí řekla o svém vztahu s Randym. "Byli jsme zasnoubeni. Co víc říct. Není ten pravý z milionu důvodů. Já...můj problém teď je, co řeknu Lise?" Nell doporučuje zkusit upřímnost. "Viděli jsme, jak to fungovalo u Larryho" připomíná Ling. "Ling, chceš to zastavit kvůli Lise nebo sobě?" ptá se Nell.

Larry říká "šestnáctiletí dělají okamžité závěry, Ally. Někoho políbíš a je konec? Život je mnohem komplikovanější." "Fajn, ale neklesnu na tvoji úroveň, jestli podvádění ..." "Ally, musíš pochopit moji situaci ..." "Nemusím rozumět ničemu." "Nemyslíš, že bych chtěl být s Jamie? Je matkou mého syna. Všechno co musím udělat, abych s ním byl každý den, je vrátit se k ní a na malinkou chvilku jsem včera chtěl věřit, že by to mohlo fungovat. Můj život by byl mnohem jednodušší." Ally se ho ptá, proč to teda neudělá. Říká, že ji miluje. "Nikdy jsem nikoho nemiloval tolik jako tebe. A to jsem teprve na začátku lásky. Můžeš si myslet: má ex-manželku, má dítě, líbal někoho jiného, popojedem dál. Ale to není ono. Je to hloupé, protože ty mě taky miluješ." říká jí Larry. Říká mu, že láska není vždycky všechno. "Ale je. Už jsi bez ní hodně dlouho a zjistila jsi, že to je všechno."

Lucy svědčí proti sl.Westové. "Je skřítek. Vydává legrační zvuky, štěká, máme z ní zlé sny a kouše." "Kouše?" ptá se John. "Vypadá tak" vysvětluje. Pan Milter říká "Tohle je ten problém, ctihodnosti. Může být skvělá jako člověk, ale jako učitelka, jestli jen trochu straší děti, není to správně." John se ptá Lucy, jestli se bojí jeho. Říká, že ano, protože se bojí, že by jí ustřihl palce na nohou. Dál se jí ptá, jestli se bojí soudce Kopeskeho. Říká, že trošku. "Proč?" "Myslím, že zabil nějaké zvířátko, aby vyrobil své vlasy." To stačí, říká soudce a upravuje si paruku. "Můžeš jít k rodičům, Lucy." John říká, že škola má vytvářet prostředí bez předsudků. "Tato žena byla vyhozena, protože vykřikuje a škube sebou. To jsou příznaky handicapu. Nelíbí se mi škola, která vyhodí nadanou učitelku pro dobro dětí. Já tuto ženu znám a řeknu vám toto: pokud jsou životy těchto dětí obohaceny jen zlomkem toho, jak moc byl obohacen můj ... No, prostě, je to špatné rozhodnutí, propustit tuto učitelku, Vaše ctihodnosti." Soudce dává ještě pár otázek Melanii. Myslí si, že otázka, na kterou by se měl zeptat je, jestli by on dal své dítě do její péče. "Dal, ať už z jakéhokoli důvodu" uzavírá. Ruší výpověď. Melanie děkuje Johnovi.

Ally vysvětluje své pocity Larrymu. "Problém je, že nikdy nebude za mnou. Je matkou tvého dítěte a bude navždy v tvém životě." Říká jí, že ví, že je to komplikovaná situace a že v sobě řešil, jestli se má odstěhovat do Detroitu nebo do Kanady, aby byl blíž Samovi. "Pravda je, že nemám na výběr. Moje největší část je tady," šeptá. "Já?" ptá se ho Ally. "Ty" usmívá se Larry. Říká, že pro ni opravdu napsal píseň.

Lisa jde k Ling do kanceláře. Ptá se Ling, co se stalo. Ling neví, o co jde. Lisa říká, že ví, že Randy za ní přišel. "Podívej Liso, jestli jsi takhle nejistá, možná bys to měla odvolat" říká Ling. Lisa chce vědět co Randy říkal. "Řekl, že nikdy nikoho nemiloval víc, než tebe" říká Ling a pokračuje "Znám ho a znám ženu, se kterou chce strávit zbytek života. Tak, můžeme to konečně nechat?" Lisa se usměje.

Larry zpívá Ally (je to ta píseň, kterou pro ni údajně napsal), zatímco Vonda zpívá tu samou píseň v baru ...

Je naděje, že mě potkáš v noci na své cestě, Zdá se, že vždy jedu kolem, Od té doby co tě znám, Pravidla logiky neplatí, Toužím vidět tě v noci, Jasně si pamatuji, jak jsi vypadala ten večer, co jsme se potkali, Vzpomínám na tvůj smích a tvůj úsměv, Pamatuji si, jak skvěle jsem se s tebou cítil, Pamatuji si tvůj půvab a tvůj styl, A jsi vše, co teď toužím vidět, Znamenáš pro mě tolik, Je naděje, že se mi o tobě bude dnes v noci zdát, Budeš se usmívat jako když jsme se setkali, Je naděje, že tě budu držet a nabídnu ti vše co mám, Jsi jediná, na kterou nelze zapomenout, Baby, jsi ta nejlepší, jakou jsem kdy potkal.

V baru tančí Elaine s Markem a John s Melanií. Lisa a Randy se berou, zatímco Ling šťastně přihlíží. Ally a Larry se milují.

skladby
"Gimme Dat Ding" (The Pipkins) Vonda Shepard
"Since I Fell For You" (Lenny Welch) Lisa Nicole Carson
"Chances Are" (Bob Seger) Robert Downey Jr. & Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz