doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 12
další epizoda
Oficiální název: Hats Off To Larry
Český název:
Klobouk dolů před Larrym
Oficiální označení:
#4M12 [AM412]

Scénář: David E. Kelley & Melissa Rosenberg
Napsali:
Barb Mackintosh, David E. Kelley & Melissa Rosenberg
Režie: Jeannot Szwarc

Guest Stars:

Anne Heche - Melanie West
Lisa Edelstein - Cindy McCauliff
Albert Hall - soudce Seymore Walsh
James Eckhouse - obhájce paní Cortez
David Dorfman - Sam Paul
Rosemary Forsyth - soudkyně Graves
Constance Marie - Inez Cortez
Todd Eckert - ?
Mark Moses - ?
Chayanne - Sam Adams


obsah epizody zpracovala jaska, za což jí náleží můj velký dík :)

Ally s Larrym leží a spí. Ally se zdá sen o Larrym, ve kterém jí nechal vzkaz, že ji opouští. Ally se vzbudí, nadává Larrymu do šmejdů a mlátí ho polštářem. Larry chudák nestíhá a ptá se, co se děje.. Ally ho pořád peskuje, že ji opustil. Larry se snaží namítat, že to byl jenom sen. Ona říká, že to je jí jedno a že na ni Larry nemá mluvit. "Jdu znovu spát, v tom snu si tě najdu a tam si to s tebou vyřídím," bručí, otočí se a zavrtá se do peřin. Larry omráčeně hledí.

Na ranní schůzi se Richard ptá, proč by měli dělat případ Sama Adamse (instruktora latinsko-amerických tanců). Nell mu vysvětluje, že si některé ze Samových kroků přivlastnila jeho bývalá partnerka a jelikož se blíží soutěž v latinsko-amerických tancích, Sam chce získat příkaz, aby jeho partnerka nemohla tyto kroky použít. Ally přemítá, jestli si člověk může dělat nárok na vlastnictví tanečních kroků. Nell oponuje tím, že Marcel Marceau získal autorská práva jako mim a že to tudíž není nic přehnaného chtít stejnou ochranu i pro tanec. "Takže ty a Sam Adams jste pořád v kontaktu?" ptá se Ling. "Dělám mu to. Dě-dě-dělám jeho případ." John si mrmlá nějaké nemístné poznámky. Richard ho omlouvá tím, že Melanie je pryč a John je kapku nadržený. Přichází Elaine a oznamuje Richardovi, že za ním přišla Cindy McCauliff. Richard je překvapený…"Co jsem udělal tentokrát?"

Cindy sdělí Richardovi, že neudělal nic, že přišla, protože se chce vdát. "No to je báječné," říká Richard, "Našlas někoho, kdo tě miluje? CELOU?" Cindy říká, že našla úžasného muže, ale společnost ji považuje taky za úžasného muže a tudíž nedostanou povolení k sňatku. Když Richardovi řekne, že se chce soudit a nechat se zastupovat jím, je šokovaný a ptá se proč. "Protože jsi právník a protože potřebuju někoho s výborným pochopením pro bigotnost, které budeme čelit," vysvětluje a ujišťuje se, jestli Richard pořád trpí homofóbií. "Čestný skautský," říká na to Richard.

Ally vejde do své kanceláře a najde na svém křesle malého kluka, který chce, aby jej zastupovala. Chce žalovat své rodiče, že mu způsobili citovou újmu - rozešli se. Když se ho Ally zeptá, jak se jmenuje, zjistí, že je to Sam Paul - Larryho syn.

Sam Adams a Inez Cortez, jeho bývalá taneční partnerka, se hádají v zasedačce. Nell a John zastupují pana Adamse. Inez říká, že může používat taneční kroky jaké se jí zlíbí a oni jí v tom nemůžou zabránit. Na to má Nell úplně jiný názor: "Soud vám to může zakázat velmi snadno." "Mimochodem, jste blázen," říká Inez Nell. Nell namítá, že by snad nemuseli být tak osobní. Inez si myslí, že už to trochu osobní je - jak se tak dívá na Sama a Nell.

Sam vysvětluje Larrymu, jak se dostal sám z Detroitu sem - koupil si letenku přes internet. Pak mu srdceryvně líčí, proč ho chce žalovat. "Máma říká každý večer, že je to v pořádku, jak jste ty a ona dobří přátelé a jak je to takhle všechno lepší. Ale není. Pak jde do svého pokoje a pláče, slyším to. A já taky pláču, tati. Vím, že jsem velký kluk a neměl bych plakat, že mám být silný, ale nemůžu si pomoct. Prostě to moc bolí." "Takže mě žaluješ?" Ptá se Larry. "Myslím, že teď bys měl plakat ty." Odpovídá Sam.

Sam říká Ally, že jeho rodiče se nejspíš pěkně hádají. Usoudil tak z toho, že Larry nemusel volat z mobilu, ale z kanceláře - prostě nejspíš nechtěl, aby to Sam slyšel. Taky se ptá Ally, kolik jí je. Myslel si prý, že bude mladší než jeho matka, protože se říká, že muži si obvykle nacházejí mladší ženy. Ale prý mu připadá starší. "Kolik ti je? 50?" Ally neví co říct. Pak se ptá, jestli Ally miluje jeho otce. Když odpoví, že ho moc miluje, zeptá se Sam: "A on tě miluje?" Než stihne Ally odpovědět, Sam se zas ptá, jestli má děti ("ne") a jestli její biologické hodiny dotikaly. Ally zas neví, co říct.

Richard obhajuje Cindy u soudu. Samozřejmě jeho homofobie má zas navrch. Snoubenec Cindy vypadá skepticky. Cindy ho ujišťuje, že Richard bude ještě horší a že důvod, proč si ho vybrala je, že její minulý případ vyhrál.

U soudu, Sam Adams nepopírá, že taneční kroky vymyslel když tančil s Inez, ale byl to ON, kdo je vymyslel. "Ona říká, že jste byli tým," říká Nell. Sam odpovídá: "To byli i Simon a Garkunkel a víme, kdo psal hudbu." "Dobrá, ale to je hudba. Tohle je tanec a jak se říká - na tango je třeba dvou." Sam souhlasí, ale namítá, že dvou je třeba i na milování a neznamená to, že jeden nemůže být učitelem. Nell je zmatená. "Mmm, ano. Proč vlastně záleží na tom, jestli se miluje, ehmmm, tančí stejným způsobem jako s vámi?" Sam říká, že pokud Inez a její nový partner použíjí jeho kroky na soutěži, jeho tanec bude méně originální. "I když budu tančit lépe, stejně prohraju." Při křížovém výslechu Sama se ukáže, že Sam a Inez byli víc než jen taneční partneři a že na dotyčné kroky Sam přišel, když se milovali. Sam říká, že i v posteli byl učitel a že Inez to ví.

Nell je vyvedená z míry, že jí Sam neřekl, že byli s Inez milenci. "Jsi naštvaná jako můj právník nebo jako žena, která se mnou taky spala?" Ptá se Sam. "Mluvím o sexu…ehm, o případu!" Říká Nell a dodává, že je těžké Inez zakázat, aby použila pohyby, které spolu vymysleli v posteli. Sam si myslí, že by Nell možná ten případ neměla dělat. Nell to odmítá s tím, že ho dělat může a že to bude v pořádku.

Larry oznamuje Ally, že Sam s ním na pár dní zůstane, protože se přijel podívat, jak tady žije. Ptá se, jestli to Ally nevadí. Té to nevadí a říká, že je to fajn. Ptá se, kdy Larryho zas uvidí. "O čem to mluvíš? Spíme u tebe," odpovídá Larry. "Přijel se přece podívat, jak žiju." Ally se usměje.

Mark se baví se Cindy o jejím sňatku. Ptá se na jejího snoubence, Cindy ho vychvaluje: "Má co nabídnout a miluje vše, co mu můžu nabídnout já." Mark se usmívá a ujišťuje ji, že spolu budou určitě šťastní. Pak dodává: "Na co si to hraješ? Přijít do téhle firmy, Cindy? Richard Fish je nejlepší advokát, kterého znáš?" Cindy se ptá, jestli si Mark myslí, že přišla kvůli němu. "Nemám tušení, ale jestli si bereš jednoho muže, aby ten druhý žárlil…" Cindy řekne, že si bere jednoho muže, protože ho miluje a protože ten druhý je bigotní. "Proč? Protože se nemůže přenést přes to, že jsi chlap? Miluješ ho?" Ptá se Mark. Ona říká, že ano. Mark je skeptický a dodává, že najít muže, který by ji mohl milovat a kterého by milovala také ona, je jako najít jehlu v obrovské kupě sena. "Možná, že jeho ochota mě milovat je dostačující důvod k tomu, abych ho milovala já. Věci tak můžou fungovat," připouští smutně Cindy. "Já nevím,"Mark na to. Cindy souhlasí: "Ty určitě ne."

Ally se Samem sedí u piana. Ptá se ho, jestli se mu stýská po tátovi, Sam přikyvuje a ptá se, jestli si Ally myslí, že se Larry někdy vrátí zpátky domů. Ally mu říká, že o tom si musí promluvit s tátou. Ale Sam vysvětluje, že Larry se nerad o takových věcech baví, že raději předstírá, že je pořád všechno v pořádku. Ally nesouhlasí. Sam pokračuje: "Pamatuješ, jak jsem mu říkal, že pláču? Už našel způsob, jak na to zapomenout - takhle on to dělá."

Inez je u soudu. "Tančili jsme ve studiu a trochu jsme se rozehřáli. Tak vznikly kroky. Je to jeho mužská šovinistická arogance, že kroky vymyslel on. Mám stejné právo na vlastnictví jako on." Vysvětluje, že přestala být jeho taneční partnerkou, protože to začalo být destruktivní - že Sam Adams využívá svých osobních vztahů k rozvíjení své kreativity. Když se vztah "znormalizuje", opouští ho tvořivost. "Odtud pochází jeho inspirace." Nell vznáší námitku, ale ta není přijata. Soudkyně chce nakonec vidět demonstraci tanečních kroků.

Larry se radí s Ally, protože neví, co má dělat. Sam má problémy i ve škole, prý se pere. Ally říká Larrymu, že mu nezbývá nic jiného, než jet do Detroitu. "Může to být na měsíc, může to být na rok. Nemůžeš ho vzít matce a Sam potřebuje taky svého otce."

Richard vysvětluje soudci, že přečetl úplně celou ústavu a nikde v ní nenašel, že sňatek musí být mezi mužem a ženou. Právník druhé strany sarkasticky namítá, že tuto otázku vyřešil Kongres. "Ach ano, Kongres. Mimochodem, Kongres říkal, že černí si nemají brát bílé. Jo, já miluju tenhle Kongres. Podívejte, vrahové se mohou ženit. Kanibalové taky. Ale dva homosexuálové?" Richard pokračuje ve své řeči, dokud ho soudce nepřeruší s tím, že už slyšel dost. Vejde Mark a ptá se soudce, jestli by mohl něco říct. Představuje se jako Mark Albert, právník z firmy pana Fishe a říká: "Ať už podporujete sňatky osob stejného pohlaví nebo ne, pořád nevidíte jádro věci. Osoba, která sedí vedle pana Cattlemana (snoubenec Cindy) je žena. Je jedno, co je v jejím rodném listě." "Předpokládám, že kdyby chtěla závodit na Olympijských hrách jako žena, …" snaží se říct druhá strana. Mark pokračuje: "Nechystá se házet oštěpem. Chce se jenom vdát. Vaše ctihodnosti, chodil jsem se Cindy McCauliff a je to jedna z nejlepších žen, které jsem měl to potěšení znát. Máme 21. století. Měli bychom už mít za sebou posuzování lidí podle barvy kůže, jejich X nebo Y chromozomů nebo jejich anatomických… Proč se prostě na osobu nepodívat? Prostě posuzovat osobu? Cindy McCauliff je krásná žena, která se chce vdát. Jediná věc, kterou by měl tento nebo jakýkoli jiný soud udělat, je poblahopřát ženichovi.

Larry s Ally mluví o odjezdu. Ally mu říká, že nemá na vybranou, Sam ho potřebuje ve svém životě. Objímají se.

Sam a Inez tančí v soudní síni, aby ukázali taneční kroky, o kterých je řeč. Nell vypadá, že se vůbec necítí dobře, když je vidí, jak je tanec rozpaluje. V Markově kanceláři se Cindy ptá, proč ty věci u soudu říkal. "Protože jsem právník a ty jsi neobyčejná žena, Cindy," říká Mark. Cindy se ptá, jestli jí přeje, aby soud vyhrála. Mark odpoví, že ano, pokud svého snoubence opravdu miluje. Ona jej ujišťuje, že ano, on míní, že žádný soud jim nemůže lásku vzít. Cindy mu děkuje, ale vypadá trochu smutně.

Soudce vynáší rozsudek. "Dnes je velmi smutný den v mém životě, protože musím souhlasit s panem Fishem. Zákon proti sňatkům osob stejného pohlaví - je pitomý. Bohužel, nemůžu rozhodnout proti zákonu, i když se mi nelíbí. Návrh se zamítá." Richard se omlouvá Cindy, že prohráli. Ona děkuje za pokus a říká, že je to ok. Richard upozorňuje, že se vždycky považoval za kapitána své vlastní lodi - svojí firmy. "Ačkoli to není technicky legální, proč bych vás nemohl oddat já? Soud možná promluvil, ale proč by měl mít poslední slovo?"

Larry se balí, vysvětluje Ally, že si balí všechno, protože by bylo hloupé platit nájem. Ally navrhuje, že by mohli před Larryho a Samovým odletem zajít na oběd. Larry říká, že se nerad loučí. "Ten tvůj sen, jak jsem ti nechal vzkaz…To přesně bych udělal," vysvětluje. "Tak tě aspoň hodím na letiště - nebudu se dívat, až budeš vystupovat z auta." Larry oznamuje, že už má objednaného taxíka. "Nesnáším loučení. Jenom vím, že tě miluju a že se vrátím," ujišťuje ji Larry. Říká, že se po cestě na skok zastaví, nerozloučí se, ale …jenom nechá vzkaz. "Kdybych se na tebe jenom podíval, nenastoupil bych do letadla."

Nell je rozhořčená,že se Sam s Inez rozhodli být zase partnery. Sam vysvětluje, že to dává smysl, že je to jejich největší šance, jak vyhrát soutěž. Nell se ptá, co se stane, když vyhrají soud. Sam odpovídá, že Inez je pro něj nejlepší partnerka, že si to uvědomil, když spolu tančili u soudu. "Ano, a co sis ještě uvědomil?" Ptá se Nell. "Nell, jenom jsme tančili. Jenom takhle zvyšujeme své šance. Co kdybychom se pak sešli na malou oslavu?" Nell mu říká, že si nemyslí, že by se měli dále vídat. Sam to nechápe. "Podívej, já ví, že to s námi dvěma není na dlouhý vztah. Ale i krátký vztah znamená spoustu úžasného sexu," říká Sam a přitáhne Nell k sobě. Ona namítne, že zmeškají rozsudek. Snaží se odtáhnout, ale začnou se líbat. Pak si Nell uvědomí, že by to nefungovalo a odtáhne se. "Sbohem," říká.

Richard oddává Cindy a jejího snoubence. "Ve jménu mě, Richarda Fishe, prachatého právníka s vlastní firmou, v přítomnosti Boha, našich přátel a každého, kdo se počítá, vás prohlašuji manžely. Můžete, ehm, políbit nevěstu." Novomanželé se políbí. Cindy děkuje Richardovi. Ten se ptá, jestli může políbit nevěstu. "Ty bys chtěl?" Ptá se Cindy. "Jo, ale bez jazyku," říká Richard. "Svatba skončila, pojďme na oslavu," organizuje Richard.

Vonda zpívá "Tell Him", Allyinu písničku. "Takže on se nerad loučí? No a co?" Diví se Renee. "Nechává vzkazy," říká Ally. Napadne ji, jestli Larry nepožádal o její písničku, jestli to není jeho vzkaz. Přichází Elaine a říká, že Larry a Sam čekají venku v autě. "Výborně, nechá ti otisky pneumatik, vzkaz pro tebe," říká sarkasticky Nell (je opilá).

"Myslela jsem, že máš strach z osobního kontaktu," říká Ally Larrymu.Sam se s Ally loučí a říká, že se mu to moc líbilo. Ally mu odpoví, že jí se to taky moc líbilo, a že ji musí zas přijet navštívit. "Přijedu," říká, "teď si vytáhnu okýnko, abyste se mohli pusinkovat." "Nezapomeň," říká Larry. "A ty nezapomeň," odpovídá smutně Ally. Larry sedne do auta a odjíždí. Ally jde domů, v hlavě slyší písničku, kterou jí Larry složil. Když se dostane ke schodům, všimne si sněhuláka. Má na sobě vzkaz od Larryho. Ally se usmívá.

skladby
"When a Man Loves a Woman" (Percy Sledge/Michael Bolton) Vonda Shepard
"The Wildest Times of the World" Vonda Shepard
"Boom Boom" Chayanne
"Puff the Magic Dragon" (Peter, Paul and Mary)
"For Once in My Life" Vonda Shepard
"Tell Him" Vonda Shepard
"Chances Are" (Bob Seger & Martina McBride), Robert Downey Jr. & Vonda
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz