doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 6
další epizoda
Oficiální název: Tis the Season
Český název:
Vánoce přicházejí
Oficiální označení:
#4M06 [AM406]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Arlene Sanford

Guest Stars:

Albert Hall - soudce Seymore Walsh
Gerry Becker - obh8jce Myron Stone
Dakin Matthews - Stark
Peter Mackenzie - Kendall Stevens
Marlo Thomas - Lynnie Bishop
Jami Gertz - Kimmy Bishop
Emmett Shoemaker - Jacob Ray
Sara Van Horn - Jury Forewomanobsah epizody zpracoval dagvyk, za což mu náleží můj velký dík :)

Ally a Larry kupují vánoční stromek. Ale zatímco z Ally vyzařuje sváteční nálada, Larry přizná, že Vánoce nenávidí. Na otázku proč, Larry odpoví, že je vždycky sám. "Letos nebudeš sám," informuje ho Ally. Larry se usměje a požádá Ally, aby to zopakovala. Ally to udělá a Larry šťastně řekne: "Tak pojďme zdobit stromeček."

V kanceláři Richard mluví o novém případu, Stevens vs. WKGB - místní televizní stanice. Jednoho z moderátorů zpráv, Kendalla Stevense, vyhodili a obžalovali za špatný pracovní výkon. Oznámil totiž v ranních zprávách, že Santa Klaus neexistuje.

Larry přijde za Ally do práce, protože se mu po ní stýská. Elaine jim nevybíravým způsobem připomene, že jsou v práci a líbání ať si nechají na jindy. Ally jde za ní a ptá se, co se děje. Elaine se jí svěří, že už má po krk všech šťastných párů a vánočních pořadů o lásce a radosti, protože ona je sama. Ale než stačí úplně vybuchnout, vejde Larry a řekne jí, že jemu v samotě vždycky pomohla hudba. Navrhne jí, aby si vybrala píseň a pak ji někde zazpívala. Elaine se možnost vystoupení před publikem zamlouvá a s úsměvem odejde. Ally se zašklebí, jak snadno Larry zvládá Elaine a Kim, tak proč nezvládá Vánoce. Larry ale řekne, že na to už jí odpovídal.

U soudu přehrávají záznam Stevensova vystoupení. John řekne, že svým oznámením Stevens otřásl několika mýty. Ale Stevens trvá na tom, že dítě, které je schopno sledovat zprávy, už pravděpodobně ví, že Santa neexistuje. Zástupce protistrany se ptá Stevense, jestli produkci předem ohlásil, co chce říct, a jestli si uvědomuje negativní dopad na televizní stanici. "Věděl jsem, že to nebude populární, ale i když nesouhlasíte s tím, co jsem ve zprávách řekl, je to pravda a moderátor televizního zpravodajství musí říkat pravdu.

Ten večer si John a Kim vyprávějí, jak se dozvěděli, že Santa není. John to zjistil, když byl malý, a Kim to řekli v prvním ročníku na vysoké. John řekne, že Kim byla celý život chráněná, ale ona nesouhlasí a vypráví, že měla schůzky s rockovými zpěváky, že každý z jejích přátel byl rockový hudebník. Pak se ptá Johna, jestli taky zpívá. John neochotně prohlásí, že na škole zpíval v kapele. Kim zajásá a přeje si, aby jí John na Vánoce zazpíval v baru. Johnovi začne strašně pískat v nose a řekne, že už dávno nevystupuje. Ale Kim na něj udělá psí oči a John je v pasti.

Ally znovu naléhá na Larryho, aby jí řekl pravý důvod, proč nemá rád Vánoce. Larry se přizná, že má sedmiletého syna a vadí mu, že jeho chlapec vyrůstá v Detroitu jen s matkou, bez otce. Ally je v šoku a řekne: "Myslela jsem, že tvoje bývalá žena bydlí v Bostonu." "To taky ano," odpoví Larry. "Veselé Vánoce," dodá, když Ally pochopí, že má syna s jinou ženou.

John u Richarda lamentuje nad situací, do které se dostal. Richard ho přesvědčuje, ať v žádném případě neříká Kim pravdu, ať si raději vymyslí další lež o tom, že má v krku polyp a nemůže zpívat.

Pan Stark, producent WKGB, vypovídá u soudu, jak nezodpovědné bylo konání pana Stevense. John se ptá, jestli jeho oznámení mělo negativní vliv na sledovanost stanice. Pan Stark řekne, že ne, ale že to ranilo mnoho dětí, například jeho osmiletého vnuka Jacoba. Proto Stevense vyhodili.

Zatím Larry zdobí v kanceláři malinký stromeček. Přijde Ally a políbí ho. Je na ní vidět, jak ji Larryho včerejší přiznání zasáhlo. Ally vypráví, jak měla v mládí seznam požadavků na svého partnera a jak později dělala kompromisy, až jí zbyl jen jediný požadavek: musí toho muže milovat. A ptá se Larryho, jestli jeho vánoční smutky souvisí s jeho synem. Larry přizná, že ano. Že jeho syn má rád sníh a Vánoce a všechno, co k nim patří - stromeček, punčochy s dárky a sáňkování... a že to všechno dřív prožíval s ním a teď už ne.

John se zlobí. Nedokázal se Kim přiznat a teď bude muset vystupovat v baru. Richard ho tedy začne přesvědčovat, že Bob Dylan měl mnoho rock and rollových písní, které měly málo slov a téměř žádnou melodii, a že to nějak zvládnou. Navrhne Johnovi najít píseň, kde se spíš mluví, než zpívá, a nabídne se, že mu s tím pomůže.

V baru zatím Elaine nacvičuje své číslo. Ally posadí Larryho ke klavíru a řekne, že by si měl najít svou osobní píseň. A začne zpívat jednu vánoční píseň za druhou, až skončí u "Rolniček". Uvědomí si, že tuhle hrával Larry synovi a vznikne trapná pauza. Ally řekne, že musí jít na záchod a až se vrátí, chce, aby Larry hrál nějakou písničku pro ni. Larry chvilku jen tak sedí, pak si nastaví mikrofon k ústům a řekne do prázdného sálu: "Děkuju vám všem, že jste přišli," a začne zpívat smutnou vánoční píseň. Ally ho poslouchá a je jí smutno, když slyší bolest v Larryho hlase. Píseň skončí a Larry zamrká, aby zadržel v očích slzy.

"Hrál jsem si s hračkami na koberci," vypovídá Jacob u soudu, "a vlastně jsem se na televizi ani nedíval. Ale když jsem zaslechl Santa Klaus, zaposlouchal jsem se. A tehdy jsem to slyšel. A ukáže na Stevensona, propukne v pláč a dodá, že ten muž řekl, že Santa není skutečný. Ling přistoupí k Jacobovi a něžným, mateřským hlasem se zeptá, jestli můžou pokračovat. Jacob přikývne. Ling se ptá, kolik mu je let (osm), do které třídy chodí (do třetí), jestli umí číst a počítat (umí) a jestli už letěl letadlem (ano, tryskáčem). Stejně něžným hlasem se Ling zeptá, jestli už Jacob někdy předtím slyšel, že Santa není. "Ne, to ne!" zakřičí Jacob a Ling ho uklidní, že není třeba křičet. A ptá se Jacoba, jak si vysvětlí, že osm malých sobů obletí se Santou celý svět za jedinou noc, aby všem dětem nadělil dárky. A nakonec donutí Jacoba přiznat se, že je pěkná hloupost věřit na Santu.

Elaine zpívá píseň "Tomorrow". Na konci se k ní všichni přidají a nadšeně zpívají. Jen John se vrtí na židli a myslí na to, že zítra je řada na něm.

Po závěrečných řečech soudce rozhodne ve prospěch Kendalla Stevense. Stevens Johnovi děkuje za pomoc.

Larry přijde za Ally do kanceláře a ptá se jí, jestli by jí nevadilo, kdyby na Johnovo vystoupení nešel. A zdůvodní to tím, že měl těžký týden a potřebuje být sám. Ally souhlasí a Larry s díky odejde.

Ten večer obcházejí Nell a Ling všechny lidi u stolů v baru a žádají je o velký potlesk pro Johna. Každý čeká a napětí vrcholí. Pak sálem zaznějí tóny rockové písně. Publikum začne tleskat a nastoupí John, odhodí koženou bundu. Má na sobě černé tričko, roztrhané černé džíny a čelenku. "Jste připraveni na trochu hudby?" zeptá se. "Vypadáš opravdu dobře, baby," řekne a ukáže na Kim. Kim křičí vzrušením. A John začne zpívat "She´s Gonna Love Ya Tonight" a komicky se pohupuje do rytmu. Dav šílí, tleská a píská.

Ally a Renee přijdou domů, rozsvítí a najdou Larryho stát v obýváku před nazdobeným stromečkem. "Lhal jsem," řekne Larry, "chtěl jsem být sám jen část noci." Renee se omluví a jde spát. Ally a Larry na sebe mlčky hledí. Larry pak přizná, že už je tam asi hodinu a zpívá koledy. Ally ho poprosí, aby jí zazpíval "White Christmas". Larry začne zpívat, když mu selže hlas, převezme zpěv Ally a pak píseň dozpívají společně. Nakonec se tiše obejmou.

skladby
Winter Wonderland (Macy Gray)
It's Not Unusual (Tom Jones)
Tomorrow (Charnin/Strouse, from "Annie"), Jane Krakowski
Treat Her Right (Roy Head & The Traits), Greg Germann & Peter MacNicol
Tomorrow (Charnin/Strouse, from "Annie"), Jane Krakowski
Treat Her Right (Roy Head & the Traits), Peter MacNicol
White Christmas (Irving Berlin), Robert Downey Jr. & Calista Flockhart
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz