doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 7
další epizoda
Oficiální název: Love On Holiday
Český název:
Láska o prázdninách
Oficiální označení:
#4M07 [AM407]

Napsal: David E. Kelley, Alicia Martin & Barb Mackintosh
Režie: Bethany Rooney

Guest Stars:

Lisa Edelstein - Cindy McCauliff
John Michael Higgins - Milter
Francesca P. Roberts - soudce Francesca Harris
Boyd Kestner - Dr. Greg Barrett
Jason Marsden - Daniel "Peanut" Robin
John Moschitta Jr. - ?
Marlo Thomas - Lynnie Bishop
Jami Gertz - Kimmy Bishop
Marc Brett - Paul Lewiston
Joe Colligan - obhájce Ronald Spanerobsah epizody zpracoval dagvyk, za mu náleží můj velký dík :)

Všichni sedí v baru a Larry zpívá písničku Bruce Springsteena "Sherry Darling". Kimmy se ptá, jestli tou písní nenaráží na ni a její matku. Ta má stejný názor. Nell poznamená, že Larry je skutečně dobrý zpěvák. Ally zasněně souhlasí. Kim dochází, že písnička je skutečně o ní a její matce, dostane tik do oka, stejně tak i její matka a Johnovi začne škubat ret.

Na pravidelném týdenním pyžamovém večírku sedí děvčata u Ally v posteli a povídají si. Ling řekne, že není normální, že Ally ještě s Larrym nespala, přestože spolu chodí už měsíc. Elaine na to řekne, že každá dvojice prostě hned neskočí do postele. "Jasně Elaine," odpoví Ling, "ty předtím aspoň napočítáš do tří." Nell poznamená, že každý vztah nemusí být založený na sexu, ale pokud muž nechce... Ally je ujistí, že Larry sex chce. "Ale ne od tebe," podotkne Ling. Ale Ally trvá na tom, že pokud žena potká toho pravého, nechce nic uspěchat. Vtom se zpod peřiny vynoří nafukovací panák a všechny to šokuje. Ally to chce vysvětlit, ale nenachází správná slova, a tak si jen zakryje pusu.

Na ranní poradě Richard všem připomíná charitativní akci. Nikdo z toho nemá radost, ale Richard připomene, že je to jeden den v roce na vykonání dobrého skutku. Pak dá do hrníčku jména a řekne, že první muž a žena se zúčastní. Vytáhne své jméno a hned ho strčí zpátky a chce losovat znovu. Ostatní s tím ale nesouhlasí. Pak vylosuje Nell a poprosí Ling, aby ho na aukci vydražila. Než se stačí věnovat dalšímu bodu, zeptá se John Ally, proč si Larry utahoval v baru z jeho situace s Kim. Ally mu ale odpoví, že tu písničku složil Bruce Springsteen a určitě Johna neznal, když ji psal. Johnovi to jako omluva stačí. Pak přijde Elaine a oznámí, že je žaluje Burák za sexuální obtěžování. Richard vysvětlí, že Burák je ten maličký úředník z knihovny, který od nich před několika lety odešel. Je mu ale divné to obvinění a ptá se, jestli někdo Buráka sexuálně obtěžoval. Elaine se zatváří neurčitě. Richard ten případ svěří Ling a Markovi.

John boxuje v kanceláři obřími boxerkami. Ally za ním přijde a znovu mu vysvětluje, že Larry nezpíval o něm. John se svěří, že se mu nelíbí, když Kim vodí na schůzky svou matku. Na začátku prý to tak nebylo, ale čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc potřebuje Kim všechno probírat s matkou. Ally řekne, že je zřejmé, že Johnovi na Kim záleží, zvlášť když byl schopen kvůli ní vystupovat jako rockový zpěvák, ale že by měl Kim naznačit, že matku může zvát na prázdniny, ale ne na každou schůzku.

Richard probírá spisy Burákova případu. Píše se v nich, že Elaine opakovaně nabízela Burákovi sex. Elaine se brání, že oba tehdy věděli, že jen žertuje. Dále ve spise stojí, že ho Elaine donutila sníst její spodní prádlo. Elaine vysvětluje, že to byl další z jejích vynálezů - jedlé spodní prádlo s třešňovou příchutí. Richard odvolá z případu Ling a řekne, že to půjde před soud. Poprosí Marka, aby jako Elainina advokáta najal Larryho.

Nell si na toaletách kartáčuje vlasy. Přijde Ling a pozdraví: "Hej, jak to jde?" Nell jen odpoví, že Ling vypadá skutečně šťastně. Ling navrhne Nell, aby šly na nákupy. Nell souhlasí, protože si chtěla něco koupit na zítřejší aukci. Ling se jí ptá, kolik si myslí, že za ni nabídnou. Pak se spolu vsadí, která z nich vydělá víc.

Ally jde sama rušnou ulicí a doslova narazí do Larryho. Larry řekne, že to vypadá, že budou skvělý pár, a dotkne se jejího ucha. Ally se ptá, na co Larry myslí. Ten odpoví, že nerad o všem mluví, protože z přílišného mluvení se leniví. Ally to ale nechápe. Larry vysvětlí, že součástí každého vztahu je tichá řeč těla a že některé věci je lepší uhádnout, než dostat přímou odpověď. Ally dojde, že nebude snadné se v Larrym vyznat. Pak něco začne, ale nakonec řekne, že je mu zima, a rozloučí se.

Daniel (Burák), jeho právník, Mark, Larry a Elaine jsou v zasedačce. Daniel řekne, že ho přezdívka Burák uráží. Mark mu připomene, že jsou tu kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování. Elaine řekne Danielovi, že byli vždycky přátelé, když u firmy pracoval. Danielovu právníkovi se ale nelíbí, že Elaine hovoří přímo s jeho klientem, a navrhne, aby se v tom případě sešli zítra i se zapisovatelkou. Larry souhlasí.

Po schůzce se Larry svěří Markovi, že za tím případem je něco jiného, protože až do okamžiku, kdy začal Mark s Elaine chodit, byl Burák její přítel. John jde kolem a narazí do Larryho. Řekne mu, že jestli bude ještě někdy o něm zpívat, budou si o tom muset promluvit. Pak odejde.

John jde do kanceláře a Kim právě vystupuje z výtahu. Ptá se Johna, o čem s ní chce mluvit. Její matka jde samozřejmě v závěsu. John chce mluvit s Kim o samotě, ale ta řekne, že nemá před matkou žádné tajnosti. John prohlásí, že tím problémem je právě Kimina matka. Dodá, že on i Kim jsou oba dospělí a nepotřebují dozor. Kim dostane tik. Její matka se zeptá Johna, jestli si může Kim vzít nějaký čas na rozmyšlenou. John souhlasí.

Richard se ptá Ling, proč se také přihlásila do aukce. Ling řekne, že to bylo z vrozeného lidumilství, ale Richard chce samozřejmě pravý důvod. Ling vysvětluje, že Nell si myslí, že za Ling nikdo nenabídne víc peněz než za ni, a ptá se na Richardův názor. Richard zamumlá, že ze všech žen, za které kdy zaplatil, byly nejdražší blondýny. Ling zavrčí a zle se na Richarda podívá.

Daniel vypovídá, že Elaine chtěla, aby si vyzkoušel podtvářenku. Larry se ptá, jestli v tom byl nějaký sexuální podtext. Daniel řekne, že ne, ale že to přece jen připomínalo podprsenku. Larry se pak ptá, jestli byli přátelé celou tu dobu, než začala Elaine chodit s Markem. Mark přidá otázku, jestli si občas zašli na večeři. Na obojí Daniel odpovídá kladně. Pak se ho zeptají, co se před týdnem stalo. Daniel řekne, že ho šokovala dalším ze svých vynálezů, Vi-Brou. Dodá, že má od té doby závrať, kdykoli pohlédne na ženský hrudník, a proto musel z firmy odejít. Elaine jim potom musí Vi-Bru předvést. Vi-Bra se ovládá dálkově a způsobuje, že se ňadra pohybují všemi směry. Může také zvednout bradavky nebo změnit velikost poprsí. Elaine ale upozorní na nedostatek svého vynálezu, Vi-Bra se začne sama pohybovat při použití mobilního telefonu.

Nell je na aukci. Vyvolávací cena je 3000 dolarů. Renee poznamená, že ji přecenili, ale Ally řekne, že Nell vypadá nádherně. Renee se nudí a chce odejít. Ally jí připomene, že musí zůstat, protože slíbili Richardovi, že na něj budou přihazovat, protože si myslel, že by to nikdo jiný neudělal. Stanovil jim částku 1000 dolarů. Nell je vydražena za 6000.

Kimina matka navštíví Johna a řekne mu, že Kim má sociální zábrany a že kvůli tomu chodí na terapie. Prosí Johna o trpělivost. John odpoví, že každý člověk má nějaké problémy, ale nechápe, proč se Kim snaží za těchto okolností jejich vztah udržet. Kimina matka navrhuje, aby si o tom večer společně popovídali, ale John trvá na tom, že to chce řešit pouze s Kim, že ona ho musí přesvědčit.

Teď je v dražbě Richard. Vyvolávací cena 500 dolarů. Ally přihodí. Najednou se nabídky začnou rychle zvyšovat, ale přihazují pouze muži! Ally přestane, protože jí Richard povolil jen 1000, i když ten si právě moc přeje, aby Ally pokračovala. Nakonec je vydražen za 6500 skvěle vypadajícím mužem. Ten na Richarda mrkne a Richardovi se udělá špatně.

Pak jde do dražby Ling. Vejde na pódium v blyštivé sukni a tričku. Všichni jásají. Vyvolávací cena 5000 dolarů. Nabídky se zvyšují. Nakonec je Ling prodána za 30 000 dolarů.

Nell si přivede svého vydražitele do kanceláře. Hovoří s ním s naprostým nezájmem. Řekne, že na něj má jen pět minut, protože je zavalena prací. Muž tomu nemůže uvěřit. Nell se ho ptá, jestli skutečně čekal, že půjde na schůzku s někým, kdo kupuje ženy na aukcích. Pak se začnou hádat. Nell nabídne, že ho za ty peníze obejme a krátce políbí. Objetí je chladné a polibek velmi krátký. Nell se pak posadí a začne pracovat. Muž se jí omluví, že si nevšiml. Nell se ptá, čeho. Muž řekne, že si nevšiml jejích problémů s intimitou. Nell se samozřejmě brání a muže políbí. Ten jí polibek opětuje a Nell se to tak líbí, že není schopna slova.

Potom vidíme Nell s tím mužem na večeři. Nell se ho ptá, jestli umírá, protože má z něho takový divný pocit. Nell dodá, že ona nikdy nedává city na první místo před práci. Muž se jí zeptá, jak chce, aby tento večer pokračoval. A řekne, že každý den by se měl prožívat, jako by nemělo přijít žádné zítra. Nell ho vášnivě políbí.

Nell vypráví vzrušeně Ling o své schůzce. Řekne, že nikdy nic podobného necítila, ale že vlastně o tom muži nic neví. "Je doktor a je bohatý. Co bys ještě chtěla vědět?" řekne Ling.

Richard vběhne na toalety a žádá Ling o pomoc. Řekne, že Paul, ten muž, který ho vydražil na aukci, se s ním chce sejít v baru. Ling mu slíbí, že tam všichni přijdou a zachrání ho. Richard si ale dělá největší starost s tím, že ho uvidí na schůzce s mužem. Ling si přestane Richarda všímat a zeptá se Nell, jestli je zamilovaná. Richard odejde a Nell zajímá, jestli si večer může vzít stejné šaty.

John a Kim hovoří o své situaci. Kim navrhuje, že její matka by si mohla sednout k vedlejšímu stolu, pak to nebude vypadat, že je s nimi. John ji tam ale vůbec nechce. John se jí ptá, jestli její problém souvisí s jejím smyslem pro morálku. Kim odpoví, že možná ano. Požádá Johna o podporu a John slíbí, že se pokusí.

Mark řekne Elaine, že se pokusí navrhnout vyrovnání. Elaine souhlasí a ptá se, jestli je vše v pořádku. Mark řekne, že je OK, ale když ho Elaine pozve na večeři, souhlasí velmi nepřesvědčivě. Elaine se ho znovu zeptá, co se děje. Mark se přizná, že problémem je Vi-Bra. Elaine ale trvá na tom, že pokud s ní chce Mark chodit, musí ji brát takovou, jaká je i s Vi-Brou. Pak zazvoní telefon a Elainina ňadra začnou vibrovat.

Larry se ptá Marka, jak dlouho chodí s Elaine. Mark odpoví, že už asi týden, ale že i dobré věci jednou skončí.

Ally vejde do kanceláře a narazí na Larryho. Ally mu řekne, že jí chyběl. Vyruší je Kim. Řekne, že souhlasila, že půjde sama na schůzku s Johnem, ale že potřebuje, aby jí Ally dělala gardedámu. Larry slíbí, že tam budou oba. Kim se uklidní.

Nell se dobře baví v baru se svým partnerem. Ten jí řekne, že už se znají deset hodin a třináct minut. Nell se líbí, že tak počítá čas, ale chce vědět proč. "To je dlouhý příběh," řekne muž. Paul požádá Richarda o tanec. Zrovna hrají ploužák a Richard řekne, že tančí jen na rychlé písničky. Paul mu připomene, že za něj zaplatil 6500. "Jsem homofobní. Můžu ti ukázat potvrzení od doktora," řekne Richard. Začne hrát rychlá písnička a Paul táhne Richarda na parket. Ling to všechno vzrušeně pozoruje. Písnička zpomalí a Paul pokračuje s Richardem v tanci. Richard neví, jak z toho ven.

John a Kim tančí. Kim řekne, že jí to bez matky docela jde. John si ale všimne, že její matka sedí v přestrojení u jiného stolu. Ptá se Kim, jestli o ní ví. Kim neodpoví, a tak John odejde.

Nell se ptá Paula (svého partnera), proč se nemohou zítra večer sejít. Ten se přizná, že jde do vězení za spáchání euthanasie.

Nell je očividně otřesena a řekne o tom Ling. Ling se ptá, jak se Nell cítí, ale ta odpoví, že za jeden den se nemohla zamilovat. Ling řekne, že to je možné, a navrhne Nell, aby ho navštívila. Nell to ale odmítá a řekne, že Paul chtěl strávit poslední den svobody s ní a nepřipadat si jako oběť.

Kim s matkou jsou u Johna v kanceláři. Kim řekne, že tam matku chce mít. Kim se omlouvá. John řekne, že by to mezi nimi nefungovalo. "Rozcházíš se se mnou?" ptá se Kim. "Bez předsudků," odpoví John. Kim ho políbí na rozloučenou. Její matka ho políbí na rozloučenou.

Daniel přiznává, že podal žalobu proto, že s ním Elaine nechtěla spát. Řekne, že s ním Elaine zacházela jako s domácím mazlíčkem. Elaine mu odpoví, že když o ní lidé říkají, že je promiskuitní, ještě to neznamená, že taková je. Přiznává, že dělá spoustu věcí, aby na sebe upozornila, a ptá se, jestli Daniel podal žalobu, aby na sebe upozornil. Daniel řekne, že ne, ale že ho bolí pomyšlení, že někdo jiný než on může být Elainin typ.

Nell se jde podívat na soud Dr. Barretta, svého přítele. Jeho právník říká, že to, co udělal, byl akt milosti. Soudkyně to chápe, ale ústava jí nedovolí nic jiného, než odsoudit doktora na doživotí. Dr. Barrett obejme své rodiče. Když odchází, uvidí Nell a usměje se na ni.

Ally a Larry probírají případ sexuálního obtěžování. "Burák miluje Elaine?" ptá se Ally. "Vypadá to tak," řekne Larry. "Ale dohodli jsme se a Richard je šťastný." Potom řekne Ally, že je jí určitě divné, že na ni moc nespěchá, ale že se mu líbilo, když s ní minulý týden mohl otevřeně mluvit. Dodá, že je dobře, že jejich vztah má naději. Ally ho ujistí, že jí to tempo nevadí.

Richard má čepici a sluneční brýle, aby ho nikdo nepoznal. Když někdo zaťuká na jeho dveře, schová se pod stůl. "Jedno rande s gayem a už lezeš pod stůl?" ptá se Cindy. Přizná se, že tu dražbu domluvila ona. Přišla se omluvit za svůj krutý žert. Richard nemůže uvěřit, že kvůli tomu utratila 6500 dolarů. Cindy odpoví, že tak moc ji ranila Richardova homofobie. Richard se uklidní, že Paul není gay a sundá brýle. "Ale on je gay," ujistí ho Cindy. Richard si brýle zase nasadí. Když Cindy odchází, srazí se s Markem. Mark se ptá, jestli Cindy někoho má. Ta řekne, že ne, a zeptá se na totéž. Mark řekne, že asi ano. (Elaine je pozoruje). Cindy popřeje Markovi veselé Vánoce a odejde. Mark si všimne Elaine a pozve ji na oběd. Elaine odmítne, protože po tom, co viděla, poznala, že je jen náhražka.

John přemýšlí o svém vztahu s Kim. Kim jde po ulici a matka ji utěšuje. Ally chystá večeři pro Larryho. Tancují, smějí se a líbají. Cindy jde sama po ulici. Elaine jde z práce a přemýšlí o případu a o Markovi. Nell sleduje Paula jak ho vedou v poutech do vězení.

skladby
Sherry Darling (Bruce Springsteen) Robert Downey Jr.
You and Me (Vonda Shepard)
Can't Take My Eyes Off You (Frankie Valli & the 4 Seasons)
Goin' Out of My Head (Little Anthony & the Imperials) Vonda Shepard
Just Like a Woman (Bob Dylan) Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz