doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Ally McBeal
předchozí epizoda
4 / 8
další epizoda
Oficiální název: The Man With The Bag
Český název:
Santa Claus
Oficiální označení:
#4M08 [AM408]

Napsal: David E. Kelley
Režie: Billy Dickson

Guest Stars:

Famke Janssen - Jamie
William Windom - Mr. Henderson Porter
(jako Santa 'říkejte mi Chris' Claus)
Michael Tomlinson - Dr. Schulman
Christopher Neiman - obhájce Bob Mathers
Jack Shearer - Judge Alan Rancor
Dan Martin - ?obsah epizody zpracovala Michaela, za což jí náleží můj velký dík :)

Za Johnem Cagem přichází Nell a žádá ho o pomoc - jejího otce - učitele propustili z práce a on školu žaluje za nezákonné propuštění. Jako důvod škola uvedla, že Nellin otec trpí představou, že je Santa Claus. Nell Johna se svým otcem seznámí, je to bývalý právník a po odchodu do důchodu začal učit. Nell věří, že jediný, kdo tento případ dokáže vyhrát, je John. John se ptá Nell, jestli je pravda, že si její otec myslí, že je Santa, a ona odpovídá, že to tak bohužel je.

Na ranní poradě Richard Fish řeší problém, že na chystaném vánočním večírku bude zrušeno zpívání kvůli loňskému průšvihu. Mark se ptá, co se vloni stalo. "Zpívala Ally…" podotkne Richard a Ally se ohradí, že byla dobrá. Na to nemá nikdo odpověď. Pro Johna přichází Elaine, protože ho Nell potřebuje. Její otec se hodlá k soudu dostavit v převleku Santa Clause. John ho přesvědčuje, že pokud chce soud vyhrát, musí působit seriózně a vzít si oblek a kravatu. Ale Nellin otec se brání, že nechce popírat vlastní identitu.

Ally se stavuje za Larrym v práci a ten jí chce ukázat, jak si vánočně vyzdobil kancelář. Vzal to opravdu důkladně, jeho kancelář vyhlíží jako obchodní dům vprostřed vánoc. Všechno je na dálkové ovládání, blikají světýlka, po stěnách plují obrázky sobů… Ally je unešená… Pak jí Larry spustí nad hlavu kouli ze jmelí a začnou se pod ním líbat. Vtom se otevřou dveře a vchází neznámá žena. Larry propadá panice a ženu představuje jako Jamie, svou starou kamarádku, která je z Bostonu a jen tak mimochodem matkou jeho syna Sama. Jamie říká Ally, že o ní od Larryho hodně slyšela a že jí Larry miluje. Ten jenom vyjekne z kouta, kde si čistí brýle "JAMIE !". Jamie se ptá : "Tys jí to neřekl ?" Larry na to : "Ne, opravdu jsem chtěl, abys jí to řekla ty !" A Ally jen zírá. Pak se začne sbírat, že musí zpátky do práce, Larry jí nechce pustit, ale nakonec tam Ally nechává Larryho s Jamie samotné.

Renee nechápe, jak je tam mohla Ally nechat samotné. Myslí si, že pro muže není nic lákavějšího, než bývalá přítelkyně, z jiného města a ještě k tomu matka Larryho dítěte. Nutí Ally, aby se tam vrátila, ale ta nechce.

John u soudu přesvědčuje soudce, že pan Porter je naprosto normální a jeho výpověď byla nezákonná. Jeho představy nejsou prý pro děti nebezpečné. Trvá na slyšení, aby si se soudcem promluvili. Cestou od soudu John, Nell a pan Porter potkávají Ally, které to přece jenom nedalo a vydala se Larryho zkontrolovat. Johnovi to taky přijde divné, že jsou tam spolu sami, a tím Ally na klidu nepřidá. Ptá se Ally, jestli to s Larrym myslí vážně a ta říká "Velmi". Ale pořád se nemůže rozhodnout, jestli tam jít nebo ne. Nakonec ze vzteku strčí do pouličního zpěváka, ten nechápe, co se děje.

Ling přemlouvá Richarda, aby na vánočním večírku vystoupili na playback a všechny tak uzemnili, jak jsou skvělí. Tvrdí, že Richard je šéf a ona první dáma a Richard kapituluje.

Mark se domlouvá s Elaine, jestli s ním půjde na večírek. Elaine se ho ptá, jestli mu to nebude vadit, když je tak promiskuitní. Mark říká že ne, ale Elaine si chce vzít vylepšenou ViBru. Hned jí předvádí, a kanceláří se rozléhá zvuk rolniček… Mark je v šoku…

Larry se stavuje u Ally v kanceláři a děkuje jí za to, jak zvládla tu záležitost s Jamie. Ally říká : "Byla mi sympatická." Larry opatrně říká, že Jamie letí letadlo až o půlnoci a tak jí pozval na jejich vánoční večírek. Ptá se, jestli to Ally nevadí. Ta si v duchu představuje, jak Larryho chytá pod krkem a hází ho z okna, ale ve skutečnosti říká, že jí to nevadí. Přitom hrozně žárlí a vymiňuje si, že Larry nebude s Jamie tancovat. Začíná jí svítat a ptá se Larryho, jestli náhodou Jamie nepřijela proto, že na ní žárlí a chce Larryho zpátky. Ale Larry tvrdí, že ona opustila jeho a že určitě nežárlí…

Mezitím u soudu probíhá spor o normálnost pana Portera. Podle lékaře trpěl podobnou představou už minulé vánoce, ale to byly jen chvilkové záblesky. Letos je to mnohem horší. Lékař jeho nemoc přirovnává k nějaké formě schizofrenie, ale připomíná, že není nebezpečný.

Taky Ling přesvědčuje Ally, že velmi riskuje, když nechá Larryho v Jamiině dosahu. Jenže Ally Larrymu věří… Přichází Jamie, aby se ujistila, že Ally nebude vadit, když s nimi bude na večírku. Ling na ní opět vrčí jako tygr, a Ally dá dost práce vyhodit Ling ze dveří. Vysvětluje Jamie, že jí to určitě vadit nebude, ale Jamie jí vyráží dech, když se ptá, jestli se s Larrym vezmou. Ally není schopná slova a jen koktá, že ne, že spolu chodí jen chvíli a že spolu ještě nespí… Ally je z toho zmatená, říká to Larrymu a ten chce hned účast Jamie na večírku zrušit. Ale Ally nechce, že by to bylo hloupé.

John Cage nacvičuje s Nelliným otcem výslech před soudcem. Pan Porter chvíli odpovídá jako normální člověk, ale pak zase sklouzne do svých představ a myslí si, že je Santa Claus.

Na večírku se mezitím rozjíždí zábava. Renee zpívá písničku o Návratu muže k ženě, Jamie trousí nevhodné poznámky o minulosti s Larrym "Hráli jsme v muzikálu, on byl Ježíš a já mu tak potom říkala i doma v posteli, když mi to udělal 2x za sebou…" Larry je na kolaps a Ally to mrzí.

U soudu pokračuje slyšení, pan Porter trvá na tom, že je Santa a hračky pro všechny děti na světě vyrábí ve spánku, v jiném světě, světě fantazie. John se snaží přesvědčit soudce, že pan Porter je pro děti prospěšný, protože podněcuje jejich fantazii a dodává jim pocit, že můžou být každý den vánoce.

Na večírku střídá Renee Elaine a moc jí to jde, Jamie tancuje s Markem. Pak nastupují na pódium Ling s Richardem a všichni zůstanou v úžasu koukat na jejich vystoupení s playbackem. Nikdo neví, jestli si z nich nedělají srandu…

Nell odkrývá Johnovi možný důvod otcových představ. Když jí bylo sedm, otec musel na vánoce odjet a ona pořád plakala. Když se otec vrátil, matka se do něj pustila a na nový rok se rozvedli. Nell má pocit, že za rozvod rodičů mohla a otec proto vždycky o vánocích propadne svým představám. Od jeho odchodu z domu spolu nemluvili a Nell si myslí, že pro něj jsou důležitější jeho děti ze školy než ona.

Za Larrym na večírku přichází Jamie a říká mu, že ho chce zpátky. Má strach, že ho díky Ally ztrácí navždycky. Hraje to na Samovy zájmy a taky na svoje. Larry jí upozorňuje, že nehraje fér, ale Jamie ho chce za každou cenu získat. Ally je z povzdálí smutně sleduje, pak odchází k sobě do kanceláře. Elaine jde za Jamie s Larrym a jen tak mezi řečí podotýká, že se zřejmě tak dobře bavili, že si Larry ani nevšiml, že Ally odešla. Elaine ukazuje Jamie ViBru a dodává, že Jamie vůbec není tak úžasná, jak si o sobě myslí…

Ally sleduje, jak se za oknem snáší sníh, když se mezi dveřmi objeví Larry. Vysvětluje Ally, co po něm Jamie chce. Slíbil jí, že když se najde nějaké řešení, že by to měli řešit. "Ale myslím si, že se žádné řešení nenajde, protože jsem jí řekl, že jsem strašně zamilovaný do někoho jiného…" "Pořád dělám spoustu chyb, ale takovou chybu, že bych tě opustil, neudělám…" říká, a Ally není schopná slova. "Nevím, co na to říct !" "Tak nic neříkej a pojď se mnou dolů. Slíbilas mi, že nebudu na vánoce sám, tak to dodrž…"

John vyhrává soud o zrušení výpovědi pana Portera, ten může i nadále učit ve škole. Nell říká Johnovi, že má dobré srdce, a John jí opáčí, aby ona taky ukázala to svoje. Nell je naměkko a jsou se s tátou procházet do večerních ulic.

Ally s Larrym se vracejí na večírek, kde tančí Mark s Elaine a Richard s Ling. Larry přeje Ally veselé vánoce. Na večírek se vrací i Jamie, ale když vidí Larryho s Ally, jak se objímají, vytratí se…

skladby
It Came Upon The Midnight Clear (Sears/Willis) Vonda Shepard
Christmas Day (Brian Wilson) Vonda Shepard
"We Are Santa's Elves" (Johnny Marks)
Christmas Time is Here (Vince Guaraldi) z "A Charlie Brown Christmas"
Here Comes Santa Claus (Autrey/Haldeman) Vonda Shepard
Auld Lang Syne (Burns) the Carollers
Turn Back, O Man (Schwartz) Lisa Nicole Carson
Rocking Around the Christmas Tree (Brenda Lee) Jane Krakowski
Hey Paula (Paul and Paula), Greg Germann & Lucy Liu
I'll Be Home for Christmas (Gannon/Kent/Ram) Lisa Nicole Carson
The Man With the Bag (Brooks/Stanley/Taylor) Vonda Shepard
What Are You Doing New Years Eve (Loesser) Vonda Shepard
 

další epizoda


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz