doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

Calista Flockhart
místo narození: Freeport, Illinois, USA
datum narození: 11.11.196x (63, 64, nebo 65)
sourozenci: starší bratr Gary
potomci: adoptivní syn Liam
stav: zasnoubená (s hercem Harrisonem Fordem)
hraje: Ally Marie McBeal - právničku u firmy Cage/Fish & Associates


Narodila se ve Freeportu, státě Illionis. Rok narození tají a tvrdí, že ho nikdy neprozradí. Jméno Calista, které dostala po své prababičce a které v řečtině znamená nejkrásnější nemá ráda, ale slíbila že si ho kvůli prababičce ponechá. Její matka Kay učila na střední škole angličtinu, otec Ronald pracoval u firmy Kraft Foods. Každý jeho služební postup znamenal pro rodinu stěhování, takže Calista společně se starším bratrem Garym trávili dětství na cestách: Illionis, Minnesota, New York, Iowa a konečně New Jersey, kde se Flockhartovi usadili.

Na střední škole byla velmi emotivní roztleskávačkou a současně aktivní členkou studentské rady, maturovala na Rutgers University, New Brunswick, stát NJ v roce 1988. Téhož roku měla svůj velký herecký debut v newyorském Repertory Theater. Vystřídala několik regionálních divadel v Clevelendu, Louisvillu, Chicagu a Houstonu. Přišly první role v mimobroadwayských představeních a s nimi i roličky ve filmech - zaujala například režiséra Mika Nicholase, který ji později nabídl úlohu ve svém filmu The Birdcage. Na vysněné Broadwayi, v Roundabout Theater Calista debutovala v roce 1995 ve hře Tennesseeho Williamse Skleněný zvěřinec, zazářila také jako Nataša v Čechovových Třech sestrách. Na broadwayi se poznala s Jane Krakowskou, která v seriálu hraje Elaine. Ačkoli se od počátku své kariéry považovala za divadelní herečku a bránila se práci pro televizi, přece jen několikrát neodolala. Hned po vysokoškolských studiích se mihla v mýdlové opeře Guiding Light a v roce 1992 přijala nabídku kanálu HBO na roli v jedné z epizod seriálu Life Stories, Families in Crisis, který byl inspirován skutečnými životními příběhy. Hrála v dílu nazvaném The Secret Life of Mary-Margaret: Portrait of a Bulimic, tedy Tajný život Marie-Margarety: portrét bulimičky.

Na broadwayských představeních si Calisty poprvé všiml David E. Kelley. Po absolvování konkurzu, na kterém se tlačilo několik set hereček dostala první velkou roli - postavu Ally McBeal.

V roce 1998 byla zvolena časopisem People Magazine mezi 50 nejkrásnějších lidí planety. V lednu 2001 adoptovala syna Liama, který se v prosinci narodil v nemocnici v San Diegu. Biologická matka je lékařská laborantka, která již má čtyři děti. Calista má psa - teriéra Webstera. Nyní žije v Kalifornii v Los Angeles.

 



divadlo:

The Glass Menagerie
Tři Sestry
The Loop
All for One
Sophistry
Wrong Turn at Lungfish
Beside Herself
Bovver Boys
Our Town
Death Takes a Holiday

film:

The Last Shot (2004) ...Val
Things You Can Tell Just by Looking at Her(2000) ...Christine
Like a Hole in the Head (?) ...Jill
A Midsummer Night's Dream
(1999) ...Helena
Milk and Money
(1997) ...Christine
Telling Lies in America
(1997) ...Diney Majeski
Drunks
(1997) ...Helen
Pictures of Baby Jane Doe
(1996) ...Jane
The Birdcage
(1996) ...Barbara Keeley
Getting In
(1994) ...Amanda Morel
Naked in New York
(1994)
Quiz Show
(1994) ...Bernardova dívka


TV:

100 Greatest TV Characters, The (2001) ...Ally McBeal
Bash: Latterday Plays
Ally (1999)
The Practice .
..Ally McBeal
Ally McBeal
(1997)
Guiding Light
(1978) ...Elise
Lifestories: Families in Crisis
(1992) ...Mary Margaret
Darrow
(?) ...Lillian Anderson

kontakt:

Calista Flockhart c/o
The Gersh Agency P.O.
Box 5617 Beverly Hills,
CA 90210

 


spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2024 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz