doporučuji:
Filmy online

'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)

'Lost

filmpub

www.bundastránky.cz

Simpsonovi

Jsem do tebe blázen (Mad About You)

www.newyorkrangers.cz

ocenění:
Cil Dne

Tip Dne

bannery:
bannery na vaąe stránky

napsali

Křest knihy Ally McBealová - průvodce seriálem (sepsala miimo)
Ally McBealová: "I právničky mohou mít pořádná prsa" (show!)
Autor Ally McBealové je Dietlem Ameriky (Lidové Noviny)
Herec Robert Downey Jr. byl odsouzen ke třem letům podmíněně (LN)
Ally McBealová čeká na svou Emmy (Lidové Noviny)
Ally McBealová: Žena na pokraji nervového zhroucení (show!)
Calista Flockhartová se zamilovala
(iDnes)
Calista Flockhartová zoufale potřebuje chlapa (SPY)
Calista Flockhartová: Nejhubenější a nejkrásnější (SPY)
Robert Downey Jr. dostal vyhazov z Ally McBealové (Pauza)
Australanka bez vkusu (Právo)
Co chybí Ally a Calistě? (Vlasta)
Hollywood má u nohou (Právo)
Flockhartová: Fajn kost a prima kůže (Mladý svět)
Ally - kult, vztahy, sex. A kvalita... (inZine.cz)
Ledová královna Lucy Liu (Rolling Stone)
S kým usíná Ally McBealová? (Květy)
Calista Flockhartová adoptovala chlapečka (ČN)
Ally McBealová konečně našla muže (Pauza)
Vymře Hollywood na hubenost? (ČN)
Lucy Liu: Číňanka v říši divů (SPY)
Sexappeal 7 - Calista Flockhart (sex.namodro.cz)
Ally McBealová a ženy kolem ní (TV Magazín)
Ally McBealová: vítejte v prestižním klubu (Pauza)
Ally McBealová
(Kinofil)
Vychudnutáprávnička (MOMENT)
Calista Flockhartová: Hubená anorektička? (SPY)
Sexyženy: Lucy Alexis Liu (Esquire on-line)
Sexyženy: Portia de Rossi (Esquire on-line)
Calista Flockhartová: Nevinná Lolita (Style)
Peter MacNicol: Tichý komik Piškot (SPY)
Televizní polibek slávy (Týdeník Televize)
Ally zvládne všechny trable (Blesk)


 

Ally McBeal

Ally zvládne všechny trable (Blesk)
Příběh o mladé a pohledné advokátce s neobyčejnou fantazií

Jmenuje se Ally McBealová a je mladá, chytrá, vzdělaná a pohledná. Žije v Bostonu, kde po absolutoriu na Harvardově univerzitě nastoupila do malé, leč prestižní advokátní firmy. Avšak Ally je kromě všech svých předností ještě hodně impulzivní, emotivní, vyvolává společenské trapasy, na což její okolí obvykle reaguje stručným konstatováním, že je“prostě trochu trhlá”...


Důvod jejích nepřiměřených reakcí? Ally často sní o romantické lásce, touží po muži, který by ji miloval, zbožňoval a dobýval ji, sní o vlídném manželovi a třech dětech. Jenže ono to jaksi nejde dohromady: náročné povolání advokátky a idylické štěstí u krbu. Ally si to uvědomuje znovu a znovu s každým milostným zklamáním. Bojí se.“Znám ty ženy, co jsou dost silné, co si dokáží stát za tím, v co věří, které jdou za hlasem svého srdce, jsou odvážné, zdatné a - nešťastné. Jsou to lidé, kteří nakonec zůstanou sami,” říká advokátka Ally McBealová po vyhraném soudním sporu v závěru jedné části seriálu...

Seriál Ally McBealová měl v USA premiéru v roce 1997 a hned po uvedení první řady získal dva Zlaté glóby (za nejlepší komediální seriál roku, Calista Flockhartová za nejlepší hlavní roli). V posledních dvou letech byl s mimořádným úspěchem uveden nejenom v USA, ale také v Itálii a Anglii. V Americe dokonce některé divačky píší do časopisů a posuzují, jak by se chovaly ony, kdyby se dostaly do podobných životních situací jako jejich hrdinka. Zakládají se fankluby Ally McBealové, a nikomu přitom nevadí, že se jedná o fiktivní postavu.

Sympatickou mladou právničku hraje pětatřicetiletá Calista Flockhartová, která je novou tváří na našich obrazovkách. Před hlavní rolí v tomto seriálu účinkovala na Broadwayi ve Williamsově Skleněném zvěřinci a také v Čechovových Třech sestrách, kde ztvárnila Natašu.“Po téhle roli mi lidé většinou nevěřili, že nejsem potvora,” směje se Calista.

Trochu zvláštní křestní jméno má po své prababičce, která žila ve Freeportu, v hereččině rodném městě. Dodnes na ni ráda vzpomíná.“Prababička by určitě měla obrovskou radost,” řekla herečka bezprostředně poté, co se dozvěděla, že časopis People Magazin ji nedávno zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí světa.

O právničce McBealové, postavě, která ji proslavila, říká:“Ally je zvláštní charakter. Jeden týden jde nekompromisně za svým cílem, a následující týden je slabá, křehká, nejistá. Jde o velice dobře napsanou postavu, která je složitá, přirozená, s drobnými lidskými chybami. A myslím, že právě tím je zajímavá. Jsem také ráda, že tento seriál diváky provokuje. Těší mě, že si musejí vybrat, jestli budou Ally obdivovat, nebo nenávidět,” dodává Calista Flockhartová, kterou jsme v našich kinech mohli vidět ve filmech Quiz Show nebo Ptačí klec.

Vedle Flockhartové uvidíme v seriálu ještě Courtney Thorne-Smithovou, která zde hraje Allyinu kolegyni Georgii. Tuto atraktivní ženu si jistě mnozí ještě vybavují jako Alison ze seriálu Melrose Place. Allyinu spolubydlící Renée hraje další povědomá tvář - Lisa Nicole Carsonová, jež se nejednou objevila v Pohotovosti. V každé části seriálu také zaznamenáme folkrockovou zpěvačku Vondu Shepardovou, která svým půvabným hlasem a melodickými písněmi provází hlavní hrdinky jejich drobnými životními trýzněmi, trapasy i vítězstvími.

I když se seriál odehrává v prostředí advokátní kanceláře, přesto nepatří k ušlechtile těžkopádným dílům typu Právo v L. A. Nezapomínejme, že Ally je ironickou dívkou se smyslem pro humor! Diváci zde mají možnost vidět vážné situace očima svérázné hlavní hrdinky. Ally obvykle reaguje vtipnými vnitřními komentáři, či dokonce velmi originálními představami, a to třeba i v prostředí tak vážném, jako je soudní síň. Když jí milenec dává košem, zahlédneme, jak ji popelářské auto vyhazuje spolu s odpadky na skládku.

Když Ally pozoruje tlustého a otravného právníka, jak svými pochybnými argumenty ovlivňuje porotu, stane se z onoho muže najednou obrovský kůň, který si v průběhu závěrečné řeči ještě ke všemu přede všemi uleví.

O seriálu se v Americe hodně mluví. Muži vzpomínají na scénu, v níž Ally dodala pití capuccina zřetelný sexuální podtext, ženy zase tento seriál podnítil k diskusi o užitečnosti feminismu. Někteří televizní publicisté se pozastavovali nad určitou podobností Calisty Flockhartové a herečky Michelle Pfeifferové, která je manželkou autora námětu a spoluproducenta Davida E. Kelleyho. Dodejme, že v současné době se dokončuje další řada seriálu. Nicméně název teď bude daleko familiárnější a stručnější - Ally.

 

JIŘĺ HOUDEK

 

spřátelené stránky:
www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Průvodce seriálem Dawsonův svět Roswell Městečko South Park Melrose Place Buffy - Přemoľitelka upírů
Jennifer Lopez Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Průvodce seriálem Směr Jih - dueSouth

Valid CSS!

Valid HTML 4.01!
     Ally McBeal ™ a © (nebo copyright) Fox. Všechna práva vyhrazena. Reprodukce, duplikace, či distribuce v jakékoli formě je přísně zakázána.
Tyto stránky ani jejich obsah nejsou autorizovány společností Fox či jinými vlastníky práv k produktům na těchto stránkách se vyskytujícím.

copyright © crudo 2000-2023 | všechna práva vyhrazena | crudo@crudo.cz | Projekt Pinknet | http://www.ally.cz